ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »

Březovská metalová noc - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

24. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 24. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

14. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » AFTERDARK FAIR 2014

26. 9. 2014AFTERDARK FAIR 2014

20. 9. 2014, Brno - Fléda
Temné, romantické duše se smyslem pro eleganci a styl, si opět po roce daly dostaveníčko na brněnské Flédě, aby se kulturně obohatily a přivítaly pozvolna se blížící podzim. Ženská krása, umělecký program, pestrý výběr krásných věcí na stáncích, kdy při pohledu na ně nejedna peněženka uronila slzu a hlavně velmi rozsáhlý hudební set, to vše nabízel letošní ročník akce Afterdark Fair.

Při vstupu do klubu ve tři hodiny odpoledne, na mě dýchl všeobecný shon, při kterém se za vedení šikovných organizátorek dolaďovaly poslední detaily. Obložené stánky rozestavěné na nejrůznějších místech dávaly na odiv rukodělné výrobky, obrazy nebo například i korzety a další doplňky. Kvůli velmi brzkému začátku se prostory plnily velmi pozvolna a před příchozími ležel nekonečně dlouhý maraton zážitků.

První tóny dnešního večera patřily brněnským DÁLACH, kteří nás pozvolna a energicky zaplavili irskou hudbou. Hlavním tahounem je příjemný ženský vokál, který mě ihned zaujal hlavně přirozeností, nenásilností a krásnou barvou. Trochu jsem postrádala v živějších partech basovou linku, díky tomu nebyly skladby tak úderné. Pod pódiem se našla skupinka, která všem přítomným ukázala, jak správně se na takovouto hudbu tančí a doplnila tak příjemně celé vystoupení. Nejeden člověk si poskočil a zvedla se mu nálada na další body programu.

Po krátkém úvodním slově se na umělecké stagei realizovalo ČTENÍ PRO DVA od pana Šedého, s kterým mu pomáhaly dokonce i slečny z hloučku přihlížejících, moji maličkost nevyjímaje.

Neskutečná energie se začala z pódia valit při vystoupení brněnských THE ECLIPSE, kteří pojí lásku k vážné hudbě s tou k metalu. Ač by se mohlo zdát, že mají mnoho společného s APOCALYPTICOU, pozvolna se jejímu směru vývoje vzdalují a směřují vstříc svému osobitému stylu. Emoce, totální melancholie a napětí se vám zakousnou pod kůži a proniknou až k duši, která touží být obnažena. Oproti předešlým zkušenostem mám pocit, že členové zrají jako víno a jejich set je čím dál propracovanější a líbivější.

Ubíhající čas se nezastavil ani na chvilku a my jsme mohli sledovat labutí tanec v podání POLE DANCE INSTITUTU BLANCA...

Crossoverovou smršť rozpoutali BUTTERFLY KISS z Havířova, v jejichž repertoáru se mísí hned několik různých stylů, od tvrdého rocku, přes elektroniku až k občasnému rappu. Největší potěšení přitom má posluchač z hlasového rozsahu zpěvačky, s občasným pocitem toho, že by se lépe hodila do jiného stylu, kde by svůj hlasový potenciál využila naplno. Kapela prošla za poslední roky jistým vývojem, který ji posunul směrem k zajímavějším hudebním aranžím a příjemnému pódiovému vystupování.

Na všechny, kdo podlehli kouzlu Viktoriánské éry, čekala velmi zajímavá přednáška VICTORIAN CATHERINE, která poukazovala na extrémy a paradoxy této doby a došlo i na ukázky odívání. Obsahovala také, pro mnohé z nás, šokující momenty při ukázkách těhotenských a kojících korzetů, či pánského pásu cudnosti.

Svoje pojetí gothic symphonic metalu nám z Rakouska přijeli představit TBC. Hned z kraje jejich vystoupení jsem nevěřícně kroutila hlavou a tyto prvky v jejich tvorbě po většinu času marně hledala. Spíše bych je stylově přiřadila k nepovedené verzi amerických KAMELOT. Vibráto zpěváka, které zaznělo v každé z protáhlejších výšek, mě neustále tahalo za uši a jeho postoj s klávesami vracel do dětství, kdy ještě zvesela skotačil po pódiu, téměř vlasatý, Michal David (Který skotačí stále a rozhodně
je schopný přitáhnout větší davy.). Jak jsem se těšila při čtení informačního letáčku, který nám byl vsunut do ruky, tak moje touha nikdy nedošla naplnění.

Následovala příjemně temná umělecká část v podání ZAFIRAH, která nám ukázala taje undergroundu orientálního tance a vystoupení AMIRI SOPHIE, kdy jsme byli svědky Tance smrti ve stylu fantasy belly dance.

Něžnost, krása a ladnost, to vše se snoubí ve tvorbě brněnské gothic rockové TEZAURY. Energické vystoupení s výraznými klávesovými party a příjemný alt zpěvačky jsou dokonalým spojením, které působí jako magnet na posluchače. Tento večer pro nás byly připraveny nové skladby, bohužel hlasivkám člověk neporučí a tak jsme byli ochuzeni o pověstné mrazivé výšky. Lori se toho však zhostila jako největší hrdinka a vše, na co jí hlas stačil, statečně odzpívala. Zároveň si svými vtipnými glosami získala na svoji stranu veškeré osazenstvo klubu. Celou atmosféru tradičně doplnily pole dance tanečnice.

Něco málo o korzetech nám prozradila talentovaná RIWAA NERONA a do víru tance nás zavedla ZAFIRAH se svojí dark fusion, Salvation.

Neskutečná energie spojená s ženských sex appealem se valila v mohutných vlnách z pódia díky polské DESDEMONĚ. Ať už jste příznivcem industrialu, EBM, gothic metalu... najdete si v této líbivé hudbě něco, co vás strhne a uhrane. Jedním z velkých plus je vokál zpěvačky a pro většinu můžu také častokrát její skromný oděv. Nebylo divu, že posluchači zaplnili sál, skandovali a vlnili se do chytlavých a úderných rytmů. Pro mnohé byl právě toto hudební vrchol večera a neváhali si ho, jako já, dosytosti užít.

Za závojem temnoty proběhlo vystoupení ERINYE ve stylu gothic bellydance. Hudba, jež nezná hranic, tak by se dal definovat poměrně nový projekt kytarového mága a velmi temperamentního zpěváka.

DERIAS A SPARS si pro nás připravili set skladeb autorských, jelikož je však tvorba ještě v plenkách, představili kupříkladu skladbu "My Girlfriend's Girlfriend", která nebyla instrumentálně špatný. Ovšem kvůli tomu, že je to moje srdcovka, nedokázala jsem si zvyknout na zpěvákovu polohu hlasu, která mi do ní neseděla. Publikum ale nadšeně povzbuzovalo a vysloužilo si díky tomu i nějaké tanečky a velmi propracovaná kytarová sóla a aranže.

Posledními vystoupeními byli dark fusion v podání AINI a velmi zajímavá fusion bondage show JARKA EDISONA doprovázená velmi epickou hudbou.

Večer uzavírali brněnští ARCH OF HELL se svým vysoce energickým sympho-melodic metalem, kterému vévodí hlavně výrazná a temperamentní show v podání takřka všech členů. Ti se tradičně předháněli v upoutávání pozornosti a strhávání davu na svoji stranu a všichni jim to opět žrali i s navijákem. I přes to, že občas nebyly slyšet obě kytary, jsem si já i ostatní užívali preciznost a um muzikantů. Je vidět, že toho mají hodně odehráno a současná sestava jim velmi svědčí.

Dlouhá noc je za námi, nohy a ostatní části těla nám odmítají dát opětovnou věrnost a donést nás domů do postelí. Skončila další z příjemných akcí a nezbývá, než poděkovat všem organizátorům za skvěle zvládnutý program a veškeré s ním spojené záležitosti, všem účinkujícím za neopakovatelné zážitky a prodejcům za neskutečnou ochotu a milé jednání.

Za fotografie patří dík Janu "obrjenu" Vašulínovi.

Obrjenova galerie


sdílet
Přečteno: 3115x Autor: Niviat | Další články autora
Datum: 26. 9. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 34) Dálach Dálach Dálach The Eclipse The Eclipse The Eclipse Butterfly Kiss Butterfly Kiss Butterfly Kiss TBC TBC TBC TBC Tezaura Tezaura Tezaura Desdemona Desdemona Desdemona Desdemona Derias a Spars Derias a Spars Derias a Spars Derias a Spars Arch of Hell Arch of Hell Arch of Hell Arch of Hell Ostatní Ostatní Ostatní Ostatní Ostatní Ostatní

Diskuze (Počet příspěvků: 4)
Tezaura
Je zbytečné se tady dohadovat. Třeba to probereme někdy někde u piva:) Kdyby někoho zajímala aspoň nějaká základní fakta o gothic rocku, může zkusit třeba tenhle článek... http://www.sanctuary.cz/gothic-subkultura/1585-gothic-rock ...snad ten link nevadí. Demimortuus | 30. 9. 2014 10:48:21
TEZAURA
Sama kapela označení gothic rock používá. Zda jej hraje, je věcí názoru, zrovna u gothic rocku platí co člověk to jiný pohled... Johan | 29. 9. 2014 18:47:13
Oprava 2
A u Tezaury nejde o gothic rock:) Demimortuus | 29. 9. 2014 15:22:12
Oprava
U Desdemony jde samozřejmě o EBM. :-))) Niviat | 26. 9. 2014 09:18:50

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 8. 2019 | Autor: Bury
EXHUMED zveřejnili novou skladbučtěte zde »

18. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip FOSCORčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
Vyšel dokument mexických ACIDEZ z evropských tourčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip SKYNDčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
TOXIC HOLOCAUST představují novou skladbučtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Johan
IN ARTICULO MORTIS se probouzí k životučtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Bury
SLAYER sponzorují vůz NASCARčtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Mikael
Kapela HOUBA vydává po 12 letech novou desku!čtěte zde »

15. 8. 2019 | Autor: Bury
GUTALAX mají nový videoklipčtěte zde »

15. 8. 2019 | Autor: Bury
LIFE OF AGONY mají nový videoklipčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

24. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den první (pátek)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 10:02:44
Autor: Vit
Titulek: Deicide

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 07:35:47
Autor: Lukas
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečny
Datum: 15. 8. 2019 09:19:31
Autor: Marek
Titulek: Kulhavý neberem!

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální Abeceda
Datum: 15. 8. 2019 07:40:55
Autor: Majrz
Titulek: Idioti

diskuse k článku »

FESTA DE LA POHODA 2019
Datum: 14. 8. 2019 21:28:59
Autor: nothingace
Titulek: názor

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama