ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

METAL MADNESS 2017 - infočíst info »

FEKAL PARTY XIX. - infočíst info »

Březovská metalová noc X, SPECIAL RITUAL SHOW v podání BELPHEGOR bude i v ČR! - infočíst info »

HYPNOS vyrazí na československé tour 2017 - infočíst info »

POSTCARDS FROM ARKHAM na busking / akustickém tour - infočíst info »

DEATH COFFEE PARTY 5. - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE vol. 5 - HELLISH CROSSFIRE, DEATHSTORM, LAHAR, RAGING DEATH, DEMOLIZER, FIRST STRIKE - infočíst info »


Další nové články

7. 8. 2017 | Ankety
ESCHATON – „Deset otázek“celý článek »

16. 7. 2017 | English
BELOW THE SUN – We don´t want to exist in a boundaries, we want to explore the edges of the musical freedomcelý článek »

3. 7. 2017 | Postřehy
Červencové tipy – alba & koncertycelý článek »

10. 6. 2017 | Postřehy
Ceny OSA jako tupá kosa? / Tupost obecnácelý článek »

1. 6. 2017 | Postřehy
Červnové tipy – alba & koncertycelý článek »

1. 6. 2017 | Ankety
TORTURA – „Deset otázek“celý článek »

13. 5. 2017 | Postřehy
Ceny Břitva za rok 2016 rozděleny. 1. místo MASTER'S HAMMER – Formulӕ, Brutal Assault, Hluboká orba nebo Papagájův Hlasatel...celý článek »

1. 5. 2017 | Postřehy
Květnové tipy – alba & koncertycelý článek »


Koncerty

19. 8. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova sluj
SOBOTA 19. 8. 2017 Orthodox club / Farářova sluj -...

19. 8. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova sluj
! Místo avizovaných DYSANGELIUM vystoupí kapela KO...

25. 8. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova sluj
PÁTEK 25. 8. 2017 Orthodox club / Farářova sluj - ...

25. 8. 2017
Úterý
Pátý ročník festivalu Za Barákem proběhne v pátek ...

26. 8. 2017
Brezova u Sokolova
BREZOVSKA METALOVA NOC X Vstup 300 Kc...

26. 8. 2017
Sušice
Čtvrtý ročník sušického open air festivalu. Potvr...

9. 9. 2017
Sušice, Chatová osada LUH
Šumava AGAINST 2017 09-09-2017 SUŠICE CHATOVÁ O...

15. 9. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova slu
OPRAVA : PÁTEK 15. 9. 2017 Orthodox club / Farářov...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Postřehy » Dojmy z předávání žánrových cen Anděl v přímém přenosu České televize.

24. 3. 2016Dojmy z předávání žánrových cen Anděl v přímém přenosu České televize.

Výsledky za rok 2015...

Loni se předávání žánrových Andělů těšilo neobyčejné pozornosti, a mohl za to hlavně protagonista jednoho ze dvou žánrů, který zajímá nás a snad i naše čtenáře. Řeč je o Banánovi resp. skupině HANBA, která napřed ústy Vincy projevila z nominace radost (čtěte zde), aby následně ústy Banána odmítla cenu převzít (čtěte zde). Druhou hojně diskutovanou záležitostí pak byl samotný průběh večera, který pořádající agentura pojala jako ideální možnost k představení svých stájových koní nevalné úrovně, navíc evidentně mimo žánrovou mísu (čtěte zde). Většina těch, kteří žánrovky sledují, na formát pořadu láteřila a volala po změně, která letos podle proklamací pořadatele opravdu měla přijít. Hlavně měli konečně vystoupit umělci opravdu žánroví - Bratři Ebenové, BRAAGAS, PRAGO UNION a hlavně INSANIA!!! A když se Česká televize uvolila odvysílat z předávání „malých“ Andělů přímý přenos na adekvátním kanále ČT Art, měl jsem o programu na středeční večer jasno.

Jasno bylo i ohledně nominací, tak asi neškodí je tady připomenout, samozřejmě v kategoriích Punk & hardcore resp. Hard & heavy...

Hard & heavy

  • HEAVING EARTH - Denouncing the Holy Throne
  • MORTAL CABINET - Necrotica
  • PERFECITIZEN - Corten

 

Punk & hardcore

  • DEZINFEKCE - Interval jistot
  • FEAR OF EXTINCTION - ...And They Still Suffer
  • PRŮMYSLOVÁ SMRT - Invaze změn
  • VISACÍ ZÁMEK - Punkový království

A jak to tedy všechno proběhlo a dopadlo?

Čtyři minuty po avizovaném začátku začal přenos a bez jediného slova nějakého spíkra (konferenciéra, moderátora, uvaděče...) rovnou spustila rapující okšiltovkovaná skupina PRAGO UNION. A po ní... umělý hlas uvedl moderátora večírku - Libora Boučka. Pro mě překvapení, protože tenhle frajer se pohybuje v úplně jiném světě než je ten undergroundový, odkud většina nominovaných vylezla.

Po trochu nepatřičném poděkování sponzorům začalo udílení cen.

Hip-hop: Smack - civilní ceremoniál, krátké poděkování, hlavně rodině + těm, kteří ho podporují.

PRAGO UNION živě podruhé... žánr mimo můj záběr, ale kvituju, že se taková parta na předávání objevila, pro rapery a hiphopery asi událost. Ani se žel nedokážu soustředit na text, prostě mě to nezajímá a nebaví.

Elektronická hudba: HRTL - civilní převzetí ceny podruhé, krátká děkovačka evidentně potěšeného debutanta.

Bla bla bla... sponzoři...

Alternativní hudba: Poněkud nedůstojná kulisa hlučícího publika, které místo aby poslouchalo, co se říká na pódiu, baví se... dost hlasitě. Nezáviděníhodná situace pro moderátora i garanta ceny... cenu berou KVĚTY. Prý potřetí. Opět prakticky totožná krátká děkovačka s drobným vtípkem.

INSANIA!!! Konečně. (úsměv) Krátké představení kapely a už jede „Nebe a Nietzsche“. Zvuk aspoň z mojí pravěké telky není úplně ideální, ale co, INSANIA ve tři čtvrtě na devět živě v televizi s provokativní skladbou, to mi ke štěstí stačí.

Hard & heavy: Garantem je Michal Husák, který se nám nějak zakulatil. (úsměv) Sošku berou HEAVING EARTH!!! K mé naprosté spokojenosti, už nemusím tajit, pro koho jsem hlasoval, byli to tihle divočáci. Když kráčeli z hlediště na jeviště, objevil se v záběru kamery Řezník ve své tradiční masce, takže i MORTAL CABINET zřejmě dorazili, těžko říci, jakou provokaci zase měli připravenou, takže trochu škoda, že cenu nedostali... (smích) Ale cena je ve správných rukou, HEAVING EARTH pro ni dorazili komplet a z „předáviště“ se jim evidentně

nechtělo, tak je musel Libor Bouček vyexpedovat. (úsměv)

Punk & hardcore: Petr Korál coby garant vysvětlil, proč byly nominovány čtyři kapely (rovnost hlasů na třetím místě). Sošku bere vcelku překvapivě DEZINFEKCE, která se na předávání cen nedostavila, ale poslala dopis. Krátce a jednoduše v něm vysvětlila, proč cenu odmítá převzít. Což je pořád dokola, pankáčové mají své zásady a ty se s prostředím cen Anděl neslučují. Nabízí se otázka, zda má smysl se v anketě punku věnovat... Já na jednu stranu postoj punkerů chápu, na druhou mi přijde trochu nepatřičné se takhle distancovat od lidí jako je Petr Korál, který se babrá s oslovováním hlasujících, ti mu dvoukolově posílají v dobré víře hlasy pro nahrávky, které jim přišly v daném roce nejlepší a že to jsou fanoušci punku, hardcoru a samozřejmě DEZINFEKCE je nabíledni. Psal jsem to už loni, kapela v podstatě odmítá ocenění od lidí, kteří jejich muziku poslouchají, propagují... Já dal hlas PRŮMYSLOVÉ SMRTI, ale vítězství bych přál i FEAR OF EXTINCTION a přeju ho i DEZINFEKCI, i když ho nechce. Jen nominace VISACÍHO ZÁMKU mi mezi opravdovými pankáči neštymuje.

BRAAGAS živě – opět žánr, který se běžně v TV neobjevuje, že to není nic pro mě, je můj problém, protože parta evidentně kvalitu má...

World music: PONK, aneb „my nejsme pankáči, takže nepíšeme dopisy...“ + poděkování kritikům, rodinám, přítelkyním, nahrávacím studiím...

Ska & reggae: URBAN ROBOT, 2x dredy do půl zad, krátké díky všem.

Folk & country: EPYDEMYE, trio, za něž mluví dáma, krátce a s úsměvem.

Jazz & blues: CONCEPT ART ORCHESTRA, opět mluví slečna, a neskrývá radost z ceny a děkuje kdekomu...

Už se dlouho nehrálo živě, nejvyšší čas, aby někdo hrábl do strun, a jsou to Bratři Ebenové. Zase mě to nebere, narozdíl od publika, které reaguje hodně vstřícně.

Videoklip roku: Co to tady sakra dělá? Samá mediální hvězda, KRYŠTOF, Ema Smetana, Aneta Langerová... neviděl jsem ani jeden klípek, takže nemohu soudit, ale Anděla dostala Aneta, což v kontextu nominací beru jako potěšující fakt.

Rock & pop: Nechápu, co tady tenhle žánr dělá, když existují ještě „velcí“ Andělé. Nominovaní jsou taky samí mediálně profláklí interpreti - KABÁT, SUPPORT LESBIENS, David Koller - kteří mezi ostatními žánrovými exoty nepůsobí zrovna patřičně. Anděla mají SUPPORT LESBIENS a klasicky děkují... do toho dvakrát vypadává obraz.

Ceny jsou rozdány, Libor Bouček se loučí a hrají Bratři Ebenové

Co dodat na závěr? Jako první mě napadá, že ač jako celek působil večírek lehce rozpačitě, proti loňské mizérii šlo o pokrok ne o krok, ale o skok. Libor Bouček může někomu z principu vadit, ale mně jeho civilní uvádění a sem tam pokus o vtípek přišlo odpovídající prostředí i akci. Mnohem důležitější ale byly hudební vložky. Zatímco loni se producírovaly samé kreatury, letos dostali prostor hudebníci mající k žánrovým cenám hodně blízko, hudebníci, kteří vesměs v minulosti nějaké ty Anděly posbírali, takže za tuhle volbu rozhodně palec nahoru, protože přesně po takové formě jsem loni volal. Takže bych měl být spokojený a vlastně i jsem, protože teď už opravdu nevím, jak jinak předávání těchhle chtěných i nechtěných cen udělat.

 

sdílet
Přečteno: 2052x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 24. 3. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 14)
sorry
omlouvám se, to jsem nezaznamenal. ikdyž osobně v tom nevidím moc rozdíl - celou tu akci prostě zastřešujou, s prominutím, zbytečný lidi...radši dezinfekci ohodnotím koupením piva na baru... tom.ajara | 7. 4. 2016 09:41:36
Jablka a hrušky
Tom.Ajara si žel plete jablka a hrušky. Celý tento článek i diskuze je o ŽÁNROVÝCH (nikoli hlavních) cenách Anděl. V žánrových cenách Anděl, tedy alespoň v kategoriích Hard & heavy a Punk & hardcore, žádní lidi z Bontonlandů, Impulsů či Sázava Festů NEHLASUJÍ. Seznam akademiků napsaný někde na webu nemá se žánrovkami téměř nic společného. V kategoriích Hard & heavy a Punk & hardcore hlasují převážně opravdoví fanoušci těchto žánrů, konkrétně lidi z webzinů a fanzinů, mj. i několik lidí z Fobie. Oliva | 1. 4. 2016 14:55:53
anděl
jen namátkou z výběru hlasujících akademiků: lidi, co jsou namočený do naprosto podřadnejch festivalů, jako sázava fest, votvírák a podobně, persony spojený s totálně nevkusným rozhlasem, jako třeba impuls, evropa 2, chlap z bontonlandu, kde maj všechno šíleně předražený, lidi z babišova óčka...a takhle bych mohl pokračovat dál. kde jsou ti fanoušci, o kterejch se tu mluví? honza děděk nebo jaroslav špulák? lidi, který o undergroundu nemaj ani páru, protože na koncert, kde není aspoň 150 lidí a nedostanou na něj lístky zdarma, prostě nepůjdou. nový kapely neznaj, protože jim za to prostě nestojí se po nich pídit a co si budem povídat, demo s prosíkem o recenzi dneska do pochybnejch rockovejch časopisů posílaj jen totální zoufalci - schválně si otevřete někdy spark...díky za pozornost, tohle mě stálo přesně tu sumu energie, kterou jsem ochotnej na ceny anděl vyplítvat... tom.ajara | 31. 3. 2016 21:39:30
Ceny Anděl
Ankety mám celkem rád, ale Anděl mi k srdci nikdy nepřirostl. Asi proto, že se tam kromě dvou kategorií objevuje obsah, který jde mimo mě, proto pro mě osobně mají větší váhu např. výsledky Břitvy. Po nominaci HEAVING EARTH jsem si ale přenos pustil. Jsem rád, že tihle borci vyhráli a porazili "nehudbu" Mortal Cabinet... velká gratulace! Po předání ceny pro HE jsem to ale vypnul. Jednak mě nebavil obsah a pak - proboha proč - to uváděl někdo tak neznalý jako je Bouček? Nechci nijak snižovat jeho moderátorské schopnosti, ale tento člověk patří do bulvárů typu Vyvolení, Superstar nebo VIP zprávy. Potvrzuje se mi to při jeho moderování fotbalového studia a teď i Andělů... Peťan | 25. 3. 2016 10:10:30

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 8. 2017 | Autor: Johan
Vychází 77. číslo Pařátučtěte zde »

18. 8. 2017 | Autor: Johan
TICHÁ DOHODA ohlašuje nové album + audio ukázkačtěte zde »

18. 8. 2017 | Autor: Coornelus
LE BAIN DE MAID zahrají koncem září v Prazečtěte zde »

17. 8. 2017 | Autor: Coornelus
PUBLIC RELATIONS a DEFINE ME v nové sestavě zahrají ve Vagonučtěte zde »

17. 8. 2017 | Autor: Coornelus
FOX TERRITORY vydávají debutové album + nový videoklipčtěte zde »

17. 8. 2017 | Autor: Mikael
Kapela ALŽBĚTA pokřtí své nové CD již tuto sobotučtěte zde »

16. 8. 2017 | Autor: Mikael
Společný koncert kapel PUBLIC RELATIONS a DEFINE ME již tuto neděličtěte zde »

16. 8. 2017 | Autor: Coornelus
SATYRICON s novou skladboučtěte zde »

16. 8. 2017 | Autor: Mikael
Trailer k novému CD IRON MONKEYčtěte zde »

15. 8. 2017 | Autor: Coornelus
LIFE OF AGONY zahrají příští týden v Prazečtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

2. 8. 2017 | Recenze
VYPSANÁ FIXA – Tady to někde je celý článek »

13. 8. 2017 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2017 – Brutální Abecedacelý článek »

31. 7. 2017 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2017 – den druhý (sobota)celý článek »

17. 8. 2017 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2017 – den druhý (čtvrtek)celý článek »

16. 8. 2017 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2017 – den první (středa)celý článek »

24. 7. 2017 | Recenze
HATE – Tremendumcelý článek »


Poslední diskuse

OR – Jaro
Datum: 18. 8. 2017 06:26:00
Autor: Jirka D. // Echoes
Titulek: ...

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2017 – Brutální Abeceda
Datum: 17. 8. 2017 20:55:19
Autor: immortal
Titulek: Ještě chvilku...

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2017 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 17. 8. 2017 19:22:35
Autor: immortal
Titulek: Ojoj...

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2017 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 17. 8. 2017 14:41:30
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2017 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 17. 8. 2017 14:02:42
Autor: immortal
Titulek: Já ti nevím...

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2017 – den první (středa)
Datum: 16. 8. 2017 22:54:28
Autor: immortal
Titulek: To: Coornelus

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama