ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

Největší hardcore tour se po roce vrací - PERSISTENCE 2020 - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

DEBUSTROL a MORTIFILIA - infočíst info »

FRONT LINE FEST III - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »


Další nové články

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »


Koncerty

24. 1. 2020
Havlíčkův Brod - KD Ostrov
Hrají: THE FIALKY - 77 punk ( Praha ), NEŽFALEŠ - ...

24. 1. 2020
Klub 007,Praha
Vítr skučí nad ledovou krajinou, stromy se prohíba...

25. 1. 2020
S-Cube Olomouc
ROTTEN FEST vol 22. S-Cube Olomouc 25.1.2020,od 18...

25. 1. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 25. 1. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 1. 2020
Restaurace U Chovatelů
Druhý ročník temnoty je před námi! NĀV - J...

25. 1. 2020
Trutnov
Křest EP Překrásný nový svět. Brünner Todesmarsch,...

1. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 2. 2020
Hudební klub Lokálka - Hostivice
Dead Daniels (Praha)...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


PUSTINA – Předtucha nastávající zimy na LP
» Reporty » BOUNTY ROCK CAFE OPEN AIR 2015

16. 6. 2015BOUNTY ROCK CAFE OPEN AIR 2015

13.6.2015, Olomouc - Korunní pevnůstka
Už pátým rokem nám festival Bounty Rock Cafe Open Air (dále jen BRCOA) na svém pódiu představil, mimo jiných kapel, i jednu zavedenou legendu ze zahraničí. V minulosti se jednalo o taková jména jako JETHRO TULL, HUMAN ZOO, nebo Kena Hensleyho. Letos pořadatelé opět zalovili v britských hudebních vodách a díky nim se na soupisce hudebních ikon objevili i harcovníci URIAH HEEP. Tak jako každý rok se tento olomoucký hudební svátek uskutečnil v prostorách Korunní pevnůstky. Ta je stále častěji využívána k podobným kulturním účelům. Brzy se zde bude konat i první ročník Kovadlina Czech Festu, který posluchačům nabídne množství kvalitních kapel napříč rockovými žánry. Korunní pevnůstka je jedna část vnějšího opevnění města Olomouce, která byla vystavěna v dobách Marie Terezie. Vzhledem k tomu, že se pevnůstka nachází v dnes už samém srdci města, je její provoz podřízen vyhlášce o nočním klidu. Proto veškerá hudební produkce musí být ukončena kolem dvacáté druhé hodiny. Z tohoto důvodu byl začátek programu stanoven na dvanáctou hodinu polední.

Můj příchod se o necelou hodinku zpozdil a proto jsem nestihl ani část vystoupení olomoucké kapely PERSEUS. Zato jsem měl zatím jen v lehce zaplněném prostoru pevnosti čas na obhlídku festivalového zázemí. Pokud se někdo chtěl někam posadit, dobře posloužily dva velkokapacitní stany se stoly a lavicemi naproti velkému pódiu, nebo jen zatravněná plocha na vrcholu hradeb. Kousek vedle se o zahánění hladu staralo několik stánků nabízejících bohatý sortiment od klasických grilovaných klobás a pečených brambor, přes zelňačku až po prodej palačinek a koláčků. Tedy pro každého něco. O pitný režim se krom vody a tvrdého alkoholu postaral hanušovický pivovar Holba, jenž nám do kelímku ládoval svůj jedenáctistupňový ležák jménem Šerák. Konec areálu nepatřil nikomu jinému než nesmrtelným Toi-Toikám. Mimo výše jmenovaného se našlo i pár stánků s rockovým oblečením a bižuterií. Na tak malý festival bych řekl, že výběr byl opravdu bohatý.

Ani jsem nestihl ochutnat zlatavý mok a už se z pódia ozývala první skladba DARK GAMABALLE. Vzhledem k tomu, že tuto kapelu na koncertech potkávám už déle jak deset let, tak jsem věděl, co od ní můžu očekávat. Pánové předvedli svůj typický energický set plný známých songů, na který se chytali především ti později narození. Jelikož věkový průměr byl někde kolem padesáti, je jasné, že ohlas nebyl nijak valný. Za mě dobrý průměr. Jen nevím, proč kapela se songy jako „Svět za dekou“, „Mixér“, nebo „Netopýr“ je stále ještě pro mnoho lidí velkou neznámou.

Poté, co DARK GAMBALLE opustili pódium, přišla půlhodinová přestávka a s ní i přestavba stage. Najednou se objevily kulisy a za zvuku intra nastoupila první z českých legend. Ihned šlo poznat, na které kapely fanoušci přišli. Od teď až do konce celého festu bylo před pódiem plno. CITRON nemá smysl dlouze představovat. Jen zmíním, že kapela ráda hraje svůj starý materiál, při kterém vzpomene i na zesnulé členy a mimo to občas vydá i nové album. I dnes pod žhnoucím sluncem došlo jak na songy nové, tak na ty staré, např. „Ocelové město“, „Radegast“, „Zahradní slavnost“ a jiné. Muzikanti mají sice o nějaké to kilo navíc, ale i přesto dokázali předvést parádní show a nebojím se říct, že mezi nimi a publikem přeskočila ta správná jiskra, která zapálila
dobrou atmosféru. Po dvou přídavcích, z nichž jedním byl hit „Už couvám“, všichni odkráčeli spokojeně do šaten.

Nevím jak ostatní, ale od slovenských veteránů TUBLATANKA jsem toho moc nečekal. Hlavně kvůli obavám, jež se záhy zcela potvrdily. Mám rád, když kapela několika skladbami zavzpomíná na svou dřívější historii. Dokonce mi nevadí, když těch vzpomínkových skladeb je trochu víc, ale vadí mi, když kapela po více jak dvaceti letech nostalgicky vzpomíná, jaké to tehdy bylo. Muzikanti odění do saténových bílých košilí, bílých triček a světlých kalhot á la léta osmdesát si vylévají srdce a stále dokola se plácají v minulosti. Set TUBLATANKY mi připadal, jako mladšímu ročníku, spíš jako neschopnost muzikantů srovnat se s tím, že je dnes jiná doba. Oproti předešlému setu CITRONU, který se s nástrahami času vyrovnal se vztyčenou hlavou, působila TUBLATANKA spíš jako kapela, jež čeká, že se opět vrátí časy, kdy budou na vrcholech hudebních žebříčků. Když jsem se ale podíval kolem sebe, tak bylo více než jasné, že spousta přítomných se ve skladbách spolu s Martinem Ďurindou ráda vrátí do minulosti.

Bylo právě půl hodiny po osmnácté, když se pevností rozeznělo intro hlásající že na scénu přichází britská legenda hard rocku. Pokud se u předešlých kapel zdál zvuk v pořádku, tak právě při setu URIAH HEEP bylo jasně slyšet, že šel udělat podstatně lépe. Celá kapela šlapala jako dobře namazaný stroj a hlavní principál Bernie Shaw předváděl divadlo, které vtáhlo do děje jednotlivých skladeb snad každého. Šedivý pán Phil Lanzon za klávesami jen zářil a sóla vystřižená od Micka Boxe byla jen třešničkou na dortu. Nutno podotknout že všechno hnalo do popředí rytmické duo Russell Gilbrook a Davey Rimmer. Kapela provětrala stejně tak, jako předešlé uskupení starší i novější repertoár. Osobně znám od kapely jen její nejslavnější songy a tak trochu jsem doufal, že na ně dojde. Především proto, abych zažil ten odér sedmdesátých let stejně, jako před několika lety na koncertu Kena Hensleyho. Nutno podotknout, že tato atmosféra se nedostavila. Asi kvůli energii, kterou kapela doslova tryskala do širého okolí. Nevím, zda kapela hrála opravdu celé dvě hodiny, ale mně osobně to připadalo, že byl set podstatně kratší. Možná to bylo tím opravdu strhujícím vystoupením. Dokonce po setu UH sám pořadatelský tým tohle vystoupení zhodnotil slovy. „To bylo to nejlepší vystoupení za celých pět let.“

Vedle nesmírně povedeného vystoupení URIAH HEEP vypadalo představení STROMBOLI jen jako oťukávání kapely s publikem. Nemyslím si, že by bylo vyloženě špatné, ale po starých pánech se to tak opravdu jevilo. Řady fanoušků značně prořídly a krom kytaristy Michala Pavlíčka se všichni ostatní členové zdáli být trochu unavení. Především vystupování Báry Basikové bylo takové nijaké. Navíc, když po páté skladbě přihlížející vyzvala, abychom si všichni zavzpomínali na dobu před třiceti lety, tak mi bylo více než jasné, že tady nic nového neuvidím a tak jsem zvedl kramle, vzal pivo a valil domů.

Když jsem se na BRCOA chystal, měl jsem jistá očekávání. Ta se mně, až na vystoupení STROMBOLI, do nejmenšího splnila. Proto, když večer po horkém dni konečně přišel teplý déšť, byl pocit z vydařené akce o to lepší. Dokonce jsem ocenil i dodržený noční klid, díky kterému jsem byl už před půlnocí doma.
sdílet
Přečteno: 967x Autor: Luma | Další články autora
Datum: 16. 6. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 1. 2020 | Autor: Bury
Brankář Boston Bruins dostal repliku bicích Larse Ulrichačtěte zde »

21. 1. 2020 | Autor: Johan
tartarO:s představují nový songčtěte zde »

21. 1. 2020 | Autor: Bury
Dave Lombardo si znovu zahrál skladby od SLAYERčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Coornelus
Novinky z MetalGate Records - PURNAMAčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Bury
HUMAN IMPACT chystají debutní albumčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Bury
BONDED mají nové lyric videočtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Johan
SEVERALS, Luna, 2020čtěte zde »

19. 1. 2020 | Autor: Bury
D.O.A. mají video z hokejovou tématikoučtěte zde »

19. 1. 2020 | Autor: Bury
Přestože je Chester Bennington z LINKIN PARK mrtev, má videočtěte zde »

18. 1. 2020 | Autor: Bury
KREATOR propagují chystaný živákčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

29. 12. 2019 | Rozhovory
KAVIAR KAVALIER – Asi to zní přehnaně a nafoukaně, ale považuju album „Hotel Inkontinental“ dokonce za nejlepší album všech dob. Je tam všechno.celý článek »

12. 1. 2020 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (BIGBOSS BAND) – Nikdy nedělám více verzí do zásoby, nikdy znovu skladbu nepřezpívávám. Nikdy. Říkám vždy, že napoprvé to zazpívalo srdce a tak to musí zůstat.celý článek »

1. 1. 2020 | Recenze
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

6. 1. 2020 | Recenze
BIGBOSS – Než zemřucelý článek »

4. 1. 2020 | Reporty
ELEPHANTS, SECOND BREATH, NOTHING LEFT TO SAYcelý článek »

28. 12. 2019 | Recenze
BLOOD INCANTATION – Hidden History of the Human Racecelý článek »


Poslední diskuse

MERESIEW, DELUSION, LIBIDO CHALLENGE, MY HARD LESSON
Datum: 13. 1. 2020 15:18:35
Autor: Ela
Titulek: hlavy :)

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola osmá: Sestava v záloze.
Datum: 10. 1. 2020 20:20:21
Autor: Pekárek
Titulek: ...

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 6. 1. 2020 10:45:59
Autor: BigBoss
Titulek: Tralala

diskuse k článku »

STRIGOI – Abandon All Faith
Datum: 3. 1. 2020 08:30:42
Autor: Anahematar
Titulek: Co člověk to názor

diskuse k článku »

Crust/Grind & Hardcore Party vol.10 - info
Datum: 3. 1. 2020 08:13:41
Autor: balda
Titulek: Info

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 2. 1. 2020 20:04:15
Autor: Čert
Titulek: FS je nejvíc

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama