ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Březovská metalová noc - infočíst info »

Infernal Fest VI - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

7. 9. 2019
Chatová osada Luh, Sušice
Šumava AGAINST Sušice, Chatové osadě LUH 7.9.20...

13. 9. 2019
Divadlo pod lampou, Plzeň
Plzeňské Divadlo pod lampou bude v pátek 13. září...

14. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

21. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 21. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)

7. 8. 2019BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)

6. 8. - 10. 8. 2019, Jaroměř – Vojenská pevnost Josefov

Potřetí za sebou jsme letos vyrazili na Brutal Assault v úterý. Zatímco loni byly důvody nejen praktické, ale i hudební, program letošního warm upu mě příliš nelákal, převážily tedy důvody logistické – dostat se na místo v klidu, bez spěchu, ubytovat se na internátu, dát si po dlouhé cestě krátký oddych a pak vyrazit do víru dění. Cesta naštěstí proběhla bez nesnází a všechny informace o spoustě uzavřených úseků a kolon se ukázaly jako liché, protože jsme zastavili jen párkrát a na chvilku. Možná jsme trefili dobře průjezdnou Prahu mimo špičku, ale ostatní uzavírky byly v pohodě, stejně jako počasí, které zatím slibovalo teplý večer.

Úterní rozjezd byl třetím brutálním v pořadí a pokaždé měl jiné kulisy. Předloni se hrálo na starém autobusu vně areálu, loni na jednom z hlavních pódií a letos na Obscure stage, což je třetí pódium ve stanu na konci areálu. Z mého pohledu nebylo letošní řešení úplně nejšťastnější, protože pro návštěvníky byla otevřená jen omezená část areálu a při nájezdu metalu chtivých duší se prostor brzy slušně zaplnil. Škoda, že byly zábrany, oddělující louku s metal marketem a přístup ke stanu s pódiem, tak blízko stanu a nezůstal prostor na louce, kde byla připravena místa k sezení, lidi by se trochu rozptýlili; takhle to bylo večer celkem nacvakané a míst k sezení bylo minimum, navíc po dešti většina mokrých. Taky se tvořily dlouhé fronty na jídlo, jeden stánek s klobásami a nudlemi nemohl stíhat všechny hladovce odbavit.

První kapela měla naplánovaný start na 17. hodinu, což je asi ideální čas, který bychom snad i stihli, kdyby za prvé nepřijel objednaný taxík později a za druhé kdybychom pořádně věděli, kde si nechat připnout pásek s čipem opravňujícím ke vstupu. Takže jsme absolvovali cestu k hlavní bráně, bez jakéhokoliv čekání dostali náramky a mašírovali přes kus města k zadnímu vstupu. To byla další změna proti loňsku, areál nebyl průchozí. Takže když jsme konečně došli do stanu, deathcoroví VICTIMS, jimž právě vychází debutové album „Lost Echoes“, pomalu dohrávali. Z toho, co jsem stihl, nemůžu dělat větší závěry, ale kapela evidentně valila a dva vokalisté dělali šou, nejen pohybovou, ale i vokální.

Následovali AEON WINDS ze Slovenska, kteří jasně demonstrovali rozdíl mezi kapelou, která ví co chce a kapelou, která hraje a nejspíš ani neví proč. Že byli naši sousedé druhým případem, je asi z náznaku v předchozí větě zřejmé… AEON WINDS na pódiu působili, jako kdyby nevěděli, jestli tam chtějí být, nebo ne. Na vystoupení měli pětatřicet minut a místo aby čas využili bezezbytku, mezi skladbami měli dlouhé pauzy vyplněné… ničím. Chápu, že byli po pěti minutách unavení a museli si oddechnout… to je samozřejmě mega blbost. Kdyby aspoň měli nějaké proslovy k lidem, ale nic, komunikace s publikem marná. A když k tomu připočtu, že jejich verze atmosférického black metalu by byla zastaralá před patnácti lety, že čisté zpěvy a klávesy jely z playbacku a že v muzice se nebylo čeho chytit, divím se, že jsem vydržel většinu setu.

Mnohem lepší dojem zanechali další hosté ze Slovenska, MORNA. Jejich progresivní death metal splňoval měřítka instrumentálně i kompozičně náročného žánru a kapela na pódiu taky vypadala úplně jinak než předchůdci. Předák s lidmi pod stage komunikoval, kapela sázela bez průtahů jeden song za druhým a bylo v nich co nalézat. Nevtíravé melodie se střídaly s tvrdšími pasážemi, zpěvák to taky dával pěkně, jediné, co mi trochu vadilo, byla jedna sáhodlouhá instrumentální pasáž, při které moje pozornost klesala…

Pozornost naopak nemohla klesat při setu FLESHLESS. Ti byli evidentně největším tahákem prvního dne, protože se na ně stan zaplnil (on se zaplnil i při setu AEON WINDS, ale to bylo tím, že začalo pršet a lidi se šli schovat) a mohlo začít

pěkné deathgrindové tóčo. Opět se ukázalo, jak je důležitý pořádný frontman – Vláďa neúnavně pobíhal, ječel, řval, kvičel, hecoval lidi a FLESHLESS po zásluze sklidili ovace. Hrálo se i z nového alba „Doomed“, které je venku nejen na CD, ale i na LP, které mimochodem (to LP) Vláďa poslal do davu, jakási umírněná forma křestu bez zbytečných cavyků. FLESHLESS už mají za ta léta jasný ksicht, death/grind šperkují spoustou kytarových kudrlinek, melodií, k tomu ideálně koresponduje „blázen“ za bicími Vitys, který připomíná stroj. Skvělý ideálně dlouhý set.

I NAILED TO OBSCURITY ukázali řemeslo. Opět platí, že když kapela na pódiu nějak vypadá a nějak podává svou tvorbu, hned to je jiné. Němci totiž nehráli nic objevného ani dech beroucího, ale hráli to s přehledem a s elánem. Deathové a doomové pasáže se plynule střídaly, zpěvák nenásilně přecházel z hrubých poloh do civilních – sice se v čistých zpěvech nepouštěl do nějakých „nebezpečných“ výšek, ale ona ta obyčejná poloha byla ve finále asi i lepší. Pestré a dobře složené skladby mě dokázaly udržet v pozornosti skoro celý set; není divu, že kapela je aktuálně upsána Nuclear Blast, po nimiž jí vyšlo nové album „Black Frost“ (v pořadí čtvrté za skoro patnáct let existence). Fanoušci zejména švédských death/doomových part byli s vystoupením NAILED TO OBSCURITY spokojeni, stejně jako já.

Zato FROG LEAP mě nebavil(i). V programu bylo uvedeno, že jde o rock´n´roll a metal, jinde jsem se dočetl, že jde o předělávky světových hitů do jiného kabátku. Jenže problém je, že ty světové hity neznám. (úsměv) Nevím, co přesně nakonec zaznělo, ale první dvě skladby plné elektroniky mě vůbec nezaujaly… a protože kamarád Michal to slyšel stejně, rozhodli jsme se dát přednost odpočinku a cestě na ubytovnu. Ale své publikum si kapela našla, stan byl opět plný a rozdovádění metalisté ( i ti black-) s chutí na FROG LEAP dováděli.

Optikou loňského nabušeného programu (SUICIDAL TENDENCIES, ROOT, GRIDE) byl letošní zahřívací den o poznání slabší, stejně tak návštěvnost. Ve finále se lidi do menších prostor nějak vešli, žádný mega nával se nekonal, na druhou stranu spousta lidí večer korzovala městem a ladila formu na čtyři festivalové dny nabité muzikou všech možných metalových subžánrů i žánrů nemetalových. 

 

Pavel:

Brutal Assault je pro mne posvátným festivalem se zajímavým nádechem. Obvykle tam jedu na dvě kapely, pak zjistím, že tam hraje deset dalších, z kterých jsem mimo, a nakonec objevím dalších deset úplně nových, které mne dostanou. Nemluvě o některých speciálních jiných zážitcích, kde začínáte přemýšlet o vesmírných tématech…

Ale zpátky k hudbě. V „nultém dni“ u Warm upu, který se odehrával v Obscure stage, dříve Metalgate, zahrálo několik spolků. Přijel jsem navečer a než jsem se aklimatizoval a posilnil, vesměs jsem stihl pouze FROG LEAP. Za sebe, jako cvakálka s kouzelnou krabičkou, co dělá obrázky, určitě pochválím světla, která byla letos na tomto stage prakticky vždy super a většina dalších kapel je měla v tomto stanu, na který jsem dost prskal dříve, také celkem v pořádku. Hudebně nejsem pro norské žabáky s covery cílová skupina, ale lidé si je dost užili. Z mého rodného města otevírali celkově festival metalcoroví VICTIMS, aby si tak konečně splnili sen a konečně si za jejich kariéru na Brutal Assaultu zahráli. Viděl jsem je měsíc zpět na lokální akci a jsem si jistý, že předvedli energický našlapaný deathcore obohacený o samply a klávesovou vsuvku. Zahráli i čeští grindeři FLESHLESS, kteří by klidně mohli hrát i na hlavním stage a svou pověst mají na celém světě.

Brutální slečny
Brutální abeceda
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota

sdílet
Přečteno: 794x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 7. 8. 2019

FotoGalerie (Počet obrázků: 3)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

25. 8. 2019 | Autor: Johan
FLASH THE READIES vydávají album DUNAčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Mikael
THE COMPLICATION našli s novou deskou smysl životačtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nové album a video švédských melodiků IN MOURNINGčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový song od japonských COFFINSčtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Johan
Detaily nového alba AS I LAY DYING a třetí video Shaped by Firečtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
PERIPHERY mají nové videočtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip MONOLORDčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
Odvezte si z Metal Madness 2019 právě vycházející vinylovou verzi zatím posledního alba navrátivší se MORTIFILIEčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
INFERNO příští rok zahraje v Malajsiičtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Bury
CANNABIS CORPSE mají nové animované videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

16. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální Abeceda
Datum: 25. 8. 2019 13:05:12
Autor: Johan
Titulek: Příprava na BA v galeirii

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální Abeceda
Datum: 25. 8. 2019 13:03:38
Autor: Johan
Titulek: Idioti

diskuse k článku »

METALLICA, GHOST, BOKASSA
Datum: 24. 8. 2019 12:27:32
Autor: Bury
Titulek: Oficiální live video

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:32:30
Autor: Admin
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:22:24
Autor: ancient
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama