TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

7“EP 2021, Véva Records, Debilia Records, Salto Mortale Music / grindcore / Česko

Dle chytrého lékárenského rádce na internetu je Xanax přípravek, který je indikován k léčbě příznaků úzkosti či panických poruch s agorafobií nebo bez ní. Ovšem pro spoustu grindových fandů bude od léta název „Xanax“ spojen s malou černou gramodeskou s barevným obalem a vloženým vnitřákem, na které se nacházejí dvě tuzemské party.

Jako první nastupují AMOCLEN ze severních Čech, kteří jsou celkem zavedenou kapelou na scéně. Během svého cirka sedmnáctiletého hraní stihli vydat splitko s všemocnými AGATHOCLES a dvě plnohodnotná alba, přesto pořád tak nějak stojí na okraji pozornosti. Zajímavý je určitě celkový koncept kapely, točící se kolem farmakologie, kdy logo připomíná chemický vzorec, a názvy skladeb jsou podle různých léků. Zde se nacházejí čtyři minutové skladby, a zatímco ta úvodní plyne spíše v pomalejším, hutnějším (gore) tempu, zbývající tři už jsou svižnější grindovky, které mi osobně sedí víc. Vyzdvihnutí zaslouží i variabilní vokály díky dvěma řvounům, takže v konečném výsledku je to nahrávka dobrá.

Na druhou stranu, pokaždé, když jsem někde uviděl název BAMBULKYNE DOBRODRUŽSTVÁ, jsem přemýšlel, co to může být za úchylárnu. Ale nikdy jsem neměl odvahu to zjišťovat, takže až teď mi bylo dopřáno poslechu produkce této pražské čtveřice. Nakonec jsem zjistil, že celý koncept kapely (názvy skladeb, obaly) je inspirován slovenským seriálem z počátku 80. let (na ČSFD 67 %!!!) a po zhlédnutí jednoho dílu konstatuji, že ten je stejně úchylný. Toho si cením, stejně jako muziky, od které jsem původně čekal nějakou gore lopaťárnu. Ovšem chyba, zde se hudebně v podstatě jedná o drsný stoner rock v chytlavém rock´n´roll rytmu s kytarovými vyhrávkami, který občas přejde do grindových sypaček. Vše je pak doplněno o gore/grindový kvikot. Musím uznat, že tyto tři skladby (celkově 6 minut) zní zajímavě a jedná se o neotřelou kombinaci s chytlavými pasážemi.

Nabízí se otázka, jestli se zapíše tenhle sedmipalec do učebnic o grindcore? To asi ne. Ovšem, stojí za poslech? To rozhodně ano. Protože i když pouze lehký nadprůměr, tak je to pořád nadprůměr. A v záplavě nahrávek podobného druhu to platí dvojnásob!

Seznam skladeb:

AMOCLEN

 1. Xanax
 2. Remdesivir
 3. Ritalin
 4. Klabax
 5. Outro

BAMBULKYNE DOBRODRUŽSTVÁ

 1. Beshamel
 2. Lachtáněk A Ňufinka
 3. Rohypnolik

Čas: cca 10 minut

Sestavy:

AMOCLEN

 • Pecywall – zpěv
 • Peeopl – zpev
 • Psychopax – kytara
 • Jenin – basa, zpěv
 • Paralen – bicí

BAMBULKYNE DOBRODRUŽSTVÁ

 • neuvedeno

AMOCLEN Bandzone
AMOCLEN Facebook
AMOCLEN Bandcamp

BAMBULKYNE DOBRODRUŽSTVÁ Bandzone
BAMBULKYNE DOBRODRUŽSTVÁ Facebook
BAMBULKYNE DOBRODRUŽSTVÁ Bandcamp

 


Zveřejněno: 24. 11. 2021
Přečteno:
223 x
Hodnocení autora:
6 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář