ASMODEUS – Příjezd krále

Pozvánka na seriál o historii FORGOTTEN SILENCE.

FORGOTTEN SILENCE jsou na tuzemské undergroundové scéně pojmem uznávaným a napříč žánry všeobecně respektovaným. Pro mou osobu jde o kapelu patřící na samotný vrchol oblíbenosti. Ať už pro jejich stylovou rozmáchlost (pro kterou nemáte šanci odhadnout směr budoucí nahrávky), pro jejich muzikantství (které vás nutí slastně přivírat oči a blaženě pomlaskávat), pro nevšední příběhy (z věží Drákulova hradu až do hlubin Moravského krasu), pro tyto a mraky dalších důvodů mě poslech jakékoliv řadovky z dílny FORGOTTEN SILENCE připraví nevšední zážitek. 

Zkrátka a dobře, do doutnající myšlenky zadul ten správný vítr a touha prozkoumat historii a oslavit samotnou existenci kapely se rozhořela jasným plamenem. Hned na začátku bylo jasné, že článek tak, jak si ho představuju, lze jen těžko odbýt v jedné kapitole. Po konzultaci s Johanem (díky, šéfe), padnul návrh na seriál a vše se začalo rýsovat v konkrétních obrysech.

Nezbývalo než s prosbou o pomoc oslovit osobu nejpovolanější, a tou, jak mi dáte jistě za pravdu, nemohl být nikdo jiný než základní pilíř FORGOTTEN SILENCE od úplných počátků, kapelník Krusty. K mé obrovské radosti se k projektu postavil s nadšením a patří mu za to mé veliké díky. Bez jeho skvěle fungující paměti, trefných odpovědí a hlavně hromady a hromady času by nikdy podobný seriál vzniknout nemohl.

V konečné podobě to vyšlo na sedm kapitol. Pro šest z nich je stěžejním bodem vždy jedno z řadových alb a průvodcem nám bude Krusty. V sedmé, dá se říct bonusové, se na kapelu podíváme očima hudebníků, kteří v ní působí, nebo dříve působili. 

Berte tento článek jako malý úvod a zároveň pozvánku na následujících sedm týdnů, kdy tento seriál bude formou týdeníku každou neděli  vycházet. 

Tak za týden… 3. 11. 2019 to vypukne.


Zveřejněno: 27. 10. 2019
Přečteno:
3050 x
Autor: Horaguru | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář