ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY na tour s BUCOVINA a SAILE - infočíst info »

INDIAN NIGHTMARE, DEMOLIZER - infočíst info »

AVERSIONS CROWN / PSYCROPTIC / WITHIN DESTRUCTION / HADAL MAW / HOLLOW WORLD - infočíst info »

LAIBACH - infočíst info »

WELICORUSS, YTIVARG, ANKHOR - infočíst info »

ČAD, CATASTROFY, LAHAR, VIOLENCE BY NATURE - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. 1 - infočíst info »

SÓLSTAFIR - infočíst info »


Další nové články

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „10 otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »

31. 12. 2018 | Dr. Kydy
Thrash Nightmare 2019 odtajňuje headlinera: SLAYER!celý článek »

20. 12. 2018 | Ankety
IMPULSEALER – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
ZOZOO – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
NIČITEĽ – „10 otázek“celý článek »


Koncerty

22. 2. 2019
KD Buřenice
Welicoruss + Lady Kate...

22. 2. 2019
Jihlava - Brick Bar
NAŠROT hardcore / crossover ( Havlíčkův Brod ) aku...

23. 2. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 23. 2. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

23. 2. 2019
Prostějov - The 27 Music Bar
Welicorus + Kervežekson...

1. 3. 2019
Sušice, U Chovatelů
Temný večer za zvuků záhrobních. na paškál si vás...

2. 3. 2019
Praha Modrá Vopice
Na druhý ročník akce BLEEDING EARS METAL MEATING s...

2. 3. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 2. 3. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 3. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 8. 3. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
» Postřehy » Březnové tipy – alba & koncerty

1. 3. 2016Březnové tipy – alba & koncerty

Souhrn zajímavých alb, které vychází v březnu 2016 + tipy na koncerty.
V březnu letošního roku vyjde několik zajímavých desek. Proto bychom vám v tomto článku rádi uvedli některé z nich. Jedná se o novinky, na které se osobně těšíme, nebo nás z různých důvodů zajímají. Každý přidáváme i tipy na zajímavé březnové koncerty, které nás zaujaly nejvíce. Pokud i vy máte zajímavé tipy na nová alba a koncerty v daném měsíci, neváhejte je napsat níže do diskuze.

Březnové tipy: Opat

RAGNAROK (Norsko) – „Psychopathology“
Black metal, Agonia Records
Po průměrném albu „Malediction“ (2012) došlo u norské legendy k personálnímu zemětřesení. Pryč jsou zpěvák HansFyrste a basák DezeptiCunt, po dvaceti letech se vzdal bicí soupravy Jontho a jeho novým nástrojem bude mikrofon. V roli bubeníka jej nahradil teprve čtyřiadvacetiletý Malignant. Dosáhnout na počiny jako „Blackdoor Miracle“ (2004) se už RAGNAROK asi nepovede, první singl ale naznačil, že by se mohlo znovu jednat o velmi zajímavý a syrový počin. „Psychopathology“ vyjde 25. března u Poláků Agonia Records.

KRINGA (Rakousko) – „Through the Flesh of Ethereal Wombs“ (EP)
Black metal, Daemon Worship Productions
Rakušané KRINGA sice fungují od roku 2009, plnohodnotného alba jsme se od nich ale dosud nedočkali. Na kontě zatím mají tři dema a dvě EP (ačkoliv v podstatě jedno, neb bylo vydáno dva roky po sobě EP se stejným materiálem, ale jinou produkcí), jejichž sbírku nyní rozšíří o další počin tohoto formátu. Podle dostupných informací by měl obsahovat tři skladby a ti, kdo KRINGA viděli naživo například na nedávné pražské zastávce (http://www.fobiazine.net/article/9182/mg%C5%81a-one-tail-one-head-mis222;yrming-kringa/), některé ukázky nové tvorby už měli možnost slyšet. Naživo KRINGA energii měla, studiově šlo dosud o syrový underground. Potenciál jistě potvrdí s novým EP 31. března.

RIMFROST (Švédsko) – „Rimfrost“
Black metal, Non Serviam Records
Tak tohle už jsem ani nečekal. RIMFROST se vracejí po dlouhých sedmi letech s eponymní deskou, jež nabídne porci osmi skladeb a padesáti minut černého kovu. Pamatuji si, jak mě odrovnali deset let starou debutovkou „A Frozen World Unknown“, na kterou navázali o tři roky později počinem „Veraldar Nagli“, který rozhodně obstál, ale materiál na první desce mi přišel přeci jen o něco lepší. RIMFROST se vyznačují mrazivým black metalem a fanoušci skandinávského chladu by si novinku neměli nechat ujít. Počkat si na ni musíme do 25. března, kdy ji vypustí nizozemská firma Non Serviam Records.

IRKALLIAN ORACLE (Švédsko) – „Apollyon“
Black/death metal, Nuclear War Now! Productions
Pocházejí z Gothenburgu, ale do tamní vyhlášené melodic death metalové scény nepatří. IRKALLIAN ORACLE se prezentují mnohem odpornějším pojetím metalu, v němž se mísí černočerná temnota se smrtelnými ozvěnami. Kolem kapely je jistá mystická atmosféra, když není známo, jací členové v ní působí, kdo zastává jakou pozici apod. IO se v roce 2013 prezentovali debutovou deskou „Grave Ekstasis“ a tři roky poté přicházejí s novou porcí hnusu pod názvem „Apollyon“. Artwork k ní opatřil David Herrerias, jehož charakteristický styl můžete vidět i na obálkách alb AKHLYS nebo NIGHTBRINGER. Album vyjde poslední březnový den u amerického labelu Nuclear War Now! Productions.

SULPHUR (Norsko) – „Omens of Doom“
Black/death metal, Dark Essence Records
Stejně jako RIMFROST, i SULPHUR se hlásí s třetím studiovým počinem po sedmi letech od toho druhého. Kapela, v níž figurují například Øyvind Madsen (VULTURE INDUSTRIES) nebo bývalý bicman AETERNUS či GORGOROTH Erik Hæggernes, na předchozí desce kombinovala death metalové riffovačky se spíše black metalovým středovým zvukem. Mezi legendami z pověstného Hordalandu ale dosud jaksi SULPHUR zapadali. O třetích deskách se často říká, že jsou svým způsobem rozhodující. Jak to bude s touto norskou pěticí se dozvíme 11. března, až „Omens of Doom“ vypustí label Dark Essence Records.

TIP na koncert:
3. 3. SUFFOCATION, CATTLE DECAPITATION, ABIOTIC, MONUMENT OF MISANTHROPY, THE CONVALESCENCE - Praha, Futurum
9. 3. NECROWRETCH, INFERNAL EXECRATOR, NAURRAKAR - Praha, Exit-us
12. 3. ORANSSI PAZUZU - Praha, Nová Chmelnice

Březnové tipy: Johan

SARKE (Norsko) – „Bogefod“
Black/thrash metal, Indie Recordings
All stars projekt se v mých očích prezentuje obdobně jako dětská klouzačka. První album mi přišlo parádní, druhé jakž takž a třetí už mě nebavilo skoro vůbec. Nechytlo mě ani loňské živé představení na Brutalu, kde žel chyběl Nocturno Culto, novinku ale opět nazpíval, tak uvidíme, jestli se klesající tendence zlomí a pánové zase rozehrají starý dobrý black metal s lehkými dotyky thrashe i black´n´rollu
s takovou samozřejmostí, jako na debutu „Vorunah“. 11. března bude jasněji...

AL-NAMROOD (Saudská Arábie) / DARKESTRAH (Kyrgyzstán/Německo) – „Akyr Zaman“ / „Tajer Al Punqia“
2x black metal s folkovými elementy, Shaytan Productions
Trocha exotiky, hlavně saudskoarabští AL-NAMROOD si takové přirovnání zaslouží. Jejich nahrávka „Kitab Al-Awthan“ mě před čtyřmi roky celkem zaujala, pánové v nelehkých podmínkách nahráli docela pestré skoroblackové album se spoustou orientálních motivů, takže komu doma často hrají třeba MELECHESH, mohli by mu sednout i arabští kolegové.
DARKESTRAH mají kořeny taky daleko, v Kyrgyzstánu, ale už nějaký čas působí v sousedním Německu. Známí byli hlavně tím, že v jejich čele stálá skřehotající dívka, ta ale před časem jejich řady opustila, tak 25. března uvidíme, jak se s tím zbytek kapely popasoval. Zatím na krátké ploše, protože na splitko dodali pouze jednu skladbu, zatímco kolegové dvě.

TIP na koncert:
4.3. BRUTALLY DECEASED, LAHAR, YTIVARG, BUT - České Budějovice, Fabrika
18.3. Žižkův vraždící palcát (DEBUSTROL, STÍNY PLAMENŮ, F.O.B., NAURRAKAR, MEAN MESSIAH, OBLITERATE) - Tábor, Milenium
19.3. Deadly Storm (DEATH STRIKE, MORTIFILIA, SHAMPOON KILLER, CONTRASTIC, PERVERSITY...) - Plzeň, Božkov

Březnové tipy: Coornelus

WOLVSERPENT (USA) – „„Aporia:Kala:Ananta“
Doom/drone/ambient, Relapse Records
V březnu vyjde jednoskladbové EP dua WOLVSERPENT z amerického Idaha. Blake Green (kytara, klávesy, vokál) a Brittany McConnell (bicí, housle) se připomínají po třech letech s novým materiálem, který se nebude nijak výrazně lišit od poslední desky „Perigaea Antahkarana“. Nové EP „Aporia:Kala:Ananta“ na ploše čtyřiceti minut bude opět exkluzivní exkurzí do světa doom metalu, drone, ambientu a folku. EP vychází 4. března u Relapse Records.

BLOOD CEREMONY (Kanada) – „Lord of Misrule“
Okultní doom metal, Rise Above Records
25. března vyjde čtvrtá velká deska „Lord of Misrule“ kanadských BLOOD CEREMONY. Ti hrají na notu tradičního doom metalu s velkým vlivem psychedelie sedmdesátých let, za což může z velké části hlavní postava Alia O'Brien. Ta kromě skvělého zpěvu používá flétnu a klávesy. Po třech letech od vydání vysoce ceněného alba „The Eldritch Dark“ je tedy se na co těšit. Album vyjde u prověřené doomové stáje Rise Above Records.

TIP na koncert:
12.3. ORANSSI PAZUZU - Praha, Nová Chmelnice
17.3. BARONESS - Praha, Lucerna Music Bar
30.3. HEXVESSEL - Praha, Cross Club

Březnové tipy: Peťan

ARTILLERY (Dánsko) - "Penalty by Perception"
Thrash/power metal, Metal Blade Records
Dánská thrash metalová legenda ARTILLERY v posledních letech laborovala s postem zpěváka. Ten na předešlé desce "Legions" obsadil Michael Bastholm Dahl a zdá se, že se sestava těchto veteránů ustálila. Po třech letech totiž přicházejí ARTILLERY s novou deskou, kterou pojmenovali "Penalty by Perception". Album vyjde 25. března a bude obsahovat dohromady 11 skladeb. ARTILLERY nikdy nebyli klasickou thrashovou kapelou a už podle singlu je jasné, že se opět dočkáme power metalových elementů a promakané techniky.

METAL CHURCH (USA) - "XI"
Heavy/Power/Thrash Metal, Rat Pak Records
Jeden velký comeback! Do sestavy METAL CHURCH se vrátil zpěvák Mike Howe a právě s ním za mikronem se kalifornská kapela rozhodla natočit svou jedenáctou řadovku. Ta se jmenuje výstižně a jednoduše "XI". Již zveřejněné skladby "Killing Your Time" a "No Tomorrow" napovídají, že se bude jednat o starý dobrý METAL CHURCH z období přelomu 80. a 90. let. Zkrátka mix thrash, heavy a power metalu s nezaměnitelným rukopisem. Srdce nejednoho staromilce zaplesá! Album "XI" vyjde 25. března.

MIASMAL (Švédsko) - "Tides of Omniscience"
Old school death metal, Century Media Records
Ta tady by měli stát v pozoru všichni milovníci švédského death metalu. MIASMAL jdou poctivě ve šlépějích slavných předchůdců ENTOMBED, DISMEMBER a GRAVE a hned 4. března vydávají svou třetí desku "Tides of Omniscience". Už po poslechu skladby "Fear the New Flesh" je jasné, že MIASMAL dozráli a dotáhli svůj death metal do elity nové old school vlny. Tohle album bude chutnat, tomu věřte!

Další tipy na novinky: DIAMOND HEAD, CRIMINAL, CHURCHOF MISERY, VIBRION, SCHIZO

TIP na koncert:
17.3. BLACK SACHBAK, CONOPED, RABIES - Písek, Local Club Pí
23.3. MAGRUDERGRIND, PRIMITIVE MAN,SIX SCORE - Praha, Modrá Vopice
26.-27.3. RAGING DEATH DATE FESTIVAL - Neustadt an der Orla, Německo

sdílet
Přečteno: 1509x Autor: Peťan | Další články autora
Datum: 1. 3. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
Cool!
Peťane a ostatní - palec nahoru! Márty | 1. 3. 2016 20:55:01

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 2. 2019 | Autor: Bury
Právě vyšlo LP švédských WARCOLLAPSE "Deserts Of Ash"čtěte zde »

18. 2. 2019 | Autor: Johan
UŽ JSME DOMA rozhodně nezahálíčtěte zde »

17. 2. 2019 | Autor: Johan
DREAM THEATER s novým videemčtěte zde »

17. 2. 2019 | Autor: Johan
BRATRSTVO LUNY vystoupí 1.6. 2019 na Tloskov Festu čtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Johan
AVERSIONS CROWN / PSYCROPTIC a další 19. 2. 2019 v Prazečtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Mikael
Kapela GATE představila nový videoklipčtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Bury
DROPOUT KINGS - Bad Day (Official Video)čtěte zde »

15. 2. 2019 | Autor: Johan
Achtung! Diktát LAIBACH zanedlouho v Brně!čtěte zde »

15. 2. 2019 | Autor: Bury
SISTERS OF SUFFOCATION - video The Machinečtěte zde »

15. 2. 2019 | Autor: Bury
ABORTED - Deep Red (OFFICIAL VIDEO)čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

11. 2. 2019 | Recenze
To nej... za rok 2018 – domácí nahrávkacelý článek »

30. 1. 2019 | Reporty
Žakynových padesát obrácených křížků / LAHAR, MAJSTER KATcelý článek »

20. 1. 2019 | Rozhovory
DARK GAMBALLE – Chtěli jsme jen zvětšit propast mezi lyrickým a brutálním, mezi popem a podladěným bordelem, mezi růží a buldozerem.celý článek »

1. 2. 2019 | Recenze
Únorové tipy – alba & koncertycelý článek »

24. 1. 2019 | Recenze
TITANIC – Soumrak Titánůcelý článek »

21. 1. 2019 | Recenze
MALLEPHYR – Womb of Wormscelý článek »


Poslední diskuse

To nej... za rok 2018 – domácí nahrávka
Datum: 14. 2. 2019 17:41:03
Autor: immortal
Titulek: Chybí :-)

diskuse k článku »

NECROS CHRISTOS, ASCENSION, VENENUM
Datum: 14. 2. 2019 16:39:45
Autor: Johan
Titulek: Fotogalerie doplněna!

diskuse k článku »

To nej... za rok 2018 – domácí nahrávka
Datum: 13. 2. 2019 09:54:13
Autor: Jirka D.
Titulek: ...

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 20:38:00
Autor: Iva
Titulek: videa z večera

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 10:58:12
Autor: Jindra
Titulek: Počet platících

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 10:35:58
Autor: Meyla
Titulek: Počet návštěvníků...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama