ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

20. 2. 2020
Bajkazyl Brno
Bloated Pig - Sludge doom/heavy z Kanady + Support...

21. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
Kdo seje vítr, sklízí bouři II. = benefit na FNB B...

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

22. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 22. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 2. 2020
Brno | Sibiř
The Eye Of Time (FR) – Sound Art | Drone | A...

25. 2. 2020
Underdogs'
Holandsko je v posledních letech země zaslíbená tv...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


PUSTINA – Předtucha nastávající zimy na LP
» Reporty » BRUTAL ASSAULT 2011, vol.16 – ohlédnutí

15. 8. 2011BRUTAL ASSAULT 2011, vol.16 – ohlédnutí

I když jsme v reportu z prvního dne zmínili některé doprovodné záležitosti, přinášíme souhrn toho, co přímo nesouviselo s kapelami.
Klasický report začneme zveřejňovat nejspíše od čtvrtka 18.8. – letos to bude trochu odlišné od minulých let, protože jsme nepsali online reportáž přímo v areálu, ale každý redaktor pracoval nezávisle na ostatních doma. Takže si budete moci přečíst třeba zcela odlišné názory na některé kapely, třeba hodně podobné názory na některé kapely a o některých kapelách si třeba nepřečtete nic (úsměv).

Vstup
Lamentování na nezvládnutou středeční anabázi jste si mohli přečíst ve výše zmiňovaném reportíku ze středy. Podobná fronta ale čekala i ty, kteří dorazili ve čtvrtek odpoledne. Spousta návštěvníků ani pořádně nevěděla, kam mají se vstupenkami z předprodeje jít, takže se stávalo, že vystáli nesprávnou frontu (třeba na nákup vstupenek na místě), aby se dověděli, že se mají odebrat do fronty číslo dvě. Opět jedno okno, ve kterém probíhala kontrola vstupenek tak, že se na každou podívali proti zapnuté lampičce... Trvalo to dlouho a bylo to otravné. Nechápu, že středa pořadatele nepoučila.
Další věci ale fungovaly bezvadně – u vstupních boxů se odpoledne žádné dlouhé fronty netvořily, ochranka byla rozumná a nezaznamenal jsem žádné konflikty ani zbytečné šikanování příchozích.

Dramaturgie, harmonogram
Je jasné, že všem se zavděčit nelze, ale myslím, že letošní startovní pole muselo uspokojit téměř všechny. Výsledkem byla situace, kdy prakticky na všechny kapely byl prostor pod pódiem zaplněný, často přeplněný (úsměv). Někteří nadšenci čekali na své oblíbence třeba celý set kapely na vedlejším pódiu. Rozumné střídání žánrů fungovalo výborně, takže si každý měl podle svých preferencí možnost dojít někam oddychnout nebo nakoupit. Viděl jsem (někdy částečně) zhruba polovinu kapel a jen jednou jsem zažil, že posluchači houfně odcházeli (GENITORTURERS).
Proti loňsku došlo k jediné změně programu – DAGOBA nestihli své vystoupení (v zákulisí se spekulovalo, že nebyli ráno schopni pohybu – úsměv), takže se posunuli na úplný závěr festu. Jinak vše šlapalo perfektně a harmonogram byl dodržován skoro na minutu – občas kapela dohrála dříve, než bylo psáno, takže když někdo vyrazil na poslední tři songy, dočkal se třeba jen dvou…
Léty prověřená velká obrazovka samozřejmě opět potěšila, hlavně ty, kteří netoužili po davovém prostředí a dávali přednost ústraní.

Zvuk a osvětlení pódií
Výborná práce!!! Zvuk byl takřka neustále skvělý, výjimky by člověk spočítal na prstech jedné ruky. Občas sice něco málo zahaprovalo, ale velmi rychle došlo k nápravě a možná byla na vině i kapela. Jediné výrazné zklamání – SEPTICFLESH, ke kterým se vrátíme v reportu.

Areál
Vyzkoušená pevnost v Josefově má svá pozitiva i negativa, tím největším negativem je omezená možnost si někam sednout. Sice funguje horní přírodní tribuna, kolem dlouhé zdi naskládané palety nebo palouk uprostřed metal marketu, ale to je jednak nepříliš pohodlné, jednak je kapacita omezená...

Osvětlení areálu
Další mínus. Některá místa byla osvětlena prachbídně, hlavně zadní cesta mezi „hlavním náměstím“ a „zónou kultury a oddechu“ se v noci měnila v zónu tmy. Od čtvrtka se sice objevily dva halogeny, ale
ty celou cestičku neosvítily. Podobné, nebo ještě horší, to bylo v ulici s občerstvením. Situaci by snadno řešil kabel natažený po zdi, na kterém by co dva tři metry visela normální žárovka...

Občerstvení a vratné kelímky
Na festivalové poměry byla strava v areálu hodně pestrá, výběr byl bohatý a ceny zůstaly zhruba na loňské úrovni. Za nějaké dva tři žetony se člověk celkem slušně najedl, ať už byl masožravec, nebo vegetarián, za jeden žeton slušně napil (úsměv). Fronty se u jídla netvořily, v pivních stanech na okraji taky ne, jen výčep nejblíže pódiu byl v obležení žíznivců. Hlavním festivalovým pivem byl opět desetistupňový Gambrinus přezdívaný průtokáč, k mání byla i další piva (Prazdroj, nealko, černé pivo...), fungovala vinotéka i bar s destiláty, točilo se několik druhů nealka – prostě v tomto směru spokojenost.
Již jednou propírané kelímky se ukázaly jako šťastný tah. Areál byl v mezích možností čistý, žádné brodění mořem kelímků se nekonalo. Pořád si ale myslím, že možnost vracet kelímek kdykoliv a tak často, jak by kdokoliv chtěl, mohlo zůstat zachováno. Machinace s kelímky, kvůli které byla možnost kelímek vrátit jen čtyřikrát, podle mě vůbec nehrozí. Každý si své pivko bedlivě hlídá a „zabránění krádežím rozpitého piva“, čímž je limit vysvětlován, si nedovedu představit. Kdo nechá na stole pivo bez dozoru? Jedině sešrotovaný návštěvník, kterému ale není problém odcizit ani vratný kupónek... A hlavně – zcela vymizelo házení kelímků s pivem do lidí – což oceňuji ze všeho nejvíc.
Taky bychom měli uvést na pravou míru úsporu nákladů za odvoz odpadu – podle programu se loni vyprodukovalo 50 tun odpadu, což znamená řádově desetitisíce za odvoz. Zajímavější úspora je na kelímcích, kterých mohlo za víkend padnout za vlast třeba půl milionu... A další úspora přišla s vratnými kelímky, které si řada návštěvníků odvezla domů jako suvenýr, takže záloha se nevracela (a pořizovací cena kelímku jistě nebyla oněch 30 Kč). Ale o to nejde – je jasné, že festival je ekonomicky velmi náročný a ze vstupného se ufinancovat nedá.

Hygiena
Částečná spokojenost, částečná nespokojenost... Osvědčené rakety fungovaly bezvadně, na klasickou „toiku“ jsem v areálu nezavítal. Co mi ale hodně vadilo, byla nemožnost opláchnout si na více místech ruce nebo obličej čistou vodou. Jediné místo v celém areálu je prostě málo. Proč nebyla umývátka alespoň v metal marketu?

Počasí
To sice organizátoři ovlivnit nemohou, ale letos měli z pekla štěstí. Nedokážu si představit lepší – cca pět minut deště za čtyři dny a celkově příjemné teplo (nikoliv vedro) lze v letošním létě považovat za velký zázrak. Možná i díky skvělému počasí vydržely davy lidí dlouho do noci – neobtěžoval je ani chlad, ani vyčerpání z případných pařáků.

Počet fanoušků
Kdesi na internetu se sice psalo o 20 – 25 tisících, ale to mi přijde jako klasické novinářské přehánění. Lidí asi bylo o něco víc než loni, ale nikoliv dramaticky. Odhad: 18 000 (???).

Fotky: Coornelus, Dave
sdílet
Přečteno: 5132x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 15. 8. 2011

FotoGalerie (Počet obrázků: 36) Fronta nekonečná

Diskuze (Počet příspěvků: 8)
pozdravení
zdravím všechny členy strakonický výpravy na letošním BA,prožily jsme spolu neuvěřitelnej fest,díky všem šesti černým duším(Dordeduh(al. Immortal),Johan,Dave,Coornelus,Michal) saxon 666 | 17. 8. 2011 21:37:00
souhlas
pěkný shrnutí,100% souhlas,akorát si myslim že lidiček bylo tak okolo 12 tisíc :) bouše | 15. 8. 2011 19:22:26
:-))
Pokud bude namíchán tak skvělý koktejl kapel jako letos, tak ať se těší :-)) immortal | 15. 8. 2011 16:56:02
:-))
Vyšlo to rozloučení krásně, venku to bylo slyšet fakt líp než v pokoji. Takže zase napřezrok ve čtvrtek se můžou "Občané Jaroměře těšit na začátek metalové řeže" :-))) DaveDH | 15. 8. 2011 16:54:03

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

20. 2. 2020 | Autor: Bury
PEARL JAM představují novou skladbu čtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
HUMAN IMPACT zveřejnili další singl čtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
HATEBREED představují lyric videočtěte zde »

19. 2. 2020 | Autor: Johan
PORENUT vydavaju čoskoro novy album a prave predstavuju prvý track  čtěte zde »

19. 2. 2020 | Autor: Bury
tētēma, projekt Mika Pattona, má videoklip čtěte zde »

19. 2. 2020 | Autor: Bury
KREATOR představují live video Enemy Of Godčtěte zde »

18. 2. 2020 | Autor: Bury
S.D.I. mají další videoklip čtěte zde »

18. 2. 2020 | Autor: Bury
ME AND THAT MAN, projekt Nergala z BEHEMOTH, má nový klipčtěte zde »

18. 2. 2020 | Autor: Bury
AMARANTHE mají nový videoklip, ve kterém hostuje Angela Gossowčtěte zde »

17. 2. 2020 | Autor: Johan
Volyňský ETEF open air (24.-25. 7. 2020) oznamuje další tři kapely: ANCIENT, SUR AUSTRU, MATER MONSTIFERAčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

21. 1. 2020 | Recenze
STOLEN LIVES – Luciferův efektcelý článek »

26. 1. 2020 | Rozhovory
STOLEN LIVES – Určitě jsme více sehraní a díky tomu můžeme skládat techničtěji a aranžérsky náročnější skladby.celý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »


Poslední diskuse

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:06:35
Autor: immortal
Titulek: Téda

diskuse k článku »

ATOMÇK – Every Room In Britain
Datum: 14. 2. 2020 14:49:15
Autor: Atomçk
Titulek: ...

diskuse k článku »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - info
Datum: 14. 2. 2020 10:16:50
Autor: mičl
Titulek: INFO

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama