ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ABORTED, ENTOMBED A.D., BAEST - infočíst info »

RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »

Titáni thrash metalu SLAYER se loučí koncertním filmem plným krve - infočíst info »

METALURGIA festival – info číst info »

SACRED REICH - infočíst info »

PUNK AND HARDCORE SESSION no.9 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav, Farářova Sluj
Bob Malström (Fin), Marianas Rest (Fin), Crimson R...

26. 10. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.21. UxLxCxMx -GER./One Day In Fuk...

27. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
NEDĚLE 27. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

27. 10. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: HOUBA punkrock legenda ( Ústí n. L. ), POZO...

29. 10. 2019
Anděl, Plzeň
Místní Borci uvádějí> Uff, po velice výživném bus...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)

7. 8. 2019BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)

6. 8. - 10. 8. 2019, Jaroměř – Vojenská pevnost Josefov

Potřetí za sebou jsme letos vyrazili na Brutal Assault v úterý. Zatímco loni byly důvody nejen praktické, ale i hudební, program letošního warm upu mě příliš nelákal, převážily tedy důvody logistické – dostat se na místo v klidu, bez spěchu, ubytovat se na internátu, dát si po dlouhé cestě krátký oddych a pak vyrazit do víru dění. Cesta naštěstí proběhla bez nesnází a všechny informace o spoustě uzavřených úseků a kolon se ukázaly jako liché, protože jsme zastavili jen párkrát a na chvilku. Možná jsme trefili dobře průjezdnou Prahu mimo špičku, ale ostatní uzavírky byly v pohodě, stejně jako počasí, které zatím slibovalo teplý večer.

Úterní rozjezd byl třetím brutálním v pořadí a pokaždé měl jiné kulisy. Předloni se hrálo na starém autobusu vně areálu, loni na jednom z hlavních pódií a letos na Obscure stage, což je třetí pódium ve stanu na konci areálu. Z mého pohledu nebylo letošní řešení úplně nejšťastnější, protože pro návštěvníky byla otevřená jen omezená část areálu a při nájezdu metalu chtivých duší se prostor brzy slušně zaplnil. Škoda, že byly zábrany, oddělující louku s metal marketem a přístup ke stanu s pódiem, tak blízko stanu a nezůstal prostor na louce, kde byla připravena místa k sezení, lidi by se trochu rozptýlili; takhle to bylo večer celkem nacvakané a míst k sezení bylo minimum, navíc po dešti většina mokrých. Taky se tvořily dlouhé fronty na jídlo, jeden stánek s klobásami a nudlemi nemohl stíhat všechny hladovce odbavit.

První kapela měla naplánovaný start na 17. hodinu, což je asi ideální čas, který bychom snad i stihli, kdyby za prvé nepřijel objednaný taxík později a za druhé kdybychom pořádně věděli, kde si nechat připnout pásek s čipem opravňujícím ke vstupu. Takže jsme absolvovali cestu k hlavní bráně, bez jakéhokoliv čekání dostali náramky a mašírovali přes kus města k zadnímu vstupu. To byla další změna proti loňsku, areál nebyl průchozí. Takže když jsme konečně došli do stanu, deathcoroví VICTIMS, jimž právě vychází debutové album „Lost Echoes“, pomalu dohrávali. Z toho, co jsem stihl, nemůžu dělat větší závěry, ale kapela evidentně valila a dva vokalisté dělali šou, nejen pohybovou, ale i vokální.

Následovali AEON WINDS ze Slovenska, kteří jasně demonstrovali rozdíl mezi kapelou, která ví co chce a kapelou, která hraje a nejspíš ani neví proč. Že byli naši sousedé druhým případem, je asi z náznaku v předchozí větě zřejmé… AEON WINDS na pódiu působili, jako kdyby nevěděli, jestli tam chtějí být, nebo ne. Na vystoupení měli pětatřicet minut a místo aby čas využili bezezbytku, mezi skladbami měli dlouhé pauzy vyplněné… ničím. Chápu, že byli po pěti minutách unavení a museli si oddechnout… to je samozřejmě mega blbost. Kdyby aspoň měli nějaké proslovy k lidem, ale nic, komunikace s publikem marná. A když k tomu připočtu, že jejich verze atmosférického black metalu by byla zastaralá před patnácti lety, že čisté zpěvy a klávesy jely z playbacku a že v muzice se nebylo čeho chytit, divím se, že jsem vydržel většinu setu.

Mnohem lepší dojem zanechali další hosté ze Slovenska, MORNA. Jejich progresivní death metal splňoval měřítka instrumentálně i kompozičně náročného žánru a kapela na pódiu taky vypadala úplně jinak než předchůdci. Předák s lidmi pod stage komunikoval, kapela sázela bez průtahů jeden song za druhým a bylo v nich co nalézat. Nevtíravé melodie se střídaly s tvrdšími pasážemi, zpěvák to taky dával pěkně, jediné, co mi trochu vadilo, byla jedna sáhodlouhá instrumentální pasáž, při které moje pozornost klesala…

Pozornost naopak nemohla klesat při setu FLESHLESS. Ti byli evidentně největším tahákem prvního dne, protože se na ně stan zaplnil (on se zaplnil i při setu AEON WINDS, ale to bylo tím, že začalo pršet a lidi se šli schovat) a mohlo začít

pěkné deathgrindové tóčo. Opět se ukázalo, jak je důležitý pořádný frontman – Vláďa neúnavně pobíhal, ječel, řval, kvičel, hecoval lidi a FLESHLESS po zásluze sklidili ovace. Hrálo se i z nového alba „Doomed“, které je venku nejen na CD, ale i na LP, které mimochodem (to LP) Vláďa poslal do davu, jakási umírněná forma křestu bez zbytečných cavyků. FLESHLESS už mají za ta léta jasný ksicht, death/grind šperkují spoustou kytarových kudrlinek, melodií, k tomu ideálně koresponduje „blázen“ za bicími Vitys, který připomíná stroj. Skvělý ideálně dlouhý set.

I NAILED TO OBSCURITY ukázali řemeslo. Opět platí, že když kapela na pódiu nějak vypadá a nějak podává svou tvorbu, hned to je jiné. Němci totiž nehráli nic objevného ani dech beroucího, ale hráli to s přehledem a s elánem. Deathové a doomové pasáže se plynule střídaly, zpěvák nenásilně přecházel z hrubých poloh do civilních – sice se v čistých zpěvech nepouštěl do nějakých „nebezpečných“ výšek, ale ona ta obyčejná poloha byla ve finále asi i lepší. Pestré a dobře složené skladby mě dokázaly udržet v pozornosti skoro celý set; není divu, že kapela je aktuálně upsána Nuclear Blast, po nimiž jí vyšlo nové album „Black Frost“ (v pořadí čtvrté za skoro patnáct let existence). Fanoušci zejména švédských death/doomových part byli s vystoupením NAILED TO OBSCURITY spokojeni, stejně jako já.

Zato FROG LEAP mě nebavil(i). V programu bylo uvedeno, že jde o rock´n´roll a metal, jinde jsem se dočetl, že jde o předělávky světových hitů do jiného kabátku. Jenže problém je, že ty světové hity neznám. (úsměv) Nevím, co přesně nakonec zaznělo, ale první dvě skladby plné elektroniky mě vůbec nezaujaly… a protože kamarád Michal to slyšel stejně, rozhodli jsme se dát přednost odpočinku a cestě na ubytovnu. Ale své publikum si kapela našla, stan byl opět plný a rozdovádění metalisté ( i ti black-) s chutí na FROG LEAP dováděli.

Optikou loňského nabušeného programu (SUICIDAL TENDENCIES, ROOT, GRIDE) byl letošní zahřívací den o poznání slabší, stejně tak návštěvnost. Ve finále se lidi do menších prostor nějak vešli, žádný mega nával se nekonal, na druhou stranu spousta lidí večer korzovala městem a ladila formu na čtyři festivalové dny nabité muzikou všech možných metalových subžánrů i žánrů nemetalových. 

 

Pavel:

Brutal Assault je pro mne posvátným festivalem se zajímavým nádechem. Obvykle tam jedu na dvě kapely, pak zjistím, že tam hraje deset dalších, z kterých jsem mimo, a nakonec objevím dalších deset úplně nových, které mne dostanou. Nemluvě o některých speciálních jiných zážitcích, kde začínáte přemýšlet o vesmírných tématech…

Ale zpátky k hudbě. V „nultém dni“ u Warm upu, který se odehrával v Obscure stage, dříve Metalgate, zahrálo několik spolků. Přijel jsem navečer a než jsem se aklimatizoval a posilnil, vesměs jsem stihl pouze FROG LEAP. Za sebe, jako cvakálka s kouzelnou krabičkou, co dělá obrázky, určitě pochválím světla, která byla letos na tomto stage prakticky vždy super a většina dalších kapel je měla v tomto stanu, na který jsem dost prskal dříve, také celkem v pořádku. Hudebně nejsem pro norské žabáky s covery cílová skupina, ale lidé si je dost užili. Z mého rodného města otevírali celkově festival metalcoroví VICTIMS, aby si tak konečně splnili sen a konečně si za jejich kariéru na Brutal Assaultu zahráli. Viděl jsem je měsíc zpět na lokální akci a jsem si jistý, že předvedli energický našlapaný deathcore obohacený o samply a klávesovou vsuvku. Zahráli i čeští grindeři FLESHLESS, kteří by klidně mohli hrát i na hlavním stage a svou pověst mají na celém světě.

Brutální slečny
Brutální abeceda
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota

sdílet
Přečteno: 991x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 7. 8. 2019

FotoGalerie (Počet obrázků: 3)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »



Novinky

21. 10. 2019 | Autor: Johan
SATAN KLAUS FEST 2019 - kompletní soupiskačtěte zde »

20. 10. 2019 | Autor: Johan
HEFAISTOVA LYRA vydává své druhé album s názvem Přeludyčtěte zde »

19. 10. 2019 | Autor: Johan
PURNAMA na novém albu spolupracovala s Andy Larocquemčtěte zde »

19. 10. 2019 | Autor: Bury
BLOOD INCANTATION představují nové videočtěte zde »

18. 10. 2019 | Autor: Johan
Basinfirefest se vrací!čtěte zde »

18. 10. 2019 | Autor: Johan
Takto znie album Fragments od THE RISING SIGNčtěte zde »

17. 10. 2019 | Autor: Bury
DIE KRUPPS mají nový song z chystaného alba čtěte zde »

17. 10. 2019 | Autor: Bury
CLAWFINGER před časem zveřejnili nové videočtěte zde »

16. 10. 2019 | Autor: Mikael
Folk Metal Pilgrims již tuto sobotu v Ostravěčtěte zde »

16. 10. 2019 | Autor: Johan
PIPES NAD PINTS mají nový videoklip o svoboděčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

29. 9. 2019 | Rozhovory
Jiří Panther Rosa (TORTHARRY, FINAL FLAG) – Jsem odmala zvyklý hrát více stylů.celý článek »

26. 9. 2019 | Reporty
LVMEN, NIKANDER, ESAZLESA celý článek »

23. 9. 2019 | Reporty
KAFEST vol. 2celý článek »

1. 10. 2019 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »

15. 10. 2019 | Recenze
SNĚŤ – Promo 2019celý článek »


Poslední diskuse

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - info
Datum: 16. 10. 2019 10:46:10
Autor: Peťan
Titulek: Vstupenky na místě!

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 16. 10. 2019 09:54:40
Autor: Jeff
Titulek: Snet

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:03:52
Autor: Asura
Titulek: Pravopis

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:02:30
Autor: Asura
Titulek: To Peťan

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 12:46:08
Autor: Peťan
Titulek: Vývozní artikl

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 11:04:34
Autor: Asura
Titulek: Demo

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama