TELEPATIE

MISERY INDEX (USA), HATE ETERNAL (USA), AEON (Swe), SEE YOU NEXT TUESDAY (USA), SPLITTER (Swe), čtvrtek 15.01. 2009, Praha, EXIT CHMELNICE (www.exitchmelnice.cz),

Kéž by v tomto případě platilo okřídlené rčení „Jak na Nový rok, tak po celý rok“! Koncertní sezónu 2009 totiž otevře koncert zaoceánských mistrů MISERY INDEX a HATE ETERNAL, které doplní ještě švédská formace AEON a američtí SEE YOU NEXT TUESDAY. Koncert proběhne ve čtvrtek 15. ledna v pražském klubu EXIT Chmelnice.

MISERY INDEX jsou zapsáni do myslí fanoušků jako formace sociálních kritiků, nespokojenců a odpadlíků z řad DYING FETUS. Počátky kapely se vážou k jaru roku 2001, kdy se jednalo o studiový projekt tehdy již ex-členů DYING FETUS, Jasona Nethertona (basa, zpěv), Mikea Harrisona (kytara) a excelentního bubeníka Kevina Talleyho. Debutová nahrávka „Owerthrow“ byla vydána ještě na podzim téhož roku. Kapelu doplňuje další ex-Fetus člen Sparky Voyles. Nyní po několika dalších deskách MISERY INDEX potvrdili statut formace, jež jde pilně za svým cílem a neohlíží se ani vlevo ani vpravo. Jen těžko budete hledat na undergroundové metal/crust/corové scéně uznávanější jméno! V jejich hudbě  je velmi patrný odkaz Dying Fetus a to hlavně proto, že pánové byly hudebními spolutvůrci, proto je odkaz DF v jejich hudbě velmi logický. Navíc ale Misery Index nacházejí inspiraci v evropských grind/crustových kapelách, což dává tónům jejich hudby zajímavé koření.  Dodejme, že kapela vyráží na toto turné se zbrusu novou deskou „Traitors“.

HATE ETERNAL patří již řadu let k absolutní deathmetalové špičce. Kapela semknutá okolo bývalého kytaristy MORBID ANGEL a RIPPING CORPSE Erika Rutana má ve své diskografii díla, jež jsou zapsána v análech death metalu zlatým písmem a poslední deska „Fury & Flames” má potenciál bodovat v žebříčcích o deathmetalovou desku roku. HATE ETERNAL to je záruka hudební preciznosti, zarputilosti a nadpozemské rychlosti a to vše je zaštítěno tou nejextrémnější skladatelskou erudovaností. Pokud si libujete v kapelách jako MORBID ANGEL, ORIGIN nebo KRISIUN, je tenhle koncert naprostou povinností.

Další deathmetalový zástupce, tentokráte švédská škola a kapela AEON. Formace vznikla před deseti lety na základech rozpadnuvších se DEFACED CREATION a má za sebou dosud tři vydaná alba, z nichž největší ohlas vzbudilo to poslední s názvem „Rise To Dominate“. V roce 2007 byli nuceni zrušit své plánované turné po boku CANNIBAL CORPSE, neboť jejich bubeník Nils Fjellström upřednostnil svou účast na turné s DARK FUNERAL. AEON však přesně po roce dostávají novou šanci a představí se tak evropskému publiku po boku svých vzorů z HATE ETERNAL.

SEE YOU NEXT TUESDAY je další z mladých a nadějných formací zámořské deathcorové scény. Ačkoliv se jejich působení čítá na pouhé tři roky, zdobí ji už dvě vydaná alba a debutové EP „This Was a Tragedy“. Jejich novinkové album nese název „Intervals“ a najdeme na něm typický death/grindový nátěr s řadou zajímavých experimentálních vsuvek.

Švédské grindcore komando SPLITTER patří v daném stylu mezi nejslibnější evropské party, o čemž mj. přesvědčili i vloni na festivalu Obscene Extreme. Co se týče hudební stránky, jsou SPLITTER často přirovnáváni k NASUM, což je pro tuto mladou partu velmi dobrá vizitka. Jako nejčerstvější ochutnávka jejich tvorby může posloužit split CD, které vydali společně s kolegy z kapely F.U.B.A.R. Dodejme ještě, že SPLITTER se zúčastní lednového Winter Assault Tour společně s NAPALM DEATH a PIGSTY.

Související linky:


Zveřejněno: 05. 01. 2009
Přečteno:
2778 x
Autor: Redakce | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář