CÉMURŠÁMUR

CD 2020, Rotten Roll Rex / gangsta gore grind / Česko

V roce 2007 vznikla na pražském Žižkově kapela, která hudebně vsadila na gore grind, ale pro odlišení od všech těch splatter, fekal a porno kapel se rozhodla svou image ovinout marihuanovým kouřem a gangsterským výrazivem. Začátkem letošního roku jí vyšlo druhé album, jehož necelá půlhodina plynule navazuje na pět let staré „Jointification“.

Po úvodní hip hopové skladbě, která nahrazuje klasické intro, se rozjíždí pořádný gore grindový válec. Občas jede na půl plynu (ve středním tempu), občas to zase vytáhne do rychlých otáček. Prostě je to takový ten klasický kolovrátek s murmurem, který je doplněn i o další polohy, ostatně o vokály se dělí dva řvouni. Ale ve zběsile monotónní „Rafael Caro Quintero“ pro změnu hostuje Erwin z holandské zvrácenosti S.M.E.S., ex-LAST DAYS OF HUMANITY.

Ovšem pro mě nejlepší jsou na albu skladby, které jsou nějak okořeněné hip hopem nebo rapem. Jako třeba nasamplované skreče v „Men In Green“. Nebo v druhé polovině „Žižkov Killa“ pasáž jako od kapely ILL BILL s hostujícím raperem. Podobně působí i „Love Song“. A závěrečná třináctá „Land Of Death“ se vymyká úplně. Tohle je podmanivý gangsta rap postavený na typickém rytmu, klávesovém podtextu a kombinaci rapu drsného zvířete a něžného zpěvu krásky. Sice je to spíš takový bonus track, ale ten mě osobně právě baví nejvíc.

Když k tomu všemu připočtu kvalitní zvuk z Hellsound studia a hlavně pěkný malovaný obal (tak trochu v GORILLAZ stylu), jedná se o povedenou desku. V epizodě The Simpsons Homerpalooza si zhulení CYPRESS HILL zahráli s Londýnským symfonickým orchestrem. Dovedete si představit, že by se tam tehdy objevili místo fidlálistů POTHEAD?! Právě v téhle jinakosti je největší síla žižkovské partičky.

Seznam skladeb:

 1. Back In Tha Town
 2. She's Blowing Weedbranch Like A Horney Teanage Slut
 3. See Weed In Your Eyes
 4. I Tryed To Pay For Mcdonalds With Bag Of Weed
 5. Frogheads Mushroom Misery
 6. I Traded A $160K Stolen Diamond For $20 Wroth Of Weed
 7. Men In Green
 8. Rafael Caro Quintero
 9. Žižkov Killa
 10. Faster Than The Kick In After The First Blunt Bluff
 11. Love Song
 12. Ganjakuza Jointatoo
 13. Land Of Death

Čas: 28:09

Sestava:

 • Potdogg – vox, production, samplezz, beatzz
 • CJ – vox
 • Weedman - guitarzz
 • Molit – gorilla bass
 • Ganjosh – drumzz

ROZHOVOR bude

Facebook
Bandcamp

 


Zveřejněno: 27. 10. 2020
Přečteno:
283 x
Hodnocení autora:
6 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář