Nejbližší koncerty
  • 17. 02. 2023Páteční death grind jízda ve Farářově sluji.Vystoupí : CR...
  • 17. 02. 2023Farářovy narozeniny.Zástup gratulantů na čele s italskými...
  • 18. 02. 2023Farářovy narozeniny.Zástup gratulantů na čele s italskými...
  • 22. 02. 2023DAVID ELLEFSON Band (USA, ex - Megadeth), METALCRAFT Kol...
  • 24. 02. 2023Numerologové přisuzují roku 2023 dobré vyhlídky, součet v...
  • 25. 02. 2023Dr Fleischman /PL/ - jazznoisepunk, Bumfrang3 - postpunkn...
  • 25. 02. 2023FRONT LINE FEST V Pátý ročník tradiční (nejen) death met...
  • 03. 03. 2023CONFLICT (uk) anarchopunk https://www.facebook.com/CONFL...
INSANIA

ALABAMA THUNDERPUSSY - Fulton Hill CD 2004 - Relapse Rcs.

Mocní Relapse nás obdarovali promáčem své stájovky a dokonce ještě před oficiálním evropským vydáním, které bylo původně plánováno na 19. června, ale pak se někdo nejspíše juknul do kalendáře (kde zjistil, že 19. je sobota) a posunul to na červen 21. Po prostudování promo obalu a přiloženého letáčku jsem k nahrávce přistupoval tak trochu s despektem, ale brzy jsem byl vyveden z omylu. Téhle nahrávce v podstatě není co vytknout. Zvuk je výbornej, instrumentalisté a zpěvák taktéž, vše do sebe perfektně zapadá. Vrcholem alba je (podle mě) skladba č. 4. Zpěv je trošku méně nabroušený než ve většině písní, obě kytary se pěkně doplňují a vytváří úchvatné rockové melodie. Když jsem nakousl zpěv, tak k němu jen doplním, že většina písní je nazpívána precizním chlapáckým hlasem, ale ani melodický čistější polohy nečiní zpěvákovi sebemenší potíže. Ani rytmická sekce se na nahrávce neztrácí, bicmen hraje možná nenápadně, ale pestře a přesně. I basa občas vyjede zpod nadvlády kytar ke krátkému sólíčku. Nechybí ani balada, resp. dvě (7 a 10), které narozdíl od většiny pomalých písní heavy metalových souborů netrpí vlezlou melodií, ale jen tak v pohodě si plynou.

Vydávající firma označuje styl AT jako hard rock / stoner / metal. Hard rock převládá zcela jednoznačně, ale v některých momentech umí pánové trošku zatlačit na pilu a lehce přitvrdit. Samozřejmě není možno čekat nějaký death, ale spíše náznaky klasického hevíku či power metalu.  Evropský promotér přirovnává AT k Monster Magnet, Spiritual Beggars a dalším, já bych si dovolil nabídnout ji třeba motorkářům, protože mi pasuje k atmosféře moto srazů či dokumentů o spanilých jízdách ?harlejářů?.

V září 2004 se alabamští představí také evropským fanouškům na osmitýdenním turné. Hard rockově naladěné duše návštěvy koncertu těhle Amíků určitě nebudou litovat. Ostatně jako já nelituji času věnovaného několika poslechům tohotoho cédéčka, i když bych si dovedl představit lehce kratší stopáž jednotlivých skladeb.

čas: 67:32

Skladby:

1.Such Is Life

2.R.R.C.C.

3.Wage Slave

4.Three Stars

5.Bear Baiting

6.Infested

7.Alone Again

8.Lunar Eclipse

9.Blasphemy

10.Do Not

11.Sociopath Shitlist

12.Struggling For Balance

www.alabamathunderpussy.com


Zveřejněno: 21. 06. 2004
Přečteno:
3294 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář