ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

PRIMORDIAL, MOONSORROW, DER WEG EINER FREIHEIT - infočíst info »

DILIGENCE a MEAN MESSIAH vyjíždějí na společné jarní turné - infočíst info »

DIY festival Eternal Noise Misery zve do Eternie na mnoho podob hluku! – infočíst info »

DISCHARGE, MÖRKHIMMEL, RESTRICTION, GOMORA, CONTROLLED EXISTENCE – infočíst info »

OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP, BROND – infočíst info »

MANTA & DISSONANCE TOUR - infočíst info »

STÄLKER, LAHAR, MURDER INC. - infočíst info »


Další nové články

15. 4. 2018 | English
DJEVELKULT – There is a lot in waiting for DJEVELKULT, our second fullength is coming out this year.celý článek »

23. 3. 2018 | English
MOURNFUL CONGREGATION – Occult theories on the cosmoscelý článek »

13. 3. 2018 | Postřehy
GINGERHEAD na akustickém turné s WOHNOUTYcelý článek »

6. 3. 2018 | Dr. Kydy
TORTHARRY pláčou na špatném hrobě!celý článek »

11. 2. 2018 | English
UNTERVOID – We made the band to have the artistic freedom, connecting many elements together, but of course mostly the darkest stuff.celý článek »

12. 1. 2018 | Postřehy
GINGERHEAD oslavují úspěch v soutěži Skutečná liga novým videoklipemcelý článek »

1. 1. 2018 | Postřehy
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

31. 12. 2017 | Postřehy
Bilance roku 2017 + ohlédnutí za 20 lety Fobie + co bude v roce 2018?celý článek »


Koncerty

20. 4. 2018
Kabinet Múz
18.00 - open sálu 18.55 - 19.15 - Johny Foxter (...

20. 4. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
PÁTEK 20. 4. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ Ml...

24. 4. 2018
Praha, Klub Vagon
PALACE OF THE KING (Australia), DEAD DANIELS Aus...

27. 4. 2018
PRAHA - Modrá Vopice
Turné na podporu nové desky AMNESIA kapely INNERSP...

27. 4. 2018
Divadlo Pod lampou, Plzeň
Monolithian /uk + For Dummie /mex + Snow Burial /u...

28. 4. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
SOBOTA 28. 4. 2018 ORTHODOX CLUB / FARÁŘOVA SLUJ M...

28. 4. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
! POZOR ! TATO AKCE JE BEZ NÁHRADY ZRUŠENA ! P...

28. 4. 2018
Mladá Boleslav-Orthodox club/Farářova sluj
! POZOR ! TATO AKCE JE BEZ NÁHRADY ZRUŠENA ! POZOR...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ETEF 2018
» Rozhovory » KANNOUT – Náš název předurčuje pomalejší atmosférickou hudbu.

6. 12. 2015KANNOUT – Náš název předurčuje pomalejší atmosférickou hudbu.

Mladá kapela KANNOUT letos vydala zajímavé EP, o kterém je v následujícím rozhovoru převážně řeč.
KANNOUT z Vysočiny jsou teprve na začátku, za víc jak rok existence vydali čtyřskladbové EP „Samoty“, které vyšlo jen v digitální formě. Kapela se na něm prezentuje pomalejší atmosférickou hudbou vycházející z moderně pojatých rockových základů v kombinaci s post hardcore. Zajímavý hudební podklad je pak doplněn netradičně pojatým vokálem zpěvačky Lary. Kapelu představuje bubeník Jakub a v pár odpovědích mu sekunduje Lara.

Můžete se na začátku představit? Kde jste se vzali? Vaše předchozí hudební zkušenosti, atd.?


Jakub: Jsme čtyrčlenná kapela z Vysočiny, převážně z Jihlavy. Vznik kapely se datuje k začátku léta roku 2014, jsme výplodem souhry náhod a doporučení. Každý z nás si nějakou kapelou prošel, dva z nás už spolu měli co do činění, ale hráli na jiných postech. Působili jsme v kapelách  THE SEA CHARMER, VICE POVERTY, ATBS...

Proč název KANNOUT a co má znamenat?

Jakub: Hledali jsme slovo, které vyjádří směr, kterým se budeme ubírat. Vymyslet název byl poměrně oříšek, nakonec jsme zvolili slovo kanout, u kterého jsme zdvojili n. Znamená to tedy to, že naše hudba volně plyne. Název předurčuje pomalejší atmosférickou hudbu.

Letos vám vyšla první nahrávka – EP „Samoty“. EP vyšlo jen v digitální formě? Držet něco v ruce vás nelákalo?

Jakub: Zdá se nám, že v době, kdy většina lidí hudbu především stahuje a přechovává v digitální formě, už není hlavní podstatou fyzická forma nahrávky, a proto jsme investovali spíš do lepšího zvuku. Do budoucna nás určitě láká vydat něco na vinylu, optimální by byla split nahrávka s kapelou podobného ražení.

Přijde mi sympatické, že jste vydali nejdřív jen EP. Nemyslím si, že by každá kapela po roce činnosti musela nutně mít hned venku velkou desku. Možná vaše důvody byly jiné a vidíte to jinak, ale debutovou desku jste zatím nenatočili, proč? Nebylo dost materiálu, není kam spěchat...?

Jakub: Nejsme dost zralí na to, abychom stvořili osm, deset kvalitních songů a vydali album. „Samotama“ jsme na sebe chtěli upozornit, dostat se do povědomí, jsou odrazem naší takřka roční práce. Samo sebou máme další věci, na kterých momentálně pracujeme, některé písně necháváme uležet a pak se k nim vracíme. Bohužel nejde to tak rychle, jak bychom chtěli, ale na druhou stranu, vše má svůj čas.

Vaše hudba je na pomezí post metalu/hardcore v pomalejším, atmosféričtějším tempu. Slyšel jsem od vás jenom ty čtyři zveřejněné skladby, ale platí podobný kompoziční postup i pro zbytek vašeho materiálu, nebo hrajete i něco rychlejšího?

Jakub: Rychlejšího zatím určitě ne, ale je možné, že ta chuť přijde. Trochu víc „hrábnout do strun“ a přidat tempo. V současné době je to spíš naopak a řekl bych, že metal naprosto vymizel. Ale jak píšu, sami nevíme, jaká na nás padne nálada, to se odráží na výsledku.

Proč jste vlastně zakotvili v těchto hudebních vodách? Podobnou muziku máte sami momentálně nejradši i jako posluchači? Mají na vás vliv vaše oblíbené kapely a koho byste označili jako zdroje inspirace?

Jakub: Nebylo to tak, že jsme si sedli a řekli si: budeme hrát to, či ono. Ne. To, co hrajeme vychází z nás, nikam to netlačíme a proto je naše hudba docela různorodá. V našich přehrávačích najdete hudbu napříč žánry, např. ZRNÍ a BEHEMOTH.

Plusové body vám na vaše konto naskáčou za to, že jste se rozhodli zpívat v češtině. Slova jdou, předpokládám, na Lařin vrub. Co ty a čeština a jak je pro tebe složité napasovat své texty do hudebního podkladu? Předpokládám, že texty doděláváš až do hotového hudebního podkladu?

Lara: Je to jak kdy. Některé texty mám připravené předem, některé mě napadají, až když poslouchám nahrávky ze zkušebny. Čeština je pro mě přirozená, umím se
tak lépe vyjádřit. Texty jsou pocitové, dají se chápat v různých rovinách, takže chci, aby lidi slovům rozuměli a nad jejich smyslem si každý může sám popřemýšlet.

Texty jsou poměrně angažované, vyznění je hardcoreové, hraje se na temnou stranu... nic veselého. Je to třeba obraz toho, jak momentálně vidíš svět? Máš na texty nějaké odezvy, řeší lidé s tebou o čem zpíváš? Přece jen jsi víc na ráně, než kdyby jsi svoje texty zabalila do angličtiny.

Lara: Jasně, texty jsou dost ze života, třeba „Metropol“, „28“ nebo připravovaný singl „Den na konci srpna“, ale není to, že bych byla jenom negativní, prostě to takhle přišlo. Inspiruje mě i moje oblíbená literatura. Hodně mě potěší, když třeba někdo pozná, jaké knihy jsem se v textu dotkla.

Díky vokálu působíte poměrně jinak. Z reakcí se dá vyčíst, že někomu Lařin projev imponuje, dalším pak nejde přes kůži. Těžko se zavděčíš všem, ale jak to vlastně tak vzniklo, že si se rozhodla svůj hlas používat tímto způsobem?

Lara: Opět musím říct, že s hlasem pracuju tak, jak je to pro mě nejpřirozenější. Když jsem si ve zkušebně poprvé stoupla k mikrofonu, prostě to takhle vyšlo. Po vydání „Samot'' a pár koncertech mě hodně lidí přirovnalo k Sifonovi z WWW, což mě baví – jeho projev mám ráda. Můžu slíbit, že v novém singlu budu víc zpívat.

Dali jste si práci a vytvořili ke každé skladbě videoklipy. První tři byly v podobě obrázkových videí, to poslední ke skladbě „Metropol“ už má oficiální ráz. Jaký vlastně má smysl podle vás dneska natáčet videoklipy, dají se přehrát někde jinde než na YouTube? Zkoušeli jste se s klipem někam „nacpat“?

Jakub: Určitě mají videoklipy smysl. Audio vizualní spojení má sílu. Ale je to podstatně nákladná záležitost  V tomhle případě nám hodně pomohli naši známí, kteří na klipech pracovali takřka zadarmo. Bez nich bychom si tolik klipů dovolit nemohli. Tímto jim ještě jednou děkujeme.
Cíleně jsme klipy nikam neposílali, ale například nedávno byl song „Interval“ na TV Rebel. Absolutně netušíme, kde se tam vzal.
 
Zajímavý je front cover vašeho EP. Pocitově mě to hází někam k obalům INTRONAUT, MASTODON, BARONESS, KVELERTAK atd., tipuju správně, nebo střílím úplně mimo? Byl obrázek dělaný dle vaší předlohy? Nebo je to čistě dílo na zakázku?

Jakub: Ano, trefil jsi se, zmíněné kapely máme rádi . Cover jsme tak nějak lepili dohromady. Měli jsem nějakou představu a společně jsme se snažili zachytit téma samot. S grafikem se už známe delší dobu a už pro nás i nějaký věci dělal. Věděli jsem, že on je ten pravý, stejně tak jako v případě nadcházející marchandise.

Jste spokojeni s vaší koncertní kadencí? Jak často hrajete a jaké máte na živou produkci ohlasy?

Jakub: Teď na podzim bude klubových akcí tak akorát – v plánu jsou koncerty u nás „doma“ v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě, pojedeme taky zahrát do Prahy a poprvé do Brna. Ohlasy jsou vesměs kladné. Jsme si ale vědomi, že na živé produkci musíme ještě zapracovat.

Jaké jsou vaše cíle, čeho byste pod hlavičkou KANNOUT chtěli dosáhnout?

Jakub: Hlavně zůstat a fungovat v současné sestavě, tvořit nový věci a posouvat se dál. Pokud to bude dobré, ostatní už přijde tak nějak samo, žádné konkrétní plány nemáme. Rádi bychom ještě posílili naše řady o klávesistu/tku.

Co máte v plánu v nejbližších měsících?

Jakub: Nahráli jsme nový singl „Den na konci srpna“, který bude ke slyšení začátkem prosince. Odehrajeme plánované koncerty a budeme pracovat na dalších skladbách. Pomalu připravujeme i nějaké oblečky a jiný propagační materiál.

Díky za váš čas a odpovědi!

Jakub: My děkujeme za prostor.

http://bandzone.cz/kannout
sdílet
Přečteno: 1734x Autor: Coornelus | Další články autora
Datum: 6. 12. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 2)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 4. 2018 | Autor: Johan
ČARODĚJNICKÝ BIGBÍTEK 28. 4. 2018 u Havlíčkova Brodučtěte zde »

19. 4. 2018 | Autor: Johan
Legendární Straka v hrsti opět na vinylu!čtěte zde »

18. 4. 2018 | Autor: Johan
Brutal Assault přidává do sestavy LAIBACH, PAIN OF SALVATION, ROLO TOMASSI nebo GREEN CARNATIONčtěte zde »

18. 4. 2018 | Autor: Johan
Koncert IT´S EVERYONE ELSE (Slovinsko) 19. 4. 2018, Dejvická Klubovnačtěte zde »

18. 4. 2018 | Autor: Mikael
Druhý ročník Metalbarsfestu proběhne v Soběslavičtěte zde »

18. 4. 2018 | Autor: Johan
BANE mají novou sestavu a chystají se do Evropyčtěte zde »

17. 4. 2018 | Autor: Mikael
Miloš Doležal k projektu ZEMĚTŘESENÍčtěte zde »

17. 4. 2018 | Autor: Johan
PRIMORDIAL, MOONSORROW, DER WEG EINER FREIHEIT v sobotu 21. 4. 2018 v Prazečtěte zde »

16. 4. 2018 | Autor: Coornelus
Vychází poslední titul na Dog Lovers Recordsčtěte zde »

16. 4. 2018 | Autor: Mikael
Další ročník Čírofestučtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 3. 2018 | Recenze
KAAR – Svatej holokaustcelý článek »

3. 4. 2018 | Recenze
MURDER INC. – Umlčen navěkycelý článek »

7. 4. 2018 | Reporty
INFERNO, THE STONE, IXXI, SEKHMET, SILVA NIGRAcelý článek »

9. 4. 2018 | Recenze
EXORCIZPHOBIA – About Us Without Uscelý článek »

20. 3. 2018 | Reporty
LAHAR, MURDER INC., KAAR, LAID TO WASTEcelý článek »

1. 4. 2018 | Recenze
Dubnové tipy – alba & koncertycelý článek »


Poslední diskuse

STÄLKER, LAHAR, MURDER INC. - info
Datum: 17. 4. 2018 11:03:26
Autor: Peťan
Titulek: Harmonogram

diskuse k článku »

BOHEMYST, DARK ANGELS, GRIDE, ANKHOR
Datum: 17. 4. 2018 07:25:05
Autor: Peťan
Titulek: Bohemyst

diskuse k článku »

TRIBUTE TO DISSOLVING OF PRODIGY – In Memory Of Fusaty
Datum: 14. 4. 2018 09:04:24
Autor: Johan
Titulek: Digibook

diskuse k článku »

AVENGER – Vždycky stojí za to pokusit se udělat svůj život lepším... a jak to dopadne, nechat zcela na přírodě, ta má totiž výhradní právo na poslední slovo...
Datum: 14. 4. 2018 00:10:28
Autor: peliculiar
Titulek: Bohemyst

diskuse k článku »

TRIBUTE TO DISSOLVING OF PRODIGY – In Memory Of Fusaty
Datum: 13. 4. 2018 10:50:04
Autor: LD
Titulek: Digibook?

diskuse k článku »

ASCENSION – Under Ether
Datum: 10. 4. 2018 11:31:37
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama