ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

Největší hardcore tour se po roce vrací - PERSISTENCE 2020 - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

DEBUSTROL a MORTIFILIA - infočíst info »

FRONT LINE FEST III - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »


Další nové články

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »


Koncerty

24. 1. 2020
Havlíčkův Brod - KD Ostrov
Hrají: THE FIALKY - 77 punk ( Praha ), NEŽFALEŠ - ...

24. 1. 2020
Klub 007,Praha
Vítr skučí nad ledovou krajinou, stromy se prohíba...

25. 1. 2020
S-Cube Olomouc
ROTTEN FEST vol 22. S-Cube Olomouc 25.1.2020,od 18...

25. 1. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 25. 1. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 1. 2020
Restaurace U Chovatelů
Druhý ročník temnoty je před námi! NĀV - J...

25. 1. 2020
Trutnov
Křest EP Překrásný nový svět. Brünner Todesmarsch,...

1. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 2. 2020
Hudební klub Lokálka - Hostivice
Dead Daniels (Praha)...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Reporty » ROCK FOR PEOPLE 2015 / FAITH NO MORE

8. 6. 2015ROCK FOR PEOPLE 2015 / FAITH NO MORE

5.6.2015, Hradec Králové
FAITH NO MORE nakonec přece jen v Hradci Králové v rámci festivalu Rock for people vystoupili. Před třemi léty zavalil areál apokalyptický déšť a nenechal okusit posluchačům genialitu téhle kapely, která byla vždy o krok napřed, letos tomu bylo naopak. Bylo skvělé počasí… a vlastně mě nenapadá nic moc, co by šlo označit za špatné.

Na obávané páteční kolony naštěstí nedošlo a strach z dopravní situace u areálu se ukázal jako zbytečný. Vše pečlivě zorganizované, akreditace vyřízena rychlostí blesku, parkování na pohodu, vstup do areálu a „šacování“ naprosto v klidu a jsme tady. Celá naše tříčlenná výprava se ocitla v tomto areálu poprvé a jsme velice mile překvapení. Všude dostatek místa k sezení a odpočívání, na každém rohu možnost svlažit hrdlo, něčeho pojíst. Žádné otravné žetony, ani jsem nestačil vypozorovat buranské metalové manýry. Všichni víme, co se dělo na festivalech, než byly vratné kelímky od piva. Vše využíváme a zkoušíme a máme to „štěstí“, že slyšíme i kousek LIMP BIZKIT, na které jsme prostě staří pánové. Zajímalo by mě, kolik těch mladých lidí poznalo ten kytaristův riff od SLAYER (úsměv). Nemá cenu si nic nalhávat, stejně jako my, tak drtivá většina přijíždí na FAITH NO MORE. Věkový průměr se rapidně navyšuje a na mladého člověka pomalu nenarazíš (úsměv).

Tekutiny doplněny a tak se jdeme podívat co nejblíž k pódiu, kde kdybychom moc chtěli, mohli bysme zůstat tak na úrovni třetí řady. Nevěřícně kroutíme hlavou, pro jistotu zapustíme kořeny tak na deseti metrech od pódia, sice se bojíme zvuku, ale risknout se to musí. Za neustálého kecání nám pak hodina uteče jak voda. Na minutu přesně se na na stage začnou courat hlavní protagonisté, kteří jsou zase eveidentně o kus šedivější oproti šest let starému koncertu v Praze. Za skvělého světelného parku a scény, kdy je pódium naplněno tisícemi květin, začnou znít tóny singlovky „Motherfucker“. Ta i díky tomu, že vyšla dostatečně brzo před novou deskou, se už v podstatě stala hitovkou. Refrén pak zpíval snad úplně každý. Husí kůže byla samozřejmostí. První dvě skladby bohužel narušoval blízký ohňostroj, který oproti tomu jak jsem si myslel, nebyl součástí RFP, ale údajně se jednalo o soukromou akci někoho, kdo si pořádal party na vedlejším pozemku. Tak nevím, ale smysl téhle akce mi úplně unikl, kromě toho, že to rušilo. Inteligenti. Tohle snad byla jediná kaňka na koncertě, který se odvíjel v příjemné a až nostalgické atmosféře. Starší skladby jako „Epic“, „Midlife Crisis“, sice nechají vzpomenout na telecí léta, ale i teď fungují naprosto suverénně. Což jde v ruku v ruce s jejich přednesem. O tom, že jsou FAITH NO MORE partou nadprůměrných muzikantů, není potřeba spekulovat, ale nejvíc vám to dojde při živé prezentaci a pohledu na pány. Gouldova basa v kombinaci s Bordinovými bicími je prostě geniální. O klávesách netřeba taky pochybovat. Nejméně nápadný je kytarista Jon Hudson, ale ta kytara je u FAITH NO MORE opravdu až na posledním místě. Navíc mít v kapele maestra Pattona je prostě terno, ten chlap se prostě povedl. Tenhle nejlepší zpěvák na planetě (to mi prostě nikdo nevymluví) přesvědčoval o svých kvalitách každým tónem, který se mu linul z úst. A když s prstem v nose odzpíval a odeřval hlasově variabilní a náročnou „The Gentle Art of Making Enemies“, shodli jsme se, že je to v dobrém slova smyslu magor (úsměv).

Koncert pochopitelně obsahoval velké množství nových skladeb z čerstvého alba (pět), což se odrazilo na tom, že se nedostalo na skladby, které by pamětník slyšel radši, a tak absence „From Out of Nowhere“, „A Small Victory“, „Digging the Grave“ nebo „Just a Man“, zamrzela. Nicméně to nemohlo překazit maximálně pozitivní dojem z akce, které jsem
se tak trochu bál, ale která dopadla asi 10x lépe, než jsem čekal. FAITH NO MORE předvedli a odehráli skvělé vystoupení ve vynikajícím zvukovém kabátě. Počasí vyšlo na 110 %, lidí rozumně, některé zdroje mluví o 22 tisících lidí, já měl kolem sebe v desáté řadě dostatek místa na soukromý taneček. K pozitivním dojmům dopomohl skvělý areál a pohodová atmosféra, cítil jsem se tu hodně dobře a ne jak v mraveništi. Až jednoho zamrzelo, že tu nemohl pobýt déle.

(Coornelus)Občas člověk vyrazí na festival jen kvůli jedné kapele. Tak tomu bylo v mém případě s FAITH NO MORE a Rock For People. Musím ale říct, že jak areál, tak i organizace festivalu mě příjemně překvapily. Nikde jsme nečekali dlouho, nikde téměř žádné fronty, ať už při parkování, u stánkû nebo na WC. Oproti původní představě, že kapelu uvidíme někde z padesáti metrû, jsme stáli cca 10 metrû od pódia. Sice to znamenalo zabrat místo cca hodinu před začátkem koncertu, ale stálo to za to. Navíc, celou tu dobu člověk mohl pozorovat, jak bedňáci dokončují bíle laděnou scénu s tolika kytkami, že by se za ně nemulo stydět ani květinářství.

Pár minut před anoncovaným začátkem zahlédnu divákům kynoucího bubeníka Mikea Bordina a siluety ostatních, jak se trousí na pódium. Tak, a je to tady. Úvod obstarává „Motherfucker“ z aktuální desky „Sol Invictus“, kterou kapela natočila po dlouhých osmnácti letech. Pravda, pánové trochu zestárli, vlasy jsou občas šedivější a je jich míň, ale na síle jim to neubralo vůbec nic. Středem pozornosti je samozřejmě zpěvák Mike Patton, výrazem někde mezi mlsným kocourem a pacientem psychiatrické léčebny, který vám nikdy moc nedovolí odhadnout, ve kterém momentu zrovna přejde od klenuté melodie k tomu, že zapiští, jako kdyby ho na nože brali a málem spolkne mikrofon.

„Kde je dnes déšť?“, ptá se publika klávesista Roddy Bottum. Je vidět, že kapela na své zdejší předchozí, kvůli silné bouřce neodehrané vystoupení, nezapoměla. Dnes ale počasí vyšlo, po celodenním vedru je tak akorát a FAITH NO MORE jsou tentokrát zpátky i se zmiňovanou novou deskou. Kromě úvodní „Motherfucker“ z ní ještě zazněly, pokud si dobře vzpomínám, další dva, tři kousky,  zbytek koncertu ale už tvořily klasiky devadesátých let.„Be Aggresive“, „Caffeine“, „Evidence“, „Midlife Crisis“, „Epic“, „The Gentle Art Of Making Enemies“, nezbytná „Easy“ nebo přidavková „We Care A Lot“. Nebylo to ale nostalgické vzpomínání, staré hitovky fungují pořád dobře a věci ze „Sol Invictus“ do setu zapadly výborně, i když jsou komplikovanější a ne tak hitové. Navíc jsem si během koncertu znovu uvědomil, jak strašně důležitá je v hudbě FAITH NO MORE rytmika, zejména basa Billyho Goulda je snad téměř nenahraditelná.

Hit střídá hit, publikum skáče jako o život, atmosféra vře, ale všechno má konec. Bohužel. Dva přídavky,  Pattonovo „Ciao!“ a kapela  se loučí, tentokrát nadobro.Hodinu a půl dlouhé vystoupení, velkolepá scéna, skvělý zvuk a originální kapela, která odolává zubu času. Co víc si, když navic ani není bouřka, na festivalu přát?

(Bubu)


Setlist:


 • Motherfucker
 • Be Aggressive
 • Caffeine
 • Evidence
 • Epic
 • Black Friday
 • Ricochet
 • Midlife Crisis
 • As the Worm Turns
 • Spirit
 • The Gentle Art of Making Enemies
 • Easy
 • Last Cup of Sorrow
 • Matador
 • Ashes to Ashes
 • Superhero
 • Sol Invictus
 • This Guy's in Love With You
 • We Care a Lot
 • Pristina

sdílet
Přečteno: 1919x Autor: Coornelus | Další články autora
Datum: 8. 6. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 4)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 1. 2020 | Autor: Bury
Brankář Boston Bruins dostal repliku bicích Larse Ulrichačtěte zde »

21. 1. 2020 | Autor: Johan
tartarO:s představují nový songčtěte zde »

21. 1. 2020 | Autor: Bury
Dave Lombardo si znovu zahrál skladby od SLAYERčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Coornelus
Novinky z MetalGate Records - PURNAMAčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Bury
HUMAN IMPACT chystají debutní albumčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Bury
BONDED mají nové lyric videočtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Johan
SEVERALS, Luna, 2020čtěte zde »

19. 1. 2020 | Autor: Bury
D.O.A. mají video z hokejovou tématikoučtěte zde »

19. 1. 2020 | Autor: Bury
Přestože je Chester Bennington z LINKIN PARK mrtev, má videočtěte zde »

18. 1. 2020 | Autor: Bury
KREATOR propagují chystaný živákčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

29. 12. 2019 | Rozhovory
KAVIAR KAVALIER – Asi to zní přehnaně a nafoukaně, ale považuju album „Hotel Inkontinental“ dokonce za nejlepší album všech dob. Je tam všechno.celý článek »

12. 1. 2020 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (BIGBOSS BAND) – Nikdy nedělám více verzí do zásoby, nikdy znovu skladbu nepřezpívávám. Nikdy. Říkám vždy, že napoprvé to zazpívalo srdce a tak to musí zůstat.celý článek »

1. 1. 2020 | Recenze
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

6. 1. 2020 | Recenze
BIGBOSS – Než zemřucelý článek »

4. 1. 2020 | Reporty
ELEPHANTS, SECOND BREATH, NOTHING LEFT TO SAYcelý článek »

28. 12. 2019 | Recenze
BLOOD INCANTATION – Hidden History of the Human Racecelý článek »


Poslední diskuse

MERESIEW, DELUSION, LIBIDO CHALLENGE, MY HARD LESSON
Datum: 13. 1. 2020 15:18:35
Autor: Ela
Titulek: hlavy :)

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola osmá: Sestava v záloze.
Datum: 10. 1. 2020 20:20:21
Autor: Pekárek
Titulek: ...

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 6. 1. 2020 10:45:59
Autor: BigBoss
Titulek: Tralala

diskuse k článku »

STRIGOI – Abandon All Faith
Datum: 3. 1. 2020 08:30:42
Autor: Anahematar
Titulek: Co člověk to názor

diskuse k článku »

Crust/Grind & Hardcore Party vol.10 - info
Datum: 3. 1. 2020 08:13:41
Autor: balda
Titulek: Info

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 2. 1. 2020 20:04:15
Autor: Čert
Titulek: FS je nejvíc

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama