TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

9.11.2013, Ostrava - Barrák

V sobotu 9. listopadu 2013 se Ostrava může těšit na opravdovou hudební lahůdku. V klubu Barrák (Havlíčkovo nábřeží 28) se v rámci akcePARTY HARD volume 1 představí  kultovní olomoucká úderka HAZYDECAY. Smečka kolem energického frontmana Adama B. Sychrowa vyznávající moderní metal-hardcore vznikla už v roce 1996 a od té doby stačila natočit tři demo nahrávky a stejný počet regulérních desek – Jewelz of Concrete, Your Closest F.r.iend a Inochi. HAZYDECAY pravidelně víří vody české hudební scény zejména skvěle natočenými klipy a divokou živou produkcí. Kapelu si jako předskokana vybrali pro svou tour mnohanásobní vítězové slovenských hudebních cen DESMOD a je pravidelným účinkujícím na mnoha letních festivalech.

Spolu s Hazydecay se v Barráku představí další rock-crossoverová stálice – RATTLE BUCKET z Brna. Kapelu, která má za sebou stovky odehraných koncertů doma i v zahraničí a často je k vidění na velkých letních festivalech, není třeba dalekosáhle představovat. Už od dob vydání debutového alba Last Generation, si zběsilá trojice utvořila velkou fanouškovskou základnu a typického sametového hlasu charismatického frontmana Radima, je plný rádiový éter a internet. Kapela momentálně boduje se sigly Vampires a The Truth, na který nedávno natočila klip. Pokud ze sebe pod pódiem chcete vypotit nějaký ten kilogram, Rattle Bucket jsou receptem přímo pro vás.

Na Moravě si fanouškovskou základnu teprve budují, nicméně v Čechách už se o ní hodně ví. BIKKINYSHOP, parta zabijáků z Berouna, působící na domácí hudební scéně přes deset let. Za dobu své existence se řadila stylově k post-hardcoru, nu-metalu či alternative-rocku. Typickým prvkem jsou rytmicky moderní, jednoduché a úderné bicí, basa harmonicky doplňující podladěné kytarové riffy, střídání hrdelního řevu s čistým, melodickým zpěvem a temné elektro-samply. V září 2013 spatřila světlo světa nová deska King´s Court, kterou Bikkinyshop vydali po dvou EP a jednom LP, a na jejíž produkci/vzniku se podíleli vyhlášený zvukový mág Ecson Waldes ze studia Biotech, Vanja z the.switch a nebo Hynek Toman ze Support Lesbiens. A právě tuhle desku, kterou v recenzích vysoko ocenily příkladně časopisy Spark nebo několik hudebních serverů, Bikkinyshop představí 9. 11. v Barráku. Nenechte si ujít příval energie z pódia rovnou do žil.

Celý večer otevírá domácí post-hardcorová banda OTHERSIDE, která se prakticky vrací na místo činu – právě v Barráku (tehdy se klub ještě jmenoval jinak) v roce 2010 započala tahle mladá skvadra, která má zatím na kontě výborné demo a několik singlů, svojí hudební dráhu. Její účast na této koncertní párty není nijak náhodná – doporučujeme všem návštěvníkům, aby na nic nečekali a dorazili v sobotu do Barráku ještě před osmou. Za prvé, do osmé hodiny je vstup do klubu za pouhých 69 Kč (po osmé za 89 Kč) a za druhé, Otherside vám nic nedarují a naplno předvedou svůj potenciál zválcovat obecenstvo do polomrtva.

FB event:

https://www.facebook.com/events/579470148767183/

Klub Barrák:

http://www.barrak-club.cz/

Weby kapel:

http://bandzone.cz/bikkinyshop

http://bandzone.cz/rattlebucket

http://bandzone.cz/hazydecay

http://bandzone.cz/othersideov

Zveřejněno: 04. 11. 2013
Přečteno:
2786 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář