ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

OBSCURA / GOD DETHRONED / THULCANDRA / FRACTAL UNIVERSE - infočíst info »

TURIA, IFFERNET, NĀV - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS + BETRAYAL (Praha) / SHADOWMASS (Košice) - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

22. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 22. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 2. 2020
Brno | Sibiř
The Eye Of Time (FR) – Sound Art | Drone | A...

25. 2. 2020
Underdogs'
Holandsko je v posledních letech země zaslíbená tv...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

6. 3. 2020
Belfast, Plzeň
Live Electronics & Synths & Noise Night Společ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


INSANIA - Kacířův kancionál
» Reporty » PEKLO NAD OTAVOU 12: AVENGER, MÖRKHIMMEL, DARK ANGELS, KAAR

30. 5. 2016PEKLO NAD OTAVOU 12: AVENGER, MÖRKHIMMEL, DARK ANGELS, KAAR

28. 5. 2016, Strakonice - Křemelka

Johan:

Jak začít report z akce, na jejímž pořádání se podílím? Jednou už jsem cosi jako pořadatelské martyrium sepisoval, tentokrát naštěstí nedošlo k žádným změnám v line upu, ani žádným jiným pohromám, jedinou malou potíží bylo zpoždění dodavatele bicí sestavy, který do večera makal ve studiu a na Křemelku tak dorazil až v době, kdy se mělo oficiálně hrát. Výsledkem byl neustále se navyšující skluz, takže akce se protáhla daleko za půlnoc... Lidi naštěstí vydrželi, takže až takový problém to nebyl...

Jako první se všude objevili KAAR – před klubem byli dřív, než dorazila naše pořadatelská ekipa i provozovatel klubu, takže pochvala za včasný příjezd byla udělena otevřením první láhve... Dobře naladění thrasheři pak nelehký úděl první kapely proměnili v přednost, lidi byli pěkně natěšení a připravili pražské partě pěknou kulisu, pod pódiem bylo plno a parta mládežníků dávala kapele najevo, jak moc je jí jejich thrash po chuti nejen potleskem, ale i pěknou rotykou. Za sebe jsem byl rád, že to takhle pěkně začalo, navíc mě KAAR opravdu bavili – když to srovnám s tři roky starým vystoupením, kdy jsem kluky viděl poprvé, je posun opravdu markantní. Našlapaná muzika už ztratila onu retro patinu a kapela, aniž by na staré dobré časy neřestala přísahat, předvedla mnohem pestřejší a intenzivnější jízdu, za kterou si zasloužili další přísun ohnivé vody. (úsměv)

Už dopředu jsem tušil, že DARK ANGELS to budou mít s přijetím těžší, protože na Peklo většinou míří oldschoolově zaměření metaláci. Kapela se ale ani na vteřinu nenechala otrávit a odehrála parádní set s plným nasazením. Když jsem psal pekelnou pozvánku, se stylovým zařazením DARK ANGELS jsem měl problém, který jsem vyřešil ne zrovna originální směsicí doom/heavy/gothic metal, ale ono to je těžké - chvíli je to pomalé, chvíli svižnější, víceméně pořád melodické, nechybí klávesy... Hlavní pozornost na sebe během celého vystoupení strhával Radek Popel, charismatický frontman disponující výborným hlasem.

Tou dobou už větší část našeho kolektivu začínala mít radost ze života větší než běžnou. (úsměv) Za všechno mohl démon alkohol, který tak nějak tekl proudem. Můj pitný lístek na konci večera připomíná slavnou větu ze Švejka, kromě piva dvou značek jsem stihl čtyři  druhy destilátů a likérů, takže není divu, že o zábavu nebyla nouze. Terč se tak nějak z ničeho nic objevil sám, to když kdosi plácl, že Peťan vypadá jak Bigbossův vnuk. BéBéVéčko pak do konce večera trpělo a staralo se o zábavu, nejen oním BB vnukem, ale i horší koordinací pohybů. (smích)

MÖRKHIMMEL jsou ve Strakonicích častými hosty, na Pekle už se objevili potřetí, poprvé s novým kytaristou Márou. A nebylo to jen poprvé ve Strakonicích, šlo o premiéru celosvětovou. (úsměv) Druhá kytara sound těchto špinavců ještě zahustila a skladby zněly snad ještě špinavěji než dříve. Podobně jako BB vnuk jsem si set užil v lehce mlžném oparu, trochu zaklepal kebulí a šel si dát dalšího panáka. (úsměv)

AVENGER začali snad v jednu, a představili taky jednu novinku, alespoň co se Strakonic týká - sólového zpěváka, kterým se stal Radek Popel. Trochu nezvyklý pohled na kapelu, u níž má každý zafixovaného jako zpěváka Honzu Kapáka, ať už za bicími, nebo s kytarou... Ale změna dopadla skvěle, radek prokázal, že mu nečiní problém zpívat čistě v DARK ANGELS, nebo řvát v AVENGER. Jeho projev byl hodně podobný Honzovu, skvělá artikulace pak naživo znamenala, že slovům bylo většonou dobře rozumět, takže tahle změna se podle mého povedla. AVENGER odehráli

perfektní set poskládaný jak ze starších songů, tak dvou novinek, DéPéHáčko si pěkně zamlátilo palicemi, takže nedělní ráno bylo krušné. (úsměv)

Za krkem mě bolí ještě teď, 24 hodin po Pekle, na druhou stranu se večer prostě povedl, kapely se dočkaly příjemné odezvy, návštěvníci se dobře bavili, muzikanti doufám taky, něco se vypilo... Škoda slabší návštěvy, ale nad tím nemá cenu hořekovat, o nezájmu o metal už se napsalo dost.


BB vnuk:

Peklo nad Otavou. Tentokrát už dvanácté pokračování, které mají na svědomí věrozvěstové z DéPéHá Prodakšn. Nad tím číslem bych se pozastavil, protože pánové už představili téměř padesát kapel. Pravda, některé zahrály na Pekle dvakrát, ale to nic nemění na významu aktivit pořadatelů, kteří jsou v současné době jediní (!!!), kdo pořádá metalové akce ve Strakonicích. Díky za to!

Tentokrát se jednalo trochu o akci "last minute", ale to nic neměnilo na tom, že šlo hlavně a především o dobrou sešlost. V sobotním odpoledni jsem se trochu připravil při cyklovýletu (ten skončil po 2,5 km kvůli dešti v jedné hospůdce) a co čert nechtěl, nějak jsem v tom pokračoval celý večer (smích). Z důvodu pozdě dorazivších bicích se začátek akce posunul až na devátou hodinu, a i to byl jeden z důvodů rychlejšího přísunu alkoholu různých druhů.

Jako první šli na věc pražští KAAR, pro které to byl první gig ve Strakonicích. A dostal jsem od čtveřice přesně to, co jsem očekával. Kvalitní thrashová jízda, kterou KAAR v posledních dvou-třech letech vypilovali. Skvěle to bylo slyšet v porovnání nových válů (objeví se na společném LP splitu s CATASTROFY a EXORCIZPHOBIÍ) a těch starších. Po instrumentální stránce musí ten posun slyšet snad i pacient ušního oddělení. Skladba "Antikrist" je jasný koncertní hit a ačkoliv jí kapela zatím pouze uvolnila na YouTube a svůj Bandzone, měla asi nejvyšší odezvu. Podobně jako vypalovačka "Úder z nitra města". Došlo i na přídavek a s KAAR tak panovala spokojenost. Já se bavil!

Poté přišel na řadu kalíšek nějaké domácí pochutiny s vysokou voltáží a dalšího reportu se ode mě již nedočkáte. Nastoupili totiž budějovičtí DARK ANGELS, u kterých mi stačila zvuková zkouška a odebral jsem se ven. Nic proti kapele nemám, nevím, zda jejich styl někoho zajímá a pokud ano - přeji jim to, ale tohle vážně není pro mě. Nicméně co mě štvalo nejvíc, byl jejich nekonečný set a snad i několik přídavků. Zbytečně tím celý večer natáhli...

Naštěstí byli v line-upu pražští MÖRKHIMMEL, kteří naopak sypali jeden vál za druhým a zpoždění alespoň trochu stáhli (můj dojem, přehled o čase jsem opravdu moc neměl). Tyto neznabohy jsem viděl nesčetněkrát, setlist byl klasickým mixem skladeb z "Ostří černé kosy zní" a staršího materiálu. Největší změnou byla druhá kytara, kterou premiérově drhnul Mára. Standardní MÖRKHIMMEL a u mě ještě vyšší hladinka (smích).

AVENGER prominou, ale tohle už jsem moc nezvládl. Pamatuji si retro mikrák v rukou nového frontmana Radka Popela a pak moje skotačení s Johanem při "Bohemian Dark Metal". Ve Volyni to napravím. (smích)

Akci hodnotím kladně, protože jsem si užil dost zábavy. (smích) I když neplánovaně. Slova prokletí a nadávek sobě samotnému jsem měl v nedělním ránu víc než dost! (smích) Doufám, že se na třináctém Pekle sejdeme ve vyšším počtu a s méně promile v krvi.

PS: Tímto "reportem" jen plním redaktorskou povinnost, vypovídající hodnota mých slov je nulová. (smích)


Fotky: Coornelus

Skalíkova galerie

Videa F.C.

sdílet
Přečteno: 2061x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 30. 5. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 61) KAAR DARK ANGELS DARK ANGELS MÖRKHIMMEL MÖRKHIMMEL AVENGER

Diskuze (Počet příspěvků: 2)
-> Karstan
Já v tomto reportu Dark Angels nijak nehodnotím. Kapelu jsem před tím již viděl a nebavila mě. O doom metalu mám jiné představy, nicméně pokud najdou si své fanoušky (a ty jsi zřejmě jedním z nich), kteří jejich produkci ocení, je to samozřejmě v pořádku. Já mezi nimi nebudu. Každého oslovuje něco jiného. A co se týká tohoto reportu, moje poslední věta tentokrát platí....vypovídající hodnota nulová hahaha :-))) Peťan | 3. 6. 2016 14:43:56
Dark Angels
Jak až zas tak moc heavy v poslední době neposlouchám a jsem jen spokojený posluchač, nemůžu souhlasit s Peťanem, vnukem samotné pravé ruky Pána pekel u nás, DA mě neskutečně bavili. Možná udělal chybu, protože jejich zvukovka opravdu zněla strašně, ale pak se rozjeli do parádních otáček, které jim vydrželi až do konce, včetně zpěvákových hrátek s hlasem. Myslím, že celou sérii Pekel to oživilo a obměnilo. Jinak Avenger si samostatného zpěváka zasloužili, moc jim to slušelo. Kaar i Mörkhimmel opět parádní, celý večer byla pro mě jedna parádní jízda (a to na rozdíl od některých i pouze jen s Birellem :-). Hlava mě ráno bolela také, leč na rozdíl od některých si vše vybavuji docela jasně. Díky chlapcům z dýpíejč za skvělý večer. Karstan | 3. 6. 2016 13:16:06

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 2. 2020 | Autor: Johan
SYMBOLIC festival - vykročení správnou cestoučtěte zde »

22. 2. 2020 | Autor: Bury
DERANGED představují novou skladbu čtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Johan
92. číslo Pařátu vychází tento týden čtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Johan
Basinfirefest představuje další headlinery: ROTTING CHRIST, MOONSPELL a dalšíčtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Bury
BENEATH THE MASSACRE představují videoklipčtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Johan
BURDEN OF LIFE se hlásí s novým klipemčtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
PEARL JAM představují novou skladbu čtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
HUMAN IMPACT zveřejnili další singl čtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
HATEBREED představují lyric videočtěte zde »

19. 2. 2020 | Autor: Johan
PORENUT vydavaju čoskoro novy album a prave predstavuju prvý track  čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

26. 1. 2020 | Rozhovory
STOLEN LIVES – Určitě jsme více sehraní a díky tomu můžeme skládat techničtěji a aranžérsky náročnější skladby.celý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »


Poslední diskuse

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:06:35
Autor: immortal
Titulek: Téda

diskuse k článku »

ATOMÇK – Every Room In Britain
Datum: 14. 2. 2020 14:49:15
Autor: Atomçk
Titulek: ...

diskuse k článku »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - info
Datum: 14. 2. 2020 10:16:50
Autor: mičl
Titulek: INFO

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama