ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »

ABORTED, ENTOMBED A.D., BAEST - infočíst info »

RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »

Titáni thrash metalu SLAYER se loučí koncertním filmem plným krve - infočíst info »

METALURGIA festival – info číst info »

SACRED REICH - infočíst info »

PUNK AND HARDCORE SESSION no.9 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 10. 2019
Brno
Kabinet Múz a kolektiv Red Mode Vás zvou na říjnov...

19. 10. 2019
Ostrava - Barrák
Folk Metal Pilgrims – 19. 10. 2019, Barrák, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav, Farářova Sluj
Bob Malström (Fin), Marianas Rest (Fin), Crimson R...

26. 10. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.21. UxLxCxMx -GER./One Day In Fuk...

27. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
NEDĚLE 27. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » INFERNAL TOUR, 14.2.2015, Brno - M13 klub

24. 2. 2015INFERNAL TOUR, 14.2.2015, Brno - M13 klub

ET MORIEMUR, SELF-HATRED, MALLEPHYR
První pohled: Niviat

Po ranním těžkém vstávání a procházce po krásách Olomouce, kde nechyběla zastávka na pivo, jsme se po poledni v několika autech vypravili směr Brno. Hned po příjezdu následovala hromadná zastávka v Pegasu, kde se nejlépe čerpaly potřebné síly na večer.

Oproti včerejšku bylo v M13 přeházené pořadí a proto jsme si mohli tentokrát jako první vychutnat SELF-HATRED. Ti byli oproti včerejšku jistější, byla na nich však cítit únava, která trochu narušovala atmosféru. Zvuk byl mnohem lepší než včera a proto tentokrát vyzněly některé části, které v Olomouci zapadaly do šumu. O to poutavější byl poslech všech skladeb a srovnání toho, co ucho slyšelo necelých dvacet čtyři hodin před tím. K velké škodě na celkovém dojmu ubíraly jinak nazvučené vokály, které bych si v doom metalu představovala více zkreslené.

Pekelní MALLEPHYR měli tentokrát číslo dva, ne však ve výkonu. Jak jsem již zmínila, zvukový posun vytáhl na světlo dosud skryté kvality a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Black metalové riffy dostaly ostřejší a říznější podobu a energie byla doslova nabita negativními emocemi. Opatovo výrazivo bylo snad ještě temnější než obvykle, jen se nějak zmenšila četnost „UGHHH!!!“, které mi tam nějak chybělo. (smích) Také byly konečně slyšet i baskytarové party, které jsem si tentokrát dosytosti užila.

Večer ukončovali ET MORIEMUR se svou porcí dekadence a deprese, kterou neskutečně skvěle vyjadřuje Zdeněk Nevělík, vokalista, z kterého charizma září na dálku. Pocity a prožitky jsem zažívala téměř totožné, jako včera. I v životě muzikantů však nastanou okamžiky, kdy si i nejpreciznější hráč vybere tu trochu pověstné smůly. Jako by se nedala tento večer uplatit, stalo se pár nepříjemností v podobě upadlého popruhu na kytaru, který zapříčinil drobný prostoj mezi dvěma skladbami a jemně tak narušil proudící atmosféru. Svoji porci si bohužel vybral i baskytarista. Vše však dokázalo, jak zkušení muzikanti před námi stojí a že i přes nepřízeň osudu dokáží odehrát vystoupení, které posluchače dostane do kolen.

Nezbývá, než poděkovat pořadatelům, že zorganizovali tento nadmíru příjemný a dekadentní večírek, naplněný zajímavými lidmi, působivou hudbou a příjemnou doprovodnou show.


Druhý pohled: Opat

Do Brna jsme se vydali chvíli po poledni, následně jsme načerpali síly procházkou po překvapivě klidném městě a pivkem v pivovaru Pegas (kvalitka). Musím „moravskó“ metropoli pochválit, poprvé jsem měl více času se projít centrem a oproti neustále lidmi přecpané Praze to bylo příjemné.

A ještě příjemnější byl samotný klub m13, ve kterém se večer měla konat čtvrtá zastávka Infernal Tour. Lepší místo na koncerty jsem v České republice dosud neviděl. Prostorný plac včetně pódia, vyvýšený stupínek pro bicí soupravu, všude po klubu výzdoba v rockovém a metalovém stylu, kytary, plakáty, obrazy. Jediným menším minusem může být znovu velmi malá backstage, což je nedostatek většiny tuzemských klubů, ale aspoň nějaká. Ani to Starobrno mi nevadilo (to proto, že jsem jakožto řidič nemohl pít – smích).

Tentokrát byl program lehce proházen a večer tak započali SELF-HATRED, nová black/doom metalová skvadra z Plzně se zkušenými muzikanty ve svých řadách. Měl jsem tu čest být u jejího úplně prvního koncertu v Plzni, kde mě sedmičlenná formace mimořádně zaujala. V Brně to nebyl až tak silný zážitek jako na západě, kde vystoupení nechybělo takřka nic. Nemělo to tentokrát takovou atmosféru, nedokázal jsem se do hudby úplně vžít. Myslím, že nějaké vtípky mezi skladbami atd. do doomu úplně nepatří, narušuje to onu auru
sklíčenosti. Ale například trochu více odsejpající song „Christmas“ mě naopak naživo dostal.  Nebyl to tedy v Brně takový skvost, jako na pre-Phantoms Party, přesto musím znovu pochválit velice propracované kompozice včetně variability dua za mikrofony Felis˗Kaťas a těším se na další setkání (které mimochodem proběhlo už v pátek 20.).

Po SELF-HATRED přišlo na řadu autorské čtení pana říkajícího si Red Bollow. Nechci jej moc hodnotit, asi to prostě nechápu a desetiminutový monotónní projev mě nějak nezaujal. Jak říkám, mě tohle jednoduše nebere, přijde mi to spíše úsměvné, ale proti gustu langustu.

Ať už to mohu přičíst únavě či čemukoliv jinému, nahromadily se v nás během dne negativní emoce, které vedly k tomu, že jsme s MALLEPHYR celý set odehráli asi dosud nejrychleji (smích). Musím ale říci, že nám to v Brně sedlo, oproti Olomouci jsme lehce proházeli setlist a po koncertě jsme byli náležitě vyřízení a spokojení (což u mě není tak obvyklé – úsměv). I nepříliš početné publikum vytvořilo velmi příjemnou atmosféru, za kterou velmi děkujeme. Worship Satan!

Po MALLEPHYR následovala Balgorothova všestranná show (karetní, ohňová atd.) a žonglérské vystoupení, které se na můj vkus docela protáhlo. Závěr moravské štace patřil ET MORIEMUR a když si přečtete report z páteční show v Olomouci, budete mít zároveň přesný popis mých dojmů z Brna. Pánové mě znovu odrovnali, bylo to fantastické. Nemá cenu opakovat řečené, byl to téměř totožný skvostný zážitek a procítěný závěr v podání vokalisty Zdeňka zakončil Moravian Infernal Tour se vší depresí.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří dorazili na jeden z koncertů, Arcanovi za pozvání a v neposlední řadě kapelám ET MORIEMUR a SELF-HATRED za parádní společný víkend.


Třetí pohled: Aleš

Po skvělém koncertu v Mitrilu a ještě bujařejší afterparty jsme přenocovali omylem v ubytovně na pokoji s úplně cizími lidmi. Omluvně jsme se rozloučili, posnídali roztroušeni v lokálních pivovarech a na oběd dorazili do Brna. Tam nás nalákal další skvělý pivovar – Pegas. Po nabrání sil a příchodu do klubu M13 jsem byl ohromen. Lepší prostor pro hraní jsem snad ještě v Čechách nezažil. Perfektní podium, skvělý zvuk, kvalitní zvukař – nebýt Starobrna na čepu, mé nadšení by neznalo mezí. Škoda jen, že toho večera nebyla návštěvnost stejně početná, jako den předtím v Olomouci. V té jsme odehráli se SELF-HATRED bohužel horší koncert. Pozvednutí kapelního sebevědomí na tradiční úroveň sebenenávisti se tedy podařilo až právě v M13.

Po nás nastoupili přátelé z MALLEPHYR. Během jejich koncertu se začali trousit do sálu i známé tváře těch, které jsem dlouho neviděl – přátelé z HEIDEN a SOMNUS AETERNUS, které tímto zdravím a cením si jejich návštěvy. MALLEPHYR byli tentokrát obdařeni takovým zvukem, který pro ohromení přítomných přesně potřebují. Perfektně nazvučené bicí, kde blastbeaty zabíjí, řezavé kytary, Opatův charismatický vokál a barevný oranžový zvuk jednoho z nejkrásnějších baskytaristů všech dob. Přehráli své skvělé demo a zaregistroval jsem i dvě nové skladby. Dostalo se mi těch pocitů, které jsem zažil při jejich prvním koncertu v plzeňské Lampě. A to těch, že o téhle kapele ještě bude setsakra slyšet. A ta suverénní smršť, kterou pánové na podiu předvedli, mne o tom opět utvrdila.

Před závěrečným setem ET MORIEMUR se strhla ještě i fakírská, ohňová a další zábava harcovníka Balgrotha a jeho kolegy. Po doomovém závěru celého večera musím ohodnotit oba koncerty jako opravdu zdařilé. Jsem nadšen, že se povedlo odehrát tyto koncerty ve společnosti plzeňských kolegů, nových přátel a mezi skvělým moravským publikem. Díky za vše a budu se těšit na další akce uměleckého uskupení Infernalismus!

Fotky: Oskar999

Celá galerie na Photomusic

sdílet
Přečteno: 2545x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 24. 2. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 22) SELF-HATRED MALLEPHYR ET MORIEMUR

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 10. 2019 | Autor: Johan
Basinfirefest se vrací!čtěte zde »

18. 10. 2019 | Autor: Johan
Takto znie album Fragments od THE RISING SIGNčtěte zde »

17. 10. 2019 | Autor: Bury
DIE KRUPPS mají nový song z chystaného alba čtěte zde »

17. 10. 2019 | Autor: Bury
CLAWFINGER před časem zveřejnili nové videočtěte zde »

16. 10. 2019 | Autor: Mikael
Folk Metal Pilgrims již tuto sobotu v Ostravěčtěte zde »

16. 10. 2019 | Autor: Johan
PIPES NAD PINTS mají nový videoklip o svoboděčtěte zde »

16. 10. 2019 | Autor: Bury
CANNABIS CORPSE mají nový videoklip čtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Johan
YTIVARG představují nový song coby lyric videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
MACHINE HEAD mají nový song a k němu videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
JINJER představují nové videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

29. 9. 2019 | Rozhovory
Jiří Panther Rosa (TORTHARRY, FINAL FLAG) – Jsem odmala zvyklý hrát více stylů.celý článek »

26. 9. 2019 | Reporty
LVMEN, NIKANDER, ESAZLESA celý článek »

23. 9. 2019 | Reporty
KAFEST vol. 2celý článek »

1. 10. 2019 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »

3. 10. 2019 | Reporty
GRIDE, DEZINFEKCE, БУТ celý článek »


Poslední diskuse

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - info
Datum: 16. 10. 2019 10:46:10
Autor: Peťan
Titulek: Vstupenky na místě!

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 16. 10. 2019 09:54:40
Autor: Jeff
Titulek: Snet

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:03:52
Autor: Asura
Titulek: Pravopis

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:02:30
Autor: Asura
Titulek: To Peťan

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 12:46:08
Autor: Peťan
Titulek: Vývozní artikl

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 11:04:34
Autor: Asura
Titulek: Demo

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama