ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »

ABORTED, ENTOMBED A.D., BAEST - infočíst info »

RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »

Titáni thrash metalu SLAYER se loučí koncertním filmem plným krve - infočíst info »

METALURGIA festival – info číst info »

SACRED REICH - infočíst info »

PUNK AND HARDCORE SESSION no.9 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 10. 2019
Brno
Kabinet Múz a kolektiv Red Mode Vás zvou na říjnov...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

26. 10. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.21. UxLxCxMx -GER./One Day In Fuk...

27. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
NEDĚLE 27. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

27. 10. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: HOUBA punkrock legenda ( Ústí n. L. ), POZO...

2. 11. 2019
Parlament Club Plzeň
Podzimní vejplach kde vám nasypou thrashoví Bastar...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » INFERNAL TOUR, 13.2.2015, Olomouc - Mitril bar-club

23. 2. 2015INFERNAL TOUR, 13.2.2015, Olomouc - Mitril bar-club

ET MORIEMUR, SELF-HATRED, MALLEPHYR, NIHILISTIC ATTEMPT
Opatovy dojmy:

Druhý únorový víkend byl pro trio kapel ET MORIEMUR, SELF-HATRED a MALLEPHYR ve znamení dvou moravských štací pod záštitou Infernal Tour. Na pátek třináctého byl naplánován výlet na Hanou do tamní metropole Olomouc, následující den celkově cca 20člennou bandu (včetně pořadatelské party a umělců, kteří zpestřovali program) čekal přesun do Brna. Pro nás (MALLEPHYR) šlo o zatím nejdelší výlet za hraním a naše předcházející pocity mohu popsat jako „těšivost“.

Už na cestě do Olomouce, na níž jsme strávili celkem bezmála šest hodin, nás potkaly nepříjemnosti v podobě chvílemi takřka nehybné kolony způsobené nehodou. Ke klubu Mitril jsme se tedy dostali s menším zpožděním, na žádné vykecávání a pochlastávání tedy čas nebyl a šlo se rovnou na věc, jelikož jsme měli celý večer odstartovat.

Klub Mitril, to je totální underground, a přes počáteční lehké obavy jsme došli k tomu, že pro podobnou akci je to v podstatě vhodný plac. Nenachází se zde žádné pódium, nezvučilo se v podstatě také skoro nic. Už kolem osmé hodiny, na kterou byl plánován start akce, bylo v klubu pěkných pár desítek lidí, hrálo se nám tedy od počátku dobře, atmosféra byla příjemná a odezva taktéž. Undergroundový nádech koncertu mě vybičoval k nadměrnému užívání „UGH!!!!!“, prostě nešlo odolat, nezlobte se. (smích)

SELF-HATRED jsem důkladněji slyšel až v Brně, přeskočím proto rovnou k ET MORIEMUR. Kapela na sklonku loňského roku vydala počin „Ex Nihilo in Nihilum“, jež se pro mě stal absolutním topem 2014 na tuzemské scéně. Zničující atmosféru z desky dokázala pětice přenést i na „pódium“ a posilněn nějakým tím likérem jsem si vystoupení „užíval“, ač to zní ve spojitosti se skličujícími kompozicemi nepatřičně. Až funeral doomové pasáže jsou občas proříznuty ostřejšími a často nepředvídatelnými party, které udržují jakousi napjatou atmosféru po celý koncert. ET MORIEMUR mě jak v Olomouci, tak v Brně naprosto dostali a potvrdili pozici jedné z nejlepších kapel současnosti v České republice.

Po skončení akce jsme se vydali na blízkou ubytovnu, abychom načerpali alespoň nějaké síly na druhou štaci (což stejně moc nešlo vzhledem k nějaké motorové pile, která po celou noc řezala v našem pokoji – smích).


Jak to viděla Niviat:

Temný, dekadentní večírek pod taktovkou Infernalismus ArtGroup, zavítal 13. a 14. února na Moravu a to konkrétně do Olomouce a Brna. Spolu s kapelami jsme si mohli kulturní zážitek obohatit i o roztodivná umělecká vystoupení a výstavu působivých děl Sandra Dragoje.

Vzhledem k tomu, že někdy se prostě vyplatí dojet si za hudbou a skvělými lidmi kousek dál, neváhala jsem a nasedla v pátek na autobus směr Olomouc. Počasí se rozhodlo postavit do naprosté opozice proti pochmurnému stylu večera a tvářilo se téměř jarně. Po několika málo problémech při hledání Mitril clubu jsem přece jen trefila na místo určení, kde se již začali objevovat první příznivci tvrdé hudby.

Prostory jsou jako dělané pro tyto temno večírky, při níž se snoubí černota v duši propojená
s hlubokým prožitkem, který přináší hudba. Po straně umístěné obrazy dodaly místu na dalším kouzelném rozměru. Prvními, kdo předvedli svůj um, byli MALLEPHYR z Rokycan, hrající black /death metal. Rozpoutalo se peklo a to doslova! Zvuk nebyl tak špatný, jak jsem se obávala, a podpora publika byla i takto z kraje hodně velká. To vybičovalo muzikanty k opravdu parádní show, z níž nejpozoruhodnější a nejvíc ďábelskou, předváděl Opat stojící za mikrofonem a třímající kytaru. Jeho výrazový prožitek a neskutečně procítěný vokál doplněný potřebným „UGHHH!!!“ mě naprosto poslal do kolen. (smích) Po první skladbě bylo jasné, že před námi stojí vyzrálí a talentovaní muzikanti, kteří dávají do své tvorby to nejlepší ze sebe. Black metalové sypačky na bicí střídaly pekelné kytarové riffy a vše do sebe naprosto zapadalo. Jedním z největších plusů je pak bubeník, který se tváří, jako by naprosto o nic nešlo a přitom si bubnuje v takovém tempu, že člověk nestačí koukat. Moje první živé setkání s jejich hudbou mě utvrdilo v názoru, že MALLEPHYR mají velký potenciál pohnout s vodami české undergroundové scény.

Příjemný večer pokračoval pod taktovku SELF-HATRED z Plzně hrajících doom/black metal, pro které to byl teprve druhý koncert před publikem. Ač má kapela ve svých řadách ostřílené muzikanty, byla tu znát poměrně značná nervozita. Ta nejspíš zapříčinila pár přešlapů, které však hravě vyvážila atmosféra a prožitek, který zprostředkovali všem přítomným. Melancholické a temné pasáže podpořené precizními vokály jsou kompozičně výborně postavené a stylově maličko odlišná skladba „Christmas“ je opravdová hudební lahůdka. SELF-HATRED ukazují, že doom metal má jako styl velký potenciál a nejen oni jsou důkazem, že tato hudba je koncepčně zajímavá a nemusí být nutně nudná i pro posluchače, kteří tento styl běžně nevyznávají.

Vrcholem večera a balzámem na duši se stalo vystoupení doom/death metalových ET MORIEMUR z Plzně. Po vydání úspěšného alba „Ex Nihilo In Nihilum“ potvrzují svým koncertním projevem, že jsou naprostou špičkou současné undergroundové scény a to nejen v rámci svého žánru. Depressive doomové pasáže jsou občas proloženy údernějšími party, které drží napětí a dokáží příjemně šokovat, když to člověk nejméně čeká. Fascinující je pak samotné procítění a prožívání hudby všech muzikantů, kteří se na těch několik desítek minut stanou jednou bytostí, prožívající společný úděl. Tento večer nebylo absolutně co vytknout, stačilo se jen nechat pohltit a naplno vychutnávat přesně odehrané tóny, které zněly sálem.

Olomouckou část tour zakončovali NIHILISTIC ATTEMPT z Uničova, hrající thrash/black metal; jako jediní tak reprezentovali Moravu. Za mikrofonem stála sličná zpěvačka, jejíž vokál by však uzemnil kdejakého muže. Našlapaná hudba se nesla sálem a tvořila kulisu pro všudypřítomné popíjení. Já se však musela vzdálit na čerstvý vzduch, který v těchto pozdních hodinách v klubu již zcela chyběl. Nakonec nás čekal hromadný odchod na ubytovnu, kde jsme hodlali načerpat síly na Brno.

Fotky: Oskar999

Celá galerie na Photomusic




sdílet
Přečteno: 2343x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 23. 2. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 26) MALLEPHYR SELF-HATRED ET MORIEMUR NIHILISTIC ATTEMPT

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
sakra
do dneska mě to mrzí, až s**e, že jsem tam nebyl. Satan žel mě schvátila nemoc a ještě jsem hákoval do 22:00. ale dle fotek spousta známých a parádní akce zaručena. Snad příště i s výstavou. Ta mě též hodně táhla. jinak pěkný report Luma | 24. 2. 2015 00:08:25

celá diskuze » | vložit příspěvek »



Novinky

15. 10. 2019 | Autor: Johan
YTIVARG představují nový song coby lyric videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
MACHINE HEAD mají nový song a k němu videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
JINJER představují nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Peťan
Vstupenky na Burial in Sand!čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
HYPNOS mají nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
INFECTED RAIN mají nový videoklip čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
OBSCURA mají nové video čtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Johan
DUSTBORN - nové album Dethroned vyšlo u MetalGatečtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Bury
DEEZ NUTS mají nový videoklipčtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Bury
Igor Cavalera a jeho nová kapela PETBRICKčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

29. 9. 2019 | Rozhovory
Jiří Panther Rosa (TORTHARRY, FINAL FLAG) – Jsem odmala zvyklý hrát více stylů.celý článek »

26. 9. 2019 | Reporty
LVMEN, NIKANDER, ESAZLESA celý článek »

23. 9. 2019 | Reporty
KAFEST vol. 2celý článek »

15. 9. 2019 | Rozhovory
POSTEA – Za tu dobu, co fungujeme, jsme nasáli hromadu nejrůznějších inspirací a to se v našem výrazu musí zákonitě projevit. Pro nás nejvíc inspirativní kapely hrají něco jako epic crust, dark hardcore apod.celý článek »

1. 10. 2019 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »


Poslední diskuse

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 11:04:34
Autor: Asura
Titulek: Demo

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 09:27:42
Autor: horaguru
Titulek: ...

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 08:58:28
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

PROTECTOR, LAHAR, GÖTTERDÄMMERUNG, SECTESY, MÖRKHIMMEL
Datum: 12. 10. 2019 02:05:01
Autor: stefanos
Titulek: parádní

diskuse k článku »

XENTRIX – Bury The Pain 
Datum: 10. 10. 2019 10:13:44
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

Říjnové tipy – alba & koncerty
Datum: 6. 10. 2019 11:59:09
Autor: prepil
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama