ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

EREB ALTOR, ANGANTYR, ASENBLUT, WALDGEFLÜSTER - infočíst info »

CANNIBAL CORPSE (USA), THE BLACK DAHLIA MURDER (USA), NO RETURN (FRA) - infočíst info »

EMBRIONAL (Pol), F.A.M. (Pol), BRUTALLY DECEASED (Cz) - infočíst info »

SPELL, SVARTANATT - infočíst info »

Turné SVLÉKNI TMU 2018 s DYING PASSION, ELBE a BETWEEN THE PLANETS - infočíst info »

UNDERGROUND THRASH vol. 3 - infočíst info »

DEADLY STORM FESTIVAL 12 – 17. 3. 2018 - infočíst info »

DEMON HEAD, THE TOWER - infočíst info »


Další nové články

11. 2. 2018 | English
UNTERVOID - We made the band to have the artistic freedom, connecting many elements together, but of course mostly the darkest stuff.celý článek »

12. 1. 2018 | Postřehy
GINGERHEAD oslavují úspěch v soutěži Skutečná liga novým videoklipemcelý článek »

1. 1. 2018 | Postřehy
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

31. 12. 2017 | Postřehy
Bilance roku 2017 + ohlédnutí za 20 lety Fobie + co bude v roce 2018?celý článek »

31. 12. 2017 | Dr. Kydy
Johan opouští Fobiazine, jeho další kroky směřují do Metal Hammeru!celý článek »

15. 12. 2017 | Postřehy
ROSA NOCTURNA – Pohled do nitra nového albacelý článek »

1. 12. 2017 | Postřehy
Prosincové tipy – alba & koncertycelý článek »

23. 11. 2017 | English
EGGS OF GOMORRH – We live in french speaking side of switzerland so we were mainly inspired by 90’s parisien satanik death and black metal. celý článek »


Koncerty

26. 2. 2018
Praha, Klub Vagon
MARCO MENDOZA BAND (USA), PETR HENYCH & G-BOD Již...

26. 2. 2018
Praha, Klub Vagon
MARCO MENDOZA BAND (USA), PETR HENYCH & G-BOD Již...

27. 2. 2018
Anděl Music Bar, Plzeň
VLMV /uk & STEMS /uk & Tomáš J Holý > 27.2. < Andě...

2. 3. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
PÁTEK 2. 3. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ Ml....

3. 3. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
SOBOTA 3. 3. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ Ml...

9. 3. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
PÁTEK 9. 3. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ Ml....

9. 3. 2018
Plzen, Divadlo Pod Lampou
✖ WELICORUSS (RU) symphonic black metal Tu...

11. 3. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
NEDĚLE 11. 3. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


OBSCENE EXTREME 2018
» Postřehy » Dojmy z předávání žánrových cen Anděl v přímém přenosu České televize.

24. 3. 2016Dojmy z předávání žánrových cen Anděl v přímém přenosu České televize.

Výsledky za rok 2015...

Loni se předávání žánrových Andělů těšilo neobyčejné pozornosti, a mohl za to hlavně protagonista jednoho ze dvou žánrů, který zajímá nás a snad i naše čtenáře. Řeč je o Banánovi resp. skupině HANBA, která napřed ústy Vincy projevila z nominace radost (čtěte zde), aby následně ústy Banána odmítla cenu převzít (čtěte zde). Druhou hojně diskutovanou záležitostí pak byl samotný průběh večera, který pořádající agentura pojala jako ideální možnost k představení svých stájových koní nevalné úrovně, navíc evidentně mimo žánrovou mísu (čtěte zde). Většina těch, kteří žánrovky sledují, na formát pořadu láteřila a volala po změně, která letos podle proklamací pořadatele opravdu měla přijít. Hlavně měli konečně vystoupit umělci opravdu žánroví - Bratři Ebenové, BRAAGAS, PRAGO UNION a hlavně INSANIA!!! A když se Česká televize uvolila odvysílat z předávání „malých“ Andělů přímý přenos na adekvátním kanále ČT Art, měl jsem o programu na středeční večer jasno.

Jasno bylo i ohledně nominací, tak asi neškodí je tady připomenout, samozřejmě v kategoriích Punk & hardcore resp. Hard & heavy...

Hard & heavy

  • HEAVING EARTH - Denouncing the Holy Throne
  • MORTAL CABINET - Necrotica
  • PERFECITIZEN - Corten

 

Punk & hardcore

  • DEZINFEKCE - Interval jistot
  • FEAR OF EXTINCTION - ...And They Still Suffer
  • PRŮMYSLOVÁ SMRT - Invaze změn
  • VISACÍ ZÁMEK - Punkový království

A jak to tedy všechno proběhlo a dopadlo?

Čtyři minuty po avizovaném začátku začal přenos a bez jediného slova nějakého spíkra (konferenciéra, moderátora, uvaděče...) rovnou spustila rapující okšiltovkovaná skupina PRAGO UNION. A po ní... umělý hlas uvedl moderátora večírku - Libora Boučka. Pro mě překvapení, protože tenhle frajer se pohybuje v úplně jiném světě než je ten undergroundový, odkud většina nominovaných vylezla.

Po trochu nepatřičném poděkování sponzorům začalo udílení cen.

Hip-hop: Smack - civilní ceremoniál, krátké poděkování, hlavně rodině + těm, kteří ho podporují.

PRAGO UNION živě podruhé... žánr mimo můj záběr, ale kvituju, že se taková parta na předávání objevila, pro rapery a hiphopery asi událost. Ani se žel nedokážu soustředit na text, prostě mě to nezajímá a nebaví.

Elektronická hudba: HRTL - civilní převzetí ceny podruhé, krátká děkovačka evidentně potěšeného debutanta.

Bla bla bla... sponzoři...

Alternativní hudba: Poněkud nedůstojná kulisa hlučícího publika, které místo aby poslouchalo, co se říká na pódiu, baví se... dost hlasitě. Nezáviděníhodná situace pro moderátora i garanta ceny... cenu berou KVĚTY. Prý potřetí. Opět prakticky totožná krátká děkovačka s drobným vtípkem.

INSANIA!!! Konečně. (úsměv) Krátké představení kapely a už jede „Nebe a Nietzsche“. Zvuk aspoň z mojí pravěké telky není úplně ideální, ale co, INSANIA ve tři čtvrtě na devět živě v televizi s provokativní skladbou, to mi ke štěstí stačí.

Hard & heavy: Garantem je Michal Husák, který se nám nějak zakulatil. (úsměv) Sošku berou HEAVING EARTH!!! K mé naprosté spokojenosti, už nemusím tajit, pro koho jsem hlasoval, byli to tihle divočáci. Když kráčeli z hlediště na jeviště, objevil se v záběru kamery Řezník ve své tradiční masce, takže i MORTAL CABINET zřejmě dorazili, těžko říci, jakou provokaci zase měli připravenou, takže trochu škoda, že cenu nedostali... (smích) Ale cena je ve správných rukou, HEAVING EARTH pro ni dorazili komplet a z „předáviště“ se jim evidentně

nechtělo, tak je musel Libor Bouček vyexpedovat. (úsměv)

Punk & hardcore: Petr Korál coby garant vysvětlil, proč byly nominovány čtyři kapely (rovnost hlasů na třetím místě). Sošku bere vcelku překvapivě DEZINFEKCE, která se na předávání cen nedostavila, ale poslala dopis. Krátce a jednoduše v něm vysvětlila, proč cenu odmítá převzít. Což je pořád dokola, pankáčové mají své zásady a ty se s prostředím cen Anděl neslučují. Nabízí se otázka, zda má smysl se v anketě punku věnovat... Já na jednu stranu postoj punkerů chápu, na druhou mi přijde trochu nepatřičné se takhle distancovat od lidí jako je Petr Korál, který se babrá s oslovováním hlasujících, ti mu dvoukolově posílají v dobré víře hlasy pro nahrávky, které jim přišly v daném roce nejlepší a že to jsou fanoušci punku, hardcoru a samozřejmě DEZINFEKCE je nabíledni. Psal jsem to už loni, kapela v podstatě odmítá ocenění od lidí, kteří jejich muziku poslouchají, propagují... Já dal hlas PRŮMYSLOVÉ SMRTI, ale vítězství bych přál i FEAR OF EXTINCTION a přeju ho i DEZINFEKCI, i když ho nechce. Jen nominace VISACÍHO ZÁMKU mi mezi opravdovými pankáči neštymuje.

BRAAGAS živě – opět žánr, který se běžně v TV neobjevuje, že to není nic pro mě, je můj problém, protože parta evidentně kvalitu má...

World music: PONK, aneb „my nejsme pankáči, takže nepíšeme dopisy...“ + poděkování kritikům, rodinám, přítelkyním, nahrávacím studiím...

Ska & reggae: URBAN ROBOT, 2x dredy do půl zad, krátké díky všem.

Folk & country: EPYDEMYE, trio, za něž mluví dáma, krátce a s úsměvem.

Jazz & blues: CONCEPT ART ORCHESTRA, opět mluví slečna, a neskrývá radost z ceny a děkuje kdekomu...

Už se dlouho nehrálo živě, nejvyšší čas, aby někdo hrábl do strun, a jsou to Bratři Ebenové. Zase mě to nebere, narozdíl od publika, které reaguje hodně vstřícně.

Videoklip roku: Co to tady sakra dělá? Samá mediální hvězda, KRYŠTOF, Ema Smetana, Aneta Langerová... neviděl jsem ani jeden klípek, takže nemohu soudit, ale Anděla dostala Aneta, což v kontextu nominací beru jako potěšující fakt.

Rock & pop: Nechápu, co tady tenhle žánr dělá, když existují ještě „velcí“ Andělé. Nominovaní jsou taky samí mediálně profláklí interpreti - KABÁT, SUPPORT LESBIENS, David Koller - kteří mezi ostatními žánrovými exoty nepůsobí zrovna patřičně. Anděla mají SUPPORT LESBIENS a klasicky děkují... do toho dvakrát vypadává obraz.

Ceny jsou rozdány, Libor Bouček se loučí a hrají Bratři Ebenové

Co dodat na závěr? Jako první mě napadá, že ač jako celek působil večírek lehce rozpačitě, proti loňské mizérii šlo o pokrok ne o krok, ale o skok. Libor Bouček může někomu z principu vadit, ale mně jeho civilní uvádění a sem tam pokus o vtípek přišlo odpovídající prostředí i akci. Mnohem důležitější ale byly hudební vložky. Zatímco loni se producírovaly samé kreatury, letos dostali prostor hudebníci mající k žánrovým cenám hodně blízko, hudebníci, kteří vesměs v minulosti nějaké ty Anděly posbírali, takže za tuhle volbu rozhodně palec nahoru, protože přesně po takové formě jsem loni volal. Takže bych měl být spokojený a vlastně i jsem, protože teď už opravdu nevím, jak jinak předávání těchhle chtěných i nechtěných cen udělat.

 

sdílet
Přečteno: 2245x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 24. 3. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 14)
sorry
omlouvám se, to jsem nezaznamenal. ikdyž osobně v tom nevidím moc rozdíl - celou tu akci prostě zastřešujou, s prominutím, zbytečný lidi...radši dezinfekci ohodnotím koupením piva na baru... tom.ajara | 7. 4. 2016 09:41:36
Jablka a hrušky
Tom.Ajara si žel plete jablka a hrušky. Celý tento článek i diskuze je o ŽÁNROVÝCH (nikoli hlavních) cenách Anděl. V žánrových cenách Anděl, tedy alespoň v kategoriích Hard & heavy a Punk & hardcore, žádní lidi z Bontonlandů, Impulsů či Sázava Festů NEHLASUJÍ. Seznam akademiků napsaný někde na webu nemá se žánrovkami téměř nic společného. V kategoriích Hard & heavy a Punk & hardcore hlasují převážně opravdoví fanoušci těchto žánrů, konkrétně lidi z webzinů a fanzinů, mj. i několik lidí z Fobie. Oliva | 1. 4. 2016 14:55:53
anděl
jen namátkou z výběru hlasujících akademiků: lidi, co jsou namočený do naprosto podřadnejch festivalů, jako sázava fest, votvírák a podobně, persony spojený s totálně nevkusným rozhlasem, jako třeba impuls, evropa 2, chlap z bontonlandu, kde maj všechno šíleně předražený, lidi z babišova óčka...a takhle bych mohl pokračovat dál. kde jsou ti fanoušci, o kterejch se tu mluví? honza děděk nebo jaroslav špulák? lidi, který o undergroundu nemaj ani páru, protože na koncert, kde není aspoň 150 lidí a nedostanou na něj lístky zdarma, prostě nepůjdou. nový kapely neznaj, protože jim za to prostě nestojí se po nich pídit a co si budem povídat, demo s prosíkem o recenzi dneska do pochybnejch rockovejch časopisů posílaj jen totální zoufalci - schválně si otevřete někdy spark...díky za pozornost, tohle mě stálo přesně tu sumu energie, kterou jsem ochotnej na ceny anděl vyplítvat... tom.ajara | 31. 3. 2016 21:39:30
Ceny Anděl
Ankety mám celkem rád, ale Anděl mi k srdci nikdy nepřirostl. Asi proto, že se tam kromě dvou kategorií objevuje obsah, který jde mimo mě, proto pro mě osobně mají větší váhu např. výsledky Břitvy. Po nominaci HEAVING EARTH jsem si ale přenos pustil. Jsem rád, že tihle borci vyhráli a porazili "nehudbu" Mortal Cabinet... velká gratulace! Po předání ceny pro HE jsem to ale vypnul. Jednak mě nebavil obsah a pak - proboha proč - to uváděl někdo tak neznalý jako je Bouček? Nechci nijak snižovat jeho moderátorské schopnosti, ale tento člověk patří do bulvárů typu Vyvolení, Superstar nebo VIP zprávy. Potvrzuje se mi to při jeho moderování fotbalového studia a teď i Andělů... Peťan | 25. 3. 2016 10:10:30

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 2. 2018 | Autor: Mikael
SAINTED SINNERS se zpěvákem Davidem Reecem přijedou do Plzněčtěte zde »

19. 2. 2018 | Autor: Johan
Novinky u HYDRARRGYRUMčtěte zde »

18. 2. 2018 | Autor: Coornelus
Nový projekt MARTIANS představuje první singlčtěte zde »

18. 2. 2018 | Autor: Johan
JÄÄPORTIT - Jääportit CD čtěte zde »

17. 2. 2018 | Autor: Johan
ELBE - Sudety CD čtěte zde »

17. 2. 2018 | Autor: Mikael
Nový videoklip skupiny DONORčtěte zde »

16. 2. 2018 | Autor: Johan
DÆRRWIN vydají debut u MetalGatečtěte zde »

16. 2. 2018 | Autor: Mikael
ARMORED DAWN - "Chance To Live Again" (lyric video)čtěte zde »

15. 2. 2018 | Autor: Johan
Předobjednávky digibooku a merchandise k tributnímu albu pro DISSOLVING OF PRODIGYčtěte zde »

15. 2. 2018 | Autor: Mikael
WELICORUSS vystoupí v březnu v Plzničtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

12. 2. 2018 | Recenze
MASTER´S HAMMER – Fascinatorcelý článek »

22. 1. 2018 | Recenze
To nej... za rok 2017 – domácí nahrávkacelý článek »

6. 2. 2018 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (ROOT, BIGBOSS BAND) – Pro mě jsou všechny roky strávené s muzikou a kapelou ty nejlepší – 30 nejlepších let mého života.celý článek »

29. 1. 2018 | Recenze
To nej... za rok 2017 – zahraniční nahrávkacelý článek »

24. 1. 2018 | Recenze
AOSOTH – V: The Inside Scripturescelý článek »

1. 2. 2018 | Reporty
LVMEN, TOMÁŠ PALUCHA, PLEASE THE TREEScelý článek »


Poslední diskuse

MASTER´S HAMMER – Fascinator
Datum: 19. 2. 2018 16:30:52
Autor: wuxia
Titulek: storm und krchovsky

diskuse k článku »

REBIRTH OF NEFAST – Tabernaculum
Datum: 19. 2. 2018 11:38:43
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

UŽ JSME DOMA – Hollywood
Datum: 18. 2. 2018 17:07:09
Autor: Miroslav Wanek
Titulek: původní vydání - oprava

diskuse k článku »

UŽ JSME DOMA – Hollywood
Datum: 17. 2. 2018 15:37:38
Autor: Jirka D. // Echoes
Titulek: ...

diskuse k článku »

MASTER´S HAMMER – Fascinator
Datum: 17. 2. 2018 07:22:10
Autor: Vatutinwot
Titulek: s lehkým odstupem

diskuse k článku »

MASTER´S HAMMER – Fascinator
Datum: 16. 2. 2018 19:32:26
Autor: immortal
Titulek: To: Coornelus

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama