- ABSTRACT – Průvodce albem „Monogram“
- Bilance roku 2025 + co bude v roce 2026?
- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- 08. 08. 2026Bloodcreek, Corona, Morus, Goatcult, Sixth Dimension, Mur...
- 22. 08. 2026ARMAGEDDON OF DECIBELS vol.9 Sobota 22.8.2026 PLZEŇ-Kal...
- 22. 08. 2026Připravte se na masivní náraz! Druhý ročník Dismalu probě...
- 29. 08. 2026Čtvrtý ročník metalového festiválku v v Lužné u Rakovníka...
- 29. 08. 2026GRIND DEAL OPEN AIR - Hudební festival zaměřený především...
- 04. 09. 2026Festival extrémního metalu, jehož 7. ročník se bude konat...
- 05. 09. 2026Šumava Against se vrací už poosmnácté. Jednodenní DIY fes...
- 12. 09. 2026Nuclear Intervention Fest 5 - 12. 9. 2026 nukleární thras...

Volyňský ETEF open air (24.-25. 7. 2020) oznamuje CENTINEX, PANYCHIDU, ET MORIEMUR a F.O.B.!
Čau metloši. Dle minulých reakcí jsme Vás snad potěšili. Avšak chceme těšit i dále.
Představujeme další hvězdu příštího ETEF festu, jednoho z průkopníků ortodoxního švédského death metalu, CENTINEX. Směle je můžeme zařadit vedle takových jmen, jako jsou jejich krajané GRAVE, ENTOMBED či DISMEMBER. Toto uskupení kolem Martina Schulmana, jinak také spoluzakladatele DEMONICAL, drtí mrtvolným pachem zasmrádlé struny již od raných devadesátek. Přesto CENTINEX nebývají tak častými hosty na našich pódiích. „Krásnější“ smrt si asi ani nemůžeme přát. Pojďme si dát krvavý tanec se smrtí jménem CENTINEX.
ETEF vybírá vždy kvalitu, tak i když zalovíme v domácím rybníčku, stojí to za to…
Energická blackened pagan metalová horda PANYCHIDA ze srdce pivního světa Plzně je možná více známá za hranicemi českých luhů a hájů. Držte si klobouky, koule i další „káčka“. Budou brnět nejen ony. Tento skvostný mix pagan and black and heavy and death'n'roll tryzny s nádechy tradic české hudby podpořené novým již pátým albem „Gabreta Aeterna“ se vyplatí náležitě živelně vychutnat. Album je kompletně věnované životu a místům staré Šumavy – horám, legendám, lesům, lidem, hospodaření, lopotám a strastem. Samozřejmostí koncertního setu budou i fláky z předchozích čtyř alb. Big Bang since 2004, to je PANYCHIDA.
Máme zde tahák v podobě ET MORIEMUR, ojedinělého zjevu na doommetalovém poli. Troufáme si tvrdit, že nejen na tom českém. Rozhodně nečekejte líbivé emo pro náctileté holčičky. ET MORIEMUR se zuby nehty drží poctivého původního vyznění žánru, že by i MY DYING BRIDE mohli závidět. Ale zároveň jim nelze upřít ani značnou originalitu. Spousty aranží počínaje gregoriánskými chorály, smyčci, spinetem, dechovými nástroji a varhany konče. Široký rejstřík překrásných melodií až po totální disharmonie... Aneb když se brutalita metalu spáří s vážnou hudbou… Budeme smrtícím doomem zahubeni? Naopak, zatažení do deathově doomových vod ET MORIEMUR.
F.O.B., kapela z nedalekého města Žižkova palcátu Tábora, která prošla během dvaceti roků velkým hudebním vývojem po aktuální styl, který nelze úplně zaškatulkovat. Trocha thrashe, malinko deathu, i špetka doomu, krapítko melodie, rozkrok do moderny, a to všechno dohromady v hávu energického death metalcore běsnění. Koncertují doma i v zahraničí, účastní se významných festivalů. Na svém kontu mají již šest dlouhohrajících desek. A je možné, že nám zahrají i písně z nového alba. ETEF se sice modernám vyhýbá „jako čert kříži“, avšak v případě tak kvalitního uskupení, jako je F.O.B., je výjimka potvrzující pravidlo naprosto na místě. Nechme se překvapit.
VSTUPENKY JSOU JIŽ V PRODEJI! Velmi nás těší, že je o ně zájem, první edice již byla rozebrána. Aktuálně lze koupit lístky za krásných 550 Kč – cena platí do konce února, nebo do vyprodání druhé edice. Objednávky lze zasílat přímo na e-mail info@etef.cz nebo je možné vyplnit objednávkový formulář na našem webu www.etef.cz.
Sledujte naše informační kanály, lajkujte nás, sdílejte, mluvte o nás a hlavně spolu s námi se opět těšte na pohodový víkend na koupáku vprostřed léta.
Děkujeme za přízeň!
https://www.facebook.com/eteffest/
http://etef.cz/
ETEF = (old school metal + přívětivé prostředí prvorepublikového koupaliště + rodinná přátelská atmosféra + levné občerstvení + stanování zdarma přímo v areálu + parkování zdarma max. pět minut pěšky) = zábava pro metalové tradicionalisty!

Autor: Johan
- 07. 08. 2026 / Bury
Tony Iommi zveřejnil nový videoklip ... - 06. 08. 2026 / Michal Filipi
DEAD DANIELS představili svůj nový videoklip ... - 05. 08. 2026 / Bury
PRIMUS mají nový videoklip ... - 05. 08. 2026 / Bury
XENTRIX mají nový videoklip ... - 04. 08. 2026 / Johan
Nová parta TRY4 - EP, koncerty a klip ... - 04. 08. 2026 / Johan
CARGO GALLERY - program 08/2026 ... - 03. 08. 2026 / Johan
INSANIA vydává druhý singl z chystané desky ... - 02. 08. 2026 / Johan
Corrosion Plague Records ohlašuje dva nové tituly ... - 02. 08. 2026 / Johan
Anette Olzon vystoupí v Praze s klasickými skladbami NIGHTWISH ... - 01. 08. 2026 / Johan
Nová metalcorová kapela REFLECTIONS OF AMNESIA představuje videoklip ... - 31. 07. 2026 / Johan
JUDAS PRIEST sa vrátia do Bratislavy už tento utorok 4. augusta, ako špeciálny hosť vystúpi AIRBOURNE ... - 31. 07. 2026 / Johan
Prog-metal mini-fest v Praze a Olomouci - FUGHU v ČR ...
- ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2026 – den první (Fotoreport)
- TRIGONUM MORTIS – Celým albem prostupuje motiv světlonoše, Lucifera.
- OBSCENE EXTREME 2026 - den první a druhý (středa a čtvrtek)
- ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2026 – den první (pátek)
- ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2026 – den druhý (sobota)
- PETROLEUM – Slovo dalo slovo a z našeho společného brainstormingu vzešlo jakési rámcové téma – popišme proces rozloučení se zesnulým a kremaci, ale z pohledu duše, která pozoruje, co se s její pozemskou schránkou děje.
- ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2026 – resumé
- OBSCENE EXTREME 2026, den třetí a čtvrtý (pátek a sobota)
- MOONSPELL – Far From God
- Srpnové tipy – alba & koncerty
- SADISTIC FEST 2026 (Fotoreport)
29. 07. 2026 14:41 / Marek
Děkuju, snažím se :) - Festa De La Pohoda vol. XXVIII - info
20. 07. 2026 11:38 / Bury
Program
LINE-UP: 15:00 GALANTI; 15:30 KIBERA; 16:45 ASO-NAGA; 17:... - MOONSPELL – Far From God
17. 07. 2026 20:21 / Honza
Po dlouhé době asi od Omega White mě nové album zaujalo a... - HROB – Brána chladu
13. 07. 2026 14:15 / kuklač
brana chladu
Velmi podarene album. Neskutocna atmosfera rannych 90 rok... - OBSCENE EXTREME 2026 - den první a druhý (středa a čtvrtek)
13. 07. 2026 07:27 / Horaguru
Super!
Parádní reportík, smekám klobrc a kloním hlavu do výše ko... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
12. 07. 2026 10:46 / Dejv
Pan Tau
Promiň že sem tě tak pohoršil svím zoufalím českým pravop... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
11. 07. 2026 14:43 / Papiňák
Dejv
Ano, Dejv je česká podoba a fonetický přepis anglické dom... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
11. 07. 2026 14:38 / Pan Tau
linč
No nevím,nevím, jestli lidi se správným názorem na svět n... - TRIGONUM MORTIS – Antinferno
10. 07. 2026 06:14 / Jindra
TM
TM po očku sleduju, na té osmičce se Lukáši shodneme! - SADISTIC FEST 2026 (Fotoreport)
29. 06. 2026 21:09 / Mentor
Marku, budu se opakovat, ale takhle si představuju fotky ...


