ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

FRONT LINE FEST III - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

DEBUSTROL a MORTIFILIA - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »


Další nové články

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »


Koncerty

1. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 2. 2020
Hudební klub Lokálka - Hostivice
Dead Daniels (Praha)...

8. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
ZAT’NIK’ATEL = Ethno Service + Crimson...

21. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
Kdo seje vítr, sklízí bouři II. = benefit na FNB B...

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

3. 4. 2020
semilasso - brno
Nejlepší tribute bandy Metallica, Iron Maiden, Jud...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


UMBRTKA, MALLEPHYR
» Reporty » ROCK FOR PEOPLE 2015 / MOTÖRHEAD – den druhý

10. 7. 2015ROCK FOR PEOPLE 2015 / MOTÖRHEAD – den druhý

3. - 5.7.2015 – Plzeň - sobota
Peťan:

Nikdy jsem si nemyslel, že pojedu na festival Rock For People. Roky tam pro mě nic nehrálo, dokonce jsem i cítil k tomuto festivalu odpor, protože podle zvaných kapel to nikdy příliš rockově nevypadalo. Alespoň já si pod rockovou hudbou představuji něco jiného. Nicméně letos, po rozdělení festivalu do Hradce a Plzně, se naskytla možnost návštěvy. Tím jediným důvodem bylo potvrzení legendy legend MOTÖRHEAD! Ihned po potvrzení kupujeme jednodenní vstupenky. MOTÖRHEAD jsou pro mě modla, dvakrát jsem je viděl a dobře vím, že se nejspíš jedná o poslední šanci je u nás potkat.

Do Plzně za příšerného vedra dorážím v půl jedné a s Anet a ve dvě dorazivším Lukášem jdeme na jídlo. Mexická kuchyně? Proč ne, asi nám je málo vedro (úsměv). Pohoda, popíjíme ve stínu a čekáme na večer. V sedm vyzvedáváme početnou slovenskou partičku na hlaváku a míříme do areálu, kde potkáváme „divnolidi“, na které nejsme z koncertů příliš zvyklí. Na druhou stranu se to tu hemží tričky MOTÖRHEAD a potkávám hodně kamarádů z různých končin. Zkrátka, tento koncert si nikdo nechtěl nechat ujít. A protož jdeme na MOTÖRHEAD, musíme si dát ve stánku Jacka Danielse a připít na Lemmyho zdraví (úsměv). Smích nás přejde ve chvíli, kdy jdeme na pivo. Nekonečná fronta a výsledek je desítka ve čtyřce kelímku, samozřejmě teplá jako chcanky. Tohle jsem snad na žádným festivalu nezažil. Míříme pomalu k hlavní stage, odkud proudí davy lidí z právě skončivších GUANO APES. Utíkají se schovat, protože to co přijde po nich, by asi nemuseli vydržet, hahaha…

Zaujímáme místo proti Lemmymu nedaleko zábran a pak to přišlo. „Good Evening! We´re MOTÖRHEAD, We play Rock´n Roll!“. Tradičně bez jakéhokoliv zdlouhavého intra světoznámá  trojice nastoupila s touto otřepanou frází a odpálila set totální hitovkou „We are MOTÖRHEAD“. Zpočátku je sice horší zvuk, ale vlna nadšení a euforie, že ještě vůbec vidíme MOTÖRHEAD, to přebíjí. Lemmy po vleklých zdravotních problémech výrazně sešel a pohubl, ale charisma nezmizelo. Jedinečná osobnost, která tentokrát s fans nekomunikovala tolik jako v letech minulých, ale vzhledem k jeho odkazu, věku a vůbec způsobu života zasluhuje můj nejvyšší obdiv a respekt. Zakroucené kníry, klobouk, nějaká ta bradavice a chroptící, totálně charakteristický vokál, pobrukující basa a je to Lemmy Kilmister jako dříve. Na druhé straně kytarista Phil Campbell více mluvil, uváděl několik skladeb a především sypal jeden riff za druhým, sólo za sólem. Perfektní kytarista s lehce rozpoznatelným rukopisem. Posledním do party je bubeník Mikkey Dee. Tenhle chlapík má z celé kapely nejvíce energie a za celý koncert se nezastavil. Je bezpochyby hnacím motorem MOTÖRHEAD a i jeho bubenické sólo mě bavilo. Klasika.

MOTÖRHEAD za hodinu a kousek nasypali své roky prověřené hitovky a odměnou byla perfektní odezva od publika, které bylo pořádně slyšet. Především při skladbách jako „Stay Clean“, „Over the Top“, „Doctor Rock“ nebo „Going to Brasil“. Největší výbuch nastal samozřejmě v závěru při totální klasice „Ace of Spades“ a přídavku „Overkill“. MOTÖRHEAD jsou dokonalým propojením klasického rock´n´rollu, punku a heavy metalu. A ačkoliv bylo slyšet pár chyb, tohle je kapela, které to bez mrknutí oka odpustím. Smekám až na zem. MOTÖRHEAD  se loučí a já, ačkoliv nadšený, jsem trochu smutný. Smutný z toho, že
tyhle legendy tady už dlouho nebudou a ať se to někomu líbí nebo ne, klasiky žánru žádná mladá kapela nikdy nenahradí. Nezbývá než popřát Lemmymu pevné zdraví a ještě hodně let na pódiu. I v necelých sedmdesáti to valí stále parádně a je posledním opravdovým rockerem. Bylo to pořádně nahlas! Byl to ten pravý rock´n roll!! Díky!


Míra:

Čtvrtého července je v USA den nezávislosti, ale v České republice ten den přišel sám Bůh. Lemmy zavítal s MOTÖRHEAD do Plzně na festival Rock For People Europe. Složení festivalu bylo hodně úsměvné, protože to byl hlavně pop/rockový festival než čistokrevně rockový či metalový, na který je fanoušek „motoráčů“ zvyklý. Byly vidět kontrasty mezi pankáčema a metalistama na jedné straně a většinovou populací festivalu. Okamžitě šlo poznat, kdo přijel jen na Lemmyho. Snad jen, že než člověk našel cestu k festivalu, tak docela bloudil. Nebýt chytrých telefonů a navigací, tak by naše fantastická čtyřka (já, Kubajz, Jenz a Syky) nenašla prostor, kde se festival konal. V Plzni nebylo vidět ani živáčka, nikde žádná černá trička, která vždy určovala aktivitu fesťáku. Přiznám se, že ani areál mě nenadchl. V horkém počasí ale bylo fajn, že si člověk mohl sednout k řece na lavičku.

Nejsem fanda GUANO APES, ale zahráli celkem solidně. Zvuk měli výborný, setlist neskřípal a zpěvačka vypadá dnes lépe než před lety (smích).

Na MOTÖRHEAD už se začínal zaplňovat hlavní areál a naše parta si vybrala místo, aby hlavně dobře viděla na Lemmyho. Letos mu bude sedmdesát let (!!!) a tak panovaly obavy, zda vystoupí. Cestou do Plzně nás předjela sanitka a to nás polil studený pot. Už jsme si říkali, zda nejede také do Plzně.  Ve 21:40 božský Lemmy vystoupil a hodina nefalšovaného rock´n´rollu započala. Bubenické i  kytarové sólo nerušilo a bylo vkusně dlouhé. Čas akorát pro Lemmyho nasát další energii. Ten tolik ani nemluvil a veškeré povzbuzování měl na starost Phil Campbell. Setlist byl uzpůsoben, aby to Lemmy zvládl. Vyjma bluesové „Lost Woman Blues“ se i tak jednalo o svižné pecky. Mně osobně udělaly radost „Goin to Brazil“ , „Doctor Rock“ a „The Chase Is Better Than the Catch“. Závěr gradoval a to nejlepší v podobě velehitu „Ace of Spades“ nesmělo chybět.  Po vyvolávání přišel „Overkill“ a ten uzavřel celý ten horký rock´n´rollový večer v Plzni. Podruhé jsem zažil legendu a líbilo se mi to více než na festivalu Brutal Assault před 4 lety. Snad naplní Lemmy a spol. svoje slova „See you again“ a opět přijedou do České republiky nebo okolí. Pokud by tohle byla rozlučka, pak stála za to. Děkuji Lemmy za všechno!


Setlist MOTÖRHEAD:

 • We Are MOTÖRHEAD
 • Damage Case
 • Stay Clean
 • Metropolis
 • Over the Top
 • The Chase Is Better Than the Catch
 • Rock It
 • Lost Woman Blues
 • Doctor Rock
 • Orgasmatron
 • Going to Brazil
 • Ace of Spades
 • Overkill
sdílet
Přečteno: 1593x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 10. 7. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 64) MOTÖRHEAD BOTTLED IN ENGLAND /DK/ GUANO APES /DE/ DEAD BY APRIL /SE/

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

28. 1. 2020 | Autor: Bury
ME AND THAT MAN, projekt Nergala z BEHEMOTH, má nový klipčtěte zde »

28. 1. 2020 | Autor: Bury
PSYCHOTIC WALTZ mají nový videoklip čtěte zde »

28. 1. 2020 | Autor: Johan
Klub 007 Strahov - program na únor 2020čtěte zde »

27. 1. 2020 | Autor: Johan
KRUTON - Šeď strachostánků na 2LP a CDčtěte zde »

26. 1. 2020 | Autor: Johan
XUL - death/black metal se představuječtěte zde »

25. 1. 2020 | Autor: Johan
Film o Magické noci trubadúrů 4čtěte zde »

25. 1. 2020 | Autor: Bury
ALTER BRIDGE mají nové lyric videočtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Johan
PIPES NAD PINTS startují The Second Chapter tour!čtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Bury
Dnes vychází nové album PYOGENESISčtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Bury
Dnes vychází nové album ANNIHILATORčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

29. 12. 2019 | Rozhovory
KAVIAR KAVALIER – Asi to zní přehnaně a nafoukaně, ale považuju album „Hotel Inkontinental“ dokonce za nejlepší album všech dob. Je tam všechno.celý článek »

12. 1. 2020 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (BIGBOSS BAND) – Nikdy nedělám více verzí do zásoby, nikdy znovu skladbu nepřezpívávám. Nikdy. Říkám vždy, že napoprvé to zazpívalo srdce a tak to musí zůstat.celý článek »

6. 1. 2020 | Recenze
BIGBOSS – Než zemřucelý článek »

1. 1. 2020 | Recenze
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

4. 1. 2020 | Reporty
ELEPHANTS, SECOND BREATH, NOTHING LEFT TO SAYcelý článek »

30. 12. 2019 | Reporty
DYING PASSION, POSTCARDS FROM ARKHAM, LAST OF A KIND, KABARET DR. CALIGARIHOcelý článek »


Poslední diskuse

ORDOS – Still Breathing ...
Datum: 27. 1. 2020 23:23:22
Autor: Bůh
Titulek: recenzent odborník

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 24. 1. 2020 19:15:03
Autor: immortal
Titulek: No...

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 24. 1. 2020 17:18:44
Autor: XYZ
Titulek: vycpelost

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 23. 1. 2020 14:41:47
Autor: Step
Titulek: ...

diskuse k článku »

STOLEN LIVES – Luciferův efekt
Datum: 22. 1. 2020 13:02:45
Autor: Anahematar
Titulek: Skvěle...

diskuse k článku »

CAPSAICIN, DECULTIVATE, MÖRKHIMMEL, SEKEROMLAT, LEZOK
Datum: 22. 1. 2020 08:53:12
Autor: s.
Titulek: výborný večírek

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama