Dlouho očekávaný a problémově vydávaný nový počin od Slovenských Depresy je konečně na světě.
A opět servíruje hutnost a pěkně načančanou porci mystického black deathu. Odbočení kdesi na pomyslných výhybkách hudebního stylu od minulého díla "Sighting" se nekoná a tak se na vás vyvalí přesně to, co ortodoxní fanoušek čeká. V trochu agresivnější, našlapanější a vynikající zvukové podobě. V porovnáním s počiny minulými a hlavně se "Sighting" se mi ale zdá, že poněkud ubyly ony lehko zapamatovatelné melodie. Ne, že by na novém dílku chyběla melodická linka, ta je tam až až jenže je taková nějaká rychlá :))) Je to na škodu, či není? V některých pasážích jsem měl pocit velké podobnosti /co do stylu/ s kultovku Nexus Polaris od Covenant. Po rošádách na místě za mikrofonem se nám zpěv ustálil a do muziky padne zpěvová linka jak prdel na hrnec. Občas murmur, tutam ječák:))) Prostě tak, jak to má na black/death albu být... :)) Vyzvednout excelentní práci kytar je u Depresy asi zbytečná věc a s potěšením se může říci, že kapela nevykrádá v této souvislosti svou minulost, jak se to v poslední době u pár kapel stalo. Rytmická stránka věci pěkně šlape a kopáků si užijete dostatek... naproti tomu, basa se zdá trosku utopená, ale při pozornějším poslechu její měkce kulatý zvuk přeci jenom zaslechnete i pod palbou kytaro-bicí artilerie. Depresy mají již od počátku velký potenciál a je jen velká škoda, že při velké absenci pódiové prezentace si tuto kapelku můžete vychutnat jen zřídkakdy na živo. A když už na akci přece jen vyrazíte... tak nepřijedou :)))))FOBIA zine
Info články
- HUSMAN FEST 9 oznamuje kompletní line-up - info
- ETEF 2026 (BLAZE BAYLEY, PESTILENCE, RUÏM, EMBRIONAL, VITACIT, JORDSJUK ad.) - info
- Festa De La Pohoda vol. XXVIII - info
- BRUTAL ASSAULT: Finská legenda WALTARI oslaví 30 let kultovní deathmetalové symfonie s velkým orchestrem - info
- VZDOR FEST XII. - info
Další nové články
- ABSTRACT – Průvodce albem „Monogram“
- Bilance roku 2025 + co bude v roce 2026?
- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
Nejbližší koncerty
- 16. 07. 2026Hez - HC/Punk z Panamy & Matter Tua - Punk Praha/Brno
- 16. 07. 2026POISON RUIN (USA, Relapse Records) Zvuk Poison Ruin vy...
- 18. 07. 2026Rotten Fest S-klub open air 2026 areál před S-klubem Olo...
- 18. 07. 2026Zvuk, který se valí přímo z pódia. Energie, která tě nene...
- 20. 07. 2026Večer plný brutal death metalu a grind core.
- 25. 07. 2026...zase po roce... tradiční fesťák ve Vodňanech MALIGNAN...
- 30. 07. 2026Venku před ČVUT! The New Horizons Melodický a cinemat...
- 31. 07. 2026CH'AHOM (black/death/war – DE) Bestiální komando z Ess...

zpět na Recenze
DEPRESY - Psychomantium Phenomenon
DEPRESY - Psychomantium Phenomenon CD 2003 - Shindy productions
Dlouho očekávaný a problémově vydávaný nový počin od Slovenských Depresy je konečně na světě.
A opět servíruje hutnost a pěkně načančanou porci mystického black deathu. Odbočení kdesi na pomyslných výhybkách hudebního stylu od minulého díla "Sighting" se nekoná a tak se na vás vyvalí přesně to, co ortodoxní fanoušek čeká. V trochu agresivnější, našlapanější a vynikající zvukové podobě. V porovnáním s počiny minulými a hlavně se "Sighting" se mi ale zdá, že poněkud ubyly ony lehko zapamatovatelné melodie. Ne, že by na novém dílku chyběla melodická linka, ta je tam až až jenže je taková nějaká rychlá :))) Je to na škodu, či není? V některých pasážích jsem měl pocit velké podobnosti /co do stylu/ s kultovku Nexus Polaris od Covenant. Po rošádách na místě za mikrofonem se nám zpěv ustálil a do muziky padne zpěvová linka jak prdel na hrnec. Občas murmur, tutam ječák:))) Prostě tak, jak to má na black/death albu být... :)) Vyzvednout excelentní práci kytar je u Depresy asi zbytečná věc a s potěšením se může říci, že kapela nevykrádá v této souvislosti svou minulost, jak se to v poslední době u pár kapel stalo. Rytmická stránka věci pěkně šlape a kopáků si užijete dostatek... naproti tomu, basa se zdá trosku utopená, ale při pozornějším poslechu její měkce kulatý zvuk přeci jenom zaslechnete i pod palbou kytaro-bicí artilerie. Depresy mají již od počátku velký potenciál a je jen velká škoda, že při velké absenci pódiové prezentace si tuto kapelku můžete vychutnat jen zřídkakdy na živo. A když už na akci přece jen vyrazíte... tak nepřijedou :)))))Zveřejněno: 07. 09. 2003
Přečteno:
Autor: Corbow | Další články autora ...Přečteno:
3836 x
Novinky
- 13. 07. 2026 / Johan
Nové album CALES vyjde v září ... - 13. 07. 2026 / Bury
EXUMER zveřejnili nový videoklip ... - 13. 07. 2026 / Bury
LORNA SHORE mají nový videoklip ... - 12. 07. 2026 / Bury
ANTHRAX mají nový videoklip ... - 12. 07. 2026 / Johan
BRUSŇÁČKOFEST 2026 přináší rock, metal a skvělé občerstvení do Brusné ... - 12. 07. 2026 / Bury
AMON AMARTH mají nový videoklip ... - 11. 07. 2026 / Johan
MOORAH vydávají další singl z nadcházejícího alba ... - 10. 07. 2026 / Bury
CHAT PILE zveřejnili nový videoklip ... - 09. 07. 2026 / Bury
PLAYGROUNDED mají nový videoklip ... - 09. 07. 2026 / Bury
DISTANT zveřejnili nový videoklip ... - 08. 07. 2026 / Johan
Metal Madness XIII ... - 08. 07. 2026 / Bury
NIČITEĽ vydávají nové album ...
Nejčtenější za 30 dní
- SADISTIC FEST 2026 (Fotoreport)
- TÝNECKÝ MAZEC 2026
- BASINFIREFEST 2026
- PETROLEUM – Tělobraní
- EXORCIZPHOBIA – Tohle album je do značné míry otiskem jednoho nepříliš šťastného období. Možná i proto se neposlouchá úplně snadno a pro některé posluchače může být o něco těžší najít si k němu cestu.
- MEGELNYK – Z mlhy a krve
- Červencové tipy – alba & koncerty
- TRIGONUM MORTIS – Antinferno
- EPILOG – Digital Afterlife
- ZEMĚŽLUČ – Všeho do času
Poslední komentáře
- OBSCENE EXTREME 2026 - den první a druhý (středa a čtvrtek)
13. 07. 2026 07:27 / Horaguru
Super!
Parádní reportík, smekám klobrc a kloním hlavu do výše ko... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
12. 07. 2026 10:46 / Dejv
Pan Tau
Promiň že sem tě tak pohoršil svím zoufalím českým pravop... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
11. 07. 2026 14:43 / Papiňák
Dejv
Ano, Dejv je česká podoba a fonetický přepis anglické dom... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
11. 07. 2026 14:38 / Pan Tau
linč
No nevím,nevím, jestli lidi se správným názorem na svět n... - TRIGONUM MORTIS – Antinferno
10. 07. 2026 06:14 / Jindra
TM
TM po očku sleduju, na té osmičce se Lukáši shodneme! - SADISTIC FEST 2026 (Fotoreport)
29. 06. 2026 21:09 / Mentor
Marku, budu se opakovat, ale takhle si představuju fotky ... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
29. 06. 2026 10:25 / Max
Tak lidé se zde o kapelách normálně baví..., uvedené z to... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
27. 06. 2026 12:23 / Dejv
Max
Pokud by slušně konstatoval kontaktoval by kluky s kapely... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
26. 06. 2026 22:21 / Max
Tak to on přeci neříká, jen slušně konstatuje rozpor a že... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
26. 06. 2026 17:22 / Dejv
Boovol
Opravdu si na tom tak špatně?Jestli to ale nezvládáš nepo...


