ETEF 2020

LP 2017, kooperace labelů / grindcore / Velká Británie

Toto LP trošku staršího data (léto 2017), se ke mně dostalo až teď na podzim, když trio z Bristolu zavítalo na pár koncertů na kontinent a zahrálo i v Ostravě. Ovšem jsou to staří známí, v našich končinách minimálně proto, že s nimi během svého britského pobytu dva roky bubnoval Marzena (HIBAKUSHA), vydali spolu split 7“EP s PAUCITIES a zahráli na Obscene Extreme. Ale od té doby uplynula už nějaká doba.

A od té doby se ATOMÇK krásně vyvinuli. Samozřejmě, pro někoho by jejich produkce mohla zdánlivě působit jako chaos drtící ušní bubínky, ale při pozornějším poslechu to rozhodně není extrém a šílenost, která připomíná několik kamenů strčených do pračky zapnuté na ždímání. Toto je starý poctivý grindcore, občas lehce přecházející až v noise (hlavně díky různým efektům). Ač v osekané sestavě vokál-kytara-bicí, na krátké ploše sedmnácti minut toho kluci stihnou víc než dost.

Krátké songy, co málo kdy dosáhnou jedné minuty, stojí na Karlových ultra-rychlých bicích, které dokážou zvolnit snad jen proto, aby se kytarista Luke mohl nadechnout k další sérii intenzivně znějících riffů. A do toho jako další nástroj zapadá Linusův nelidský vokál, který je hodně variabilní. Klasický growling je doplňován řevem, jekotem, různými skřeky, ale taky jakýmsi pištěním, připomínajícím nachlazenou žábu. (úsměv) Ale nenechte se mýlit, vše má svou logiku a řád, které jsou přetaveny v jedinečnost.

Dalšími devizami nahrávky je řádně ostrý zvuk a kreslený barevný obal, který působí celkem depresivně, stejně jako dnešní doba, a na svědomí jej má právě kytarista Luke. Jediné, co nechápu a dost mi vadí, je rozdělení tohoto materiálu na dvě strany, které celkem rychle uplynou. Přitom by se vše vešlo pohodlně na stranu jednu, kdežto takhle to obracení zbytečně ruší kompaktnost desky. Proč to není jednostranné LP, popř. split LP? Jinak nemám co vytknout. V rámci grindu parádní album, jež vyšlo v nákladu pouhých 250 kusů!

Seznam skladeb:

 1. Rot Induction
 2. Full Of Sell
 3. Fuck Off Back To London
 4. Back Office Savings
 5. Preston Slayer Fans
 6. Young Professionals
 7. Every Room
 8. Community Payback
 9. Bare Minimum Customer Service
 10. Robot Cannibal
 11. Misery Trance
 12. Waiting For Junko
 13. Two Grand Bro
 14. Glass Floor
 15. Pro Area
 16. Micro Aggressions
 17. Self Defeater
 18. Purged
 19. Another Nails In The Coffins
 20. Fastard
 21. Anguish Champion

Čas: cca 17 minut

Sestava:

 • Linus – vocals, machines
 • Luke – guitars
 • Karl – drums

www.kcmota.com

Facebook

Bandcamp

 


Zveřejněno: 13. 02. 2020
Přečteno:
2903 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

14. 02. 2020 14:49 napsal/a Atomçk
...
@Bury (if he reads this) Thanks man! Actually the manufacturer said they couldn\'t quite fit the LP on one side- that was the original plan :)