ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

LIONHEART, DEEZ NUTS, KUBLAI KHAN, OBEY THE BRAVE, FALLBRAWL - infočíst info »

I letos se vrací Never Say Die! Tour 2019 - infočíst info »

VULCANO, BOHEMYST, LAHAR - infočíst info »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - infočíst info »

Metal Christmas - infočíst info »

Christmas Mazec III. - infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2019 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 11. 2019
Anděl, Plzeň
JUJU (Fuzz Club, Itálie) & Seldom Seen + Midub > 1...

22. 11. 2019
alternativní klub Tyjatr Svitavy
...

22. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 22. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

22. 11. 2019
České Budějovice - Music Bar Vebloud
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Vodňany - Rock Bar Pohoda
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Restaurace U Chovatelů
Každoroční b-day party je opět tady! Přijďte s nám...

23. 11. 2019
TACHOV / IRISH PUB
AKUSTICKÝ KONCERT V TACHOVĚ. Donnie Darko vyráž...

29. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 29. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Reporty » NECRONOMICON, HORTUS ANIMAE, MURDER INC.

7. 10. 2016NECRONOMICON, HORTUS ANIMAE, MURDER INC.

2. 10. 2016, Praha - Modrá Vopice

Peťan:

Klubová sezona se naplno rozjela a jednou z očekávaných akcí pro mě byl nedělní koncert pod taktovkou Hard Bones Production. Do Prahy si v rámci svého „východoevropského“ turné vyrazili němečtí NECRONOMICON. Legenda, která v osmdesátých letech nahrála tři výborné desky patřící do špičky německého thrash metalu. Do klubu Modrá Vopice jsem dorazil zhruba s půlhodinovým předstihem. Před tím jsem stihl dvě Plzně u Vejšky ve Wombat Café a tak nálada na koncert byla vskutku ideální. Pomalu se začali scházet kamarádi a celková návštěvnost mohla být něco kolem 50 lidí.

Jako první na to vlétli MURDER INC. Tuto čtveřici jsem měl v poslední době možnost vidět několikrát a ke vší spokojenosti byl jeden koncert lepší než druhý. MURDER INC. se s ničím nemazali a nasypali několik starších i nových válů během půlhodinky. Závěr patřil tradičně coveru „Agent Orange“ od SODOM. Nebyla pasáž, při které bych se nudil. Naopak, berounští kluci umějí přitvrdit i zvolnit. Jejich thrash metal je pestrý a hlavně zábavný. Když se k tomu přidá kvalitní zvuk, dostane se vám parádního koncertu. A tentokrát pro mě MURDER INC. byli z celého večera nejlepší. Výborný koncert! PS: Petrovi palec nahoru za dobové triko PESTILENCE, které je starší než on sám!!!

Na pódium se začaly stavět klávesy. „Kurva, tady je něco špatně...“ pomyslel jsem si. A taky, že bylo. Italští HORTUS ANIMAE nastoupili a začali produkovat něco, čemuž já říkám blbost. Ano, zní to ode mě moc ortodoxně, ale tohle byla jakási varianta pózerského black metalu. Nevím, ale soudě dle reakce to nebavilo vůbec nikoho. Dokonce i Roman si šel sednout a to je co říct (smích). Já dal přednost fotbálku. HORTUS ANIMAE nijak dál hodnotit nebudu...

Hřeb večera měl nastat s koncertem NECRONOMICON, žel já zůstal zklamaný. NECRONOMICON nastoupili a se vší precizností odehráli jednu skladbu za druhou. Ano, kapela je sehraná, šlape jí to a její materiál je celkem pestrý. Má to ale jednu obrovskou vadu - s NECRONOMICON to nemá nic společného. Thrash metal je v kurzu a pokud dělají staré kapely reuniuony, hrají také staré věci, které lidi slyšet chtějí. Nic proti novým deskám NECRONOMICON nemám, ale očekával bych alespoň nějaké staré vykopávky. Kdy jindy, když ne teď? Takhle zazněla jen „Magic Forrest“, která měla od fans největší odezvu. Jinak pánové v letech hráli nové věci, které často připomínaly tvrdší bigbít a k thrash metalu měly hodně daleko. Technika, nasazení i komunikace - všechno ze strany kapely v pořádku. Ale já prostě čekal jinou kapelu. Chtěl jsem si užít songy z desek „Necronomicon“ a „Apocalytic Nightmare“. Po chvíli jsem se znuděně posadil na bar a čekal, kdy koncert skončí. NECRONOMICON to za zlé mít nemohu. Pánové už jsou dnes asi jinde. Alespoň se mi vysvětlilo, proč si po Německu příliš neškrtnou. S tímto playlistem by je totiž němečtí thrashers vynesli z klubu v zubech. Co naplat, není každý den posvícení. Klukům z Hard Bones Production patří poděkování za stažení tohoto koncertu do Prahy i dobrou organizaci. Brzy se uvidíme (úsměv).


Fredy:

NECRONOMICON, další ze zástupu německých thrashových kapel z osmdesátek, co se nikdy nedostala ze stínu svých slavnějších kolegů, ale přesto jejich první desky představují surové polodrahokamy. Náročný

víkend ani deštivé nedělní počasí mě nemohlo odradit od toho, abych se vydal do Vopice a mohl si tak odškrtnout další zajímavou kapelu, co jsem ještě neviděl. Propagace koncertu nebyla nijak závratná a ani informací nebylo mnoho, takže jsem se až v den koncertu dozvěděl, že spolu s NECRONOMICON vystoupí ještě dvě kapely. Na neděli trošku zbytečné, dvě by bohatě stačily a to doslova.

Celý večer otevírají berounští MURDER INC. Jež jsou již ve Vopici jako doma a s každým dalším koncertem předvádí, jak na sobě pracují. Materiál s posledního EP „Povolení zabíjet“ je vážně úderný. Musím přiznat, že jsem dříve trochu brblal nad přidáním druhé kytary, neboť mám rád syrovost tříčlenných thrashových komand, ale při tomhle vystoupení mě již definitivně přesvědčili, že to byl dobrý nápad a že druhá kytara je popostrčí v jejich kariéře ještě dál. Oldschool thrash jak se patří, se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Kdo má rád thrash ve stylu SODOM nebo DESTRUCTION, tak si přijde na své. Já budu určitě pozorně sledovat dál jejich cestu, minimálně už hned za týden.

Druhou kapelou večera byli italští HORTUS ANIMAE. Absolutní neznámá, nicméně poté, co jsem si na ně udělal svůj domácí úkol, i obávaná kapela. Přece jen charakteristika progresivní gothic black metal ve mně nevzbuzovala moc důvěry a ukázky na YouTube vykouzlily spíše lehký úsměv než nadšení. Celé jejich nedělní vystoupení bylo absolutně zbytečné a nežádoucí. Sotva si na pódiu vybalili klávesy, tak se v hledišti vyprázdnilo. Nechci tu jejich vystoupení nijak hanět, už proto, že jsem mu nevěnoval skoro žádnou pozornost a této hudbě vskutku nerozumím. Spíše ve mně vzbuzovali lítost tím, jak tam nikoho nezajímali, ale to se dalo dost čekat. V daném žánru večera to byla kapela jak z jiného světa. Vím, že toto nejde za pořadateli (ti možná jen správně o existenci druhé předkapely pomlčeli), ale pro NECRONOMICON to byla hodně divná volba souputníka na tour.

Po desáté hodině už se na pódiu připravovali na svou show NECRONOMICON. Bez žádné velké pompy pak i s předstihem začali svůj set. Kapelu hraní evidentně bavilo a kytarista a zpěvák v jedné osobě rozdával úsměvy na všechny strany a snažil se bavit lidi. Všechno to nasvědčovalo tomu, že nás čeká ve Vopici další kvalitní koncert. Božuhell celý koncert táhl k zemi nezáživný playlist, který zrovna old school fanatiky natěšené na legendární skladby z „Apocalyptic Nightmare“ a „Escalation“ moc nepotěšil. Lépe řečeno vůbec, neboť v podstatě celý set se věnoval jejich posledním dvěma deskám a to hlavně pak loňské „Pathfinder“. Dalo by se sice namítnout, že je aspoň fajn, že nechtějí žít z minulosti, že nechtějí dokola přehrávat nějaké první dvě desky z osmdesátek, ale co naplat, nový materiál není alespoň pro mě na živo moc zábavný. I na ostatních návštěvnících bylo vidět trochu toho rozčarování, kdy se prostor pod pódiem s přibývajícím hracím časem stále více vylidňoval a zpátky je přilákala až závěrečná „Magick Forest“. NECRONOMICON tak hodnotím spíše průměrně.

Tento večer jsem měl nejlepší pocit z MURDER INC. Škoda nezáživného italského intermezza, které celý večer jen zbytečně protáhlo. NECRONOMICON si sice můžu odškrtnout, ale pro příště, pokud dopředu neohlásí nějaký old school set nebo nevydají nějakou pořádnou pecku, si je asi nechám ujít.

 

sdílet
Přečteno: 1181x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 7. 10. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
...
Dokonce i Roman si šel sednout... pobavilo :-)))) Coornelus | 7. 10. 2016 20:24:24

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

17. 11. 2019 | Autor: Johan
Nové kapely na MetalGate Czech Death Festu 2020čtěte zde »

16. 11. 2019 | Autor: Johan
AGGRESSIVE TYRANTS, YTIVARG a další 23. 11. 2019 ve Vodňanechčtěte zde »

16. 11. 2019 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2019 - listopadový update kapelčtěte zde »

15. 11. 2019 | Autor: Johan
V prosincovém Pařátu vyjde raritní album NAHUMčtěte zde »

15. 11. 2019 | Autor: Bury
ENSLAVED představují nový klip čtěte zde »

14. 11. 2019 | Autor: Bury
DIE KRUPPS mají nový videoklipčtěte zde »

14. 11. 2019 | Autor: Johan
Joe Satriani vystoupí v květnu 2020 v Praze s novým albemčtěte zde »

13. 11. 2019 | Autor: Johan
DARK GAMBALLE – Hluboký nádech na vinylu!čtěte zde »

13. 11. 2019 | Autor: Johan
VULCANO 25. 11. 2019 ve Volyni doprovodí kromě BOHEMYST i LAHAR!čtěte zde »

12. 11. 2019 | Autor: Bury
CUNTS mají nové videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

23. 10. 2019 | Reporty
THRASH NIGHTMARE vol. 7, 19. 10. 2019, Písek - Divadlo Pod Čaroucelý článek »

3. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.celý článek »

29. 10. 2019 | Recenze
BLUT AUS NORD – Hallucinogencelý článek »

24. 10. 2019 | Recenze
RIMORTIS – Dvacet černých růžícelý článek »

21. 10. 2019 | Recenze
MGŁA – Age of Excusecelý článek »

20. 10. 2019 | Rozhovory
ELYSIUM – Snažíme se posluchače udržovat v pozornosti a nestát na místě.celý článek »


Poslední diskuse

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 12. 11. 2019 17:49:59
Autor: Radim
Titulek: obal cd

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola druhá: „Senyaan“.
Datum: 10. 11. 2019 19:04:07
Autor: Pekárek
Titulek: Koncert

diskuse k článku »

MGŁA – Age of Excuse
Datum: 7. 11. 2019 15:21:05
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 4. 11. 2019 21:40:51
Autor: Horaguru
Titulek: Díky

diskuse k článku »

Listopadové tipy – alba & koncerty
Datum: 4. 11. 2019 20:49:42
Autor: immortal
Titulek: Dík Opatovi

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 4. 11. 2019 20:42:52
Autor: Coornelus
Titulek: Pochvala

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama