ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ČAD, CATASTROFY, LAHAR, CONOPED v Písku - infočíst info »

ORANSSI PAZUZU – info číst info »

Punx Picnic 2017 aka Käng Attack! - infočíst info »

Německá folk/celtic formace CORVUS CORAX přijede poctít svou návštěvou Českou republiku už v květnu - infočíst info »

RAGNAROK (Norway), CVINGER (Slo), INFINITYUM (Fr), AETERNUM VALE (Ire) - infočíst info »

CAULDRON, LAID TO WASTE – infočíst info »

MetalGate Czech Death Fest se vrací již podeváté a opět v plné palbě! - infočíst info »


Další nové články

1. 5. 2017 | Postřehy
Květnové tipy – alba & koncertycelý článek »

16. 4. 2017 | Ankety
MISFOLDED – „Deset otázek“celý článek »

9. 4. 2017 | English
MORD'A'STIGMATA - Hope is most cruel emotion we experience. It makes our suffering longer.celý článek »

8. 4. 2017 | Postřehy
DAEDRIC TALES – Potřeby v kapele musí být prioritou před osobním životem!celý článek »

1. 4. 2017 | Postřehy
Dubnové tipy – alba & koncertycelý článek »

30. 3. 2017 | Ankety
PAINTING MEMORIES – „Deset otázek“celý článek »

17. 3. 2017 | Postřehy
LEMURIA – Doufáme, že čeští fanoušci budou šílet na našich koncertech.celý článek »

10. 3. 2017 | Ankety
WRONG FACE – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

3. 5. 2017
Brno - Brooklyn
ANTITREND PARTY 58.: VULVODYNIA (South Africa) - ...

4. 5. 2017
Brno (Vegalité)
Na poslední chvíli se podařilo zabookovat dvě skvě...

5. 5. 2017
Mladá Boleslav - Orthodox club / Farářova sluj
PÁTEK 5. 5. 2017 Orthodox club / Farářova sluj - R...

5. 5. 2017
Praha - Modrá Vopice
Slovenští ČAD a CATASTROFY v PRAZE s KAAR a DIPHTE...

5. 5. 2017
Č.Budějovice Velbloud music bar
ERELEY,COLP,ELYSIUM!!Akce na které si přijdou na s...

6. 5. 2017
Stará Ves u Rýmařova
BUGRFEST je metalový fest pořádaný čtyřmi bratry. ...

6. 5. 2017
Praha - EXIT US
TORTHARRY, SIX DEGREES OF SEPARATION, INNERSPHERE,...

6. 5. 2017
Plzen - Parlament
✖ WELICORUSS (RU/SRB) symphonic pagan/black...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


Křest nového CD MATER MONSTIFERA
» Recenze » VALURY / SHITSTORM / GOAT CULT – Split demo 2016

7. 1. 2017VALURY / SHITSTORM / GOAT CULT – Split demo 2016

CD-R 2016, vlastní náklad / HC/punk, death metal / Česko

I v dnešní době se najde mezi zkušenými muzikanty jedinec nebo kapela, kterým není lhostejný osud začínajících skupin fungujících ve stejném regionálním rybníčku. Já osobně to vnímám jako zpětný úder všemožným soutěžím (i když některé samozřejmě svoji úroveň mají), které tak trochu zašlapávají kolegialitu mezi jednotlivými tělesy. Pokud přímo nezašlapávají, tak ji dle mého názoru rozhodně nerozvíjí. Jednou z persón, která se rozhodla pomáhat začínajícím a neznámým kapelám hořovického undergroundu, je i muzikant Richard Abraham. Tohoto kytaristu a baskytaristu v jedné osobě, jehož prsty sahají dále než za hranice Hořovicka, jste mohli vidět účinkovat v kapelách, jako je ASSESSOR (ano, se čtyřmi „S“, pokračovatel legendární thrashmetalové party ASSESOR, jež vody undergroundu v roce 1990 rozčeřila svoji naprosto perfektní deskou „Invaze“) a v dnes již nefungující deathmetalové partě IN ARTICULO MORTIS, která rozhodně posluchačům co nabídnout měla, ať už se jednalo o starý old school death se vším všudy nebo postupem času death s přidávajícími se progresivní prvky. Není tomu tak dávno, co Richard opustil hořovickou death bandu AMOK a v současnosti drtí basové struny punk-hardcore party VALURY. Split „Demo 2016“ je již druhý počin tohoto „formátu“ a spojuje 3 místní smečky. Toť vše o samotném iniciátorovi a důvodu vzniku nosiče, jdeme se podívat na počin jako takový.

V ruce mám samopal zabalený v jakémsi jednodušším origami a k nahrávce se musím s nadsázkou řečeno prokousat. Osobně bych volil uložení bookletu do plastové krabičky za pár korun, přece jen je to praktičtější. Na přední straně je vyobrazen jakýsi detail post apokalyptického výjevu, do kterého jsou zasazena loga kapel a název desky. Myslím, že v tomto případě byl správně zvolen černobílý motiv celého artu, nicméně loga kapel i název alba jsou poněkud upozaděny. Zadní strana plus vnitřek nabízí názvy válů, kontaktní údaje, nějakou tu reklamu a fotky kapel, na které si dle mého názoru nechala záležet jen partička GOAT CULT. Nicméně na mě celek působí příjemně, pro příště bych určitě uvítal texty. Nahráno bylo v zimě 2016 v hořovickém klubu Labe formou „živé“ nahrávky za asistence místního zvukaře Radka. To znamená, že každá z kapel měla stejné podmínky a jak se s úlohou porve, bylo jen a pouze na ní.

Služebně nejmladší partou na splitu je GOAT CULT. Parta seskládaná kolem kytaristy Pavla hraje zvláštní a pro mě těžce zařaditelnou formu deathu, který je obohacen o melodické vyhrávky často zavánějící až exotickým dojmem, což rozhodně není na škodu. To se týká především skladby „Hard Core“. Nejblíže by šlo hudbu možná připodobnit jednomu válu od Britů CARCASS – „Rot´n´Roll“. Skutečně ve mně hudba kolikrát vyvolává dojem, že se klukům podařilo skloubit death s rock´n´rollem. Každý z členů souboru měl již v minulosti zkušenost s hudbou. Někdo „pouze“ z prostředí zkušebny, někdo již z koncertních prken. Jakousi zajímavostí je, že bubeník Lukáš před draftem do kapely udával tempo v dechovkovém souboru. Proč ne (smích). To se tedy podepisuje i do instrumentálního umu, který zde nesporně je. Každý z nástrojů je posazen v ideální hlasitostní hladině a jednotlivé nástroje se nikterak nepřeřvávají. Nicméně zpěv mi mnohdy přijde nesrozumitelný, ať už je podán v angličtině či češtině. Bicí občas ujedou a poté to vyvolává dojem, že si hrají tzv. na svém písečku. Nicméně jak bylo zmíněno, písně byly zaznamenány formou živé nahrávky, nebyla tedy možnost zpětné opravy. Kluky muzika nesmírně baví, od vzniku nahrávky jsem měl možnost je vidět již dvakrát naživo v rozpětí jednoho roku a zlepšení nastalo ve

všech ohledech, jen tak dál!  
5/10

Kapela SHITSTORM, která je cca o rok déle koncertně aktivní než GC, a jejíž sestava se ustálila kolem kytaristy Martina, který má dlouholeté zkušenosti s hudbou i koncertováním (namátkou kapely HROŠÍ FARMA, CROSSPOINT), taktéž nabízí death metal. Nicméně jejich pojetí je odlišné. Kluci vsadili spíše než na experimentování a hraní si s tempy na větší přímočarost, ruku v ruce jdoucí s šestnáctkovou salvou na kopák. To ovšem neznamená, že se nedočkáme melodií nebo vyhrávek, kterých je zde plno. Začátek písně „Oběť“ mi dává vzpomenout na francouzskou GOJIRU a dále pak, dle mého asi nejpovedenější píseň, „Aréna“, mě nutí si podupávat do rytmu. Zpěvák Mikeš, který je nebo byl aktivní hned v několika dalších kapelách (MIKYWNUCI, LOS HRDLOS) ukazuje, že krom heavy poloh se nebojí do zpěvu takříkajíc opřít a nabízí nám murmur nebo v několika případech i výrazný jekot. Co se mi bohužel nelíbí, je zvuk kytar, resp. zesilovačů tranzistorového typu a nahrávka tak dle mě ztrácí tlak. Samozřejmě zvuk je věc čistě subjektivního názoru, nicméně je tento „nedostatek“ znát především na koncertě, kdy občas zanikají některé pěkné Martinovy vyhrávky a to je velká škoda. Texty jsou klasického heavymetalového střihu a nemám s nimi žádný problém, zpěvu je rozumět o 100 % lépe, než to bylo u party předešlé.
5/10

VALURY sice splitko otevírají, nicméně jsem si je nechal až na konec a to zcela záměrně. S nadsázkou řečeno se jedná o místní all stars band (smích). O Richardovi byla řeč v úvodu, partu doplňují Venca (FEEBLE MINDED, ex-IN ARTICULO MORTIS) a Luboš (INSTANT SHIT, AKUTNÍ POTŘEBA). Máme zde tedy bandu kvalitních dlouhohrajících muzikantů, od kterých se očekává kvalitní materiál. Ano, bez mučení se přiznám, že mě jejich hudba baví. Někdo samozřejmě bude namítat, že mix klasického HC (některé pasáže mi připomínají mnou tolik oblíbené HATEBREED) a špinavého punku z podladěných kytar už tu byl a kapela se víceméně opakuje, ale já s každým dalším CD, tedy co se týče VALURY demem (smích), vidím posun vpřed. Zářným příkladem je píseň s hořkým kontextem „Houbič“, která dává vzpomenout na zesnulého kamaráda hudebníka nebo poslední song, který si pánové propůjčili od textařsko skladatelské dvojice Svěrák/Uhlíř. Ostatní písně jsou textově založeny na obžalobě společnosti a jejich největší sílu vidím v tom, že si posluchač může hlavně na koncertě pozpěvovat společně s kapelou. Zvukově z daných nahrávacích podmínek vybruslili VALURY nejlépe, což je zcela logické, neb všechny jejich dosavadní nahrávky byly vytvořeny touto cestou.
7/10
    
Podtrženo sečteno zde máme zajímavý nosič, jež nabízí jakýsi průřez části undergroundové scény na Hořovicku, a který byl náležitě pokřtěn na místní akci Region fest 2016, která se této scéně věnuje. Kapele VALURY by měl být dle mého názoru vzdán hold, protože se nebojí vyzvednout zcela neznámé kapely a podpořit je. Split „Demo 2016“ si sice můžete po večerech pouštět doma u pivka, nicméně lze nahrávku také brát jako jakousi pozvánku na živý koncert, kde se síla všech kapel projeví nejvíce.
6/10

Seznam skladeb:
 

 • VALURY
 1. Skety
 2. Náboženství
 3. Jak se chováš
 4. Fuj!!
 5. Houbič
 6. Bilance…
 • SHITSTORM
 1. Aréna
 2. Oběť
 3. Smrt
 4. Strach
 • GOAT CULT
 1. Shadow
 2. Hunted by death
 3. Hard core
 4. Grind   


Čas: 45:07

 
Sestavy:

 • VALURY

Richard – basa, zpěv
Luboš – kytara, zpěv
Venca – bicí

 • SHITSTORM

Mikeš – zpěv
Martin – kytara
Lukáš – kytara
Míra – basa
Jarda – bicí

 • GOAT CULT

Tomáš – zpěv
Pavel – kytara
Ben – kytara
Jiří – basa
Lukáš – bicí


http://bandzone.cz/valury
http://bandzone.cz/shitstorm
http://bandzone.cz/goatcult

sdílet
Přečteno: 484xHodnocení autora: 6/10

Autor: Mandéz | Další články autora
Datum: 7. 1. 2017

FotoGalerie (Počet obrázků: 1) VALURY / SHITSTORM / GOAT CULT – Split demo 2016

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

1. 5. 2017 | Autor: Mikael
SEPTIC PEOPLE mají nový klipčtěte zde »

1. 5. 2017 | Autor: Johan
UNDERGROUND THRASH vol. 2 20. 5. 2017 v Berouněčtěte zde »

30. 4. 2017 | Autor: Mikael
KREYSON je zpět v nové sestavěčtěte zde »

30. 4. 2017 | Autor: Coornelus
INSANIA zvěstuje vydání alba druhým singlemčtěte zde »

30. 4. 2017 | Autor: Johan
DEATH COFFEE PARTY 5. - open air metal festival in Czechčtěte zde »

29. 4. 2017 | Autor: Coornelus
Pořadatelé festivalu OSTRAVA V PLAMENECH zveřejnili časový harmonogram kapel.čtěte zde »

29. 4. 2017 | Autor: Johan
DESIRE FOR SORROW míchají na novém albu cyberpunk a black metalčtěte zde »

29. 4. 2017 | Autor: Johan
HELEVORN a DOOMAS zahrají 4. 10. 2017 v Modré Vopice čtěte zde »

28. 4. 2017 | Autor: Johan
Klub Strahov 007 - program - květen 2017čtěte zde »

28. 4. 2017 | Autor: Johan
DAVOVÁ PSYCHÓZA (sk) 11. 5. 2017 v Prazečtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

2. 4. 2017 | Rozhovory
UCHÁZÍM – Stejně jako většina hardcoreovejch kapel se jak spontánně, tak programově a z principu věci nikam necpeme a je nám tak fajn.celý článek »

19. 4. 2017 | Recenze
TRAGEDIS – Nikdy to nevzdámcelý článek »

5. 4. 2017 | Reporty
ŽIŽKŮV VRAŽDÍCÍ PALCÁT XLVcelý článek »

24. 4. 2017 | Recenze
WAR FOR WAR – Illud Tempuscelý článek »

10. 4. 2017 | Recenze
CULT OF FIREcelý článek »

3. 4. 2017 | Recenze
SVART CROWN – Abreactioncelý článek »


Poslední diskuse

WAR FOR WAR – Illud Tempus
Datum: 28. 4. 2017 21:32:13
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

WAR FOR WAR – Illud Tempus
Datum: 28. 4. 2017 20:50:18
Autor: immortal
Titulek: Po poslechu...

diskuse k článku »

Ladislav Křížek – Tlupa samozvanců vyrazila dveře, udělala si oheň nahoře v krbu a řekla: „To je náš hrad!“
Datum: 28. 4. 2017 20:31:52
Autor: immortal
Titulek: ??? Petr

diskuse k článku »

Ladislav Křížek – Tlupa samozvanců vyrazila dveře, udělala si oheň nahoře v krbu a řekla: „To je náš hrad!“
Datum: 28. 4. 2017 12:04:23
Autor: Petr
Titulek: křížek, brichta, dodo, henych

diskuse k článku »

ČAD, CATASTROFY, LAHAR, CONOPED v Písku - info
Datum: 28. 4. 2017 08:58:05
Autor: Peťan
Titulek: Pořadí kapel

diskuse k článku »

WAR FOR WAR – Illud Tempus
Datum: 26. 4. 2017 01:39:05
Autor: Morbivod
Titulek: stream

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama