DARK GAMBALLE

CD 2019, Bizarre Leprous Production / grindcore / Švýcarsko

První zmínky o švýcarských EMBALMING THEATRE sahají až někam k roku 1995. Přesto jim v loňském dubnu vyšlo teprve čtvrté plnohodnotné album. Ale zároveň mají ve své diskografii spoustu EP a splitů (převážně 7“). Hned ten první byl s AGATHOCLES, druhý s FINAL EXIT, třetí s UNHOLY GRAVE, časem přišli BIRDFLESH, SEWN SHUT, DIN-ADDICT, HAEMORRHAGE, to jsem vybral jen pár… pěkná sestavička, co říkáte?

Osmnáctka songů, oddělená krátkými intry, si to jede v nekompromisní death/grindové rubanici. Žádné zvolnění, jen zběsile rychlé kytarové riffy, bubeník do toho poctivě buší, zpěvákovi to brutálně murmuruje a vše je pěkně zahráno i kvalitně nahráno. I ta půlhodinová stopáž u tohoto žánru je celkem v pořádku. Přesto mi tady ke spokojenosti něco chybí. Nějaké výraznější a zapamatovatelnější pasáže.

Že texty kapely jsou založeny na pravdivých událostech, to není nic neobvyklého. Ovšem zde je velkou zvláštností fakt, že se jedná o bizarně tragické příběhy, většinou spadající až do tematiky gore, které jsou u textů podpořeny komentáři a navíc doprovodnými kresbami. Tak třeba o tom, kterak žena přežila, přestože ji ex-manžel šestkrát střelil do hlavy. Nebo jak chlapík našel ve své pivní lahvi krysí hlavu.

Pětičlenná sestava těchto „funny gore grindových“ vtipálků by měla být od počátků stejná, jen si na každé nahrávce mění pseudonymy. Stejně tak neexistují žádné seriózní fotky kapely. Prostě vsadili na jinakost od spousty dalších kapel. Mně osobně by ovšem bylo milejší, kdyby se snažili o odlišení hudební, protože jejich produkce mi přijde kvalitní, přesto jen lehce nadprůměrná.

Seznam skladeb:

 1. Welcome to Violence
 2. Rollercoaster Decapitation
 3. Amateurrorist
 4. Too Stubborn to Die
 5. Organ-ized Disembowelment
 6. ...and Antifreeze for the Dog
 7. Roommate - Full of Hate
 8. Lucky Winner, Serial Sinner
 9. With a History of Violence
 10. Dynamite Wedding
 11. Bockwurst Murder
 12. Rat Head in My Beer
 13. Daddy's Little Torture Cellar
 14. Cablestrap – Firetrap
 15. Pornomatic Drive 2
 16. Dial Ass
 17. Gatorape
 18. Come to the Puppeteer

Čas: 29:37

Sestava:

 • Matt Spirne – zpěv
 • Oli Di Ott – basa
 • Reto R. Tur – kytara
 • Achim Merich – kytara
 • D. Lishus – bicí

 

Facebook

Bandcamp

Bizarre Leprous Production


Zveřejněno: 07. 02. 2020
Přečteno:
2830 x
Hodnocení autora:
6 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář