ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ULSECT inovují death metal - v neděli živě! - infočíst info »

PRVNÍ HOŘE se chystají s novou deskou vyhodit do povětří Rock Café! - infočíst info »

UFOMAMMUT, USNEA – infočíst info »

V Praze se poprvé představí nekompromisní ULSECT – info číst info »

THRASH NIGHTMARE vol. 5 - HELLISH CROSSFIRE, DEATHSTORM, LAHAR, RAGING DEATH, DEMOLIZER, FIRST STRIKE - infočíst info »

KING DUDE (USA), THE RUINS OF BEVERAST (GER), DOLCH (GER), CARONTE (ITA) – infočíst info »

INSANIA má nový klip a vyrazí na SPAM Tour - infočíst info »

4 Elements Tour – infočíst info »


Další nové články

17. 10. 2017 | Ankety
ALTARAGE – „Deset otázek“celý článek »

13. 10. 2017 | Ankety
ALTER EGO – „Deset otázek“ celý článek »

6. 10. 2017 | Ankety
ANSELM – „Deset otázek“ celý článek »

1. 10. 2017 | English
ULTHA – ULTHA is my diary and my catharsis. I have to write or I would lose my mind.celý článek »

1. 10. 2017 | Postřehy
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »

3. 9. 2017 | English
SUBROSA - I think the new album is more dense and complex; we pushed ourselves to try new things with song structure and riffs; new approaches. That’s why I think it’s more evolved than More Constant than the Gods, but also, harder to digest. celý článek »

1. 9. 2017 | Postřehy
Zářijové tipy – alba & koncertycelý článek »

7. 8. 2017 | Ankety
ESCHATON – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

26. 10. 2017
Česká republika + Itálie
Přední domácí power metalová formace EAGLEHEART, k...

28. 10. 2017
S-klub OLOMOUC
Rotten Fest XVII. GUTALAX CZE/ASTAROT PL/NEID ITA...

28. 10. 2017
Městská Plovárna, Plzeň
OvO /it & Velo, 28.10., Městská Plovárna, Plzeň ...

28. 10. 2017
české budějovice
Jako hosty jsme si pozvali death metalovou bandu D...

28. 10. 2017
české budějovice
Jako hosty jsme si pozvali death metalovou bandu D...

31. 10. 2017
Praha - Rock Café
20 LET POPPY SEED GRINDER - Oslava výročí 20. let ...

31. 10. 2017
Anděl, Plzeň
ZAUM /can + Firebreather /swe, 31.10., Anděl, Plze...

3. 11. 2017
KC SEMILASSO, BRNO
Večer legend pořadové číslo 14! Na jednom podiu se...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Postřehy » Ceny Břitva za rok 2016 rozděleny. 1. místo MASTER'S HAMMER – Formulӕ, Brutal Assault, Hluboká orba nebo Papagájův Hlasatel... » Diskuze k článku

Ceny Břitva za rok 2016 rozděleny. 1. místo MASTER'S HAMMER – Formulӕ, Brutal Assault, Hluboká orba nebo Papagájův Hlasatel...

zpět na článek

Diskuze k článku

Nový příspěvek
Jméno:
Nadpis:
Text:

Do pole prosím napište číslicemi hodnotu / Fill the numeric value
nineteen - devatenáct :
*

Celkem 27 položekStrana:  1  2  [Další]

19. 5. 2017 08:24:14
Autor: Coornelus
MH

Návratovky za mě: 1. Konve (o parník před zbytkem) 2. Formule 3. Vagus 4. Mantras. Šlágry se nedaj poslouchat :-)))

19. 5. 2017 08:07:33
Autor: immortal
Jj

Pravda Johane, před Mantras ta fošna určitě je. Nějak jsem na to pozapomněl, ale Vagus se mi líbí víc resp. je pro mne poslouchatelnější. Nic proti gustu, tisíc lidí, tisíc chutí.

18. 5. 2017 19:52:45
Autor: Johan
MASTER´S HAMMER -> Immortal, Sagi

MASTER´S HAMMER s loňským albem vyhráli všechny ankety, nejen Břitvu, ale i redakční bilanci tady na Fobii a včera i Cenu Anděl. Což znamená, že se deska líbí... Nesouhlasím s tvrzením, že jsou Formule nejslabší z novodobých nahrávek, z mého pohledu je druhá za Konvemi, před Vagusem i Mantras... O Okultistovi netřeba více psát, to je klenot, Šlágry se mně taky nelíbí, k tomu jsem cestu nenašel, jedna skladba se dá poslouchat, zbytek není nic pro mě :-)

17. 5. 2017 22:46:27
Autor: immortal
Re: MH

Tak Šlágry mohou oslovit snad jen příznivce Evy a Vaška. Slušně řečeno to byl úlet nejhrubšího zrna. Jinak bych nezavrhoval ani Okultistu, tam bych řekl, že si Štorm pohrál s texty bravurně. Poslední fošna se mi jeví z těch novodobých jako nejslabší o nějakém BM už nemůže být řeči, ale proti gustu...hodnotitelé vyhodnotili...hotovo.

16. 5. 2017 16:28:02
Autor: Oliva
MH

Jak se zdá, mnoho lidí má na Master's Hammer značně odlišný názor než Sagi. Svědčí o tom nejen výsledky Břitvy, ale i nominace h&h Andělů nebo redakční anketa Fobie. Franta Štorm je podle mě jeden z naprosto nejlepších textařů u nás a také hudebně mě i ta poslední deska převážně baví, stejně jako víceméně všechny minulé desky. Možná je to tím, že nejsem žádný ortodoxní metalista, takže mě nijak nevadí ani ony metalisty tolik proklínané Šlágry, jež jsou z mého pohledu zajímavým experimentem, v jehož rámci si dokážu najít minimálně 3-4 oblíbené skladby. Souhlasím s tím, že Rituál a Konve jsou vrcholem, ale ostatní desky podle mě jen o něco zpět.

16. 5. 2017 16:16:30
Autor: Oliva
Opět Bhutovi

Zvát na koncert úspěšné kapely předchozích ročníků je zajímavý nápad, některé jiné hudební ceny to tak dělají, ale má to jeden zásadní problém, a to ten, že počet na místě převzatých cen by se snížil na minimum. Na místě by hrály kapely oceněné v minulém ročníku, zatímco z těch aktuálně oceněných by nedorazil téměř nikdo, protože bez koncertu by ta kapela třeba nepřijela, zvláště pokud by hrála někde jinde. Letos z 21 cen se jich na místě předalo 9, z toho 4x Malignant Tumour, 2x Shindy, 1x Demimonde, 1x Mallephyr a 1x Vitacit. Když by tam místo Malignant Tumour a Demimonde hrály jiné kapely, ty jmenované by třeba nedorazily a počet na místě předaných cen by rázem klesl z 9 na 4, takže by to vyhlašování byla ještě větší fraška než je teď. O změně místa konání se rovněž uvažuje, mně by vůbec nevadilo přemístění do Prahy (leckteré kapely či legendy by to měly blíž, stejně tak Petr Korál), jen je otázka, kdo by to v té Praze pořádal. Nějaké nápady pro příští rok jsou, ale dokud dotyčné neoslovím, tak je zatím předčasné něco naznačovat.

16. 5. 2017 14:43:17
Autor: Jirka D. // Echoes
...

Já napíšu jen tolik, že ten Jirka D. dole nejsem já, ale někdo jinej. Láďovi držím s Břitvou palec a jsem rád, že tu káru pořád táne dál.

16. 5. 2017 11:44:01
Autor: Coornelus
Oliva a Břitva

Láďo, ten tvůj příspěvek: obsáhle k organizaci Břitvy (doporučuji přečíst), si ho hlavně někam ulož, protože příští ro se bude ta samá situace opakovat. Jako tomu už ostatně několik let je. Jinak vydrž :-)

16. 5. 2017 10:17:30
Autor: sagi
Master"s Hammer

Chápu právo poroty na její názor, ale nerozumím mu. Ocenit hudebně ne příliš nápaditou nahrávku, jejíž texty ve formě rádobyvtipných slovních hříček páně Storma po prvním poslechu již nemají , co říct.... že si z toho Storm, kterého metal už 25 let nebaví, udělal dobrej byznys chápu, že mu to žerou zkušení novináři, ne.... Z nominovaných to musí uráže minimálně Deminonde, Six degrees...., či Dying Passion, dále Debustrol, z novějších například Alchemist... Master"s Hammer vydali jednu úžasnou desku Rituál, slušné Konve, jinak je to zcela nezasloužený, přežívající kult....

16. 5. 2017 08:36:54
Autor: Bhut
Oliva-->

Děkuji za osvětlení nemalých detailů ze zákulisí. Je mi jasné, že organizace něčeho takového s v jednom člověku těžko dělá (vím o tom své, z KašperskoHorských radovánek, kde jsem si něco zkusil). Takže než budu psát další rozumy, určitě se zamyslím a pokusím se přispět něčím, co snad obohatí budoucí podobu... Jinak k těm poznatkům: zúčastněné kapely jsem myslel jakožto výherce předchozích ročníků, slůvko loňské je, pravda, zavádějící. A konec konců je mi jasné, že jména jako Master's Hammer asi těžko vystoupí za stávajících podmínek. Ale když už jsme u nich - Brutal Assault není jediným místem, kde letos pánové vylezou na podium. Stane se tomu tak ještě 24. 8. v Bergenu v Norsku v rámci black metalového festivalu Bjørgvin Black Mass 2017, jehož sestava je neskutečná... být něco takového v ČR, tak se asi zblázním radostí :D Ale zpět k tématu... co třeba změna místa konání, které by mohlo disponovat jinými možnostmi? Nic proti Melodce, vždycky se na ní podívám rád, ale napadlo mě to. Ale do dalšího ročníku je zatím času dost. Tak až ten rozruch usedne v klid, bude možné otevřít diskuzi s chladnou hlavou o nové, byť třeba stejné, podobě. Závěrem snad jen tolik, že bych byl nerad, aby tuzemská scéna přišla o takovou bilanci, která je rozhodně zajímavá, a když už nic jiného, tak alespoň souborem a archivem událostí v kruzích metalu, punku, hc a všemu, co se kolem točí ;)

15. 5. 2017 17:54:18
Autor: Oliva
Krátce k některým nesmyslům

Zatímco na adresu Bhutova komentáře jsem se obsáhle vyjádřil, komentovat všechny ty debilní příspěvky některých dalších (ty různé nesmysly o dotacích EU, klíčenkách Hatefree, levicové propagandě, Nadaci Charty, Vašáryové apod.) snad ani není třeba. Stačí napsat jen tolik, že negativně proti Ortelu hlasují nejen levičáci z hardcore-punk fanzinů, ale i lidi z metalových médií (i z Fobie), že v Břitvě se běžně objevují i interpreti řazení spíše k pravici (třeba s poslední deskou vysoko umístěné Inferno) a že mně osobně nějaká levice či pravice může políbit prdel (nehlásím se ani k jednomu). A dotace od EU jsou totální nesmysl už jen proto, že Břitva nefunguje žádným oficiálním způsobem (což je pro jakékoli státní či evropské dotace zřejmě nezbytné).

15. 5. 2017 17:33:53
Autor: Oliva
Obsáhle k organizaci Břitvy (doporučuji přečíst)

Děkuji Bhutovi za inteligentní podoteky. Samotné vyhlašování je samozřejmě dělané na koleně a zcela amatérsky. Oproti komerčním cenám (co bývají v televizi) neprobíhají a ani nemůžou probíhat žádné předkoncertní zkoušky. Připravit lze pouze papíry, z nichž se to čte, a pak už je to čirá improvizace, pozitivně zachráněná pouze moderátorskými zkušenostmi Petra Korála, bez nějž by to bylo ještě horší. Že lidi to vyhlášení nezajímá, je jistě smutné, ale postavit se do východu ze sálu a bránit lidem v odchodu na bar jistě nelze :) Navíc Břitva letos byla pouze jako host v rámci jiné akce a bylo jí přiděleno 2x 20 minut. A například zvukař byl o nějaké Břitvě (a tedy o nutnosti nechat na pódiu pro vyhlašování jeden zapnutý mikrofon) informován teprve až při prvním zvučení. V minulých letech byla součástí vyhlašování také videoprojekce, ale ta byla už loni zrušena proto, že projekční plátno se nachází v místě, kde na něj přes bicí soupravu skoro není vidět a bicí by se musely pokaždé dávat pryč a pak znovu stavět, což by bylo velmi pracné a komplikované. Navíc by tu projekci musel někdo připravit, dotyčný přijet s notebookem a přes něj to pouštět (před 2 lety tak činil Pavel Kurtin od Six Degrees Of Separation). Myšlenky ohledně zcela odlišného pojetí večera už v minulosti byly. Třeba že by se v sále rozestavěly židle (kdyby tam ovšem nějaké byly, což asi nejsou), příchozí by se posadily a sledovaly by hlavně vyhlašování, které by jen občas přerušila nějaká kapela, jež by zahrála 1-2 songy. Za 2 hodiny by bylo po všem, jenže chtěl by někdo takto laděný večer? Nemluvě o tom, že ty kapely by nejenže hrály krátce, ale na jediný postavený aparát a bez žádného zvučení (což by se jim nelíbilo). Prostě něco ve stylu Andělů apod. Obávám se, že v ug prostředí je takový model těžko představitelný a nevyzkoušený. A letos to samozřejmě ani nebylo možné, protože prvořadě šlo o tradiční běžnou koncertní akci Arch Of Hell, kde Břitva byla jen jako host. Navíc z Břitvy nechci dělat přílišnou gala šaškárnu, ale ponechat jí ug charakter. Což je dáno i tím, že Břitva je amatérská aktivita, dělaná ve volném čase, nemůžu jí věnovat všechen čas, protože taky chodím do práce a například na to, abych letos vůbec mohl na Břitvu odjet, jsem si musel vzít dovolenou. Taky by se mohlo stát, že by mi zaměstnavatel nedal volno, a já bych pak musel řešit dilema, zda z práce nějak utéct (s následnými riziky) nebo nikam nejet a vyhlášení na poslední chvíli zrušit (takže by jen proběhla akce Arch Of Hell bez Břitvy). Nemluvě o tom, že pracuji za minimální mzdu, ještě nedávno jsem byl na ÚP a neměl jsem skoro žádné příjmy, takže dělat Břitvu s jakýmkoli vyšším rozpočtem je pro mě nemyslitelné, a to, že letos vůbec nějaká Břitva v koncertní podobě byla, je hlavně zásluha Arch Of Hell (organizačně i finančně). Jinými slovy - Břitvu nepořádá žádná oficiálně fungující hudební agentura (jak si možná někdo mylně představuje), ale celé ty dlouhé roky pořádána neoficiálně, z pouhého nadšenectví (které mi již pomalu dochází), zcela zadarmo (letos jsem Břitvě věnoval stovky hodin, za něž jsem nedostal ani korunu). Pokud jde o výběr kapel, ten vždy probíhá už na podzim, kdy nominace ani výsledky nejsou vůbec známé a můžu je maximálně odhadovat. Výsledky jsem znal až někdy začátkem dubna, kdy už je trochu ošemetné měsíc před akcí zvát nějaké kapely (většinou už mají koncert jinde). Jistě by bylo optimální, kdyby letos hráli třeba Mallephyr (coby objev roku), jenže jak už jsem uvedl, kapely pro koncert byly vybrány a osloveny na podzim, kdy jsem vůbec netušil, že Mallephyr něco vyhrají, což jsem věděl teprve až před měsícem. A pozvat výherce desky roky, tedy Master's Hammer? To je samozřejmě naprostý nesmysl, protože nejenže MH asi 25 let nehráli, ale jejich letošní koncert na BA bude nejen jistě velmi drahý (mimo finanční možnosti téměř kohokoli), ale především smluvně exkluzivní, tedy vyhrazený pro BA a neproveditelný pro žádného jiného (byť sebevíc solventního) pořadatele. Že Břitva alespoň vůbec nějak ještě funguje, je i zásluha MetalGate (web + výroba cen), Chymuse (letos dělal grafiku cen), Petra Korála a Martiny Kurtinové (kteří to moderovali) a letos hlavně Arch Of Hell, kteří se postarali o koncert.

15. 5. 2017 15:17:00
Autor: Avram
Potěšení

Tak já bych osobně dal jako potěšení 2. místo Ortelu na Českém slavíkovi. Na druhou stranu, i to levičácké patolízalství má své výhody. Pokud se podaří to "potěšení" Břitvě dobře zmedializovat, mohou se organizátoři jistě těšit i na nějakou tu dotaci, ocenění od Nadace Charty 77 a jistě i na přenos z vyhlášení na ČT 2. Moderovat by to mohl David Koller s Magdou Vašáryovou.

15. 5. 2017 11:23:12
Autor: Peťan
Fobia 20 let

3. místo Fobie opravdu potěší. Dokonce bych ho považoval za první, protože Pařát má úplně jinou pozici a Hluboká orba loni mezi tištěnými ziny neměla konkurenci, bohužel naposledy. Nabízí se otázka, jak těch 20 let Fobie oslavit? ;-)

15. 5. 2017 10:53:24
Autor: corbow
pochvala

A ja si myslim, že vsichni, kdo se podili na tvorbe nynejsi podoby FOBIE, zaslouzi taky cenu. Ze je tu porad nekdo, kdo tu karu, kterou jsme s Martym pred 20 lety rozjeli, dokaze tahnout dal. Takze, damy a panove, velka poklona a magapekelne DIKY!

15. 5. 2017 09:27:45
Autor: Bhut
břit

Já letos na vyhlášení chyběl a je mi to líto, ale prostě jsem to z časových důvodů nezvládl. Být to v sobotu - určitě bych přijel. Pátky mám v práci divoké a dostat se z Prahy do Brna není v tento den zrovna nejsvižnější, takže bych do Melodky vkročil asi v půl desátý... Výsledky jsou pěkné a jistě i zasloužené. Odráží jisto jistě složení hlasujících i to, z čeho všeho bylo možné vybírat. Jen mi přijde škoda, že se to všechno dělá tak nějak na koleni a rychle. Jak píše hlavní iniciátor Láďa Oliva - samotné vyhlašování moc lidí nezajímalo. Není to škoda? Což, takhle večer pokrátit na méně kapel a více vložit do formy vyhlášení? Což takhle pozvat kapely, které se v loňských výsledcích nějak zapsaly? Třeba objev by byl vždycky určitě na místě, stejně jako výherce desky roku. Ale chápu, že tady půjde o limity rozpočtu. Píšu to jen proto, že mi přijde mrzuté, jak se k tomu hudební fanoušci staví. Podle všeho Břitva zajímá pár desítek lidí a možná za to může právě ta uspěchaná podoba. Osobně mě však baví a zajímá, jakkoli se můžou výsledky rozcházet s mým vkusem i názory (ale protože jsem taky hlasoval, tak nemůžu cítit nějakou rozhořčenost), vždyť je to anketa ;)

15. 5. 2017 00:20:43
Autor: immortal
Tak...

Tak já si břitvu přečtu, přeci jenom jde o informace. Jsem ale přesvědčen, že potěšení bylo v roce 2016 více a jiných než uvedené levičácky propagandistické. By mne zajímalo, jak se cena za Potěšení roku předávala (smích a velikej). Tolik cen MT dost dobře nechápu, kapela která českej UG ničím neobohatila a světovej ohlas vzbudila zejména a maximálně na Litoměřicku (půjčeno z Járy C.). A pozor rozšiřování obzorů znamená prznění si vkusu :-)) .

14. 5. 2017 20:31:16
Autor: Oliva
Něco málo podrobností

Johan žádá podrobnosti, tak alespoň něco málo. Kapely měly jako vždy skvělý zvuk, který je na Melodce zřejmě tradicí. Platících asi 170 lidí je druhý nejvyšší počet v celé břitevní historii, ale to není žádná zásluha Břitvy, ale spíše Waiting For The Summer a lokálně výrazné popularity Arch Of Hell. Samotné vyhlašování, které činili Petr Korál a Martina Kurtinová, samozřejmě moc lidí nezajímalo, ale díky celkově slušné návštěvě to bylo trochu lepší než loni či předloni. Převzetí čtyř cen ze strany Malignant Tumour bylo tradičně zábavné, dorazil i vážený pan velkobyznysmen Shindy, stovky kilometry pro diplom jeli dva členové Mallephyr a osobně přijeli také tři lidi od Vitacitu, například Dan Horyna.

14. 5. 2017 20:12:19
Autor: avg
..

Správně politicky korektní, to je skoro na dotace od EU, věřím, že časem bude i klíčenka Hatefree culture. :)

14. 5. 2017 16:56:27
Autor: Johan
Břitva

Mě Břitva zajímá a baví. S chutí si čtu výsledky, porovnávám vkus kolegů se svým, asi mám tedy taky úchylku na statistiku, i když Břitva žádná statistika není, je to anketa, to by mohl snad každý pochopit... Anketa, která dělá řadě lidí radost, na vyhlášení prý dorazili muzikanti z dálky, aby si ceny převzali, to, mylsím, mluví za vše... Láďa by mohl přidat podrobnosti, když bude chtít, nechci to vytrubovat ze něj.

14. 5. 2017 16:19:37
Autor: ToPi
potěšení

Nějak mi uniklo, co provedl Ortel tak strašného, že s ním těch pár kapel, o které beztak nikdo nestojí, nechtějí hrát?

14. 5. 2017 16:06:01
Autor: Opat
...

"Když se mi něco nelíbí nebo mě nezajímá, tak na to prostě kašlu a nevím, proč bych měl svůj názor vytrubovat všude okolo. Prostě stejná trapárna, jako celá Břitva, která pouze uspokojuje úchylku jejího autora, vyžívajícího se ve všech možných statistikách." Naprosto ukázkové protiřečení si v rámci dvou souvětí. :-)

14. 5. 2017 13:04:02
Autor: Coornelus
Jirka a ti, které to nezajímá...

A je to tady zase a zase. Každej rok. Nikoho to nezajímá, Břitva je trapná… furt dokola. Sám si, Jirko, napsal, že když tě něco nezajímá, tak na tokašleš, to beru, když se mi něco nelíbí, tak taky, to mi přijde alibistický. Ale což, k Břitvě a Olivovi ses vyjádřil, tak pak tomu nerozumím... Za sebe můžu říct, že tu úchylku ve statistikách a tabulkách mám taky. Rád každej rok sleduju zahraniční a i tuzemské weby a jejich topy, kde jsem si kolikrát rozšířil obzory. V dobách, kdy jsem se ještě o UG nezajímal v rámci Fobie, jsem vždy rád výsledky Břitvy sledoval a projížděl si každou kapelu vysoce umístěnou, protože se vždy našlo něco, co jsem neznal a díky Břitvě objevil. Osobně mě umístění Fobie hodně potěšilo a věřím, že podobně je na tom i několik dalších lidí, ať už z kapel, zinů, atd.

14. 5. 2017 11:15:54
Autor: Jirka D.
Ortel

A on po těch odmítajících kapelách někdo chtěl, aby s Ortelem hráli? Co vim, tak tahle skupina vyjma nějakých pár fesťáků, kde vystupuje, pořádá své vlastní akce a nikoho na nich nenutí hrát. Je to jako v tom vtipu, kdy chlápek vyjmenuje všechno co neumí a když se ho zeptaj, proč teda přišel, tak odpoví, že jim jen chtěl říct, aby s ním nepočítali... Když se mi něco nelíbí nebo mě nezajímá, tak na to prostě kašlu a nevím, proč bych měl svůj názor vytrubovat všude okolo. Prostě stejná trapárna, jako celá Břitva, která pouze uspokojuje úchylku jejího autora, vyžívajícího se ve všech možných statistikách.

14. 5. 2017 10:44:01
Autor: Oliva
Nic neobvyklého

Malignant Tumour se do Galerie legend dostali 26 let od svého vzniku, ale to není rekord, protože Insania a Master's Hammer se do GL dostali již 25 let od vzniku (a to ještě MH měli skoro 15 let pauzu). Přičemž limit je právě těch 25 let. Podobná čísla (do 30 let od vzniku) se týkají také kapel Debustrol, Root, Krabathor, Našrot, Plexis, Šanov 1 a XIII. století. Kapel odmítajících hrát s Ortelem je mnoho desítek.

Celkem 27 položekStrana:  1  2  [Další]


Novinky

22. 10. 2017 | Autor: Johan
MASS BURIAL zverejňujú prvé video z nového albumučtěte zde »

21. 10. 2017 | Autor: Johan
COLP slaví 20 let existence novým albem!čtěte zde »

21. 10. 2017 | Autor: Johan
Soundtrack ocelového města - GORGONEA PRIMA!čtěte zde »

20. 10. 2017 | Autor: Johan
Hell-o děcka – MÁME Headlinera SYMBOLIC festu 2018!!!čtěte zde »

20. 10. 2017 | Autor: Coornelus
YELLOW EYES a ULTHA zahrají 4. 11. 2017 v Prazečtěte zde »

19. 10. 2017 | Autor: Johan
Máte-li záměr vydat v příštím roce, v období duben až listopad, nové album - čtěte!čtěte zde »

19. 10. 2017 | Autor: Johan
BEZ PŘEDSUDKŮ TOUR 2018čtěte zde »

19. 10. 2017 | Autor: Johan
Nové vydání magazínu Pařát již tento týdenčtěte zde »

18. 10. 2017 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2018 - Nové potvrzené kapely: WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED!čtěte zde »

18. 10. 2017 | Autor: Johan
DIRTY BLODNES otevírají nový klub Collbenka 1704 v Prazečtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

24. 9. 2017 | Rozhovory
YTIVARG – Srovnávání s ISACAARUM se asi nikdy nezbavíme, ale mě osobně to nechává zcela v klidu.celý článek »

30. 9. 2017 | Reporty
SVARTIDAUĐI, BÖLZER, EGGS OF GOMORRH, MALOKARPATANcelý článek »

15. 10. 2017 | Rozhovory
AVENGER – Vždycky stojí za to pokusit se udělat svůj život lepším... a jak to dopadne, nechat zcela na přírodě, ta má totiž výhradní právo na poslední slovo...celý článek »

29. 9. 2017 | Recenze
SORATH – Matache Chavalacelý článek »

1. 10. 2017 | English
ULTHA – ULTHA is my diary and my catharsis. I have to write or I would lose my mind.celý článek »

10. 10. 2017 | Reporty
INSANIA, SATISFUCKTIONcelý článek »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama