ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

PRIMORDIAL, MOONSORROW, DER WEG EINER FREIHEIT - infočíst info »

DILIGENCE a MEAN MESSIAH vyjíždějí na společné jarní turné - infočíst info »

DIY festival Eternal Noise Misery zve do Eternie na mnoho podob hluku! – infočíst info »

DISCHARGE, MÖRKHIMMEL, RESTRICTION, GOMORA, CONTROLLED EXISTENCE – infočíst info »

OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP, BROND – infočíst info »

MANTA & DISSONANCE TOUR - infočíst info »

STÄLKER, LAHAR, MURDER INC. - infočíst info »


Další nové články

15. 4. 2018 | English
DJEVELKULT – There is a lot in waiting for DJEVELKULT, our second fullength is coming out this year.celý článek »

23. 3. 2018 | English
MOURNFUL CONGREGATION – Occult theories on the cosmoscelý článek »

13. 3. 2018 | Postřehy
GINGERHEAD na akustickém turné s WOHNOUTYcelý článek »

6. 3. 2018 | Dr. Kydy
TORTHARRY pláčou na špatném hrobě!celý článek »

11. 2. 2018 | English
UNTERVOID – We made the band to have the artistic freedom, connecting many elements together, but of course mostly the darkest stuff.celý článek »

12. 1. 2018 | Postřehy
GINGERHEAD oslavují úspěch v soutěži Skutečná liga novým videoklipemcelý článek »

1. 1. 2018 | Postřehy
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

31. 12. 2017 | Postřehy
Bilance roku 2017 + ohlédnutí za 20 lety Fobie + co bude v roce 2018?celý článek »


Koncerty

20. 4. 2018
Kabinet Múz
18.00 - open sálu 18.55 - 19.15 - Johny Foxter (...

20. 4. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
PÁTEK 20. 4. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ Ml...

24. 4. 2018
Praha, Klub Vagon
PALACE OF THE KING (Australia), DEAD DANIELS Aus...

27. 4. 2018
PRAHA - Modrá Vopice
Turné na podporu nové desky AMNESIA kapely INNERSP...

27. 4. 2018
Divadlo Pod lampou, Plzeň
Monolithian /uk + For Dummie /mex + Snow Burial /u...

28. 4. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
SOBOTA 28. 4. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ M...

28. 4. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
! POZOR ! TATO AKCE JE BEZ NÁHRADY ZRUŠENA ! P...

28. 4. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
! POZOR ! TATO AKCE JE BEZ NÁHRADY ZRUŠENA ! POZOR...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


BRUTAL ASSAULT
» Rozhovory » AWRIZIS – Hledat recept na úspěch je veliká chyba!

17. 4. 2016AWRIZIS – Hledat recept na úspěch je veliká chyba!

Kytarista a zpěvák havířovské skupiny AWRIZIS Frodys se rozpovídal o chystaném splitku s kapelou DESIRE FOR SORROW, které vyjde 2. 5. 2016.

Ahoj Frodys, jsi zaneprázdněný člověk, nebudu Tě tedy zdržovat klasickými formálnostmi a začnu se hned ptát. Dalo by se říct, že máte s AWRIZIS těsně před vydáním nového alba, pověz nám o něm bližší informace, co to bude, kdy to bude?

Rád vždycky říkám, že člověk si najde čas na to, co dělat chce. Pusťme se tedy do toho.
Tvé informace jsou správné. Po více jak dvou letech od vydání alba „Final Hybridation“, koncertování a skoro kompletní změně sestavy nastal čas vyrazit do studia s novou energií a skladbami, natočit nový materiál. Opět se bude jednat o něco speciálního, protože posluchači dostanou rovnou porci od dvou kapel, takže celé album bude docela rozmanité, jelikož DESIRE FOR SORROW nahlíží na extrémní metal trochu jinak než my.
Takže 2. května u vašeho oblíbeného dodavatele MetalGate nebo u samotných kapel můžete poslechnout, jak vše dopadlo. Předprodej bude samozřejmě spuštěn dříve, tak sledujte všechny komunikační kanály.

Je zvykem, že v rámci propagace se snaží kapela jet turné, nebo alespoň obrazit co nejvíce klubů a festivalů, jaké máte plány vy? Ty máš také momentálně dost koncertů s vlastním projektem POSTCARDS FROM ARHAM, bude vůbec čas na plnohodnotné koncertování s AWRIZIS? A na jakých akcích se na vás můžou fanoušci těšit?

Mimo slavnostní křty, které budou rovnou dva a to na festivalu End of All Nights v Temelíně a Grabofestu v Karviné, budeme koncertovat co nejvíce, jak se sluší a patří a jak nás nesmírně baví. Ohledně Tour, něco se nám tam rýsuje, ale zatím je brzo odhalovat nějaké podrobnosti, jsem rád, že je o nás zájem, a že úroveň koncertů neustále roste.
Snažím se, aby na sebe POSTCARDS FROM ARKHAM a AWRIZIS neměli koncertně moc vliv, zatím mi to docela vychází, takže žádné rušení koncertů kvůli druhé kapele nepřipadá v úvahu.

Všiml jsem si, že poměrně často na stránky chrlíte live záznamy z koncertů, popř. lyric videa, můžeme se těšit také na oficiální videoklip na podporu nové fošny?

Jako poslední klip máme k singlu „Dead For Sure“ z právě chystaného splitka studio záznam a přemýšlím nad dalším klipem. Live i studiový klip už máme, takže je řada asi na něco hraného.
Jako hlavní činnost kapely považuju živé hraní, proto téměř každý náš koncert nahráváme více jak jednou kamerou a záznam je pak druhý den na našem Facebooku, takže naši fans si na nedostatek vizuálních vjemů nemůžou stěžovat. (úsměv)

U projektu POSTCARDS FROM ARKHAM hodně čerpáš z témat a motivů H. P. Lovecrafta, máš i u AWRIZIS nějaké oblíbené téma kterého se držíš, popř. ke kterému se opakovaně vracíš? Nebo z čeho AWRIZIS čerpá inspiraci k textům a hudbě?

Když tvořím, je pro mne důležité, aby byl celý proces přirozený. U AWRIZIS a celkově u hudby se jedná téměř o terapii. Zkrátka si potřebuju vybít zlost.
Když to porovnám s PFA, kde se snažím vyjádřit své myšlenky, úvahy, vize, tak u AWRIZIS je to více o agresivitě a zlosti. To vše v sobě každý máme a každý se s tím vypořádáváme jinak, někdo chodí do posilovny, někdo hraje fotbal, já skládám a hraju metal. To je pro mne terapie a nedílná součást života, bez které bych se z okolního světa zbláznil.

Vím, že v AWRIZIS skládáš veškerou, nebo většinu hudby sám. Snažíš se hudebně držet nastolené cesty z minulého alba, nebo se na nové desce dočkáme nějakých zvratů a většího experimentování? Sám označuješ AWRIZIS za psychedelic metal, můžeš nám to trochu osvětlit? Přeci jen, né každý si pod tím něco představí. Nemyslíš, že označení death metal by bylo více na místě? Nebo neholduješ tradičnímu škatulkování? (úsměv)

Spíš se snažím vyhnout obyčejným věcem.
Jenže ono je to těžké, někdy je neobyčejné právě to, co je obyčejné.
Ale určitě nijak nekalkuluju a sám někdy nejsem schopen říct, jestli něco dělám stejně jako předtím, nebo jestli experimentuju. Výsledek musí posoudit posluchači, já si však za svými výtvory stojím, to je pro mne podstatné.
S tím škatulkováním. Ono to bylo takhle. Když jsme AWRIZIS zakládali, pro ortodoxní death metalisty jsme byli moc komerční a v té době pro deathcoristy zase moc obyčejní. (smích) Na Bandzone jsem nechtěl zvolit jako žánr jen death nebo black, tak jsem tam šoupnul

psychedelic. To má význam v tom, že čerpám jak z deathu, blacku, coru a všeho, co se mi líbí. Nic hlubšího v tom není.

Vydavatelství MetalGate, které split album vydá, začalo po částech zveřejňovat booklet, který máš po grafické stránce z velké části na svědomí ty. Řekni nám, s kým jsi na bookletu spolupracoval, co má vyobrazovat a jak grafika vznikala? Myslím, že vytvořit booklet pro split album není jednoduché, když vezmu v potaz, že ho musí odsouhlasit deset lidí ze dvou kapel a ještě management labelu.

Produkty, pod které se musím podepsat, beru skutečně vážně a zodpovědně, proto je pro mne důležité, abych byl spokojen s každým aspektem, k tomu samozřejmě platí i vizuální pojetí.
Zvolil jsem podobný model jako pro práci na album „AE0N5“ od PFA, tedy mou spolupráci s Lenkou Machovou, která mi pomohla s ilustracemi.
Chtěl jsem něco více kontrastního, hru černé a bílé barvy, protiklady, který by vynikly pro obě kapely.
Prozrazovat co v bookletu a na celém digipacku najdete, by bylo ochuzení o zážitek. Respektuji lidi, kterým nestačí si stáhnout, nebo jen poslechnout skladbu na internetu, ale chtějí si album prohlédnout jako knihu.
S promo fotografiemi nám pomohl legendární, ale skromný Deather, se kterým jsme nafotili velkou sérii různorodých fotek, které budeme postupně zveřejňovat.
Věděl jsem, že spolupráce bude trochu složitější než v případě práce jen pro jednu kapelu, ale do toho jsem s tím šel a myslím, že nevznikaly žádné problémy. Všechno je o domluvě, a jelikož spolu musí spolupracovat jedna kapela, druhá kapela a vydavatel, také i kompromisech. Výsledek ale stojí za to!

Jak vůbec došlo k tomu, že to splitko MetalGate vydá? Podle jejich slov to bude první jimi vydaný split. Jak spolupráce začala a u koho vznikl nápad udělat album napůl s DESIRE FOR SORROW?

To je možná trochu zajímavý příběh. S DESIRE FOR SORROW jsem jel evropské tour a byl to jeden z nejlepších zážitků, co může muzikant mít. Cesta mezi koncerty bývá dlouhá, tak jsme se bavili o našich kapelách, co má kdo zrovna v plánu. Já jsem řekl, že mám nachystáno pár skladeb, ale že nechci dělat plnohodnotné CD a oni na tom byli podobně. Já osobně jsem trochu oldschool a nerad dávám skladby jen na Bandzone nebo Myspace, prostě mám rád fyzické nosiče a se čtyřmi skladbami se toho moc vydávat nedá. Tak mne napadlo to spojit a udělat společné splitko.
Na kluky z DFS se dá spolehnout, jsou snaživí a dobří, s jinou kapelou bych do toho asi nešel, takže i v tomto směru byla tato spolupráce důležitá.
V té době jsem už pracoval na albu pro PFA a zkusil jsem nahodit svůj nápad lidem z MetalGate, měl jsem obrovskou radost, že souhlasili.

Dočkáme se u AWRIZIS další plnohodnotné desky, nebo se hodláte nadále ubírat směrem dalších EP, splitů? Plánujete vydávat i nadále fyzické nosiče? A jaký máte názor na digitální distribuci?

To je až filosofická otázka… Kdyby záleželo na mně, dělal bych jen desky, problém je ale asi zřejmě u lidí. Spousta posluchačů si fyzickou desku nekoupí, a i když si ji stáhnou (což mi nevadí), tak ji kolikrát ani nedoposlouchají do konce.
Doba se zrychluje a populární jsou krátké formáty.
V digitální distribuci je určitě budoucnost, navíc všechny tyto podmínky nutí muzikanty dělat hudbu čím dál kvalitnější.
Je jen na muzikantech a kapelách, jestli se přizpůsobí, taková je evoluce.

Na závěr otázka na odlehčenou. Tvé kapely a projekty se setkávají s velmi pozitivní kritikou, máš nějaký recept na úspěch? (smích)

A co je úspěch? Pro někoho je úspěch, když složí písničku, vydá album, prodá 10 000 000 desek. Pro mě je úspěch to, že mne to pořád ještě baví a že to baví i lidi v kapele a na koncertě. To totiž není samozřejmé…
Pozitivní kritika je samozřejmě fajn, jsem za ni rád, ale to dřív, nebo později skončí. Navíc té pozitivní kritiky není tak moc, pár lidem ležím v žaludku a ne každému se to, co dělám, líbí, což je samozřejmě v pořádku. Snažím se brát jakoukoli kritiku jako návod jak se zlepšit, to je asi jediná užitečná věc, co se dá s kritikou dělat, hledat recept na úspěch je velká chyba.

http://bandzone.cz/awrizis
http://www.awrizis.xf.cz/
https://www.youtube.com/watch?v=qBJcgZ4S6lo&feature=youtu.be

sdílet
Přečteno: 898x Autor: Honza | Další články autora
Datum: 17. 4. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 2) AWRIZIS Frodys

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 4. 2018 | Autor: Johan
ČARODĚJNICKÝ BIGBÍTEK 28. 4. 2018 u Havlíčkova Brodučtěte zde »

19. 4. 2018 | Autor: Johan
Legendární Straka v hrsti opět na vinylu!čtěte zde »

18. 4. 2018 | Autor: Johan
Brutal Assault přidává do sestavy LAIBACH, PAIN OF SALVATION, ROLO TOMASSI nebo GREEN CARNATIONčtěte zde »

18. 4. 2018 | Autor: Johan
Koncert IT´S EVERYONE ELSE (Slovinsko) 19. 4. 2018, Dejvická Klubovnačtěte zde »

18. 4. 2018 | Autor: Mikael
Druhý ročník Metalbarsfestu proběhne v Soběslavičtěte zde »

18. 4. 2018 | Autor: Johan
BANE mají novou sestavu a chystají se do Evropyčtěte zde »

17. 4. 2018 | Autor: Mikael
Miloš Doležal k projektu ZEMĚTŘESENÍčtěte zde »

17. 4. 2018 | Autor: Johan
PRIMORDIAL, MOONSORROW, DER WEG EINER FREIHEIT v sobotu 21. 4. 2018 v Prazečtěte zde »

16. 4. 2018 | Autor: Coornelus
Vychází poslední titul na Dog Lovers Recordsčtěte zde »

16. 4. 2018 | Autor: Mikael
Další ročník Čírofestučtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 3. 2018 | Recenze
KAAR – Svatej holokaustcelý článek »

3. 4. 2018 | Recenze
MURDER INC. – Umlčen navěkycelý článek »

7. 4. 2018 | Reporty
INFERNO, THE STONE, IXXI, SEKHMET, SILVA NIGRAcelý článek »

9. 4. 2018 | Recenze
EXORCIZPHOBIA – About Us Without Uscelý článek »

20. 3. 2018 | Reporty
LAHAR, MURDER INC., KAAR, LAID TO WASTEcelý článek »

1. 4. 2018 | Recenze
Dubnové tipy – alba & koncertycelý článek »


Poslední diskuse

STÄLKER, LAHAR, MURDER INC. - info
Datum: 17. 4. 2018 11:03:26
Autor: Peťan
Titulek: Harmonogram

diskuse k článku »

BOHEMYST, DARK ANGELS, GRIDE, ANKHOR
Datum: 17. 4. 2018 07:25:05
Autor: Peťan
Titulek: Bohemyst

diskuse k článku »

TRIBUTE TO DISSOLVING OF PRODIGY – In Memory Of Fusaty
Datum: 14. 4. 2018 09:04:24
Autor: Johan
Titulek: Digibook

diskuse k článku »

AVENGER – Vždycky stojí za to pokusit se udělat svůj život lepším... a jak to dopadne, nechat zcela na přírodě, ta má totiž výhradní právo na poslední slovo...
Datum: 14. 4. 2018 00:10:28
Autor: peliculiar
Titulek: Bohemyst

diskuse k článku »

TRIBUTE TO DISSOLVING OF PRODIGY – In Memory Of Fusaty
Datum: 13. 4. 2018 10:50:04
Autor: LD
Titulek: Digibook?

diskuse k článku »

ASCENSION – Under Ether
Datum: 10. 4. 2018 11:31:37
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama