ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BRUTAL ASSAULT 2017: rekordní počet kapel a řada speciálních vystoupení - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE 2017 - infočíst info »

SYMBOLIC FEST OPEN AIR - infočíst info »

FESTA DE LA POHODA 2017 - infočíst info »

POSTCARDS FROM ARKHAM a busking / akustickém tour - infočíst info »

DEATH COFFEE PARTY 5. - infočíst info »

METAL MADNESS 2017 - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE vol. 5 - HELLISH CROSSFIRE, DEATHSTORM, LAHAR, RAGING DEATH, DEMOLIZER, FIRST STRIKE - infočíst info »


Další nové články

16. 7. 2017 | English
BELOW THE SUN – We don´t want to exist in a boundaries, we want to explore the edges of the musical freedomcelý článek »

3. 7. 2017 | Postřehy
Červencové tipy – alba & koncertycelý článek »

10. 6. 2017 | Postřehy
Ceny OSA jako tupá kosa? / Tupost obecnácelý článek »

1. 6. 2017 | Ankety
TORTURA – „Deset otázek“celý článek »

1. 6. 2017 | Postřehy
Červnové tipy – alba & koncertycelý článek »

13. 5. 2017 | Postřehy
Ceny Břitva za rok 2016 rozděleny. 1. místo MASTER'S HAMMER – Formulӕ, Brutal Assault, Hluboká orba nebo Papagájův Hlasatel...celý článek »

1. 5. 2017 | Postřehy
Květnové tipy – alba & koncertycelý článek »

16. 4. 2017 | Ankety
MISFOLDED – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

27. 7. 2017
Praha, Nová Chmelnice
LOUDNESS (JPN), NOBODY KNOWS DRUHÁ ZASTÁVKA NEJS...

5. 8. 2017
KRHANICE OPEN AIR
Krhanice Open Air je festival extrémní hudby s mno...

19. 8. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova sluj
SOBOTA 19. 8. 2017 Orthodox club / Farářova sluj -...

25. 8. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova sluj
PÁTEK 25. 8. 2017 Orthodox club / Farářova sluj - ...

26. 8. 2017
Brezova u Sokolova
BREZOVSKA METALOVA NOC X Vstup 300 Kc...

4. 10. 2017
VAGON Klub, Praha
BLACK MAJESTY (AUS) + DEAD DANIELS (CZ)...

4. 10. 2017
Praha , klub VAGON
Australská power-metalová formace Black Majesty za...

7. 10. 2017
Plzeň
Koncert Gothic (RO), Interitus a InnerSphere v plz...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


BRUTAL ASSAULT
» Recenze » VALURY / SHITSTORM / GOAT CULT – Split demo 2016

7. 1. 2017VALURY / SHITSTORM / GOAT CULT – Split demo 2016

CD-R 2016, vlastní náklad / HC/punk, death metal / Česko

I v dnešní době se najde mezi zkušenými muzikanty jedinec nebo kapela, kterým není lhostejný osud začínajících skupin fungujících ve stejném regionálním rybníčku. Já osobně to vnímám jako zpětný úder všemožným soutěžím (i když některé samozřejmě svoji úroveň mají), které tak trochu zašlapávají kolegialitu mezi jednotlivými tělesy. Pokud přímo nezašlapávají, tak ji dle mého názoru rozhodně nerozvíjí. Jednou z persón, která se rozhodla pomáhat začínajícím a neznámým kapelám hořovického undergroundu, je i muzikant Richard Abraham. Tohoto kytaristu a baskytaristu v jedné osobě, jehož prsty sahají dále než za hranice Hořovicka, jste mohli vidět účinkovat v kapelách, jako je ASSESSOR (ano, se čtyřmi „S“, pokračovatel legendární thrashmetalové party ASSESOR, jež vody undergroundu v roce 1990 rozčeřila svoji naprosto perfektní deskou „Invaze“) a v dnes již nefungující deathmetalové partě IN ARTICULO MORTIS, která rozhodně posluchačům co nabídnout měla, ať už se jednalo o starý old school death se vším všudy nebo postupem času death s přidávajícími se progresivní prvky. Není tomu tak dávno, co Richard opustil hořovickou death bandu AMOK a v současnosti drtí basové struny punk-hardcore party VALURY. Split „Demo 2016“ je již druhý počin tohoto „formátu“ a spojuje 3 místní smečky. Toť vše o samotném iniciátorovi a důvodu vzniku nosiče, jdeme se podívat na počin jako takový.

V ruce mám samopal zabalený v jakémsi jednodušším origami a k nahrávce se musím s nadsázkou řečeno prokousat. Osobně bych volil uložení bookletu do plastové krabičky za pár korun, přece jen je to praktičtější. Na přední straně je vyobrazen jakýsi detail post apokalyptického výjevu, do kterého jsou zasazena loga kapel a název desky. Myslím, že v tomto případě byl správně zvolen černobílý motiv celého artu, nicméně loga kapel i název alba jsou poněkud upozaděny. Zadní strana plus vnitřek nabízí názvy válů, kontaktní údaje, nějakou tu reklamu a fotky kapel, na které si dle mého názoru nechala záležet jen partička GOAT CULT. Nicméně na mě celek působí příjemně, pro příště bych určitě uvítal texty. Nahráno bylo v zimě 2016 v hořovickém klubu Labe formou „živé“ nahrávky za asistence místního zvukaře Radka. To znamená, že každá z kapel měla stejné podmínky a jak se s úlohou porve, bylo jen a pouze na ní.

Služebně nejmladší partou na splitu je GOAT CULT. Parta seskládaná kolem kytaristy Pavla hraje zvláštní a pro mě těžce zařaditelnou formu deathu, který je obohacen o melodické vyhrávky často zavánějící až exotickým dojmem, což rozhodně není na škodu. To se týká především skladby „Hard Core“. Nejblíže by šlo hudbu možná připodobnit jednomu válu od Britů CARCASS – „Rot´n´Roll“. Skutečně ve mně hudba kolikrát vyvolává dojem, že se klukům podařilo skloubit death s rock´n´rollem. Každý z členů souboru měl již v minulosti zkušenost s hudbou. Někdo „pouze“ z prostředí zkušebny, někdo již z koncertních prken. Jakousi zajímavostí je, že bubeník Lukáš před draftem do kapely udával tempo v dechovkovém souboru. Proč ne (smích). To se tedy podepisuje i do instrumentálního umu, který zde nesporně je. Každý z nástrojů je posazen v ideální hlasitostní hladině a jednotlivé nástroje se nikterak nepřeřvávají. Nicméně zpěv mi mnohdy přijde nesrozumitelný, ať už je podán v angličtině či češtině. Bicí občas ujedou a poté to vyvolává dojem, že si hrají tzv. na svém písečku. Nicméně jak bylo zmíněno, písně byly zaznamenány formou živé nahrávky, nebyla tedy možnost zpětné opravy. Kluky muzika nesmírně baví, od vzniku nahrávky jsem měl možnost je vidět již dvakrát naživo v rozpětí jednoho roku a zlepšení nastalo ve

všech ohledech, jen tak dál!  
5/10

Kapela SHITSTORM, která je cca o rok déle koncertně aktivní než GC, a jejíž sestava se ustálila kolem kytaristy Martina, který má dlouholeté zkušenosti s hudbou i koncertováním (namátkou kapely HROŠÍ FARMA, CROSSPOINT), taktéž nabízí death metal. Nicméně jejich pojetí je odlišné. Kluci vsadili spíše než na experimentování a hraní si s tempy na větší přímočarost, ruku v ruce jdoucí s šestnáctkovou salvou na kopák. To ovšem neznamená, že se nedočkáme melodií nebo vyhrávek, kterých je zde plno. Začátek písně „Oběť“ mi dává vzpomenout na francouzskou GOJIRU a dále pak, dle mého asi nejpovedenější píseň, „Aréna“, mě nutí si podupávat do rytmu. Zpěvák Mikeš, který je nebo byl aktivní hned v několika dalších kapelách (MIKYWNUCI, LOS HRDLOS) ukazuje, že krom heavy poloh se nebojí do zpěvu takříkajíc opřít a nabízí nám murmur nebo v několika případech i výrazný jekot. Co se mi bohužel nelíbí, je zvuk kytar, resp. zesilovačů tranzistorového typu a nahrávka tak dle mě ztrácí tlak. Samozřejmě zvuk je věc čistě subjektivního názoru, nicméně je tento „nedostatek“ znát především na koncertě, kdy občas zanikají některé pěkné Martinovy vyhrávky a to je velká škoda. Texty jsou klasického heavymetalového střihu a nemám s nimi žádný problém, zpěvu je rozumět o 100 % lépe, než to bylo u party předešlé.
5/10

VALURY sice splitko otevírají, nicméně jsem si je nechal až na konec a to zcela záměrně. S nadsázkou řečeno se jedná o místní all stars band (smích). O Richardovi byla řeč v úvodu, partu doplňují Venca (FEEBLE MINDED, ex-IN ARTICULO MORTIS) a Luboš (INSTANT SHIT, AKUTNÍ POTŘEBA). Máme zde tedy bandu kvalitních dlouhohrajících muzikantů, od kterých se očekává kvalitní materiál. Ano, bez mučení se přiznám, že mě jejich hudba baví. Někdo samozřejmě bude namítat, že mix klasického HC (některé pasáže mi připomínají mnou tolik oblíbené HATEBREED) a špinavého punku z podladěných kytar už tu byl a kapela se víceméně opakuje, ale já s každým dalším CD, tedy co se týče VALURY demem (smích), vidím posun vpřed. Zářným příkladem je píseň s hořkým kontextem „Houbič“, která dává vzpomenout na zesnulého kamaráda hudebníka nebo poslední song, který si pánové propůjčili od textařsko skladatelské dvojice Svěrák/Uhlíř. Ostatní písně jsou textově založeny na obžalobě společnosti a jejich největší sílu vidím v tom, že si posluchač může hlavně na koncertě pozpěvovat společně s kapelou. Zvukově z daných nahrávacích podmínek vybruslili VALURY nejlépe, což je zcela logické, neb všechny jejich dosavadní nahrávky byly vytvořeny touto cestou.
7/10
    
Podtrženo sečteno zde máme zajímavý nosič, jež nabízí jakýsi průřez části undergroundové scény na Hořovicku, a který byl náležitě pokřtěn na místní akci Region fest 2016, která se této scéně věnuje. Kapele VALURY by měl být dle mého názoru vzdán hold, protože se nebojí vyzvednout zcela neznámé kapely a podpořit je. Split „Demo 2016“ si sice můžete po večerech pouštět doma u pivka, nicméně lze nahrávku také brát jako jakousi pozvánku na živý koncert, kde se síla všech kapel projeví nejvíce.
6/10

Seznam skladeb:
 

 • VALURY
 1. Skety
 2. Náboženství
 3. Jak se chováš
 4. Fuj!!
 5. Houbič
 6. Bilance…
 • SHITSTORM
 1. Aréna
 2. Oběť
 3. Smrt
 4. Strach
 • GOAT CULT
 1. Shadow
 2. Hunted by death
 3. Hard core
 4. Grind   


Čas: 45:07

 
Sestavy:

 • VALURY

Richard – basa, zpěv
Luboš – kytara, zpěv
Venca – bicí

 • SHITSTORM

Mikeš – zpěv
Martin – kytara
Lukáš – kytara
Míra – basa
Jarda – bicí

 • GOAT CULT

Tomáš – zpěv
Pavel – kytara
Ben – kytara
Jiří – basa
Lukáš – bicí


http://bandzone.cz/valury
http://bandzone.cz/shitstorm
http://bandzone.cz/goatcult

sdílet
Přečteno: 566xHodnocení autora: 6/10

Autor: Mandéz | Další články autora
Datum: 7. 1. 2017

FotoGalerie (Počet obrázků: 1) VALURY / SHITSTORM / GOAT CULT – Split demo 2016

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 7. 2017 | Autor: Mikael
Live video od THE DEAD DAISIESčtěte zde »

22. 7. 2017 | Autor: Mikael
Ukázka z nového CD PHANTOM 5čtěte zde »

21. 7. 2017 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT - program!čtěte zde »

21. 7. 2017 | Autor: Mikael
Upoutávka na nové CD kapely HELL IN THE CLUBčtěte zde »

21. 7. 2017 | Autor: Coornelus
Informace o novém albu POSTCARDS FROM ARKHAMčtěte zde »

20. 7. 2017 | Autor: Johan
ETEF - posledni info před festivalem.čtěte zde »

20. 7. 2017 | Autor: Mikael
Ukázky z nového CD skupiny MOTORBANDčtěte zde »

20. 7. 2017 | Autor: Johan
FACE THE DAY - nové lyric videočtěte zde »

19. 7. 2017 | Autor: Mikael
Aggressive Fest proběhne již tuto sobotučtěte zde »

19. 7. 2017 | Autor: Mikael
Titulní skladba z nového CD ALICE COOPERAčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

14. 7. 2017 | Reporty
OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2017 – den třetí (pátek)celý článek »

15. 7. 2017 | Reporty
OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2017 – den čtvrtý (sobota)celý článek »

12. 7. 2017 | Reporty
OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2017 – den první (středa)celý článek »

13. 7. 2017 | Reporty
OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2017 – den druhý (čtvrtek)celý článek »

25. 6. 2017 | Reporty
METALGATE CZECH DEATH FEST 2017 – den první & druhýcelý článek »

1. 7. 2017 | Recenze
VNITŘNÍ FAKTOR – Vnitřní Faktor 18celý článek »


Poslední diskuse

OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2017 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 7. 2017 07:40:00
Autor: Peťan
Titulek: Doplnění reportů a fotek!

diskuse k článku »

MATER MONSTIFERA – Nějaké výrazné stylové kotrmelce od nás očekávat nikdo nemůže.
Datum: 17. 7. 2017 16:23:06
Autor: Johan
Titulek: -> Immortal

diskuse k článku »

SÓLSTAFIR – Berdreyminn
Datum: 17. 7. 2017 09:01:58
Autor: kubánec
Titulek: ...

diskuse k článku »

MATER MONSTIFERA – Nějaké výrazné stylové kotrmelce od nás očekávat nikdo nemůže.
Datum: 16. 7. 2017 20:40:52
Autor: immortal
Titulek: Jé je...

diskuse k článku »

OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2017 – den třetí (pátek)
Datum: 15. 7. 2017 21:12:43
Autor: mičl
Titulek: vio

diskuse k článku »

OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2017 – den třetí (pátek)
Datum: 15. 7. 2017 14:30:45
Autor: Peťan
Titulek: -> Mičl

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama