INSANIA

LP 2020, Silver Rocket / noise rock / Česko

Pánové tvořící soubor FETCH! náleží spíše k těm méně nápadným členům posádky Stříbrné rakety. Na jejich druhé vinylové a celkem třetí album se čekalo téměř devět let a za tuto dlouhou dobu zjevně došlo k menšímu posunu. Jestliže předchozí tvorba nepatří zrovna k těm pamětihodným, tentokrát se daří zaujmout alespoň několika solidními písněmi.

Ambientní intro ještě nenaznačuje nic, ale počínaje „Nadechni se prachu“ se již rozjíždí očekávaná nálož syrově alternativního rocku nebo spíše noise rocku, tvořící průnik všech možných žánrových předobrazů posledních třiceti let. Pořád to zní hodně kostrbatě a nedotaženě, což v tomto stylu tolik nevadí, nově se však lze opřít o některé lepší momenty.

Silně převažujícímu průměru se částečně vzpírají o poznání nápaditější skladby „Pro tento rok“, „Autopiano“, „Vzpomínky“ a „My víme“, stojící na výrazných sloganech typu „jakej je základ punku pro tento rok“, „víme, co potřebujete, tak už se odevzdejte“ a dalších paměťově záchytných bodů. Škoda jen, že uvnitř obalu zcela chybí textová příloha.

Pokud minulé album bylo vyřazeno už někdy v předkole, tomu novému, jak napovídá jeho název, se po těžkém boji podařilo probít až do semifinále, byť v tomto případě pouze žánrově lokálního. Na možný postup do velkého finále to však stále ještě není.

Seznam skladeb:

 1. Šedá šedá šedá
 2. Nadechni se prachu
 3. Pro tento rok
 4. Autopiano
 5. Vysokej břeh
 6. Les mains
 7. Novej život
 8. Vzpomínky
 9. Zlatej řetěz
 10. My víme

Čas: cca 36 minut

Sestava:

 • Michal - kytara, zpěv
 • John - bicí
 • Jiří - basa

Bandcamp


Zveřejněno: 24. 04. 2021
Přečteno:
301 x
Hodnocení autora:
6 / 10

Autor: Oliva | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář