ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

CD 2019, Bizarre Leprous Production / death metal / Česko

Kapela PROLAPSED vznikla v roce 2014 v Hlinsku a přestože nedaleké Žďárské vrchy by leckterého muzikanta mohly inspirovat k tvorbě nějaké epické hudby, tohle kvarteto se zhlédlo v brutálním death metalu. Během krátké doby vydalo debut, na který loni v létě navázalo toto druhé album.

Na něm se nachází osm záseků, které během pětadvaceti minut uplynou jako nic. Přece jen svižné bicí popohánějí nápadité a řádně agresivní kytarové riffy, takže o energii starého poctivého brutal death metalu (s lehkými výjezdy do grindu) zde není nouze a fandové takových DYING FETUS si budou chrochtat blahem. Když se k tomu přičtou dva doplňující se zpěvy, o které se dělí oba kytaristé (přičemž ten hluboký je dominantní), vyjde nám z toho ve výsledku pěkně šlapající muzika.

Stejně tak je našlapaný zvuk ze studia Davos. Ten je snad už v dnešní době jakousi samozřejmostí. A celkový dojem dotváří pěkný malovaný frontcover, na kterém je kněz sedící na elektrickém křesle, což souvisí s konceptem textů, které jsou krom sexuálního násilí církve i o dalších zvěrstvech dnešního světa.

Během té relativně krátké, přitom tak akorát dlouhé, chvíle by se posluchač neměl začít nudit, protože album tak nějak přirozeně uplyne samo. Sice není nic extra, ale poslouchá se příjemně. V rámci žánru prostě dobře odvedený lehce nadprůměrný standard, jehož silnější stránkou by mělo být hlavně živé provedení.

6,5/10

Seznam skladeb:

 1. Wretches Of The World
 2. Soul Extinction
 3. The Condemned
 4. Intentional Killing
 5. Do Not Beg!
 6. Worthless
 7. Macabre Suffering
 8. Abomination

Čas: 25:20

Sestava:

 • Roman Šťulík – kytara, zpěv
 • Vojtěch Hruša – kytara, zpěv
 • Ďuri Meliško – basa
 • Pavel Bouška – bicí

 

ROZHOVOR

Bandzone

Facebook

Bandcamp

 

 


Zveřejněno: 13. 03. 2020
Přečteno:
4819 x
Hodnocení autora:
6 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář