Nejbližší koncerty
  • 03. 06. 2022Rotten fest-Sklub Open Air 3.-4.6.2022 Areál před S kl...
  • 03. 06. 2022Stoner, Sludge a Post-Metal v Brně Akce se přesouvá z Ba...
  • 03. 06. 2022Hrají: NAŠROT hardcore crossover ( Havlíčkův Brod ), PSYC...
  • 05. 06. 2022MADBALL přijíždí do Jablunkovského Rock Café Southock !!...
  • 11. 06. 2022Již 15. ročník open air festivalu KOZA se bude konat jako...
  • 11. 06. 2022Sobotní večer s deathmetalovou legendou z dalekého Čile! ...
  • 11. 06. 2022The Here And Now - Jednodenní koncertní sešlost, která se...
  • 16. 06. 2022Doktor Triceratops + Dead Daniels. Vstupné 190,- Kč / Sta...
TELEPATIE IV - nové číslo hudebního magazínu z podsvětí

Praha - Abaton, 20.4. 2004

Ano, je to věru tak. Norská blackmetalová legenda se již po několikáté hluboce nadechla a vypadá to, že jen ji jen tak něco nezastaví. Pokud se ještě někdo nesetkal se jménem či hudbou této kultovní black metalové mlátičky a řadí se mezi fandy daného stylu, tak by měl rozhodně zbystřit. Mayhem jsou totiž jedni ze zakladatelů stylu, který se v současné době častuje názvem black metal a v podstatě jedinou kapelou která prošla sítem času a nezahynula. Je to skupina, která byla schopná ustát mnoho zvratů a fanatického chování zevnitř a vždy se zkoncentrovat k další kvalitní nahrávce. Historie sahá až do roku 1984, kdy se poprvé z pekelných temnot zjevilo jméno Mayhem.

Plameny popálily mysl 3 mladíků, tedy nejnesvětější trojice Necrobutchera, Euronyma a Manheima. V roce 1987 po prvním demu  nazvaném Pure Fucking Armagedon přichází do kapely zpěvák Maniac, aby se zvěčnil na nesmrtelném debutu Deathcrush. V době, kdy mělo přicházet triumfální dobytí, se vše šmahem změnilo v černou kapitolu v historii heretičny. Manheim a Maniac opuští soubor a jsou nahrazeni Deadem (zpěv) a Hellhammerem (bicí). Je natočen živý záznam Live in Leipzeg a po turné páchá Dead sebevraždu? V té době v kapele zůstává jen Euronymus a Hellhammer, kteří oslovují Counta Grishnacka (Burzum) a Atillu (Tormentor). Debut De Mysteriis Dom Sathanas bije další hřebík do kříže Ježíše Krista. Poté byl za záhadných okolností zavražděn Euronymus, přičemž byl z tohoto násilného aktu obviněn a později na 20 let odsouzen Count Grishnack, tedy tehdejší basista kapely.

Mayhem se dočasně rozpadají. V roce 1995 Hellhammer obnovuje původní se stavu a přibírá kytaristu Blasphemera. Následně natáčí EP a plnohodnotná deska vychází až v roce 2000 pod názvem A Grand Declaration Of War. Mayhem zde rozhodli experimentovat, takže na CD můžete slyšet fůzi black metalu s eletronikou. Poté nastává opět delší pauza a nové album Chimera spatřuje světlo měsíční luny právě v těchto dnech, a jak Mayhem naznačují, jedná se o návrat k hrubému blackmetalu. Na podporu desky vyráží také na turné a u nás v ČR  je budete mít možnost vůbec poprvé spatřit 20.4. v pražském klubu Abaton. Spolu s nimi znesvětí pódium japonští deathmetalisté Defiled, estonští blackoví experimentátoři Manatark a česká formace Sorath. Koncert začíná od 19 h. Více informací www.shindy.cz 


Zveřejněno: 07. 04. 2004
Přečteno:
3182 x
Autor: Manafob | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář