ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »

ROLO TOMASSI, CRYPTODIRA, LOATHE - infočíst info »

Festa De La Pohoda 2019 - infočíst info »

Husman Fest - infočíst info »

Brutal Assault má letos snad nejsilnější lineup vůbec - infočíst info »

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »

Březovská metalová noc - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

20. 7. 2019
Věstínek
Druhý ročník hudebního festivalu nad Věstínkem na ...

22. 7. 2019
VAGON, Praha
NASHVILLE PUSSY (USA), support: DEAD DANIELS...

23. 7. 2019
Brno - Kabinet Múz
NEGATIVE APPROACHA (USA) + REPELENT SS + VOLE...

3. 8. 2019
Horní Loděnice
Volxmassaka , Krang , Apolita , Spots , Interpunkc...

24. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 24. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

26. 10. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.21. UxLxCxMx -GER./One Day In Fuk...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ETEF 2019
» Reporty » OBSCURA, REVOCATION, BEYOND CREATION, RIVERS OF NIHIL

8. 11. 2016OBSCURA, REVOCATION, BEYOND CREATION, RIVERS OF NIHIL

4. 11. 2016, Praha - Nová Chmelnice

Koncerty našlapaný podzim pokračoval kvartetem hrajícím různé variace technického death(/thrash) metalu. Headlinerem turné Akróasis Europa 2016 byla logicky kapela, jež má slůvko „Akróasis“ v názvu poslední desky, tedy německá OBSCURA. Doplňovali ji američtí thrashem výrazně načichlí REVOCATION, kanadští progresivisté BEYOND CREATION a nejmladší formace RIVERS OF NIHIL.

Na místo jsme dorazili asi s čtvrthodinovým předstihem a poměrně nás zaskočil nízký počet návštěvníků. Už během prvních vystupujících, americké skvadry RIVERS OF NIHIL, se ale sál Nové Chmelnice velmi příjemně zaplnil a i úvodní pětici vytvořil příjemnou atmosféru. A RoN si ji zatraceně zasloužili. Vůbec nepůsobili jako nějaký vystrašený support, naopak svůj propracovaný, ale ne přepracovaný death sázeli do lidí bez skrupulí a s pořádnou dávkou energie. Na rozdíl od různých přehnaných fidlovaček, RIVERS OF NIHIL dost sází na atmosféru, umí zpomalit, utěšit rozloženými akordy, aby následně pořádně nakopali kopákovou salvou a komplikovanými rytmy. Pro mne to byla jedna ze dvou neznámých tohoto večera, a nakonec právě tyto kapely byly dle mého názoru nejlepšími vystupujícími. Tohle mělo obrovskou sílu a klidně bych si onu vyhrazenou půlhodinku prodloužil. Škoda jen kopáku znějícího jako psací stroj, což bylo zapříčiněno spíše nějakými technickými problémy nežli celkovým ozvučením. Jinak musím sound chválit, a to u všech vystupujících. Aneb „Nová Chmelnice prostě jde nazvučit vol. X“.

Od BEYOND CREATION jsem pár let zpátky slyšel debutovku „The Aura“, což bylo solidní dílo, ale úplně mě nezničilo. Bohužel naživo mě Kanaďané nebavili skoro vůbec. Prezentují se přesně tím, co mě tak úplně nesedí, a to je jakási neustálá ekvilibristika. Více než strukturou kompozic a jakousi konzistentností materiálu se zabývají tím, aby co nejvíce předvedli, jak na ty nástroje umí hrát. Umí, neskutečně, to bez debat. Ale samotné skladby tímto faktorem spíše trpí. Navíc vokál je u BEYOND CREATION tak nějak spíše pro občasné doplnění. Objektivně skupina své fanoušky asi musela potěšit, mě tohle prostě trošku míjí. Setlist byl koncipován tak, že úvodní dvě skladby pocházely z již zmiňovaného prvního počinu a následné čtyři představovaly zástupce druhého a zatím posledního alba „Earthborn Evolution“.

Když začali hrát američtí REVOCATION, tak trochu jsem se obával, že tohle mě ani náhodou nechytne. Vokál Davida Davidsona zněl asi jako James Hetfield v současné neformě. Během první skladby se ale lídr kapely rozezpíval a následně už jsem jenom čuměl s otevřenou hubou. Jestli se o ANNIHILATOR

tvrdí, že hrají technický thrash, tak si poslechněte REVOCATION. To byl totální masakr!! Čtveřice sypala jednu skladbu za druhou bez zbytečných keců, na rozdíl od předchůdců uměla zaujmout i něčím jiným, než jen technikou hraní (ač ta byla též na té nejvyšší úrovni, zejména bubeník si to dával neskutečně). Songy měly spád, REVOCATION předvedli death/thrash té nejvyšší kvality. Po skeptickém úvodu jsem přešel do stavu naprosté spokojenosti a užíval si celých 40 minut naplno. Tohle byla ta druhá banda, jejíž hudbu jsem dříve neprohnal ušima a která mě v pátek naprosto rozdrtila.

OBSCURA Českou republiku navštívila poměrně nedávno, neboť v odpoledních hodinách vystoupila na Brutal Assaultu. V reportu z něj jsem psal, že se čtveřice hodí spíše do klubu a to se na Chmelnici potvrdilo. Atmosféra uzavřeného prostoru Němcům svědčila, mnohem více si dokázali přisvojit publikum, které jim zobalo z ruky každou skladbu. OBSCURA odehrála naprosto profesionální vystoupení (chvílemi je to profesionální až moc, hehe), vytasila se hned se šesti skladbami z letošní desky „Akróasis“, včetně mých oblíbených „The Monist“ (je tam UGH!!!) a úvodní „Sermon of the Seven Suns“. K mé radosti nový materiál doplnila zejména o věci z „Cosmogenesis“ (2009), jmenovitě „Anticosmic Overload“, „Centric Flow“ a „Incarnated“, došlo na jeden zářez z „Omnivium“ a jediné album, které OBSCURA vynechala, tak bylo debutové „Retribution“, ze kterého bych si také s chutí alespoň jeden kousek dal. Je ale logické, že Němci propagují zejména novinku, jež se kvalitou rozhodně neztratí.

Co mě trochu mrzí, je taková určitá profesorskost a nespontánnost celého vystoupení. Vše je prostě nalajnované a neuhne se ani o píď. Vyjma jedné věci. Jo, já vím, jsem s tím otravný, ale sakra, vážně je to rozezpívávání nutné? V technickém deathu??? Podle mě je to prostě strašně otravné a u takové hudby se to jednoduše nehodí. Jinak se ale těžko kapele něco vytýká, set odehrála na jedničku, o tom se nemůže vést nejmenší polemika. Chvíli byl neslyšitelný jeden z kopáků Sebastiana Lansera, technický zádrhel se ale podařilo rychle vyřešit a zbytek koncertu probíhal bez problémů.

Sečteno, podtrženo, celkově velmi zdařilá akce. Lidí se nakonec sešlo dost, harmonogram byl dodržován precizně, zvuk byl po celý večer výborný a asi každý si ten večer našel svého favorita. Pro mě to byli REVOCATION společně s RIVERS OF NIHIL, OBSCURA však zaostává jen lehce. Díky Obscure Promotion za povedený večer.

sdílet
Přečteno: 1213x Autor: Opat | Další články autora
Datum: 8. 11. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
Hodnocení
Celkově to byla výborná akce. Co člověk to názor. Oproti jarnímu koncertu Gorguts, tentokrát o dost slabší zvuk, což se projevilo u některých kapel hlavně ze začátku. Rivers Of Nihil na špatný zvuk doplatili a vůbec mě nechytli. Beyond Creation byli absolutně parádní, pro mě nejlepší kapela večera, strašně jsem se na ně těšil a opravdu nezklamali. Revocation mě vůbec nebavil, nehráli špatně, ale vůbec mě to nechytlo. Obscuru už jsem viděl několikrát, byl jsem zvukem, atmosférou a výkonem zklamán. Už jsem od nich slyšel lepší vystoupení a bohužel Hannes Grossmann za těma bicíma strašně scházel. S jeho odchodem šla kapela o level níže. Brute | 4. 12. 2016 18:08:47
RE:
Děkuju za pochvalu! :-) Souhlasím, že akce se fakt vydařila, také jsem nečekal až tolik, ale potěšil mě zejména fakt, že mnou do té doby neposlechnuté kapely mě naprosto odrovnaly. Názor na BC chápu, že máme odlišný, jak jsem i v reportu psal, myslím, že fanoušci museli být spokojení, mě to ale ve srovnání s naprosto famózními Rivers of Nihil nebo Revocation moc v pátek nevzalo. Tam mi ta konzistentnost skladeb přišla mnohem přirozenější. Rozhodně jsem také nelitoval, byla to moc fajn akce. :-) Opat | 8. 11. 2016 14:24:50
Beyond Creation
Díky za peckovej report! Akce byla parádní a celkově předčila očekávání. Jediná kapela, ze které jsem měl pocity zklamání byla Obscura, ale to je možná tím, že minulá sestava byla akčnější a starší materiál našláplejší (ale nic proti Akroasis, líbí se mi hodně). Jen nemohu souhlasit s názorem na Beyond Creation. Z mého pohledu jsou právě tihle borci unikátní v tom, že přes všechnu tu techniku dokážou udržet songy funkční... Každopádně jsem návštěvy nelitoval.. Dharm | 8. 11. 2016 13:55:02

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

20. 7. 2019 | Autor: Bury
GRUESOME a NERVO CHAOS 23. 7. v Ostravěčtěte zde »

20. 7. 2019 | Autor: Bury
Oficiální trailer k novému filmu Roba Zombiehočtěte zde »

19. 7. 2019 | Autor: Bury
PROTECTOR v říjnu v Ostravěčtěte zde »

19. 7. 2019 | Autor: Bury
NEGATIVE APPROACH 22. 7. v Ostravěčtěte zde »

18. 7. 2019 | Autor: Johan
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – organizační pokynyčtěte zde »

18. 7. 2019 | Autor: Johan
MONASTE přicházejí s rapmetalovou novinkou Rány od krysčtěte zde »

18. 7. 2019 | Autor: Bury
Akustická verze skladby My Kantele od AMORPHISčtěte zde »

17. 7. 2019 | Autor: Johan
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – programčtěte zde »

17. 7. 2019 | Autor: Johan
Na novém singlu BETWEEN THE PLANETS metamorfují!čtěte zde »

17. 7. 2019 | Autor: Johan
INFERNO a DEPTHS ABOVE v prosinci na Bosporučtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

21. 6. 2019 | Reporty
METALGATE CZECH DEATH FEST 2019 – den první a druhýcelý článek »

29. 6. 2019 | Reporty
SLAYER, ANTHRAXcelý článek »

12. 7. 2019 | Reporty
OBSCENE EXTREME 2019 – den druhý (čtvrtek) celý článek »

24. 6. 2019 | Recenze
HEIDEN – Země beze měcelý článek »

7. 7. 2019 | Rozhovory
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – Jedná se o malej festival, ale i tak se snažíme nabídnout co nejkvalitnější hudební zážitek, jakož i další příjemné požitky s pobytem na fesťáku spojené.celý článek »

11. 7. 2019 | Reporty
OBSCENE EXTREME 2019 – den první (středa) celý článek »


Poslední diskuse

CRITICAL DEFIANCE – Misconception
Datum: 18. 7. 2019 08:27:27
Autor: Peťan
Titulek: Noo...

diskuse k článku »

CRITICAL DEFIANCE – Misconception
Datum: 17. 7. 2019 23:29:57
Autor: Kubina
Titulek: Re: W. Hatever

diskuse k článku »

CRITICAL DEFIANCE – Misconception
Datum: 17. 7. 2019 18:10:59
Autor: W. Hatever
Titulek: ...

diskuse k článku »

CRITICAL DEFIANCE – Misconception
Datum: 16. 7. 2019 23:47:25
Autor: Kubina
Titulek: Re: W. Hatever

diskuse k článku »

CRITICAL DEFIANCE – Misconception
Datum: 16. 7. 2019 21:43:29
Autor: W. Hatever
Titulek: ok thrash

diskuse k článku »

CRITICAL DEFIANCE – Misconception
Datum: 16. 7. 2019 14:23:42
Autor: horaguru
Titulek: Tip

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama