ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

SÓLSTAFIR - infočíst info »

INSANIA představí na turné Kacířův kancionál - infočíst info »

GOSPEL OF THE FUTURE, KOVADLINA, TUMMO – infočíst info »

UNDERGROUND THRASH IV. - infočíst info »

DER WEG EINER FREIHEIT + CELESTE + THE DEVIL’S TRADE - infočíst info »

DER BLUTHARSCH AND THE INFINITE CHURCH OF THE LEADING HAND, OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP – info číst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »


Další nové články

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »

31. 12. 2018 | Dr. Kydy
Thrash Nightmare 2019 odtajňuje headlinera: SLAYER!celý článek »


Koncerty

29. 3. 2019
Rock Club Kain, Praha
DEAD DANIELS + SKLAP...

30. 3. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 30. 3. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

5. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 5. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

5. 4. 2019
Havlíčkův Brod - Oko ( bar )
Hrají: ZÁVIŠ folkový volnomyšlenkář ( Znojmo ), KO...

6. 4. 2019
Praha - Modrá Vopice
Buďte zdrávi! Tímto Vás všechny co nejsrdečněji...

6. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 6. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

12. 4. 2019
kc semilasso
Večer legend pořadové číslo 17! Pátek 12. 4. 2019,...

12. 4. 2019
Havlíčkův Brod - KD Ostrov
Hrají: XIII. STOLETÍ gothic rock legenda ( Jihlava...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
» Reporty » SATAN KLAUS FEST, 29. 12. 2018, Volyně – Na Nové

2. 1. 2019SATAN KLAUS FEST, 29. 12. 2018, Volyně – Na Nové

MISANTHROPIC MIGHT, BOHEMYST, VIRUS KAPAK, MALLEPHYR, ZAJETÍ KOUŘE

Máme to na jihu Čech pech. Během dvou dnů se na dvou akcích museli fanoušci obejít bez avizovaného headlinera. V Českých Budějovicích nezahráli HATE, ve Volyni DECHDECHTU. (smích) Je to pravda trochu nepoměr, HATE byli dlouho avizováni a pak místo nich přijeli najatí herci s merchem z frcu, DECHDECHTU se na soupisce Satana objevili na poslední chvíli; v ČB nikdo návštěvníkům nic nevysvětlil, ve Volyni si vzal Rámus mikrofon a omluvil neúčast kapely kvůli onemocnění několika členů. Ale legraci už nechme stranou, jubilejní 20. ročník se vrátil po několika „malosálových“ pokračováních na velký sál a ten nabídl kromě velkorysého prostoru pro kapely a obecenstvo i pohodlné posezení pro všechny, velké pódium s bohatým světelným parkem a kvalitní ozvučení. Po delší době se na soupisce objevila zahraniční kapela, premiéru si měl odbýt nový projekt Honzy Kapáka a kromě toho měly zahrát další tři zajímavé kapely a jedna exotická. (úsměv)

ZAJETÍ KOUŘE zatím patří mezi pojmy nepříliš skloňované, což může být dáno řadou okolností. Jednou z nich jsou časté změny sestavy, další nepříliš hojné koncertování a třetí nesnadné žánrové zařazení. S thrash metalem se tady vystačit nedá, i když některé pasáže k němu mají blízko, s heavy metalem to platí rovněž, kapela uvádí strohé „metal“, tak se s tím spokojme. Spokojit se lze i s hudební stránkou, kapela působila sehraným dojmem, řada pasáží disponovala zajímavými nápady, ale ty texty… Chápu záměr znít neotřele, ale mně tyhle ptákoviny nebaví. Nerozuměl jsem všemu, což je možná dobře, možná špatně – třeba bych pak něco dokázal ocenit. Zpěvák navíc přidal i kulturní vložku a před koncem setu zarecitoval cosi ze svého díla, ale ani to mi nepřišlo zajímavé ani vtipné. Rozjezd tedy rozpačitý, ale pak už večírek nabral spád.

Postarali se o něj MALLEPHYR, kteří rostou před očima. V současné době patří mezi nejlepší tuzemské kapely a dokazují to jak na živo, tak na nahrávkách. Sice jsem pak zaslechl cosi o rozladěné kytaře, ale během setu jsem si ničeho takového nevšiml. (úsměv) Stejně jako většina příchozích jsem si užíval set plný temných melodií, rychlých i pomalejších temp, variabilních vokálů… dark/black/death metal plný zvratů, změn a pološílených výrazů předáka Opata. (úsměv) Myslím, že MALLEPHYR měli nejvřelejší přijetí, že se na ně srotilo nejvíc lidí a že se jim koncert vyvedl. Já byl nadšený a už se těším, až se ponořím do nového alba „Womb of Worms“, které jsem od Marka vyfasoval za recenzním účelem.

VIRUS KAPAK je nový úkaz na scéně. Těžko předvídat, jakou bude mít budoucnost, nicméně práce to muselo dát strašidelně. Honza se rozhodl přehrát skladby, které jsou mu něčím blízké a má k nim možná i citový vztah. Jde o songy, na kterých participoval, ať už coby studiový, nebo koncertní hráč. A místy šlo o songy, na které svým způsobem padá prach zapomnění a není tedy od věci je připomenout. Honza si nahrál všechny nástroje znovu, připravil technickou stránku věci a sedl do „skorotmy“ za bicí, za nimiž se trefoval do přednatočených nástrojů nejen paličkami, ale i vokálem. Po roce znovu zazněla živě skladba AVENGERU, celkem logicky „Rusínova bitva“, asi nejvíce osobní písnička večera. Vzpomínka na Vlada Blasphemera v podobě jedné pecky od DARK STORM i na působení

v PANYCHIDĚ možná nepřekvapila tolik, jako „Termonukleární jatka“ od MORIORRU, která asi čekal málokdo, ale Honza s kapelou svého času koncertoval i nahrával.

Když sáhl po MASTER´S HAMMER, vybral navzdory očekávání novou pecku z „Fascinatora“, a sice „Krokodila“. Vrcholem setu pak byla pocta starým metalovým nahrávkám, kterou v roce 1999 nahráli MANIAC BUTCHER s Honzou za bicími. Dvacetiminutová jízda na pomezí black a thrash metalu je, jak říkal Honza, coverem na druhou, protože skladba nazvaná „Metal from Hell“ v sobě absorbuje songy MAYHEM, VENOM, CELTIC FROST, SLAYER, SODOM, TÖRR nebo MASTER´S HAMMER. „Ďáblův dech“ už jsem živě neslyšel hodně dlouho, a „Zapálili jsme onen svět“ je moje nejoblíbenější skladba od MISTROVA KLADIVA, a nejen já jsem si oba kusy s chutí zakrákal, stejně jako třeba „Countess Bathory“. One man performance se mi líbila moc a byla by škoda, kdyby zůstalo u jednorázové živé prezentaci. Neberu projekt jako kopírku, nebo revival, ale jako poctu, tribute kapelám, které patří k tomu nejlepšímu, co se v Česku kdy objevilo. Že by tip na ETEF, v sobotu jako poslední vystoupení?

BOHEMYST aneb sázka na jistotu. Honza si chvíli odpočinul, vrátil se za bicí a pohrobci AVENGERU rozjeli svou novodobou show. I když rukopis pánové nezapřou. Stáli jsme s Davidem pod pódiem a říkali si, že tohle a tohle je prostě AVENGER. (úsměv) Harmonie, melodie, postupy… typická práce kapely, která se před rokem právě na Satan Klausu loučila. A BOHEMYST navazují se ctí, jejich dark metal disponuje všemi atributy, které činí muziku přitažlivou – kvalitní instrumentální i vokální výkony, pestrost, démonické melodie, rychlé palebné pasáže i rozjímavé pomalejší nemající až tak daleko k doom metalu. Dokola píši, že potřebuji nahrávku, abych se v produkci BOHEMYST zorientoval. Tak si o ni zase píšu… (úsměv)

Kolem půlnoci jsme se shodli, že odpadnutí DECHUDECHTU byla výhra v loterii, přípdně poslední satanklausův dárek končícího roku. (úsměv) Už tak jsme toho měli při našem věku tak akorát; kdyby dechová kapela hrála, akce by se bývala protáhla neúnosně. Půlnoc ještě OK, MISANTHROPIC MIGHT kolem ní odpálili svůj blackmetalový set, který mě svým způsobem překvapil. Od kapely jsem čekal jen a jen vichřici, aniž bych tedy před koncertem kontroloval, co vlastně hraje. (úsměv) A pánové s maskami (šátky) na obličejích mě docela příjemně překvapili, že kromě oněch očekávaných marš divočin nezřídka ubrali plyn a nabízeli i střední tempa. O vokály se dělili hned dva muzikanti, což taky přispělo k barevnosti, na druhou stranu o žádnou bombu z mého pohledu nešlo. Prostě dobře sehraná blacková parta, kterých je po světě spousta, v Česku hrstka, takže tah s pozváním zahraniční eskadry černoty lze kvitovat.

Poslední akce roku 2018 dopadla z mého pohledu skvěle. Nejen, že mě většina kapel bavila, ale přišlo překvapivě hodně lidí (cca sto třicet platících je super číslo), vládla přátelská atmosféra a přišli i známí, které jsem dlouho neviděl – a tudíž rád viděl. (úsměv)

Fotky: Jindra Kosák

KubaAjzova videa:
ZAJETÍ KOUŘE 1
ZAJETÍ KOUŘE 2
MALLEPHYR 1
MALLEPHYR 2
VIRUS KAPAK 1
VIRUS KAPAK 2
VIRUS KAPAK 3
BOHEMYST 1
BOHEMYST 2
MISANTHROPIC MIGHT 1
MISANTHROPIC MIGHT 2

sdílet
Přečteno: 1030x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 2. 1. 2019

FotoGalerie (Počet obrázků: 58) ZAJETÍ KOUŘE MALLEPHYR VIRUK KAPAK BOHEMYST MISANTHROPIC MIGHT Rámus a Honza

Diskuze (Počet příspěvků: 2)
No,
Je nějakej bobřík mlčení (mlžení) o mezinárodní ostudě pořadatele v ČB. immortal | 3. 1. 2019 20:44:26
hate
Ahoj, proč tedy neproběhli hate v čb? Nespolehlivost pořadatele nebo kapely?? ab | 3. 1. 2019 16:31:15

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

26. 3. 2019 | Autor: Johan
PYOPOESY oslaví svých 25 let také vydáním reedičního alba pod PařátemTEMčtěte zde »

26. 3. 2019 | Autor: Bury
AMON AMARTH představují nové videočtěte zde »

25. 3. 2019 | Autor: Coornelus
Bažina znovu vyvrhla své nejlepší plody: GOSPEL OF THE FUTURE jsou zpět! čtěte zde »

25. 3. 2019 | Autor: Bury
Novinky u ALICE IN CHAINSčtěte zde »

25. 3. 2019 | Autor: Johan
DESTRAGE představují video... čtěte zde »

24. 3. 2019 | Autor: Johan
THERAPIST mají nové EPčtěte zde »

24. 3. 2019 | Autor: Coornelus
6. 4. 2019 proběhne v Praze benefiční akce čtěte zde »

23. 3. 2019 | Autor: Johan
MINORITY SOUND - nové lyric videočtěte zde »

23. 3. 2019 | Autor: Johan
Začátkem dubna vyjde nové album ZODIACčtěte zde »

23. 3. 2019 | Autor: Johan
Nové akvizice na FPP 2019čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

2. 3. 2019 | Reporty
To nej... za rok 2018 – koncert + postřehycelý článek »

7. 3. 2019 | Reporty
GAAHLS WYRD, UADA, TRIBULATION, IDLE HANDScelý článek »

5. 3. 2019 | Reporty
DECULTIVATE, LAHAR, DROM, NONDESCRIPT celý článek »

13. 3. 2019 | Reporty
ČAD, LAHAR, MURDER INC., VIOLENCE BY NATUREcelý článek »

4. 3. 2019 | Reporty
ANKHOR, YTIVARG (Fotoreport)celý článek »

25. 2. 2019 | Reporty
GUZZLE BOOZE, MURDER INC., KAAR, LAHAR, BEAST WITHIN THE SOUND celý článek »


Poslední diskuse

STABBED – In The Shadows
Datum: 20. 3. 2019 09:24:16
Autor: Koník (Support Underground)
Titulek: Stabbed

diskuse k článku »

CHLAD – Chrám bolesti
Datum: 20. 3. 2019 08:53:18
Autor: Dalihrob
Titulek: .

diskuse k článku »

To nej... za rok 2018 – zahraniční nahrávka
Datum: 19. 3. 2019 10:35:54
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

CHLAD – Chrám bolesti
Datum: 19. 3. 2019 10:33:54
Autor: Peťan
Titulek: Chlad!

diskuse k článku »

CHLAD – Chrám bolesti
Datum: 19. 3. 2019 10:29:50
Autor: kubánec
Titulek: ...

diskuse k článku »

CHLAD – Chrám bolesti
Datum: 19. 3. 2019 09:00:20
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama