ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Březovská metalová noc - infočíst info »

Infernal Fest VI - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

7. 9. 2019
Chatová osada Luh, Sušice
Šumava AGAINST Sušice, Chatové osadě LUH 7.9.20...

13. 9. 2019
Divadlo pod lampou, Plzeň
Plzeňské Divadlo pod lampou bude v pátek 13. září...

14. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

21. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 21. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » BOUNTY ROCK CAFE OPEN AIR 2015

16. 6. 2015BOUNTY ROCK CAFE OPEN AIR 2015

13.6.2015, Olomouc - Korunní pevnůstka
Už pátým rokem nám festival Bounty Rock Cafe Open Air (dále jen BRCOA) na svém pódiu představil, mimo jiných kapel, i jednu zavedenou legendu ze zahraničí. V minulosti se jednalo o taková jména jako JETHRO TULL, HUMAN ZOO, nebo Kena Hensleyho. Letos pořadatelé opět zalovili v britských hudebních vodách a díky nim se na soupisce hudebních ikon objevili i harcovníci URIAH HEEP. Tak jako každý rok se tento olomoucký hudební svátek uskutečnil v prostorách Korunní pevnůstky. Ta je stále častěji využívána k podobným kulturním účelům. Brzy se zde bude konat i první ročník Kovadlina Czech Festu, který posluchačům nabídne množství kvalitních kapel napříč rockovými žánry. Korunní pevnůstka je jedna část vnějšího opevnění města Olomouce, která byla vystavěna v dobách Marie Terezie. Vzhledem k tomu, že se pevnůstka nachází v dnes už samém srdci města, je její provoz podřízen vyhlášce o nočním klidu. Proto veškerá hudební produkce musí být ukončena kolem dvacáté druhé hodiny. Z tohoto důvodu byl začátek programu stanoven na dvanáctou hodinu polední.

Můj příchod se o necelou hodinku zpozdil a proto jsem nestihl ani část vystoupení olomoucké kapely PERSEUS. Zato jsem měl zatím jen v lehce zaplněném prostoru pevnosti čas na obhlídku festivalového zázemí. Pokud se někdo chtěl někam posadit, dobře posloužily dva velkokapacitní stany se stoly a lavicemi naproti velkému pódiu, nebo jen zatravněná plocha na vrcholu hradeb. Kousek vedle se o zahánění hladu staralo několik stánků nabízejících bohatý sortiment od klasických grilovaných klobás a pečených brambor, přes zelňačku až po prodej palačinek a koláčků. Tedy pro každého něco. O pitný režim se krom vody a tvrdého alkoholu postaral hanušovický pivovar Holba, jenž nám do kelímku ládoval svůj jedenáctistupňový ležák jménem Šerák. Konec areálu nepatřil nikomu jinému než nesmrtelným Toi-Toikám. Mimo výše jmenovaného se našlo i pár stánků s rockovým oblečením a bižuterií. Na tak malý festival bych řekl, že výběr byl opravdu bohatý.

Ani jsem nestihl ochutnat zlatavý mok a už se z pódia ozývala první skladba DARK GAMABALLE. Vzhledem k tomu, že tuto kapelu na koncertech potkávám už déle jak deset let, tak jsem věděl, co od ní můžu očekávat. Pánové předvedli svůj typický energický set plný známých songů, na který se chytali především ti později narození. Jelikož věkový průměr byl někde kolem padesáti, je jasné, že ohlas nebyl nijak valný. Za mě dobrý průměr. Jen nevím, proč kapela se songy jako „Svět za dekou“, „Mixér“, nebo „Netopýr“ je stále ještě pro mnoho lidí velkou neznámou.

Poté, co DARK GAMBALLE opustili pódium, přišla půlhodinová přestávka a s ní i přestavba stage. Najednou se objevily kulisy a za zvuku intra nastoupila první z českých legend. Ihned šlo poznat, na které kapely fanoušci přišli. Od teď až do konce celého festu bylo před pódiem plno. CITRON nemá smysl dlouze představovat. Jen zmíním, že kapela ráda hraje svůj starý materiál, při kterém vzpomene i na zesnulé členy a mimo to občas vydá i nové album. I dnes pod žhnoucím sluncem došlo jak na songy nové, tak na ty staré, např. „Ocelové město“, „Radegast“, „Zahradní slavnost“ a jiné. Muzikanti mají sice o nějaké to kilo navíc, ale i přesto dokázali předvést parádní show a nebojím se říct, že mezi nimi a publikem přeskočila ta správná jiskra, která zapálila
dobrou atmosféru. Po dvou přídavcích, z nichž jedním byl hit „Už couvám“, všichni odkráčeli spokojeně do šaten.

Nevím jak ostatní, ale od slovenských veteránů TUBLATANKA jsem toho moc nečekal. Hlavně kvůli obavám, jež se záhy zcela potvrdily. Mám rád, když kapela několika skladbami zavzpomíná na svou dřívější historii. Dokonce mi nevadí, když těch vzpomínkových skladeb je trochu víc, ale vadí mi, když kapela po více jak dvaceti letech nostalgicky vzpomíná, jaké to tehdy bylo. Muzikanti odění do saténových bílých košilí, bílých triček a světlých kalhot á la léta osmdesát si vylévají srdce a stále dokola se plácají v minulosti. Set TUBLATANKY mi připadal, jako mladšímu ročníku, spíš jako neschopnost muzikantů srovnat se s tím, že je dnes jiná doba. Oproti předešlému setu CITRONU, který se s nástrahami času vyrovnal se vztyčenou hlavou, působila TUBLATANKA spíš jako kapela, jež čeká, že se opět vrátí časy, kdy budou na vrcholech hudebních žebříčků. Když jsem se ale podíval kolem sebe, tak bylo více než jasné, že spousta přítomných se ve skladbách spolu s Martinem Ďurindou ráda vrátí do minulosti.

Bylo právě půl hodiny po osmnácté, když se pevností rozeznělo intro hlásající že na scénu přichází britská legenda hard rocku. Pokud se u předešlých kapel zdál zvuk v pořádku, tak právě při setu URIAH HEEP bylo jasně slyšet, že šel udělat podstatně lépe. Celá kapela šlapala jako dobře namazaný stroj a hlavní principál Bernie Shaw předváděl divadlo, které vtáhlo do děje jednotlivých skladeb snad každého. Šedivý pán Phil Lanzon za klávesami jen zářil a sóla vystřižená od Micka Boxe byla jen třešničkou na dortu. Nutno podotknout že všechno hnalo do popředí rytmické duo Russell Gilbrook a Davey Rimmer. Kapela provětrala stejně tak, jako předešlé uskupení starší i novější repertoár. Osobně znám od kapely jen její nejslavnější songy a tak trochu jsem doufal, že na ně dojde. Především proto, abych zažil ten odér sedmdesátých let stejně, jako před několika lety na koncertu Kena Hensleyho. Nutno podotknout, že tato atmosféra se nedostavila. Asi kvůli energii, kterou kapela doslova tryskala do širého okolí. Nevím, zda kapela hrála opravdu celé dvě hodiny, ale mně osobně to připadalo, že byl set podstatně kratší. Možná to bylo tím opravdu strhujícím vystoupením. Dokonce po setu UH sám pořadatelský tým tohle vystoupení zhodnotil slovy. „To bylo to nejlepší vystoupení za celých pět let.“

Vedle nesmírně povedeného vystoupení URIAH HEEP vypadalo představení STROMBOLI jen jako oťukávání kapely s publikem. Nemyslím si, že by bylo vyloženě špatné, ale po starých pánech se to tak opravdu jevilo. Řady fanoušků značně prořídly a krom kytaristy Michala Pavlíčka se všichni ostatní členové zdáli být trochu unavení. Především vystupování Báry Basikové bylo takové nijaké. Navíc, když po páté skladbě přihlížející vyzvala, abychom si všichni zavzpomínali na dobu před třiceti lety, tak mi bylo více než jasné, že tady nic nového neuvidím a tak jsem zvedl kramle, vzal pivo a valil domů.

Když jsem se na BRCOA chystal, měl jsem jistá očekávání. Ta se mně, až na vystoupení STROMBOLI, do nejmenšího splnila. Proto, když večer po horkém dni konečně přišel teplý déšť, byl pocit z vydařené akce o to lepší. Dokonce jsem ocenil i dodržený noční klid, díky kterému jsem byl už před půlnocí doma.
sdílet
Přečteno: 904x Autor: Luma | Další články autora
Datum: 16. 6. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

25. 8. 2019 | Autor: Johan
FLASH THE READIES vydávají album DUNAčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Mikael
THE COMPLICATION našli s novou deskou smysl životačtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nové album a video švédských melodiků IN MOURNINGčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový song od japonských COFFINSčtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Johan
Detaily nového alba AS I LAY DYING a třetí video Shaped by Firečtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
PERIPHERY mají nové videočtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip MONOLORDčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
Odvezte si z Metal Madness 2019 právě vycházející vinylovou verzi zatím posledního alba navrátivší se MORTIFILIEčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
INFERNO příští rok zahraje v Malajsiičtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Bury
CANNABIS CORPSE mají nové animované videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

16. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální Abeceda
Datum: 25. 8. 2019 13:05:12
Autor: Johan
Titulek: Příprava na BA v galeirii

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální Abeceda
Datum: 25. 8. 2019 13:03:38
Autor: Johan
Titulek: Idioti

diskuse k článku »

METALLICA, GHOST, BOKASSA
Datum: 24. 8. 2019 12:27:32
Autor: Bury
Titulek: Oficiální live video

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:32:30
Autor: Admin
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:22:24
Autor: ancient
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama