ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

OBSCURA / GOD DETHRONED / THULCANDRA / FRACTAL UNIVERSE - infočíst info »

TURIA, IFFERNET, NĀV - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS + BETRAYAL (Praha) / SHADOWMASS (Košice) - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

22. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 22. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 2. 2020
Brno | Sibiř
The Eye Of Time (FR) – Sound Art | Drone | A...

25. 2. 2020
Underdogs'
Holandsko je v posledních letech země zaslíbená tv...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

6. 3. 2020
Belfast, Plzeň
Live Electronics & Synths & Noise Night Společ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


UMBRTKA, MALLEPHYR
» Reporty » INFERNAL TOUR, 13.2.2015, Olomouc - Mitril bar-club

23. 2. 2015INFERNAL TOUR, 13.2.2015, Olomouc - Mitril bar-club

ET MORIEMUR, SELF-HATRED, MALLEPHYR, NIHILISTIC ATTEMPT
Opatovy dojmy:

Druhý únorový víkend byl pro trio kapel ET MORIEMUR, SELF-HATRED a MALLEPHYR ve znamení dvou moravských štací pod záštitou Infernal Tour. Na pátek třináctého byl naplánován výlet na Hanou do tamní metropole Olomouc, následující den celkově cca 20člennou bandu (včetně pořadatelské party a umělců, kteří zpestřovali program) čekal přesun do Brna. Pro nás (MALLEPHYR) šlo o zatím nejdelší výlet za hraním a naše předcházející pocity mohu popsat jako „těšivost“.

Už na cestě do Olomouce, na níž jsme strávili celkem bezmála šest hodin, nás potkaly nepříjemnosti v podobě chvílemi takřka nehybné kolony způsobené nehodou. Ke klubu Mitril jsme se tedy dostali s menším zpožděním, na žádné vykecávání a pochlastávání tedy čas nebyl a šlo se rovnou na věc, jelikož jsme měli celý večer odstartovat.

Klub Mitril, to je totální underground, a přes počáteční lehké obavy jsme došli k tomu, že pro podobnou akci je to v podstatě vhodný plac. Nenachází se zde žádné pódium, nezvučilo se v podstatě také skoro nic. Už kolem osmé hodiny, na kterou byl plánován start akce, bylo v klubu pěkných pár desítek lidí, hrálo se nám tedy od počátku dobře, atmosféra byla příjemná a odezva taktéž. Undergroundový nádech koncertu mě vybičoval k nadměrnému užívání „UGH!!!!!“, prostě nešlo odolat, nezlobte se. (smích)

SELF-HATRED jsem důkladněji slyšel až v Brně, přeskočím proto rovnou k ET MORIEMUR. Kapela na sklonku loňského roku vydala počin „Ex Nihilo in Nihilum“, jež se pro mě stal absolutním topem 2014 na tuzemské scéně. Zničující atmosféru z desky dokázala pětice přenést i na „pódium“ a posilněn nějakým tím likérem jsem si vystoupení „užíval“, ač to zní ve spojitosti se skličujícími kompozicemi nepatřičně. Až funeral doomové pasáže jsou občas proříznuty ostřejšími a často nepředvídatelnými party, které udržují jakousi napjatou atmosféru po celý koncert. ET MORIEMUR mě jak v Olomouci, tak v Brně naprosto dostali a potvrdili pozici jedné z nejlepších kapel současnosti v České republice.

Po skončení akce jsme se vydali na blízkou ubytovnu, abychom načerpali alespoň nějaké síly na druhou štaci (což stejně moc nešlo vzhledem k nějaké motorové pile, která po celou noc řezala v našem pokoji – smích).


Jak to viděla Niviat:

Temný, dekadentní večírek pod taktovkou Infernalismus ArtGroup, zavítal 13. a 14. února na Moravu a to konkrétně do Olomouce a Brna. Spolu s kapelami jsme si mohli kulturní zážitek obohatit i o roztodivná umělecká vystoupení a výstavu působivých děl Sandra Dragoje.

Vzhledem k tomu, že někdy se prostě vyplatí dojet si za hudbou a skvělými lidmi kousek dál, neváhala jsem a nasedla v pátek na autobus směr Olomouc. Počasí se rozhodlo postavit do naprosté opozice proti pochmurnému stylu večera a tvářilo se téměř jarně. Po několika málo problémech při hledání Mitril clubu jsem přece jen trefila na místo určení, kde se již začali objevovat první příznivci tvrdé hudby.

Prostory jsou jako dělané pro tyto temno večírky, při níž se snoubí černota v duši propojená
s hlubokým prožitkem, který přináší hudba. Po straně umístěné obrazy dodaly místu na dalším kouzelném rozměru. Prvními, kdo předvedli svůj um, byli MALLEPHYR z Rokycan, hrající black /death metal. Rozpoutalo se peklo a to doslova! Zvuk nebyl tak špatný, jak jsem se obávala, a podpora publika byla i takto z kraje hodně velká. To vybičovalo muzikanty k opravdu parádní show, z níž nejpozoruhodnější a nejvíc ďábelskou, předváděl Opat stojící za mikrofonem a třímající kytaru. Jeho výrazový prožitek a neskutečně procítěný vokál doplněný potřebným „UGHHH!!!“ mě naprosto poslal do kolen. (smích) Po první skladbě bylo jasné, že před námi stojí vyzrálí a talentovaní muzikanti, kteří dávají do své tvorby to nejlepší ze sebe. Black metalové sypačky na bicí střídaly pekelné kytarové riffy a vše do sebe naprosto zapadalo. Jedním z největších plusů je pak bubeník, který se tváří, jako by naprosto o nic nešlo a přitom si bubnuje v takovém tempu, že člověk nestačí koukat. Moje první živé setkání s jejich hudbou mě utvrdilo v názoru, že MALLEPHYR mají velký potenciál pohnout s vodami české undergroundové scény.

Příjemný večer pokračoval pod taktovku SELF-HATRED z Plzně hrajících doom/black metal, pro které to byl teprve druhý koncert před publikem. Ač má kapela ve svých řadách ostřílené muzikanty, byla tu znát poměrně značná nervozita. Ta nejspíš zapříčinila pár přešlapů, které však hravě vyvážila atmosféra a prožitek, který zprostředkovali všem přítomným. Melancholické a temné pasáže podpořené precizními vokály jsou kompozičně výborně postavené a stylově maličko odlišná skladba „Christmas“ je opravdová hudební lahůdka. SELF-HATRED ukazují, že doom metal má jako styl velký potenciál a nejen oni jsou důkazem, že tato hudba je koncepčně zajímavá a nemusí být nutně nudná i pro posluchače, kteří tento styl běžně nevyznávají.

Vrcholem večera a balzámem na duši se stalo vystoupení doom/death metalových ET MORIEMUR z Plzně. Po vydání úspěšného alba „Ex Nihilo In Nihilum“ potvrzují svým koncertním projevem, že jsou naprostou špičkou současné undergroundové scény a to nejen v rámci svého žánru. Depressive doomové pasáže jsou občas proloženy údernějšími party, které drží napětí a dokáží příjemně šokovat, když to člověk nejméně čeká. Fascinující je pak samotné procítění a prožívání hudby všech muzikantů, kteří se na těch několik desítek minut stanou jednou bytostí, prožívající společný úděl. Tento večer nebylo absolutně co vytknout, stačilo se jen nechat pohltit a naplno vychutnávat přesně odehrané tóny, které zněly sálem.

Olomouckou část tour zakončovali NIHILISTIC ATTEMPT z Uničova, hrající thrash/black metal; jako jediní tak reprezentovali Moravu. Za mikrofonem stála sličná zpěvačka, jejíž vokál by však uzemnil kdejakého muže. Našlapaná hudba se nesla sálem a tvořila kulisu pro všudypřítomné popíjení. Já se však musela vzdálit na čerstvý vzduch, který v těchto pozdních hodinách v klubu již zcela chyběl. Nakonec nás čekal hromadný odchod na ubytovnu, kde jsme hodlali načerpat síly na Brno.

Fotky: Oskar999

Celá galerie na Photomusic
sdílet
Přečteno: 2516x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 23. 2. 2015

FotoGalerie (Počet obrázků: 26) MALLEPHYR SELF-HATRED ET MORIEMUR NIHILISTIC ATTEMPT

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
sakra
do dneska mě to mrzí, až s**e, že jsem tam nebyl. Satan žel mě schvátila nemoc a ještě jsem hákoval do 22:00. ale dle fotek spousta známých a parádní akce zaručena. Snad příště i s výstavou. Ta mě též hodně táhla. jinak pěkný report Luma | 24. 2. 2015 00:08:25

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 2. 2020 | Autor: Johan
SYMBOLIC festival - vykročení správnou cestoučtěte zde »

22. 2. 2020 | Autor: Bury
DERANGED představují novou skladbu čtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Johan
92. číslo Pařátu vychází tento týden čtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Johan
Basinfirefest představuje další headlinery: ROTTING CHRIST, MOONSPELL a dalšíčtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Bury
BENEATH THE MASSACRE představují videoklipčtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Johan
BURDEN OF LIFE se hlásí s novým klipemčtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
PEARL JAM představují novou skladbu čtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
HUMAN IMPACT zveřejnili další singl čtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
HATEBREED představují lyric videočtěte zde »

19. 2. 2020 | Autor: Johan
PORENUT vydavaju čoskoro novy album a prave predstavuju prvý track  čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

26. 1. 2020 | Rozhovory
STOLEN LIVES – Určitě jsme více sehraní a díky tomu můžeme skládat techničtěji a aranžérsky náročnější skladby.celý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »


Poslední diskuse

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:06:35
Autor: immortal
Titulek: Téda

diskuse k článku »

ATOMÇK – Every Room In Britain
Datum: 14. 2. 2020 14:49:15
Autor: Atomçk
Titulek: ...

diskuse k článku »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - info
Datum: 14. 2. 2020 10:16:50
Autor: mičl
Titulek: INFO

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama