KLADIVO NA PÝCHU

CD 2019, Bizarre Leprous Production / gore grind / Francie/Česko

Tuzemský hodně aktivní label Bizarre Leprous Production chrlí jednu grindovou nahrávku za druhou a v té záplavě cédéček se občas dá natrefit na něco kvalitního a hlavně pro mé uši zajímavého. (úsměv) A právě to je případ této společné nahrávky, na níž svádí duel kapely ze Španělska a Česka.

Jako první nastupují Hispánci GRUESOME STUFF RELISH, což jsou milovníci hororů a jim podobných gore a splatter filmů. Od naposledy recenzovaného CD „Cannibalized!“ uběhl pouhý rok a mezitím je tady mimo jiných i toto split CD. Asi jsem byl vyslyšen a krátký materiál (12 minut) byl doplněn o další parťáky ve zbrani. Tento titul s názvem „The Dead Shall Rise“ patří do souhrnné trilogie „The Gates Of Hell“ a je věnován památce Lucio Fulci (italský režisér kultovních krvavých hororů). Co na tom, že obsahuje pouhé čtyři songy, když jsou krásně valivé a dostatečně v rámci gore grindu vyzrálé. Tohle je přesně to, co bych chtěl od této kapely slyšet. Pokud bych měl přirovnávat, tak bych hodil do placu jméno jejich krajanů HAEMORRHAGE. A i s těmi kolikrát přitroublými intry se tady šetří. Takže za mě spokojenost. (7/10)

Následují rovnou dva materiály od CHOKED BY OWN VOMITS. První tři songy se nahrávaly v Hellsoundu (2018), kdy za bicí usedl sám mistr zvuku Honza Kapák. A říznou muziku žene rázně kupředu. Tady se sází především na rychlost a pořádný gore murmur, který pěje o obětech neúspěšných operací. Následuje záznam z Davos studia (2012), jež byl původně zamýšlen jako split 7“ EP s ABORTION (nakonec z toho byla jen kazeta). Zde trošku zvuk pokulhává, a i ten grindcore kolovrátek ještě není tak úplně dokonale promazaný. Hudebně je to relativně ve stejném duchu, ale zatím tyhle tři skladby nedosahují kvality těch prvních. Je to prostě takové splašené a rozhárané. (6,5/10)

Když si teda odmyslím poslední tři věci, popřípadě je budu brát jen jako takový bonus, tak je toto CD povedené a ve sbírkách grindových maniaků by nemělo zapadnout. Navíc první tři skladby od každé kapely vyšly i na společném vinylovém EP u mexických Grotesque Records.

Seznam skladeb:

 • GRUESOME STUFF RELISH
 1. City of the Dead
 2. Seven Doors Hotel
 3. Dr. Freudsteins Basement
 4. A Date With Fulci
 • CHOKED BY OWN VOMITS
 1. Valer and Throat Medical Problems
 2. Like Thousands Suns
 3. The Day When I Lost In My Self
 4. I Wanna Be Drunk Forever
 5. Forman Is Dead
 6. Sweatpants Factory

Čas: 24:31

Sestavy:

GRUESOME STUFF RELISH

 • Noel Kemper – kytara, basa, klávesy, zpěv
 • Daniel Olivar – kytara
 • Paolo Deodato – bicí

 

CHOKED BY OWN VOMITS

 • Kveetaak – kytara, zpěv
 • Feelipee – basa
 • Hell Johan – bicí (5. – 7.)
 • Dziizeer – bicí (8. – 10.)
 • Paaveel – kytara (8. – 10.)

 

GRUESOME STUFF RELISH Facebook

CHOKED BY OWN VOMITS Facebook

CHOKED BY OWN VOMITS Bandzone

Bandcamp

Bizarre Leprous Production


Zveřejněno: 17. 03. 2020
Přečteno:
3058 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář