ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

OBSCURA / GOD DETHRONED / THULCANDRA / FRACTAL UNIVERSE - infočíst info »

TURIA, IFFERNET, NĀV - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS + BETRAYAL (Praha) / SHADOWMASS (Košice) - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

22. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 22. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 2. 2020
Brno | Sibiř
The Eye Of Time (FR) – Sound Art | Drone | A...

25. 2. 2020
Underdogs'
Holandsko je v posledních letech země zaslíbená tv...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

6. 3. 2020
Belfast, Plzeň
Live Electronics & Synths & Noise Night Společ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


KLADIVO NA PÝCHU – rocková opera
» Reporty » DESTRÖYER 666, BÖLZER, TREPANERINGSRITUALEN

15. 4. 2016DESTRÖYER 666, BÖLZER, TREPANERINGSRITUALEN

12.4.2016, Praha - Nová Chmelnice

Klubová sezona pomalu vrcholí a Obscure promotion si pro nás na její konečnou fázi připravilo hned několik zajímavých akcí a mezi nimi jako třešinka na dortu pro některé z nás byla zastávka dříve australské, nyní již mnohonárodnostní kapely DESTRÖYER 666 v rámci turné k nové desce „Wildfire“. Společnost jim přitom dělaly další dva projekty a to švýcarští BÖLZER a švédská one mam show TREPANERINGSRITUALEN. Žánrově víceméně nesourodá partička, jejímž hlavním pojítkem byl vliv black metalu, který však každý z vystupujících míchal v trochu jiném poměru a k trochu jinému základu. Celá tato nesvatá společnost si pak dala dostaveníčko v úterý večer v pražském klubu Nová Chmelnice.

Startovní čas 19:30 stíhám s drobnou rezervou, takže přicházím rovnou na začátek ambient/industrial/blackového TREPANERINGSRITUALEN. Přiznám se, že jsem měl před koncertem obavy, co to bude zač. Přeci jen ambient není zrovna můj šálek černé kávy a na klidu nepřidalo ani zjištění, že celé vystoupení obstarává jediná osoba. A záležitost to byla vskutku obskurní. Celé to mohlo náhodnému kolemjdoucímu( a vlastně i mně) připadat jako taková podivná verze karaoke, kde se na podiu přiopile potácí řádně zarostlý, zmalovaný Rumcajs z hodně hlubokých a temných koutů lesa Řáholce ověšený kostmi či jinými proprietami a něco neartikulovaně řve do tu industriálních, tu ambientních melodií, pouštěných na pozadí. Pódium bylo přizdobeno svíčkami, oltářem s lebkou, svícnem a kadidlem. Atmosféra však přesto trpěla kvůli světlu, jež venku již na večer panuje a jež prosvítalo skrze nezakrytá okna Chmelnice. Asi to nedovedu ani řádně ohodnotit, neb to bylo ve výsledku natolik zvláštní a jedinečné, že to se musí vidět. Přesto musím říct, že můj dojem byl ve výsledku spíše pozitivní. Chlapík má u mě body hlavně za to, že má kuráž na to vylézt sám s tímto na pódium. Přítomné posluchače v sále však nejspíše příliš nezaujal, protože se po prvotním nadšeném srocení, kdy se přišli podívat, co to tedy hraje, pomalu ale jistě vytratili do předsálí a k baru. Vydrželo nás tedy do konce vskutku jenom pár, což však zpěvákovi bylo jistě zcela lhostejné, k publiku za celou dobu nepromluvil, pauzy na potlesk nedělal (popravdě nešlo ani poznat kde končí a kde začínají jednotlivé skladby, pokud vůbec nějaké takové členění bylo) a po vystoupení okamžitě beze slova zmizel v zákulisí. Tohle vystoupení však bylo tak trochu dost mimo kurz zbytku této pekelné výpravy, ale zase jeden chlapík se svým malým midipultíkem aspoň v tourbusu nezabere tolik místa.

Následující BÖLZER zvedli počet vystupujících na dva a taktéž pokračovali v započatém večeru při svíčkách. Jak jsem psal, BÖLZER vystupují jako black/death duo s dvanáctistrunnou kytarou a bubny, nicméně bubeník se víceméně schovával za svojí soupravu a tak bylo hlavní nasazení opět na jednom člověku. Jejich frontman, kytarista a zpěvák v jednom, měl vizáž jak James Hetfield na konci osmdesátek, přičemž jeho pravačka pak při jeho zběsilé hře kmitala jak ruka puberťáka v říji. Tihle Švýcaři mají poměrně dlouhé skladby, takže jich za svůj set stihli tuším pět nebo šest, ale zato každá z nich byla jako přesně vražený hřeb do rakve.

Rychle, syrově a jednoduše s nádechem okultní seance. Tohle již byla velmi dobrá volba předkapely a jistě nejsem sám, kdo si jejich vystoupení náležitě užil.

I DESTRÖYER 666 byli kdysi pouze projektem KK Warsluta, postupem času se však proměnili v plnohodnotnou kapelu, která si získala kultovní status nejprve na australské extrémní scéně a po přesídlení do Holandska nakonec i na světové. U nás však myslím takové výrazné obliby nedosáhli, snad i kvůli nepříliš časté koncertní aktivitě v naší kotlině. Ne všichni členové z původní australské sestavy mohli dlouhodobě zůstat v Evropě, takže Warslut musel nakonec sáhnout po nových spoluhráčích. A rozhodně nesáhnul po žádných amatérech a DESTRÖYER vytvořil vskutku světovou kapelu. Za bicí se posadil Per Karlsson ze švédských NOMINION, na basu hraje chilan Felipe Plaza z NIFELHEIM a druhé kytary se ujal Brit Roland C. Na současné thrash/blackové scéně jsou rozhodně jedni z nejlepších. Po nutné pauze mezi vystoupeními a krátkém intru tak již přichází hlavní hřeb večera plného rouhání, kdy KK Warslut odpálil celý set slovy: „We are Destroyer and we bring Wildfire.“ Po úvodní „Wildfire“ pak přichází další novinka „Traitor“. Reakce obecenstva byla zatím celkem vlažná, snad i kvůli neznalosti materiálu, neboť nová deska je skutečně ještě teplá z lisovny. Do ticha jako v hrobě, které panovalo v sále o pauzách mezi skladbami, si rýpnul i sám Warslut, ale celá kapela se tím vůbec nenechala odradit, a i když jejich snahy vyhecovat publikum často vycházely lehce na prázdno, jako správní profíci dávali do koncertu všechno. Až při hitovce „I Am The Wargod“, které tedy ještě předcházel „A Breed a Part“, se lidé konečně osmělili a začali pařit. Následovaly dvě další novinky „Live and Burn“, „Hounds at ya back“, po nich pak „Sons of Perding“. Nové skladby zní výrazně více heavymetalově, staroškolský zážitek z koncertu to však nijak neruší, spíše naopak - jako bych se propadal daleko více proti proudu času. Hlavní tíhu vokálu sice nese Warslut, ale Felipe a Roland mu zdatně asistují a to nejenom v refrénech, často mají své vlastní party a svojí skladbu si tak kromě bubeníka odzpíval každý. Členové navíc nebyli na podiu vůbec statičtí a pokud zrovna nebyli zaměstnaní u mikrofonu tak se neustále snažili dělat show a poskakovali někde po stage. V druhé půlce setu pak došlo na fláky jako „The Calling“, „Satanic Speed Metal“, naprosto luxusní našláplý cover od MÖTORHEAD: „Iron Fist“, „Black City“ a nakonec „Trial By Fire“. I přes celkem vlažné vyvolávání to kapela nezabalila a po krátkém odchodu do zákulisí přidala ještě pecku „Lone Wolf Winter“. Celkově se nedá výkonu DESTRÖYERŮ nic vytknout, byla to profesionálně odvedená práce.

A všichni, kdož přišli, mohli jistě odcházet spokojení. Zvuk pravda občas pokulhával, ale s tím už se nejspíš musí božuhell na Chmelnici asi počítat. Návštěvu odhaduju asi na 60-70 lidí, přičemž překvapivě byla velká část cizinců, hlavně němčina byla hodně slyšet. Co se organizace týče, tak nelze nic vytknout. Obscure promotion zvládli vše na výbornou a děkuji jim za parádní večer.

Fotky: Ignor

sdílet
Přečteno: 1327x Autor: Fredy | Další články autora
Datum: 15. 4. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 59) DESTRÖYER 666 BÖLZER TREPANERINGSRITUALEN

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 2. 2020 | Autor: Johan
SYMBOLIC festival - vykročení správnou cestoučtěte zde »

22. 2. 2020 | Autor: Bury
DERANGED představují novou skladbu čtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Johan
92. číslo Pařátu vychází tento týden čtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Johan
Basinfirefest představuje další headlinery: ROTTING CHRIST, MOONSPELL a dalšíčtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Bury
BENEATH THE MASSACRE představují videoklipčtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Johan
BURDEN OF LIFE se hlásí s novým klipemčtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
PEARL JAM představují novou skladbu čtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
HUMAN IMPACT zveřejnili další singl čtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
HATEBREED představují lyric videočtěte zde »

19. 2. 2020 | Autor: Johan
PORENUT vydavaju čoskoro novy album a prave predstavuju prvý track  čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

26. 1. 2020 | Rozhovory
STOLEN LIVES – Určitě jsme více sehraní a díky tomu můžeme skládat techničtěji a aranžérsky náročnější skladby.celý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »


Poslední diskuse

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:06:35
Autor: immortal
Titulek: Téda

diskuse k článku »

ATOMÇK – Every Room In Britain
Datum: 14. 2. 2020 14:49:15
Autor: Atomçk
Titulek: ...

diskuse k článku »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - info
Datum: 14. 2. 2020 10:16:50
Autor: mičl
Titulek: INFO

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama