Nejbližší koncerty
MAGICK MUSICK 2024

BAGDAD - Mantracorra - demo 1998 - selfrelease

Abych pravdu řekl, když se mi dostalo demo moravské smečky BAGDAD do rukou, netušil jsem, co by se mohlo pod tímto názvem skrývat. Až po poslechnutí kazety jsem zjistil, že se kluci vydali cestou surového, ale energického metalu. Většina skladeb se nese v tomto duchu. Muzika je jednoduchá, ale o to víc úderná. Řekl bych sice, že čisté vokály se do tohoto stylu příliš nehodí, ale to je jen můj názor, protože nejdůležitější je, jak to kluci sami cítí.

Instrumentální výkony nejsou příliš oslnivé, kytarových sól je po málu, za to zvuk nahrávky je velice slušný (demo bylo nahráno ve studiu Poličná). České texty mají poněkud exotický nádech (zajímavá kombinace metalu a orientálních lyrics).

Obal dema je totálně v pohodě. Není příliš  barevný, ale aspoň není přetláskaný. Chybí mi na něm pouze texty, kterým, ač jsou české, není v některých pasážích příliš rozumět.

Co říci závěrem? Jelikož jsem o Bagdad nikdy neslyšel, tak jsem potěšen, že v Čechách existuje metalová kapela, která by netíhla k dnes tak populárnímu brutálnímu death/grindu. Kluci sice nehrají dnes příliš progresivní styl, ale s trochou snahy by to mohli někam dotáhnout.

Celkově si myslím, že BAGDAD odvedli slušnou, ve srovnání s českým podzemím průměrnou, práci.


Zveřejněno: 21. 08. 1998
Přečteno:
3405 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář