ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

UNEVEN STRUCTURE již 19. 10. 2017 v Praze - infočíst info »

UFOMAMMUT, USNEA – infočíst info »

V Praze se poprvé představí nekompromisní ULSECT – info číst info »

THRASH NIGHTMARE vol. 5 - HELLISH CROSSFIRE, DEATHSTORM, LAHAR, RAGING DEATH, DEMOLIZER, FIRST STRIKE - infočíst info »

KING DUDE (USA), THE RUINS OF BEVERAST (GER), DOLCH (GER), CARONTE (ITA) – infočíst info »

INSANIA má nový klip a vyrazí na SPAM Tour - infočíst info »

4 Elements Tour – infočíst info »

HYPNOS vyrazí na československé tour 2017 - infočíst info »


Další nové články

17. 10. 2017 | Ankety
ALTARAGE – „Deset otázek“celý článek »

13. 10. 2017 | Ankety
ALTER EGO – „Deset otázek“ celý článek »

6. 10. 2017 | Ankety
ANSELM – „Deset otázek“ celý článek »

1. 10. 2017 | English
ULTHA – ULTHA is my diary and my catharsis. I have to write or I would lose my mind.celý článek »

1. 10. 2017 | Postřehy
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »

3. 9. 2017 | English
SUBROSA - I think the new album is more dense and complex; we pushed ourselves to try new things with song structure and riffs; new approaches. That’s why I think it’s more evolved than More Constant than the Gods, but also, harder to digest. celý článek »

1. 9. 2017 | Postřehy
Zářijové tipy – alba & koncertycelý článek »

7. 8. 2017 | Ankety
ESCHATON – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

19. 10. 2017
Velbloud / České Budějovice
✖ WELICORUSS (RU/SRB) symphonic pagan/black...

20. 10. 2017
Městská Plovárna, Plzeň
Jucifer /us & Albatre /nl, Městská Plovárna, Plzeň...

26. 10. 2017
Česká republika + Itálie
Přední domácí power metalová formace EAGLEHEART, k...

28. 10. 2017
S-klub OLOMOUC
Rotten Fest XVII. GUTALAX CZE/ASTAROT PL/NEID ITA...

28. 10. 2017
Městská Plovárna, Plzeň
OvO /it & Velo, 28.10., Městská Plovárna, Plzeň ...

31. 10. 2017
Praha - Rock Café
20 LET POPPY SEED GRINDER - Oslava výročí 20. let ...

31. 10. 2017
Anděl, Plzeň
ZAUM /can + Firebreather /swe, 31.10., Anděl, Plze...

3. 11. 2017
KC SEMILASSO, BRNO
Večer legend pořadové číslo 14! Na jednom podiu se...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Postřehy » Dojmy z předávání žánrových cen Anděl v přímém přenosu České televize.

24. 3. 2016Dojmy z předávání žánrových cen Anděl v přímém přenosu České televize.

Výsledky za rok 2015...

Loni se předávání žánrových Andělů těšilo neobyčejné pozornosti, a mohl za to hlavně protagonista jednoho ze dvou žánrů, který zajímá nás a snad i naše čtenáře. Řeč je o Banánovi resp. skupině HANBA, která napřed ústy Vincy projevila z nominace radost (čtěte zde), aby následně ústy Banána odmítla cenu převzít (čtěte zde). Druhou hojně diskutovanou záležitostí pak byl samotný průběh večera, který pořádající agentura pojala jako ideální možnost k představení svých stájových koní nevalné úrovně, navíc evidentně mimo žánrovou mísu (čtěte zde). Většina těch, kteří žánrovky sledují, na formát pořadu láteřila a volala po změně, která letos podle proklamací pořadatele opravdu měla přijít. Hlavně měli konečně vystoupit umělci opravdu žánroví - Bratři Ebenové, BRAAGAS, PRAGO UNION a hlavně INSANIA!!! A když se Česká televize uvolila odvysílat z předávání „malých“ Andělů přímý přenos na adekvátním kanále ČT Art, měl jsem o programu na středeční večer jasno.

Jasno bylo i ohledně nominací, tak asi neškodí je tady připomenout, samozřejmě v kategoriích Punk & hardcore resp. Hard & heavy...

Hard & heavy

  • HEAVING EARTH - Denouncing the Holy Throne
  • MORTAL CABINET - Necrotica
  • PERFECITIZEN - Corten

 

Punk & hardcore

  • DEZINFEKCE - Interval jistot
  • FEAR OF EXTINCTION - ...And They Still Suffer
  • PRŮMYSLOVÁ SMRT - Invaze změn
  • VISACÍ ZÁMEK - Punkový království

A jak to tedy všechno proběhlo a dopadlo?

Čtyři minuty po avizovaném začátku začal přenos a bez jediného slova nějakého spíkra (konferenciéra, moderátora, uvaděče...) rovnou spustila rapující okšiltovkovaná skupina PRAGO UNION. A po ní... umělý hlas uvedl moderátora večírku - Libora Boučka. Pro mě překvapení, protože tenhle frajer se pohybuje v úplně jiném světě než je ten undergroundový, odkud většina nominovaných vylezla.

Po trochu nepatřičném poděkování sponzorům začalo udílení cen.

Hip-hop: Smack - civilní ceremoniál, krátké poděkování, hlavně rodině + těm, kteří ho podporují.

PRAGO UNION živě podruhé... žánr mimo můj záběr, ale kvituju, že se taková parta na předávání objevila, pro rapery a hiphopery asi událost. Ani se žel nedokážu soustředit na text, prostě mě to nezajímá a nebaví.

Elektronická hudba: HRTL - civilní převzetí ceny podruhé, krátká děkovačka evidentně potěšeného debutanta.

Bla bla bla... sponzoři...

Alternativní hudba: Poněkud nedůstojná kulisa hlučícího publika, které místo aby poslouchalo, co se říká na pódiu, baví se... dost hlasitě. Nezáviděníhodná situace pro moderátora i garanta ceny... cenu berou KVĚTY. Prý potřetí. Opět prakticky totožná krátká děkovačka s drobným vtípkem.

INSANIA!!! Konečně. (úsměv) Krátké představení kapely a už jede „Nebe a Nietzsche“. Zvuk aspoň z mojí pravěké telky není úplně ideální, ale co, INSANIA ve tři čtvrtě na devět živě v televizi s provokativní skladbou, to mi ke štěstí stačí.

Hard & heavy: Garantem je Michal Husák, který se nám nějak zakulatil. (úsměv) Sošku berou HEAVING EARTH!!! K mé naprosté spokojenosti, už nemusím tajit, pro koho jsem hlasoval, byli to tihle divočáci. Když kráčeli z hlediště na jeviště, objevil se v záběru kamery Řezník ve své tradiční masce, takže i MORTAL CABINET zřejmě dorazili, těžko říci, jakou provokaci zase měli připravenou, takže trochu škoda, že cenu nedostali... (smích) Ale cena je ve správných rukou, HEAVING EARTH pro ni dorazili komplet a z „předáviště“ se jim evidentně

nechtělo, tak je musel Libor Bouček vyexpedovat. (úsměv)

Punk & hardcore: Petr Korál coby garant vysvětlil, proč byly nominovány čtyři kapely (rovnost hlasů na třetím místě). Sošku bere vcelku překvapivě DEZINFEKCE, která se na předávání cen nedostavila, ale poslala dopis. Krátce a jednoduše v něm vysvětlila, proč cenu odmítá převzít. Což je pořád dokola, pankáčové mají své zásady a ty se s prostředím cen Anděl neslučují. Nabízí se otázka, zda má smysl se v anketě punku věnovat... Já na jednu stranu postoj punkerů chápu, na druhou mi přijde trochu nepatřičné se takhle distancovat od lidí jako je Petr Korál, který se babrá s oslovováním hlasujících, ti mu dvoukolově posílají v dobré víře hlasy pro nahrávky, které jim přišly v daném roce nejlepší a že to jsou fanoušci punku, hardcoru a samozřejmě DEZINFEKCE je nabíledni. Psal jsem to už loni, kapela v podstatě odmítá ocenění od lidí, kteří jejich muziku poslouchají, propagují... Já dal hlas PRŮMYSLOVÉ SMRTI, ale vítězství bych přál i FEAR OF EXTINCTION a přeju ho i DEZINFEKCI, i když ho nechce. Jen nominace VISACÍHO ZÁMKU mi mezi opravdovými pankáči neštymuje.

BRAAGAS živě – opět žánr, který se běžně v TV neobjevuje, že to není nic pro mě, je můj problém, protože parta evidentně kvalitu má...

World music: PONK, aneb „my nejsme pankáči, takže nepíšeme dopisy...“ + poděkování kritikům, rodinám, přítelkyním, nahrávacím studiím...

Ska & reggae: URBAN ROBOT, 2x dredy do půl zad, krátké díky všem.

Folk & country: EPYDEMYE, trio, za něž mluví dáma, krátce a s úsměvem.

Jazz & blues: CONCEPT ART ORCHESTRA, opět mluví slečna, a neskrývá radost z ceny a děkuje kdekomu...

Už se dlouho nehrálo živě, nejvyšší čas, aby někdo hrábl do strun, a jsou to Bratři Ebenové. Zase mě to nebere, narozdíl od publika, které reaguje hodně vstřícně.

Videoklip roku: Co to tady sakra dělá? Samá mediální hvězda, KRYŠTOF, Ema Smetana, Aneta Langerová... neviděl jsem ani jeden klípek, takže nemohu soudit, ale Anděla dostala Aneta, což v kontextu nominací beru jako potěšující fakt.

Rock & pop: Nechápu, co tady tenhle žánr dělá, když existují ještě „velcí“ Andělé. Nominovaní jsou taky samí mediálně profláklí interpreti - KABÁT, SUPPORT LESBIENS, David Koller - kteří mezi ostatními žánrovými exoty nepůsobí zrovna patřičně. Anděla mají SUPPORT LESBIENS a klasicky děkují... do toho dvakrát vypadává obraz.

Ceny jsou rozdány, Libor Bouček se loučí a hrají Bratři Ebenové

Co dodat na závěr? Jako první mě napadá, že ač jako celek působil večírek lehce rozpačitě, proti loňské mizérii šlo o pokrok ne o krok, ale o skok. Libor Bouček může někomu z principu vadit, ale mně jeho civilní uvádění a sem tam pokus o vtípek přišlo odpovídající prostředí i akci. Mnohem důležitější ale byly hudební vložky. Zatímco loni se producírovaly samé kreatury, letos dostali prostor hudebníci mající k žánrovým cenám hodně blízko, hudebníci, kteří vesměs v minulosti nějaké ty Anděly posbírali, takže za tuhle volbu rozhodně palec nahoru, protože přesně po takové formě jsem loni volal. Takže bych měl být spokojený a vlastně i jsem, protože teď už opravdu nevím, jak jinak předávání těchhle chtěných i nechtěných cen udělat.

 

sdílet
Přečteno: 2109x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 24. 3. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 14)
sorry
omlouvám se, to jsem nezaznamenal. ikdyž osobně v tom nevidím moc rozdíl - celou tu akci prostě zastřešujou, s prominutím, zbytečný lidi...radši dezinfekci ohodnotím koupením piva na baru... tom.ajara | 7. 4. 2016 09:41:36
Jablka a hrušky
Tom.Ajara si žel plete jablka a hrušky. Celý tento článek i diskuze je o ŽÁNROVÝCH (nikoli hlavních) cenách Anděl. V žánrových cenách Anděl, tedy alespoň v kategoriích Hard & heavy a Punk & hardcore, žádní lidi z Bontonlandů, Impulsů či Sázava Festů NEHLASUJÍ. Seznam akademiků napsaný někde na webu nemá se žánrovkami téměř nic společného. V kategoriích Hard & heavy a Punk & hardcore hlasují převážně opravdoví fanoušci těchto žánrů, konkrétně lidi z webzinů a fanzinů, mj. i několik lidí z Fobie. Oliva | 1. 4. 2016 14:55:53
anděl
jen namátkou z výběru hlasujících akademiků: lidi, co jsou namočený do naprosto podřadnejch festivalů, jako sázava fest, votvírák a podobně, persony spojený s totálně nevkusným rozhlasem, jako třeba impuls, evropa 2, chlap z bontonlandu, kde maj všechno šíleně předražený, lidi z babišova óčka...a takhle bych mohl pokračovat dál. kde jsou ti fanoušci, o kterejch se tu mluví? honza děděk nebo jaroslav špulák? lidi, který o undergroundu nemaj ani páru, protože na koncert, kde není aspoň 150 lidí a nedostanou na něj lístky zdarma, prostě nepůjdou. nový kapely neznaj, protože jim za to prostě nestojí se po nich pídit a co si budem povídat, demo s prosíkem o recenzi dneska do pochybnejch rockovejch časopisů posílaj jen totální zoufalci - schválně si otevřete někdy spark...díky za pozornost, tohle mě stálo přesně tu sumu energie, kterou jsem ochotnej na ceny anděl vyplítvat... tom.ajara | 31. 3. 2016 21:39:30
Ceny Anděl
Ankety mám celkem rád, ale Anděl mi k srdci nikdy nepřirostl. Asi proto, že se tam kromě dvou kategorií objevuje obsah, který jde mimo mě, proto pro mě osobně mají větší váhu např. výsledky Břitvy. Po nominaci HEAVING EARTH jsem si ale přenos pustil. Jsem rád, že tihle borci vyhráli a porazili "nehudbu" Mortal Cabinet... velká gratulace! Po předání ceny pro HE jsem to ale vypnul. Jednak mě nebavil obsah a pak - proboha proč - to uváděl někdo tak neznalý jako je Bouček? Nechci nijak snižovat jeho moderátorské schopnosti, ale tento člověk patří do bulvárů typu Vyvolení, Superstar nebo VIP zprávy. Potvrzuje se mi to při jeho moderování fotbalového studia a teď i Andělů... Peťan | 25. 3. 2016 10:10:30

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 10. 2017 | Autor: Johan
Máte-li záměr vydat v příštím roce, v období duben až listopad, nové album - čtěte!čtěte zde »

19. 10. 2017 | Autor: Johan
BEZ PŘEDSUDKŮ TOUR 2018čtěte zde »

19. 10. 2017 | Autor: Johan
Nové vydání magazínu Pařát již tento týdenčtěte zde »

18. 10. 2017 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2018 - Nové potvrzené kapely: WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED!čtěte zde »

18. 10. 2017 | Autor: Johan
DIRTY BLODNES otevírají nový klub Collbenka 1704 v Prazečtěte zde »

17. 10. 2017 | Autor: Johan
SOLFERNUS - stream albačtěte zde »

17. 10. 2017 | Autor: Johan
WINTER METAL MADNESS vol. 4 / 18. 11. 2017 v Prazečtěte zde »

16. 10. 2017 | Autor: Johan
Jihočeští pekelníci AVENGER plánují převratné změnyčtěte zde »

16. 10. 2017 | Autor: Mikael
Ukázka z nového alba kapely PRETTY BOY FLOYDčtěte zde »

15. 10. 2017 | Autor: Mikael
Aktuální singl od německých HELLOWEENčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

24. 9. 2017 | Rozhovory
YTIVARG – Srovnávání s ISACAARUM se asi nikdy nezbavíme, ale mě osobně to nechává zcela v klidu.celý článek »

30. 9. 2017 | Reporty
SVARTIDAUĐI, BÖLZER, EGGS OF GOMORRH, MALOKARPATANcelý článek »

15. 10. 2017 | Rozhovory
AVENGER – Vždycky stojí za to pokusit se udělat svůj život lepším... a jak to dopadne, nechat zcela na přírodě, ta má totiž výhradní právo na poslední slovo...celý článek »

29. 9. 2017 | Recenze
SORATH – Matache Chavalacelý článek »

1. 10. 2017 | English
ULTHA – ULTHA is my diary and my catharsis. I have to write or I would lose my mind.celý článek »

10. 10. 2017 | Reporty
INSANIA, SATISFUCKTIONcelý článek »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama