ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

Žižkův vraždící palcát XLVII - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

MISÞYRMING, DARVAZA, VORTEX OF END - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

21. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 21. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

21. 9. 2019
M-klub, Vysoké Mýto
Oslava 15. let Stolen Lives a kulatin Smrčáka! ...

27. 9. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub ( bar )
Hrají: ZÁVIŠ osobitý písničkář ( Znojmo ), ... A S...

27. 9. 2019
KOLÍN
WITHIN DESTRUCTION TOUR 2019 - KOLÍN 27.9.2019 / ...

28. 9. 2019
TÁBOR - Střelnice
NAHUM + INNERSPHERE + PURNAMA + ENDLESS DRAIN...

5. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 5. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

11. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 11.10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

12. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 12. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » DESTRÖYER 666, BÖLZER, TREPANERINGSRITUALEN

15. 4. 2016DESTRÖYER 666, BÖLZER, TREPANERINGSRITUALEN

12.4.2016, Praha - Nová Chmelnice

Klubová sezona pomalu vrcholí a Obscure promotion si pro nás na její konečnou fázi připravilo hned několik zajímavých akcí a mezi nimi jako třešinka na dortu pro některé z nás byla zastávka dříve australské, nyní již mnohonárodnostní kapely DESTRÖYER 666 v rámci turné k nové desce „Wildfire“. Společnost jim přitom dělaly další dva projekty a to švýcarští BÖLZER a švédská one mam show TREPANERINGSRITUALEN. Žánrově víceméně nesourodá partička, jejímž hlavním pojítkem byl vliv black metalu, který však každý z vystupujících míchal v trochu jiném poměru a k trochu jinému základu. Celá tato nesvatá společnost si pak dala dostaveníčko v úterý večer v pražském klubu Nová Chmelnice.

Startovní čas 19:30 stíhám s drobnou rezervou, takže přicházím rovnou na začátek ambient/industrial/blackového TREPANERINGSRITUALEN. Přiznám se, že jsem měl před koncertem obavy, co to bude zač. Přeci jen ambient není zrovna můj šálek černé kávy a na klidu nepřidalo ani zjištění, že celé vystoupení obstarává jediná osoba. A záležitost to byla vskutku obskurní. Celé to mohlo náhodnému kolemjdoucímu( a vlastně i mně) připadat jako taková podivná verze karaoke, kde se na podiu přiopile potácí řádně zarostlý, zmalovaný Rumcajs z hodně hlubokých a temných koutů lesa Řáholce ověšený kostmi či jinými proprietami a něco neartikulovaně řve do tu industriálních, tu ambientních melodií, pouštěných na pozadí. Pódium bylo přizdobeno svíčkami, oltářem s lebkou, svícnem a kadidlem. Atmosféra však přesto trpěla kvůli světlu, jež venku již na večer panuje a jež prosvítalo skrze nezakrytá okna Chmelnice. Asi to nedovedu ani řádně ohodnotit, neb to bylo ve výsledku natolik zvláštní a jedinečné, že to se musí vidět. Přesto musím říct, že můj dojem byl ve výsledku spíše pozitivní. Chlapík má u mě body hlavně za to, že má kuráž na to vylézt sám s tímto na pódium. Přítomné posluchače v sále však nejspíše příliš nezaujal, protože se po prvotním nadšeném srocení, kdy se přišli podívat, co to tedy hraje, pomalu ale jistě vytratili do předsálí a k baru. Vydrželo nás tedy do konce vskutku jenom pár, což však zpěvákovi bylo jistě zcela lhostejné, k publiku za celou dobu nepromluvil, pauzy na potlesk nedělal (popravdě nešlo ani poznat kde končí a kde začínají jednotlivé skladby, pokud vůbec nějaké takové členění bylo) a po vystoupení okamžitě beze slova zmizel v zákulisí. Tohle vystoupení však bylo tak trochu dost mimo kurz zbytku této pekelné výpravy, ale zase jeden chlapík se svým malým midipultíkem aspoň v tourbusu nezabere tolik místa.

Následující BÖLZER zvedli počet vystupujících na dva a taktéž pokračovali v započatém večeru při svíčkách. Jak jsem psal, BÖLZER vystupují jako black/death duo s dvanáctistrunnou kytarou a bubny, nicméně bubeník se víceméně schovával za svojí soupravu a tak bylo hlavní nasazení opět na jednom člověku. Jejich frontman, kytarista a zpěvák v jednom, měl vizáž jak James Hetfield na konci osmdesátek, přičemž jeho pravačka pak při jeho zběsilé hře kmitala jak ruka puberťáka v říji. Tihle Švýcaři mají poměrně dlouhé skladby, takže jich za svůj set stihli tuším pět nebo šest, ale zato každá z nich byla jako přesně vražený hřeb do rakve.

Rychle, syrově a jednoduše s nádechem okultní seance. Tohle již byla velmi dobrá volba předkapely a jistě nejsem sám, kdo si jejich vystoupení náležitě užil.

I DESTRÖYER 666 byli kdysi pouze projektem KK Warsluta, postupem času se však proměnili v plnohodnotnou kapelu, která si získala kultovní status nejprve na australské extrémní scéně a po přesídlení do Holandska nakonec i na světové. U nás však myslím takové výrazné obliby nedosáhli, snad i kvůli nepříliš časté koncertní aktivitě v naší kotlině. Ne všichni členové z původní australské sestavy mohli dlouhodobě zůstat v Evropě, takže Warslut musel nakonec sáhnout po nových spoluhráčích. A rozhodně nesáhnul po žádných amatérech a DESTRÖYER vytvořil vskutku světovou kapelu. Za bicí se posadil Per Karlsson ze švédských NOMINION, na basu hraje chilan Felipe Plaza z NIFELHEIM a druhé kytary se ujal Brit Roland C. Na současné thrash/blackové scéně jsou rozhodně jedni z nejlepších. Po nutné pauze mezi vystoupeními a krátkém intru tak již přichází hlavní hřeb večera plného rouhání, kdy KK Warslut odpálil celý set slovy: „We are Destroyer and we bring Wildfire.“ Po úvodní „Wildfire“ pak přichází další novinka „Traitor“. Reakce obecenstva byla zatím celkem vlažná, snad i kvůli neznalosti materiálu, neboť nová deska je skutečně ještě teplá z lisovny. Do ticha jako v hrobě, které panovalo v sále o pauzách mezi skladbami, si rýpnul i sám Warslut, ale celá kapela se tím vůbec nenechala odradit, a i když jejich snahy vyhecovat publikum často vycházely lehce na prázdno, jako správní profíci dávali do koncertu všechno. Až při hitovce „I Am The Wargod“, které tedy ještě předcházel „A Breed a Part“, se lidé konečně osmělili a začali pařit. Následovaly dvě další novinky „Live and Burn“, „Hounds at ya back“, po nich pak „Sons of Perding“. Nové skladby zní výrazně více heavymetalově, staroškolský zážitek z koncertu to však nijak neruší, spíše naopak - jako bych se propadal daleko více proti proudu času. Hlavní tíhu vokálu sice nese Warslut, ale Felipe a Roland mu zdatně asistují a to nejenom v refrénech, často mají své vlastní party a svojí skladbu si tak kromě bubeníka odzpíval každý. Členové navíc nebyli na podiu vůbec statičtí a pokud zrovna nebyli zaměstnaní u mikrofonu tak se neustále snažili dělat show a poskakovali někde po stage. V druhé půlce setu pak došlo na fláky jako „The Calling“, „Satanic Speed Metal“, naprosto luxusní našláplý cover od MÖTORHEAD: „Iron Fist“, „Black City“ a nakonec „Trial By Fire“. I přes celkem vlažné vyvolávání to kapela nezabalila a po krátkém odchodu do zákulisí přidala ještě pecku „Lone Wolf Winter“. Celkově se nedá výkonu DESTRÖYERŮ nic vytknout, byla to profesionálně odvedená práce.

A všichni, kdož přišli, mohli jistě odcházet spokojení. Zvuk pravda občas pokulhával, ale s tím už se nejspíš musí božuhell na Chmelnici asi počítat. Návštěvu odhaduju asi na 60-70 lidí, přičemž překvapivě byla velká část cizinců, hlavně němčina byla hodně slyšet. Co se organizace týče, tak nelze nic vytknout. Obscure promotion zvládli vše na výbornou a děkuji jim za parádní večer.

Fotky: Ignor

sdílet
Přečteno: 1234x Autor: Fredy | Další články autora
Datum: 15. 4. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 59) DESTRÖYER 666 BÖLZER TREPANERINGSRITUALEN

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 9. 2019 | Autor: Johan
COCOTE MINUTE by vás na podzim měli sejmout s CZEKO 15 LET TOURčtěte zde »

19. 9. 2019 | Autor: Bury
HELLYEAH vypustili další videoklipčtěte zde »

18. 9. 2019 | Autor: Bury
Grindeři FEASTEM představují song z chystaného albačtěte zde »

18. 9. 2019 | Autor: Bury
NECRONOMICON představují skladbu z chytaného alba čtěte zde »

18. 9. 2019 | Autor: Bury
AS I LAY DYING mají nový videoklipčtěte zde »

18. 9. 2019 | Autor: Bury
LACUNA COIL mají nový klipčtěte zde »

17. 9. 2019 | Autor: Mikael
HOUBA v pátek 20. 9. v pražském Vagonu pokřtí novou deskučtěte zde »

17. 9. 2019 | Autor: Johan
Žižkův vraždící palcát 21. 9. 2019 - programčtěte zde »

17. 9. 2019 | Autor: Coornelus
Rakovina, nový singl POVODÍ OHŘE & Videoklipčtěte zde »

17. 9. 2019 | Autor: Johan
DUSTBORN - nové album Dethroned vyjde u MetalGatečtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

28. 8. 2019 | Reporty
METAL MADNESS 2019celý článek »

22. 8. 2019 | Reporty
SUMMER PUNK PARTY celý článek »

4. 9. 2019 | Reporty
INFERNAL FEST VIcelý článek »

10. 9. 2019 | Reporty
ARMAGEDDON OF DECIBELS 2019celý článek »

23. 8. 2019 | Reporty
METALLICA, GHOST, BOKASSAcelý článek »

1. 9. 2019 | Rozhovory
FINAL FLAG – FINAL FLAG je pro nás především čistá radost a zábava.celý článek »


Poslední diskuse

SEPPUKA – Oheň v krvi
Datum: 12. 9. 2019 20:37:38
Autor: Johan
Titulek: -> Mario

diskuse k článku »

SEPPUKA – Oheň v krvi
Datum: 11. 9. 2019 22:27:43
Autor: Mario - Seppuka
Titulek: článek - recenze

diskuse k článku »

SEPPUKA – Oheň v krvi
Datum: 11. 9. 2019 22:14:54
Autor: Mario
Titulek: článek

diskuse k článku »

ARMAGEDDON OF DECIBELS 2019
Datum: 10. 9. 2019 10:49:58
Autor: Václav
Titulek: Zvuk

diskuse k článku »

NECNON MORTUSS – Válečné konflikty 20. století
Datum: 9. 9. 2019 09:51:48
Autor: 4H
Titulek: -> Luban - Nové skladby

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečny
Datum: 4. 9. 2019 17:16:14
Autor: Zuzka
Titulek: Pavle,

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama