TELEPATIE III

LP 2019, Naše desky, NAAB / alternativní rock, noise rock, sludge / Česko

Po navnazujícím starším albu a následujícím splitu se na další počin FIVE SECONDS TO LEAVE čekalo mnoho let, během nichž pánové zaujali coby část sestavy NOD NOD, jenže když konečně přišli s něčím novým, dralo se to na tento svět tak trochu pozvolně. Druhé album bylo totiž nahráno již roku 2017, virtuálně šířeno v tom následném, ale fyzicky zhmotněno s ještě dalším letopočtem.

Dříve rozsáhlejší kompozice byly nově o něco zkráceny a množstvím nasátých vlivů namíchány do obtížně pojmenovatelné směsi, v níž ve jménu terminologické nouze lze tušit kdejaký post rock, post core či post metal, ale také noise rock, psychedelii či sludge. Místy velmi tvrdý a jindy naopak relativně uvolněný alternativní rock však nadále zdobí značně vyvinutý smysl pro atmosférickou gradaci, emotivní dusno nebo hypnoticky rozvláčné rytmy.

Někdejší vokální mlčení bylo přerušeno naléhavě znějícím zpěvem a snad právě touto zásluhou ještě více vynikají někdy vyloženě nádherné melodie, jež krášlí především „Tall Tall Grass“ či obzvláště působivou píseň „Greet The Passing Day“. Neméně fascinuje rovněž kontrastní vyváženost tvrdších a jemnějších pasáží, v čemž vyniká hned úvodní „No Place Like Home“ a hlavně potom „Burn The Bridges“, ve svém středu budící neskutečné nadšení emočně úchvatným přechodem z poklidné do dramatičtější roviny.

Někteří členové mezitím poznali další možnosti skrze blackmetalově potemnělý soubor NĀV, což by ovšem nemělo zakrýt skutečnost, že „Lívance“ jsou žel jednou z méně doceněných kapel současné tvrdší scény a je třeba jim věnovat pozornost.

Seznam skladeb:

 1. No Place Like Home
 2. Tall Tall Grass
 3. Empty Dice
 4. Into The Stream
 5. I Will Not
 6. Greet The Passing Day
 7. Burn The Bridges
 8. Dead In The Water

Čas: cca 42 minut

Sestava:

 • Petr Hromádka - baskytara, zpěv
 • Vít Heřmánek - bicí
 • Vašek Slavík - kytara, zpěv

Bandcamp
Facebook


Zveřejněno: 26. 02. 2021
Přečteno:
327 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Oliva | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář