ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »

Březovská metalová noc - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

24. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 24. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

7. 9. 2019
Chatová osada Luh, Sušice
Šumava AGAINST Sušice, Chatové osadě LUH 7.9.20...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » KRABATHOR, BRUTALLY DECEASED, DISFIGURED CORPSE

20. 3. 2015KRABATHOR, BRUTALLY DECEASED, DISFIGURED CORPSE

18.3.2015, Ostrava – Barrák music club
Abych řekl popravdě, nevzpomínám si, kdy jsem viděl živě KRABATHOR naposled, a už vůbec ne, kdy v Ostravě, nemluvě o tom, že poslední vystoupení s Christopherem si má mírně sklerotická paměť už asi taky nevybaví. Loňský Brutal Assault jsem vynechal, ale podvědomě jsem tušil, že avízovaná jedinečnost festivalového vystoupení vezme za své a že nezůstane jen u jediného comebackového koncertu. Proto mě moc nepřekvapilo, když se na podzim minulého roku vyrojily zprávy o chystané minišňůře konané na začátku letošního jara, a byl jsem zvědavý, neb komentářů na vystoupení v Josefově bylo mnoho, a rád dám na vlastní úsudek. A tak návštěva akce konané v ostravském Barráku byla jaksi povinností, a to nejen pro fanoušky této legendy.

Ale popořadě. KRABATHOR jedou celou akci s BRUTALLY DECEASED, a podle regionu, kde vystupují, je i přiřazen patřičný support. A jsem neskutečně rád, že díky tomu došlo ten večer k další tak trochu výjimečné události, a to k dalšímu dá se říct comebacku, alespoň koncertnímu. DISFIGURED CORPSE, jak známo, byli už před drahnou dobou uloženi k ledu, důvody netřeba rozvádět, a včerejší vystoupení ukázalo, jak velká škoda to je. Ostravská sebranka protřelých chacharů zahrála, jako by z pódia nikdy neslezla, a živelnost jejich vystoupení bylo ukázková a nakažlivá. Mix hc/death/grindu a nevím čeho všeho pumpoval do žil energii jako „za mlada“, a nechce se věřit, že tahle znetvořená mrtvola už tu straší čtvrtstoletí. Hudba se obecně posunula, doba je už poněkud jiná, ale texty jsou aktuální stále, možná ještě více než kdy jindy, a tak nezbývá, než si přát, aby včerejší set DC nebyl posledním. 40 minut dravého výplachu uteklo rychleji než semínko, a závěrečný cover D.R.I. „Violent Pacification“ byl jednoduše zabíjející a povedenou tečkou za skvělým vystoupením. Doufejme, že nedávný nápad zahrát při příležitosti Hadgiho „čtyřicátin“ bude mít ještě další pokračování, protože jinak by to byla fakt škoda.

Těšil jsem se i na show „švédských“ pražáků BRUTALLY DECEASED. Jejich zanícení a zápal pro věc je synonymem poctivosti a upřímnosti, a tak mé očekávání bylo poměrně velké. Ze začátku jsem měl trochu problém se vstřebáním zvuku, který mně připadal poněkud zahuhlaný, ale po nalezení vhodného místa na place jsem si zvykl a od třetí skladby si set vychutnával už naplno. Parádní nasazení, kluci s přehledem prezentovali své sympatické postižení staroškolským severským death metalem, nebáli se šáhnout i hluboko do svých začátků, a k mému potěšení představili také nové kousky, které dávají důvod těšit se na plánovanou novinku a i díky jistým vychytávkám dávají tušit, že se kapela v hudebně poněkud omezeném teritoriu nespokojí s pouhým přehráváním osvědčeného. Za mě spokojenost, kapela dobře zapadla do dramaturgie večera, a těším se na další akce.

A pak už napráskaný klub čekal na hlavní událost večera. KRABATHOR jsem během svého života viděl nesčetněkrát, ať už v klubech nebo na festivalech, z nichž mnohé už patří také minulosti. Sic jsou vzpomínky spojené s touto nepřehlédnutelnou ikonou tuzemského metalu už mnohdy hodně staré, stále jsou silné a čerstvé. Na akci jsem šel s tím, že to bude asi trochu nostalgické a očekával možná i jakýsi patos, nešlo nevnímat mnohé leckdy různorodé reakce na loňské vystoupení na BA. Tady bych chtěl říct jednu věc, ať se prosím na mě případně nikdo nezlobí. Pro všechny, kteří mají potřebu za reunionem kapely hledat jakési konspirace, finanční kalkul, pitvat se v oprávněnosti
tohoto návratu a zkoumat současnou formu zasloužilého tria a já nevím, co ještě, mám jednoduchý vzkaz: JDĚTE DO PRDELE! Protože to, co jsem včera viděl já, bylo něco neskutečného. Jsou koncerty a pak jsou Koncerty. Včerejší akce díky Brunovi, Christopherovi a Pegasovi patřila do té druhé kategorie a vím jistě, že z paměti nikdy nezmizí. Vážně smekám, protože vystoupení předčilo veškeré mé očekávání, a to všech směrech. Zabíjející show otevřela projekce na improvizované plátno, jež dala vzpomenout na historické začátky kapely a na časy, kdy se i z Ostravy jezdilo na pražské Death Metal Session. Střih, vzpomínky vystřídala realita, a to, co jsme viděli a slyšeli na plátně, je tu najednou v současnosti a živě. „Totální destrukce“, kteroužto klasicky polooděný Bruno odzpíval v plynové masce, načala masakr, který se těžko slovy popisuje. Od začátku výborný zvuk, skvěle přizpůsobený nástrojovému obsazení a potřebám skupiny, nasazení „jako kdysi“, a skoro slza v oku, kterou nepotlačila ani následující „Apocrypha“, kde už se dostalo ke slovu i hrdlo Chrise. „Liquid“ a „Pain of Bleeding Hearts“ zahnaly pochybnosti o tom, jak na tom KRABATHOR v současnosti instrumentálně je, a znovu se budu opakovat, ale doopravdy smekám před bandou, jejíž společné zkoušky před tour daly by se spočítat na prstech ruky nešikovného truhláře, a zahraje na takové úrovni. Nostalgie samozřejmě měla logicky své místo, ale KRABATHOR jasně ukázal, že i v současnosti strčí většinu dnešních souputníku hravě do kapsy. Viz následující „Psychodelic“ (jemuž předcházelo intro „Royal Crown“ jako na debutu), skladba byla zahrána v neskutečném tempu, zrychlená byla i „Eternal“. „Faces Under the Ice“ byla koncertní tutovka už kdysi, překvapilo mě zařazení „The Loop“, ale sedlo to parádně. Od KRABATHORU mám nejraději album „Lies“, jež bylo v mnohém zásadní jak pro kapelu samotnou, tak pro zdejší scénu, a dodnes ho považuji za jedno ze dvou nejlepších alb české tvrděmetalové arény. Takže netřeba asi zdůrazňovat, že při štycích „The Truth About Lies“ a „Unnecessarity“ jsem tekl blahem, a už věděl, že tento večer je mimořádný zážitek. Následující song „Orthodox“ byl skoro povinností a najednou se blížil finiš. „Imperátor“, ovace jak sviňa, a samozřejmě přídavek dávné klipovky „Pacifistic Death“. Outro v podobě „Believe...“ mělo vše uzavřít, ale partyji se ještě nějak nechtělo kapelu opustit, a tak nakonec tečku obstaral song „pro důchodce“ „Běsníci válka“. Loučení, děkovačka, nefalšované emoce, pozitivní atmosféra všude vůkol, nezapomenutelné okamžiky..

Včerejší večer jsem nejen já omládl o nějakých 20 let. Kdyby mě mučili, tak nemám nic, co bych mohl vytknout. Nejen vystoupení všech tří kapel přispělo k tomu, že (i když je to tvrzení možná trochu předčasné) šlo zřejmě o jeden z vrcholů poslední doby, alespoň pro mě. Viděl jsem a slyšel více, než v co jsem mohl doufat, potkal spoustu známých, o některých z nich jsem už ani nevěděl, že žijí, a přestože akce končila poměrně brzo, domů jsem se dostal až k ránu, pořád bylo s kým a o čem klábosit. Netřeba asi připomínat, že nikdo z vystupujících neměl sebemenší problém pohybovat se normálně mezi lidmi, takže kdo chtěl, mohl třeba se členy KRABATHOR v pohodě pokecat i po ukončení akce. Žádné hvězdy, ale srdcaři a stylu oddaní chlapi, takoví, jak jsme si je vždy pamatovali. A tak nezbývá než přát si jediné, a to aby nezůstalo jen u této krátké česko-slovenské šňůry, a někdy v budoucnu si ještě tento zážitek zopakovali. Velký dík všem, kteří se o něj zasloužili!!
sdílet
Přečteno: 1457x Autor: prepil | Další články autora
Datum: 20. 3. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 8. 2019 | Autor: Bury
ČAD chystají nové album a lákají na něj videoklipemčtěte zde »

22. 8. 2019 | Autor: Johan
JÓB chystají debutové EP - teaserčtěte zde »

22. 8. 2019 | Autor: Bury
David Hasselhoff a MINISTRY. Že to nejde dohromady? Ale jde!čtěte zde »

21. 8. 2019 | Autor: Johan
ŠUMAVA AGAINST 7. 9. 2019 v Sušicičtěte zde »

21. 8. 2019 | Autor: Bury
OPETH zveřejnili skladbu z chystaného albačtěte zde »

20. 8. 2019 | Autor: Johan
Vychází 89. číslo Pařátučtěte zde »

20. 8. 2019 | Autor: Bury
Iggy Pop má nový videoklipčtěte zde »

20. 8. 2019 | Autor: Bury
WHILE SHE SLEEPS mají nové videočtěte zde »

19. 8. 2019 | Autor: Johan
DILIGENCE a další 6. 9. 2019 v Prazečtěte zde »

19. 8. 2019 | Autor: Bury
Kytarista MOTÖRHEAD vydá sólové albumčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

24. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den první (pátek)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:32:30
Autor: Admin
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:22:24
Autor: ancient
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 10:02:44
Autor: Vit
Titulek: Deicide

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 07:35:47
Autor: Lukas
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečny
Datum: 15. 8. 2019 09:19:31
Autor: Marek
Titulek: Kulhavý neberem!

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama