ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Březovská metalová noc - infočíst info »

Infernal Fest VI - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

7. 9. 2019
Chatová osada Luh, Sušice
Šumava AGAINST Sušice, Chatové osadě LUH 7.9.20...

13. 9. 2019
Divadlo pod lampou, Plzeň
Plzeňské Divadlo pod lampou bude v pátek 13. září...

14. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

21. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 21. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Recenze » 1000 BOMBS / BAJONET – Infected With Friendship

6. 5. 20161000 BOMBS / BAJONET – Infected With Friendship

CD/LP 2016, Support Underground / thrash metal / Česko

Thrash metal zažíval nejlepší roky před třiceti lety... všechno se ale vrací a tak přišla thrashová renesance. To, co zabíralo v minulém tisíciletí, zabírá pořád, pořád se objevují kapely, kterým učarovala přímočará a rychlá muzika. Řada z nich našla útočiště v relativně novém tuzemském podzemním vydavatelství, jež v poslední době vydalo řadu zajímavých titulů, většinou nejen na CD, ale i na vinylech. Premiéru v edičním plánu pak má split album, na kterém se sešla jedna letitější formace a jedna čerstvější, leč složená ze starých harcovníků.

O 1000 BOMBS jsme psali nejednou, a vždycky ve smyslu, že jejich thrash by potřeboval trochu více nakopnout. A hle, nový materiál nakopnutý je. Zda je to dílem našich předchozích keců, nebo spíše nové krve, která do kapely přitekla, je s otazníkem, ale z mého pohledu udělala kapela krok správným směrem. Když srovnám tři nové songy s debutem „Peace Is Dead“, vyhrávají ty aktuální na celé čáře. Hned od začátku se v „Tunnel Rats“ hraje o poznání rychleji než dříve, muzika má drive, zpěv je pěkně štěkavý, bicí devastující, kytary se zpočátku drží typického thrashového riffování, ale později se objevují i táhlé melodičtější pasáže, zespodu pak vše tvrdí poměrně výrazná baskytara. A nechybí ani hodně povedené sólo, kterým na sebe upozorňuje novic v sestavě, který si v 1000 BOMBS říká Zakk (jinak jde o Vojtu z LAID TO WASTE – úsměv). Myslím, že Vojtův příchod kapelu nakopl správným směrem. I v druhé položce se pánové drží SODOMistického thrashe, „Soldiers Of Hate“ je jedním slovem jízda! Hitová v refrénu, šlapající ve slokách, v předrefrénových úsecích nabroušená... a znovu si pozornost zaslouží sóla, o která se podělili oba kytaristé. I třetí štych začíná zostra, po sborovém hulákání „em ou ej bí“ ale tempo lehce polevuje, kratinké sólíčko i pozdější delší pak skladbu opatrně sune až k heavy metalu, ale proč ne. Texty jsou v angličtině, první pojednává o tzv. tunelových krysách, což byly speciální jednotky amerických (příp. australských a novozélandských) vojáků ve válce ve Vietnamu, které se pohybovaly v podzemních komplexech a v nich se utkávaly s vietnamskými vojáky, ničily skladiště zbraní, utajená velitelská stanoviště a podobně. Nastražené na ně byly různé pasti, ale setkávaly se i s jedovatými hady a další havětí. Výborně jejich počínání zachytil třeba F. Forsyth v knize Mstitel. I zbylé texty pracují s válečnou a vojenskou terminologií.

Zatímco 1000 BOMBS jsem několikrát viděl na živo a slyšel od nich kompletní produkci, od BAJONETU jsem dosud neslyšel skoro nic a živé shledání se omezilo na nějakých pět minut na akci, na kterou jsem vyrazil za jinými kapelami. Takže první pořádné setkání s tvorbou pražského tria přichází až

s pěticí poměrně krátkých skladeb s průměrnou stopáží kolem dvou minut. Proti split-kolegům je produkce BAJONETU o něco jednodušší a přímočařejší, hned první skladba „Jen sereme a flušem“ jede prakticky pořád stejně, a jak po hudební, tak po textové stránce mi připomíná kapely z přelomu osmdesátých a devadesátých, které na to šly podle hesla „rychle a rychle a chvílemi rychleji, ale rozhodně ne složitě“. V podstatě na tomhle mustru funguje celá strana BAJONETU, skladbám navíc nelze upřít poměrně silný hitový a návykový potenciál - prostě si je po pár posleších každý snadno zapamatuje a bude notovat, ať chce, nebo ne. Na druhou stranu působí kapela trochu humpoláckým dojmem, což dokládají i texty, ve kterých sice nechybí nějaké odkazy na staré thrashové kapely, ale čeština je mrcha a tak každý porozumí a nejspíš i dojde k závěru, že textař se s ničím moc nepáře a co ho napadne, hodí na papír - a i když se asi snaží být vtipný, na mě ony (rádoby) legrácky nefungují, stejně tak nemusím nějaké ty ostřejší výrazy a pravopisné chyby. A nakonec jsem si nechal zpěv, který taky není podle mého gusta, hlavně parodické polohy mi nejdou do uší. Ale když to zobecním, čekal jsem to horší, minimálně hudební složka na mě působí solidním dojmem a poslech těch deseti a něco minut mi vždycky utekl jako voda a v paměti mi zůstala řada chytlavých momentů, hlavně z prvních dvou songů.

Provedení obalu je pěkné, dvojpanelový digipack obsahuje i vloženou knížečku s texty, které doplňují fotky z pouliční bitky, v níž si to mezi sebou obě kapely rozdávají. Vtipné a originální řešení, i závěrečné foto s pobitými bojovníky se povedlo, ale pročerta, kdo vymyslel, že texty budou napsané nejmenším písmem na světě? Navíc bíločervenou barvou na tmavém podkladu... čitelné je to s obtížemi na dobrém světle, večer při svitu měsíce ani lustru nemá nikdo šanci. Titulní strana je koláží bomby s bajonetem a navíc na ní nechybí odkazy na profláklé kapely, od IRON MAIDEN, po D.R.I. Nápad jistě dobrý, leč zpracování se mi nelíbí, ale to je, jak obvykle píšu, věcí vkusu; ten můj je jinde.

Ale když to shrnu, nedopadla tahle kooperace vůbec špatně, s první polovinou splitka u mě panuje větší spokojenost, ale i druhá mě svým způsobem příjemně překvapila.

PUMY: 7/10
KUDLY: 5,5/10

Seznam skladeb:

1000 BOMBS

 1. Tunnel Rats
 2. Soldiers Of Hate
 3. M.O.A.B.

BAJONET

 1. Jen sereme a flušem
 2. Thrash než chcípneš
 3. T.W.A.R.
 4. Buď popraven
 5. Totální násilí

Čas: 21:31

Sestavy:

1000 BOMBS

 • Asura - bass, vocals
 • Throllmas - guitar, vocals
 • Sheafraidh - drums and efects
 • Zakk - guitar, backing vocals

BAJONET

 • Máma teror - guitar, vocals
 • Studna strachu - bass, vocals
 • Thomas von Krchov - drums

bandzone.cz/1000bombs
bandzone.cz/bajonet
www.supug.cz

 

sdílet
Přečteno: 2010xHodnocení autora: 6/10

Autor: Johan | Další články autora
Datum: 6. 5. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 5) 1000 BOMBS / BAJONET – Infected With Friendship

Diskuze (Počet příspěvků: 2)
Bomby/Bajonet
Musím říct, že 1000BOMBS šli konečně (!!!) nahoru. Nevím, zda to má z velké části na svědomí Vojta, ale konečně pánové přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a nahrávka je o dost dál než "Peace is dead", která mě jednoduše nebaví. Co se týká BAJONETU, tady to Johan vystihl dobře - "humpolácký" :-) Zahrané dobře, ale je to takovej (ne)thrash, kterej mi do uší nepoleze asi nikdy... Peťan | 10. 5. 2016 18:43:55
Infected With Friendship
Mám radost, že Bomby zaujaly svým jasně zřetelným posunem. Já už jsem byl spokojeny s Peace is Dead, ale split je dle mého o level výš a Soldiers of Hate je myslím největší pecka kapely. Bajonet si drhne to svoje dost specifické a pro mnohé těžce akceptovatelné řemeslo. Upřímně, můj první kontakt nedopadl taky úplně nejlíp, ale dal jsem jim šanci a dnes jsem za to rád. Díky za povedenou recenzi. Ono i hanit se dá na úrovni a s patřičným respektem ke všem zainteresovaným. A za to jsem moc vděčný!!! Koník (Support Underground) | 9. 5. 2016 13:46:13

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

25. 8. 2019 | Autor: Johan
FLASH THE READIES vydávají album DUNAčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Mikael
THE COMPLICATION našli s novou deskou smysl životačtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nové album a video švédských melodiků IN MOURNINGčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový song od japonských COFFINSčtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Johan
Detaily nového alba AS I LAY DYING a třetí video Shaped by Firečtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
PERIPHERY mají nové videočtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip MONOLORDčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
Odvezte si z Metal Madness 2019 právě vycházející vinylovou verzi zatím posledního alba navrátivší se MORTIFILIEčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
INFERNO příští rok zahraje v Malajsiičtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Bury
CANNABIS CORPSE mají nové animované videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

16. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

METALLICA, GHOST, BOKASSA
Datum: 24. 8. 2019 12:27:32
Autor: Bury
Titulek: Oficiální live video

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:32:30
Autor: Admin
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:22:24
Autor: ancient
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 10:02:44
Autor: Vit
Titulek: Deicide

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 07:35:47
Autor: Lukas
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama