Nejbližší koncerty
  • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
  • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
  • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
  • 29. 06. 2024ATOMSKI RAT - banda ze Srbska hoblující už 15 let netradi...
  • 03. 07. 2024Busking Párty 2024 #2 Druhá Busking párty bude převážn...
  • 06. 07. 2024Hard Skin (uk)
  • 06. 07. 2024ROCK CAFÉ SOUTHOCK & FAJTFEST PROUDLY PRESENTS: SWORN EN...
  • 10. 07. 2024Jihoafrická grindcore smečka GROINCHURN se po letech vrac...
MAGICK MUSICK 2024

METALOPOLIS 3.0 - Náš dárek ke dvacátinám

Po necelých šesti letech opět redesign? Dlouhá léta nic a pak v krátké době rovnou takové časté změny? Možná si kladete podobné otázky a ztěží na ně hledáte odpověď, přitom z našeho pohledu je věc poměrně jasná. Redesign „starého“ modrého webu, který proběhl v roce 2018 by se dal nazvat v podstatě existenční nutností, která nás měla zbavit břemene ve všech ohledech zastaralého webu. V podstatě bychom bez této změny nemohli technicky dál fungovat. A tehdy jsme předpokládali, že to bude vlastně i změna definitivní. Leč člověk míní, neposedné kreativní nápady mění...

Začalo to vlastně dost nenápadně – nedávno uvedenou rubrikou Alba, která, jak již víte, kombinuje data z externích zdrojů s našim obsahem. Tato nám otevřela dost zajímavé a netušené možnosti. Na druhou stranu příval nápadů a nových vylepšení webu byl natolik zběsilý, že mu stávající (rozuměj v roce 2018 modernizovaná) podoba webu prostě nemohla stačit. Tak jsme začali s jemným redesignem, který by využíval stávající šablonu. Čas však ukázal, ze to byla slepá ulička a když jsem na internetu narazil na jinou webovou šablonu, bylo o totálním redesignu prakticky okamžitě rozhodnuto.

Dost však těchto nudných detailů, pojďme se podívat na to, co byste rozhodně na Metalopolis 3.0 neměli minout.

Informačně bohatá a přesto přehledná domovská stránka
Vyslyšeli jsme vaše stížnosti na nepřehledné členění domovské stránky a tuto jsme zorganizovali do ucelených a přehledných bloků. Články jsou hezky pohromadě v kompaktním provedení. Zůstal zachován pravý sloupec, který odkazuje na nejnovější posty ze Shoutboxu a informace o aktuálním dění - diskuse a nejčtenější články.

Vylepšený vzhled Novinek
Nevymysleli jsme nic převratného a přesto se nám podařilo vpustit do žil skomírající rubriky nový životabudič. Osvěžili jsme nadpisy, kdy strohou informaci o kapele nahradil výstižnější titulek a v první řadě jsme k novinkám opatřili náhledy. Nový začátek pro Novinky!

www.metalopolis.net

 


Publikováno: 09. 06. 2024
Autor: Bury

Fotogalerie