ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL vol. 15 - infočíst info »

ŠLINC FEST 2019 - infočíst info »

Týnecký Mazec 2019 - infočíst info »

Obscene Extreme 2019 - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »

Festa De La Pohoda 2019 - infočíst info »

Brutal Assault má letos snad nejsilnější lineup vůbec - infočíst info »

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »


Další nové články

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

22. 6. 2019
Koupaliště Chabařovice
MOTORBAND, BRUTUS, SKLAP, DEAD DANIELS, CUMBAL, TO...

22. 6. 2019
Žabčice u Brna
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL vol. 15: TEETHGRINDER...

25. 6. 2019
Praha
Pravěk Noise Section zve na guaranteed Kopel full ...

29. 6. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 29. 6. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

13. 7. 2019
Česká Lípa Vodní hrad Lipý
Další ročník metal open air festivalu v České Lípě...

20. 7. 2019
Věstínek
Druhý ročník hudebního festivalu nad Věstínkem na ...

22. 7. 2019
VAGON, Praha
NASHVILLE PUSSY (USA), support: DEAD DANIELS...

3. 8. 2019
Horní Loděnice
Volxmassaka , Krang , Apolita , Spots , Interpunkc...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


Obscene Extreme 2019
» Reporty » SATAN KLAUS FEST, 29. 12. 2018, Volyně – Na Nové

2. 1. 2019SATAN KLAUS FEST, 29. 12. 2018, Volyně – Na Nové

MISANTHROPIC MIGHT, BOHEMYST, VIRUS KAPAK, MALLEPHYR, ZAJETÍ KOUŘE

Máme to na jihu Čech pech. Během dvou dnů se na dvou akcích museli fanoušci obejít bez avizovaného headlinera. V Českých Budějovicích nezahráli HATE, ve Volyni DECHDECHTU. (smích) Je to pravda trochu nepoměr, HATE byli dlouho avizováni a pak místo nich přijeli najatí herci s merchem z frcu, DECHDECHTU se na soupisce Satana objevili na poslední chvíli; v ČB nikdo návštěvníkům nic nevysvětlil, ve Volyni si vzal Rámus mikrofon a omluvil neúčast kapely kvůli onemocnění několika členů. Ale legraci už nechme stranou, jubilejní 20. ročník se vrátil po několika „malosálových“ pokračováních na velký sál a ten nabídl kromě velkorysého prostoru pro kapely a obecenstvo i pohodlné posezení pro všechny, velké pódium s bohatým světelným parkem a kvalitní ozvučení. Po delší době se na soupisce objevila zahraniční kapela, premiéru si měl odbýt nový projekt Honzy Kapáka a kromě toho měly zahrát další tři zajímavé kapely a jedna exotická. (úsměv)

ZAJETÍ KOUŘE zatím patří mezi pojmy nepříliš skloňované, což může být dáno řadou okolností. Jednou z nich jsou časté změny sestavy, další nepříliš hojné koncertování a třetí nesnadné žánrové zařazení. S thrash metalem se tady vystačit nedá, i když některé pasáže k němu mají blízko, s heavy metalem to platí rovněž, kapela uvádí strohé „metal“, tak se s tím spokojme. Spokojit se lze i s hudební stránkou, kapela působila sehraným dojmem, řada pasáží disponovala zajímavými nápady, ale ty texty… Chápu záměr znít neotřele, ale mně tyhle ptákoviny nebaví. Nerozuměl jsem všemu, což je možná dobře, možná špatně – třeba bych pak něco dokázal ocenit. Zpěvák navíc přidal i kulturní vložku a před koncem setu zarecitoval cosi ze svého díla, ale ani to mi nepřišlo zajímavé ani vtipné. Rozjezd tedy rozpačitý, ale pak už večírek nabral spád.

Postarali se o něj MALLEPHYR, kteří rostou před očima. V současné době patří mezi nejlepší tuzemské kapely a dokazují to jak na živo, tak na nahrávkách. Sice jsem pak zaslechl cosi o rozladěné kytaře, ale během setu jsem si ničeho takového nevšiml. (úsměv) Stejně jako většina příchozích jsem si užíval set plný temných melodií, rychlých i pomalejších temp, variabilních vokálů… dark/black/death metal plný zvratů, změn a pološílených výrazů předáka Opata. (úsměv) Myslím, že MALLEPHYR měli nejvřelejší přijetí, že se na ně srotilo nejvíc lidí a že se jim koncert vyvedl. Já byl nadšený a už se těším, až se ponořím do nového alba „Womb of Worms“, které jsem od Marka vyfasoval za recenzním účelem.

VIRUS KAPAK je nový úkaz na scéně. Těžko předvídat, jakou bude mít budoucnost, nicméně práce to muselo dát strašidelně. Honza se rozhodl přehrát skladby, které jsou mu něčím blízké a má k nim možná i citový vztah. Jde o songy, na kterých participoval, ať už coby studiový, nebo koncertní hráč. A místy šlo o songy, na které svým způsobem padá prach zapomnění a není tedy od věci je připomenout. Honza si nahrál všechny nástroje znovu, připravil technickou stránku věci a sedl do „skorotmy“ za bicí, za nimiž se trefoval do přednatočených nástrojů nejen paličkami, ale i vokálem. Po roce znovu zazněla živě skladba AVENGERU, celkem logicky „Rusínova bitva“, asi nejvíce osobní písnička večera. Vzpomínka na Vlada Blasphemera v podobě jedné pecky od DARK STORM i na působení

v PANYCHIDĚ možná nepřekvapila tolik, jako „Termonukleární jatka“ od MORIORRU, která asi čekal málokdo, ale Honza s kapelou svého času koncertoval i nahrával.

Když sáhl po MASTER´S HAMMER, vybral navzdory očekávání novou pecku z „Fascinatora“, a sice „Krokodila“. Vrcholem setu pak byla pocta starým metalovým nahrávkám, kterou v roce 1999 nahráli MANIAC BUTCHER s Honzou za bicími. Dvacetiminutová jízda na pomezí black a thrash metalu je, jak říkal Honza, coverem na druhou, protože skladba nazvaná „Metal from Hell“ v sobě absorbuje songy MAYHEM, VENOM, CELTIC FROST, SLAYER, SODOM, TÖRR nebo MASTER´S HAMMER. „Ďáblův dech“ už jsem živě neslyšel hodně dlouho, a „Zapálili jsme onen svět“ je moje nejoblíbenější skladba od MISTROVA KLADIVA, a nejen já jsem si oba kusy s chutí zakrákal, stejně jako třeba „Countess Bathory“. One man performance se mi líbila moc a byla by škoda, kdyby zůstalo u jednorázové živé prezentaci. Neberu projekt jako kopírku, nebo revival, ale jako poctu, tribute kapelám, které patří k tomu nejlepšímu, co se v Česku kdy objevilo. Že by tip na ETEF, v sobotu jako poslední vystoupení?

BOHEMYST aneb sázka na jistotu. Honza si chvíli odpočinul, vrátil se za bicí a pohrobci AVENGERU rozjeli svou novodobou show. I když rukopis pánové nezapřou. Stáli jsme s Davidem pod pódiem a říkali si, že tohle a tohle je prostě AVENGER. (úsměv) Harmonie, melodie, postupy… typická práce kapely, která se před rokem právě na Satan Klausu loučila. A BOHEMYST navazují se ctí, jejich dark metal disponuje všemi atributy, které činí muziku přitažlivou – kvalitní instrumentální i vokální výkony, pestrost, démonické melodie, rychlé palebné pasáže i rozjímavé pomalejší nemající až tak daleko k doom metalu. Dokola píši, že potřebuji nahrávku, abych se v produkci BOHEMYST zorientoval. Tak si o ni zase píšu… (úsměv)

Kolem půlnoci jsme se shodli, že odpadnutí DECHUDECHTU byla výhra v loterii, přípdně poslední satanklausův dárek končícího roku. (úsměv) Už tak jsme toho měli při našem věku tak akorát; kdyby dechová kapela hrála, akce by se bývala protáhla neúnosně. Půlnoc ještě OK, MISANTHROPIC MIGHT kolem ní odpálili svůj blackmetalový set, který mě svým způsobem překvapil. Od kapely jsem čekal jen a jen vichřici, aniž bych tedy před koncertem kontroloval, co vlastně hraje. (úsměv) A pánové s maskami (šátky) na obličejích mě docela příjemně překvapili, že kromě oněch očekávaných marš divočin nezřídka ubrali plyn a nabízeli i střední tempa. O vokály se dělili hned dva muzikanti, což taky přispělo k barevnosti, na druhou stranu o žádnou bombu z mého pohledu nešlo. Prostě dobře sehraná blacková parta, kterých je po světě spousta, v Česku hrstka, takže tah s pozváním zahraniční eskadry černoty lze kvitovat.

Poslední akce roku 2018 dopadla z mého pohledu skvěle. Nejen, že mě většina kapel bavila, ale přišlo překvapivě hodně lidí (cca sto třicet platících je super číslo), vládla přátelská atmosféra a přišli i známí, které jsem dlouho neviděl – a tudíž rád viděl. (úsměv)

Fotky: Jindra Kosák

KubaAjzova videa:
ZAJETÍ KOUŘE 1
ZAJETÍ KOUŘE 2
MALLEPHYR 1
MALLEPHYR 2
VIRUS KAPAK 1
VIRUS KAPAK 2
VIRUS KAPAK 3
BOHEMYST 1
BOHEMYST 2
MISANTHROPIC MIGHT 1
MISANTHROPIC MIGHT 2

sdílet
Přečteno: 1136x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 2. 1. 2019

FotoGalerie (Počet obrázků: 58) ZAJETÍ KOUŘE MALLEPHYR VIRUK KAPAK BOHEMYST MISANTHROPIC MIGHT Rámus a Honza

Diskuze (Počet příspěvků: 2)
No,
Je nějakej bobřík mlčení (mlžení) o mezinárodní ostudě pořadatele v ČB. immortal | 3. 1. 2019 20:44:26
hate
Ahoj, proč tedy neproběhli hate v čb? Nespolehlivost pořadatele nebo kapely?? ab | 3. 1. 2019 16:31:15

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 6. 2019 | Autor: Bury
SHADOW OF INTENT mají nové videočtěte zde »

19. 6. 2019 | Autor: Johan
Thunder Festival … bouře na Hradě Starý Jičín 29. 6. 2019čtěte zde »

19. 6. 2019 | Autor: Johan
CAIN DA BRETH odehrají 22. 6. 2019 koncert v Chuchelském hájičtěte zde »

18. 6. 2019 | Autor: Johan
ADACTA, THE ROCKET DOGZ, HAZYDECAY a další na FPP 2019čtěte zde »

18. 6. 2019 | Autor: Bury
Nové album TOTAL FUCKING DESTRUCTIONčtěte zde »

17. 6. 2019 | Autor: Bury
Dave Mustaine z MEGADETH má rakovinučtěte zde »

17. 6. 2019 | Autor: Bury
INFECTED RAIN mají nový singl a k němu videočtěte zde »

16. 6. 2019 | Autor: Bury
PRVNÍ HOŘE mají nový videoklipčtěte zde »

15. 6. 2019 | Autor: Johan
SEBASTIEN - Fight For Love ft. Yannis Papadopoulos (official lyrics video)čtěte zde »

15. 6. 2019 | Autor: Bury
TAU CROSS vydají třetí albumčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

26. 5. 2019 | Rozhovory
GRIDE – Po zveřejnění zprávy o „nových“ GRIDE se hrnou nabídky, ale není v našich silách to valit jako za mlada.celý článek »

25. 5. 2019 | Reporty
INSANIA, SMRTISLAVcelý článek »

6. 6. 2019 | Reporty
METALFEST OPEN AIR 2019 – den prvnícelý článek »

1. 6. 2019 | Recenze
Červnové tipy – alba & koncertycelý článek »

20. 5. 2019 | Recenze
NUCTEMERON ZINE č. 1celý článek »

8. 6. 2019 | Reporty
METALFEST OPEN AIR 2019 – den třetícelý článek »


Poslední diskuse

MONOLORD, GOSPEL OF THE FUTURE
Datum: 19. 6. 2019 06:48:36
Autor: Peťan
Titulek: Kočička s obráceným křížem

diskuse k článku »

MAGICK MUSICK 2019
Datum: 18. 6. 2019 12:01:43
Autor: GB666
Titulek: wtf

diskuse k článku »

MetalGate Czech Death Fest vstupuje do druhé dekády! - info
Datum: 6. 6. 2019 21:59:56
Autor: immortal
Titulek: Jo

diskuse k článku »

Brutal Assault má letos snad nejsilnější lineup vůbec - info
Datum: 6. 6. 2019 21:55:19
Autor: immortal
Titulek: Nahrávka na smeč.

diskuse k článku »

INSANIA, SMRTISLAV
Datum: 3. 6. 2019 22:52:45
Autor: immortal
Titulek: :-))

diskuse k článku »

INSANIA, SMRTISLAV
Datum: 3. 6. 2019 18:01:44
Autor: Standa
Titulek: Díky

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama