UMBRTKA, MALLEPHYR 26. 3. 2022, Plzeň - Šeříkovka

CD 2019, Bizarre Leprous Production / gore grind / Česko

V téhle kapele aby se čerti Karborund a Omnimor vyznali. A to se známe od samých začátků, které se datují více než dvacet let nazpět. Nejdřív to byli PURULENT SPERMCANAL, pak pro změnu HAVE THE MUNCHIES, pak zase PURULENT, do toho změny sestav i hudebního stylu od gore grindu přes hardcore a zase zpátky… nad tím by si ukroutil hlavu i Lucius a volal na pomoc doktora Solferna. (úsměv)

Po o rok dříve vydaném split CD s francouzskými PULMONARY FIBROSIS je tady regulérní (po sedmnácti letech už páté) řadové album, které zdobí na můj vkus ne příliš povedená a hlavně hodně infantilní malůvka, jíž vévodí krvavá soulož rodiny Purulentových na hřbitově. Ale proti gustu… podobné obaly totiž stále ještě prodávají fyzické nosiče. To je prostě holý fakt, přesto bych radši uvítal nápaditější a hlavně kvalitnější malbu, něco na způsob obalů v počátcích kapely.

Začíná hororové intro, křik jako by někoho na nože brali a už to jede. Pořádně hutná stěna kytar, našlapané bicí a vokál prohnaný přes harmonizér. Hlavní devizu tady vidím právě v bicích, které jsou našlapané, i v té rychlosti přesné a pořádně sypou. Prostě žádná tuca tuca gore polka, ale poctivý grindcore. Struktura těchto čtrnácti skladeb má hlavu a patu i přesto, že jsou relativně dlouhé (dvě až tři minuty nejsou výjimkou), což u tohoto žánru nebývá zas tak obvyklé. Já osobně bych ubral blbůstky z filmů a soustředil se víc na muziku jako takovou. Taky by téhle kapele slušel víc pořádný živý growling.

Takže za mě ta necelá půlhodina nabízí slušný grindový materiál, kterému ale k dokonalosti pár atributů pořád chybí (třeba daleko ostřejší zvuk). Přesto je na čem stavět, muzikantské základy zde jsou totiž kvalitní a old school fandové třeba takových REGURGITATE si budou u skladeb jako „Infected Disease“ nebo „Lepší dobrá výtka jak smradlavá pitka“ chrochtat blahem. Navíc se můžou těšit na další splitka, která jsou v plánu s CARNAL DIAFRAGMA, CANNIBE a TU CARNE.

Seznam skladeb:

 1. Ivan Loi - The Mask Bandito
 2. Renains Of Human Body
 3. Biofecal
 4. Perverse Porter
 5. Marmar
 6. Kubis Return To The Trip
 7. Smell From The Neighbor
 8. Infected Disease
 9. Excellent Excrement
 10. Hook On The Meat
 11. Lepší dobrá výtka jak smradlavá pitka
 12. Pogo On Peter's Stone
 13. J.L.B.D.
 14. Grandmother's House

Čas: 28:51

Sestava:

 • Marunič – kytara, zpěv
 • Kubis – basa
 • Kokeš – bicí

 

Facebook

Bandcamp

Bizarre Leprous Production


Zveřejněno: 24. 03. 2020
Přečteno:
4195 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář