ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

IMMOLATION, RAGNAROK, MONUMENT OF MISANTHROPY - infočíst info »

BOKASSA, PUPPY – infočíst info »

LEPROUS, THE OCEAN, PORT NOIR - infočíst info »

MALOKARPATAN, VIRCOLAC, GOATCRAFT, SACRILEGIA - infočíst info »

VULCANO, BOHEMYST, LAHAR - infočíst info »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - infočíst info »

Metal Christmas - infočíst info »

Christmas Mazec III. - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

22. 11. 2019
alternativní klub Tyjatr Svitavy
...

22. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 22. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

22. 11. 2019
České Budějovice - Music Bar Vebloud
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Vodňany - Rock Bar Pohoda
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Restaurace U Chovatelů
Každoroční b-day party je opět tady! Přijďte s nám...

23. 11. 2019
TACHOV / IRISH PUB
AKUSTICKÝ KONCERT V TACHOVĚ. Donnie Darko vyráž...

29. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 29. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

7. 12. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 12. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Reporty » SOILWORK, PERIPHERY, VEIL OF MAYA, GOOD TIGER, FOX TERRITORY (+ rozhovor s FT)

10. 12. 2015SOILWORK, PERIPHERY, VEIL OF MAYA, GOOD TIGER, FOX TERRITORY (+ rozhovor s FT)

5.12.2015, Praha - Meetfactory
Je 5.12.2015, v Budějovicích se očekává již tradiční přílet anděla, děti nervózně skenují okolí, aby se nestaly obsahem pytle nějakého z čertů a v Praze se mezitím v Meetfactory chystá průnik dvou metalových tour, jejichž headlineři jsou Soilwork a Periphery. Okolnosti a důvody sloučení tras těchto šňůr ponechme stranou, z pohledu pořadatele se zdá být vše jasné – místo dvou akcí bude jedna, bude nával, možná vyprodáno, fanoušci si rozšíří obzory, kapely základny fanoušků, prostě „all-in-one“. Již z reakcí na facebooku bylo však jasné, že oba tábory fanoušků z tohoto spojení nejsou příliš nadšeni a do hry navíc vstupuje ještě support (do poslední chvíle neznámý) a celkový počet kapel tak stoupá na pět. Lidi si pak například stěžují, že jejich oblíbená kapela bude hrát kratší dobu, než ta co je nezajímá atp. Vědom si možného návalu, přijíždím s takřka dvouhodinovým předstihem, vcházím do Meetfactory,nikde nikdo. Jdu dál, kolem mě se míhají bedňáci a i členové kapel PERIPHERY a GOOD TIGER.  Vědět předem, že dorazím opravdu jako první, tak písemnou žádost o rozhovor s PERIPHERY nikomu neposílám. Nicméně poslal jsem, odpověď nepřišla a tak se rozhoduju kluky „neotravovat“ a pouze je zdravím. Na pódiu se připravují šťastlivci z kapely FOX TERRITORY, kterým se podařilo stát se výše zmíněným supportem. Když jsem se den před akcí dozvěděl, že budou „předskakovat“ právě oni, narychlo jsem se dohodl na krátkém rozhovoru alespoň s nimi. Dávám tak šanci kapele, která má hvězdnou budoucnost ještě před sebou, oproti PERIPHERY, kteří tu svou již prožívají. (úsměv)


FOX TERRITORY před vystoupením

Čau, tak jak se těšíte na hraní? Asi je vám jasný, že naprostá většina lidí na vás dneska v podstatě není zvědavá, nemáte z toho obavy?


My jsme si přijeli hlavně zahrát a pořádně si to tady užít. Jo, lidi tady nás pravděpodobně znát nebudou, ale aspoň se tak předvedeme před novým publikem.

Na facebookové stránce této akce jsem četl i pár komentářů ve smyslu „kdyby nebyl support, tak mohla hrát moje oblíbená kapela o půl hodiny déle“, co na to řikáte?

No my nikoho o čas neobíráme, že bude nějaký support bylo dáno od začátku a navíc by celá akce normálně začala v 19:00, kdežto my hrajeme už od 18:30. Takže ne, my opravdu žádnou kapelu o čas neobereme.

Jasně, tak ať to hraje!

Díky, dneska si to hodláme užít jak jen to půjde!


Nyní tedy k samotnému koncertu. Do sálu pomalu přicházejí první skupinky lidí a FOX TERRITORY začínají hrát. Super zvuk, bicí spolehlivě rozjíždí zběsilé rytmy, každý tón kytar je nádherně čitelný (a že jich kluci nehrajou zrovna málo)... tedy až do momentu, kdy jedna z kytar přestane být slyšet (i přesto, že kytarista stále hraje). Situace jak vystřižená z encyklopedie Murphyho zákonů (přečtěte si prvních šest slov rozhovoru a pochopíte - úsměv). První song, samozřejmě zrovna jeden z těch, který si mohli lidé pustit na stránkách kapely, tak kluci dohrávají pouze s jednou kytarou. Hořkou třešničku na Murphyo dort pokládá sám „neslyšitelný“ kytarista, když se chce omluvit za technické problémy a sdělit lidem jméno kapely, protože začne mluvit do mikrofonu, který samozřejmě taktéž nefunguje. Vše je naštěstí vyřešeno poměrně rychle a tak kapela svůj set odehrává v plné síle až do poslední minuty. Tedy v plné síle úplně ne, zpěvák nepřišel. Já samozřejmě vím, že žádného nemají, ale ví to i ostatní? Neví a ani se nedozvěděli, že ho kapela již poměrně dlouhou dobu hledá. No hoši, to se nedivte, že se nikdo nehlásí, když nic neřeknete :) Tak jako tak FOX TERRITORY v nelehké pozici sklízejí poměrně slušné ohlasy, svůj styl moderního technického metalu totiž ovládají na výbornou.

Jako další nastupují na pódium GOOD TIGER, zvuk nástrojů stále skvělý, zpěvový mikrofon už opuštěný nezůstává, nicméně po pár odzpívaných tónech si začínám přát, aby i tentokrát přišla nějaká porucha. Zpěvák se snaží tlačit tóny do výšin, kde je absolutně nezvládá krotit a i v místech, kde problémy nemá, není hlas bůhví jak silný. Ač jsem plánoval si vystoupení kapely poslechnout celé, tak to vzdávám a odcházím ven podpořit projekt „Kuchařky bez domova“ a vyzjistit, jak snadno se člověk může ocitnout na ulici.

Po GOOD TIGER přichází na řadu VEIL OF MAYA, i u nich je nutno zmínit zpěváka, jelikož ho v poměrně nedávné době vyměnili a do svého stylu tak zařadili nově i melodické vokály. Na rozdíl od GOOD TIGER však jejich zpěvák od začátku zní velmi jistě a i síla hlasu je na úplně jiné úrovni. Hrají se nové i starší skladby, vše bez postřehnutelných chyb, lidi se baví, začíná se i o dost víc pařit. Zvláštností u živých vystoupení VEIL OF MAYA je, že hrají s jedním kytaristou a druhá kytara je pouštěná nejspíše přímo ze stop, které jsou zvěčněny na CD. Zní to skvěle, ale přijde mi, že je to takový trošku podvod – člověk přijde na živou kapelu a slyší o mnoho více, než vidí. A například střídání různých sekaček by dalo určitě o mnoho více práce nazkoušet ve
dvou, než se střídat s „kompjůtrem“. Zajímalo by mě, kolik lidí si toho na koncertech VEIL OF MAYA vůbec všimne a kolik z nich to třeba i mrzí nebo štve. Za povšimnutí ale také stojí prakticky nulové pauzy mezi jednotlivými songy. Při tempech a rytmech, které VEIL OF MAYA hrají, je to opravdu obdivuhodné.

Další v pořadí jsou SOILWORK, soudě podle počtu nově příchozích do sálu dnes přitáhli návštěvníků asi nejvíc. Na to, jak je to známá kapela, nezdá se, že by měli nějaký extra hvězdný manýry, na pódium se prodírají skrze čekající fanoušky, zdraví je a podávají si s nimi ruce. Od prvních tónů je vidět, že klubové pódium SOILWORK opravdu svědčí, což mi po koncertě potvrzuje i sám kytarista Sylvain Coudret, který osobně upřednostňuje právě klubový akce před open air festivalama. Rozpoutává se nekončící nadšení, kotel i peklo. Asi zbytečné podotýkat, že výkon je opět bezchybný po všech stránkách. Je až k neuvěření, že si SOILWORK po hodinovém setu nechávají úplně nakonec skladbu „Spectrum Of Eternity“, která patří k těm nejrychlejším (cca 240 bpm!!!). Z techniky bicích i kytar běhá mráz po zádech a o náročnosti zpěvu radši ani nemluvě. Mrda! 

S příchodem poslední vystupující kapely PERIPHERY se zdá, že možná o pár jednotlivců pod pódiem ubylo, ale pro mnohé právě nyní začíná hrát hlavní kapela večera. Zaznívají převážně věci z nového alba, což je pro mě trošku zklamání, protože jsem ho za prvý nestihl naposlouchat a za druhý je to někdy docela utahaný. Naštěstí došlo i na klasiku „Icarus Lives“, čímž si u mě malé mínus okamžitě umazali. (úsměv) Ale ani u nových songů se nikdo nenudil, atmosféru mají super a vše je navíc podpořeno propracovanou světelnou kulisou. Nakonec se tedy cítím být šťastný a uspokojen. Bohužel čas ubíhá až neskutečně rychle a tak, opět po perfektním výkonu, dohrávají i PERIPHERY, bubeník hází do davu své paličky, kytaristi trsátka (cha, jedno tam zůstalo i po odchodu většiny lidí, takže jsem se ho chopil já (úsměv)... a pohádky je konec.

Z pohledu platícího návštěvníka se akce povedla (nebylo narváno), z pohledu pořadatele asi příliš ne (nebylo narváno), nikdo k úhoně snad nepřišel, „Kuchařky bez domova“ vydělaly nějakou tu kačku a tak tedy konec dobrý, všechno dobré.


FOX TERRITORY po vystoupení

Když jste řikali, že si chcete hlavně zahrát, tak bylo „pěkný“, že jeden z vás si díky nějakýmu výpadku málem nezahrál... (úsměv)

Nó, byl to kábl. To se mi většinou nestává tohle, to spíš jemu (ukazuje na druhého kytaristu). Na zvukovce ale všechno fungovalo. A pak nešly ani mikrofony, nebyly vůbec zaplý... a přitom to bylo domluvený. (úsměv)

Odehráli jste všechno, co jste měli v plánu?

Tak jako jo. I když vlastně dva songy jsme nehráli, co ještě umíme. (úsměv) Měli jsme to naplánovaný s rezervou, protože jsme věděli, že se může něco stát. V úterý zas nehrála kytara Michalovi, máme smůlu na techniku a navíc nemáme moc peněz. (úsměv)

Jak dlouho vlastně hrajete?

Hrajeme spolu tak pět, šest let. Měli jsme chvilku i zpěváka, asi necelej rok, ale ten byl nakonec odejit. Měl trošku jiný představy než my a možná ho to i přestalo bavit.

Takže zpěvák byl, není a hledá se?

No tak hledáme, ale my to spíš tak řikáme, že ho hledáme, ale doopravdy pro to asi nic neděláme. (úsměv) Už nám napsalo pár lidí, ale buď jsou to lidi, co chtějí hrát covery a nebo umí jenom scream a growl. Vlastně se ještě neozval nikdo, kdo by uměl opravdu zpívat... a my právě hledáme čistej zpěv.

A hledáte v Brně teda?

Ani nám nejde tak o Brno, může být kdekoliv z ČR, není problém spolupracovat přes net a zkoušky dávat jenom občas, hlavně na sobě makat a pak jezdit na koncerty. Co se týče hraní, tak se snažíme dostat dál a doufáme, že budeme moct hrát i v zahraničí. Každopádně dneska je to zatím největší koncert, co jsme hráli.

A dobrý?

Jsme rádi, že se technika nakonec umoudřila, ale spokojený spolu úplně nebudeme asi nikdy. Třeba teď v úterý jsme měli koncert na Flédě a to bylo pocitově asi lepší než dneska. Trošku tam byl dneska takovej tlak, nejsme ještě úplně zkušení. Za tu příležitost jsme každopádně strašně rádi, nebylo to domluvený přes žádnýho známýho, prostě jsme chtěli na tenhle koncert jít a pořád jsme viděli, že je tam napsáno „+ support“, tak jsme si řikali, že asi pořád žádnej neni a že jim zkusíme napsat. No napsali jsme na e-mail a nakonec si to poslechli a ozvali se, že bysme si mohli zahrát půl hodiny před hlavním časem, než začnou hrát ostatní kapely. Samozřejmě některý lidi to na Facebooku zkritizovali, ale to tak bývá že jo, nakonec nikdo neutekl. (úsměv)

Tak díky za rozhovor.

Taky děkujeme.


Fotky: Pajulka Wild


sdílet
Přečteno: 1701x Autor: Rajce2 | Další články autora
Datum: 10. 12. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 21) SOILWORK PERIPHERY VEIL OF MAYA GOOD TIGER

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
Fotogalerie doplněna!
Johan | 12. 12. 2015 19:30:19

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

21. 11. 2019 | Autor: Bury
HOLLYWOOD VAMPIRES představují nové videočtěte zde »

21. 11. 2019 | Autor: Bury
RAGE mají nový klipčtěte zde »

20. 11. 2019 | Autor: Bury
Nové lyric video KATAKLYSM čtěte zde »

20. 11. 2019 | Autor: Johan
METALINDA - nový klipčtěte zde »

20. 11. 2019 | Autor: Johan
THE RISING SIGN z Dolného Kubína vydali nový album a videočtěte zde »

19. 11. 2019 | Autor: Bury
INFECTIOUS GROOVES jsou zpětčtěte zde »

19. 11. 2019 | Autor: Johan
HARAKIRI FOR THE SKY, DØDHEIMSGARD a BÖLZER 29. 11. 2019 v Bratislavěčtěte zde »

19. 11. 2019 | Autor: Johan
BASTARD pokračují s novou deskou ve čtyřech a zahrají před URIAH HEEPčtěte zde »

18. 11. 2019 | Autor: Bury
Po třiadvaceti letech končí kapela HIBAKUSHA čtěte zde »

18. 11. 2019 | Autor: Johan
Reedice doposud posledního alba ABSTRACT vyjde pod Pařátem 5. 12. čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

23. 10. 2019 | Reporty
THRASH NIGHTMARE vol. 7, 19. 10. 2019, Písek - Divadlo Pod Čaroucelý článek »

3. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.celý článek »

18. 11. 2019 | Recenze
KAVIAR KAVALIER – Hotel Inkontinentalcelý článek »

29. 10. 2019 | Recenze
BLUT AUS NORD – Hallucinogencelý článek »

24. 10. 2019 | Recenze
RIMORTIS – Dvacet černých růžícelý článek »

1. 11. 2019 | Recenze
Listopadové tipy – alba & koncertycelý článek »


Poslední diskuse

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 20. 11. 2019 12:21:43
Autor: _medvěd_
Titulek: MHM

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 19. 11. 2019 20:05:47
Autor: immortal
Titulek: Gost

diskuse k článku »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 19. 11. 2019 13:18:51
Autor: Peťan
Titulek: Harmonogram + posledních 50 vstupenek!

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 19. 11. 2019 08:29:31
Autor: Step
Titulek: Wla

diskuse k článku »

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 12. 11. 2019 17:49:59
Autor: Radim
Titulek: obal cd

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola druhá: „Senyaan“.
Datum: 10. 11. 2019 19:04:07
Autor: Pekárek
Titulek: Koncert

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama