ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - infočíst info »

CULT OF LUNA, BRUTUS, A.A. WILLIAMS - infočíst info »

Metal Christmas - infočíst info »

Christmas Mazec III. - infočíst info »

Týnfest 2019 bude mít hned dva silné taháky - infočíst info »

Pripyat party - metal, punk & noise! - infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2019 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

7. 12. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 12. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

13. 12. 2019
Poprad, Rock Fabric
Piatok trinásteho a zároveň Luciín Stridží deň! Vi...

14. 12. 2019
Club Hvjezda, Teplice
TARANTULE, DEAD DANIELS, EREDAR......

14. 12. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 12. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
Anděl, Plzeň
Vánoční Busking Párty – Tiny beat, Bolehlav,...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Reporty » AFTERDARK FAIR 2014

26. 9. 2014AFTERDARK FAIR 2014

20. 9. 2014, Brno - Fléda
Temné, romantické duše se smyslem pro eleganci a styl, si opět po roce daly dostaveníčko na brněnské Flédě, aby se kulturně obohatily a přivítaly pozvolna se blížící podzim. Ženská krása, umělecký program, pestrý výběr krásných věcí na stáncích, kdy při pohledu na ně nejedna peněženka uronila slzu a hlavně velmi rozsáhlý hudební set, to vše nabízel letošní ročník akce Afterdark Fair.

Při vstupu do klubu ve tři hodiny odpoledne, na mě dýchl všeobecný shon, při kterém se za vedení šikovných organizátorek dolaďovaly poslední detaily. Obložené stánky rozestavěné na nejrůznějších místech dávaly na odiv rukodělné výrobky, obrazy nebo například i korzety a další doplňky. Kvůli velmi brzkému začátku se prostory plnily velmi pozvolna a před příchozími ležel nekonečně dlouhý maraton zážitků.

První tóny dnešního večera patřily brněnským DÁLACH, kteří nás pozvolna a energicky zaplavili irskou hudbou. Hlavním tahounem je příjemný ženský vokál, který mě ihned zaujal hlavně přirozeností, nenásilností a krásnou barvou. Trochu jsem postrádala v živějších partech basovou linku, díky tomu nebyly skladby tak úderné. Pod pódiem se našla skupinka, která všem přítomným ukázala, jak správně se na takovouto hudbu tančí a doplnila tak příjemně celé vystoupení. Nejeden člověk si poskočil a zvedla se mu nálada na další body programu.

Po krátkém úvodním slově se na umělecké stagei realizovalo ČTENÍ PRO DVA od pana Šedého, s kterým mu pomáhaly dokonce i slečny z hloučku přihlížejících, moji maličkost nevyjímaje.

Neskutečná energie se začala z pódia valit při vystoupení brněnských THE ECLIPSE, kteří pojí lásku k vážné hudbě s tou k metalu. Ač by se mohlo zdát, že mají mnoho společného s APOCALYPTICOU, pozvolna se jejímu směru vývoje vzdalují a směřují vstříc svému osobitému stylu. Emoce, totální melancholie a napětí se vám zakousnou pod kůži a proniknou až k duši, která touží být obnažena. Oproti předešlým zkušenostem mám pocit, že členové zrají jako víno a jejich set je čím dál propracovanější a líbivější.

Ubíhající čas se nezastavil ani na chvilku a my jsme mohli sledovat labutí tanec v podání POLE DANCE INSTITUTU BLANCA...

Crossoverovou smršť rozpoutali BUTTERFLY KISS z Havířova, v jejichž repertoáru se mísí hned několik různých stylů, od tvrdého rocku, přes elektroniku až k občasnému rappu. Největší potěšení přitom má posluchač z hlasového rozsahu zpěvačky, s občasným pocitem toho, že by se lépe hodila do jiného stylu, kde by svůj hlasový potenciál využila naplno. Kapela prošla za poslední roky jistým vývojem, který ji posunul směrem k zajímavějším hudebním aranžím a příjemnému pódiovému vystupování.

Na všechny, kdo podlehli kouzlu Viktoriánské éry, čekala velmi zajímavá přednáška VICTORIAN CATHERINE, která poukazovala na extrémy a paradoxy této doby a došlo i na ukázky odívání. Obsahovala také, pro mnohé z nás, šokující momenty při ukázkách těhotenských a kojících korzetů, či pánského pásu cudnosti.

Svoje pojetí gothic symphonic metalu nám z Rakouska přijeli představit TBC. Hned z kraje jejich vystoupení jsem nevěřícně kroutila hlavou a tyto prvky v jejich tvorbě po většinu času marně hledala. Spíše bych je stylově přiřadila k nepovedené verzi amerických KAMELOT. Vibráto zpěváka, které zaznělo v každé z protáhlejších výšek, mě neustále tahalo za uši a jeho postoj s klávesami vracel do dětství, kdy ještě zvesela skotačil po pódiu, téměř vlasatý, Michal David (Který skotačí stále a rozhodně
je schopný přitáhnout větší davy.). Jak jsem se těšila při čtení informačního letáčku, který nám byl vsunut do ruky, tak moje touha nikdy nedošla naplnění.

Následovala příjemně temná umělecká část v podání ZAFIRAH, která nám ukázala taje undergroundu orientálního tance a vystoupení AMIRI SOPHIE, kdy jsme byli svědky Tance smrti ve stylu fantasy belly dance.

Něžnost, krása a ladnost, to vše se snoubí ve tvorbě brněnské gothic rockové TEZAURY. Energické vystoupení s výraznými klávesovými party a příjemný alt zpěvačky jsou dokonalým spojením, které působí jako magnet na posluchače. Tento večer pro nás byly připraveny nové skladby, bohužel hlasivkám člověk neporučí a tak jsme byli ochuzeni o pověstné mrazivé výšky. Lori se toho však zhostila jako největší hrdinka a vše, na co jí hlas stačil, statečně odzpívala. Zároveň si svými vtipnými glosami získala na svoji stranu veškeré osazenstvo klubu. Celou atmosféru tradičně doplnily pole dance tanečnice.

Něco málo o korzetech nám prozradila talentovaná RIWAA NERONA a do víru tance nás zavedla ZAFIRAH se svojí dark fusion, Salvation.

Neskutečná energie spojená s ženských sex appealem se valila v mohutných vlnách z pódia díky polské DESDEMONĚ. Ať už jste příznivcem industrialu, EBM, gothic metalu... najdete si v této líbivé hudbě něco, co vás strhne a uhrane. Jedním z velkých plus je vokál zpěvačky a pro většinu můžu také častokrát její skromný oděv. Nebylo divu, že posluchači zaplnili sál, skandovali a vlnili se do chytlavých a úderných rytmů. Pro mnohé byl právě toto hudební vrchol večera a neváhali si ho, jako já, dosytosti užít.

Za závojem temnoty proběhlo vystoupení ERINYE ve stylu gothic bellydance. Hudba, jež nezná hranic, tak by se dal definovat poměrně nový projekt kytarového mága a velmi temperamentního zpěváka.

DERIAS A SPARS si pro nás připravili set skladeb autorských, jelikož je však tvorba ještě v plenkách, představili kupříkladu skladbu "My Girlfriend's Girlfriend", která nebyla instrumentálně špatný. Ovšem kvůli tomu, že je to moje srdcovka, nedokázala jsem si zvyknout na zpěvákovu polohu hlasu, která mi do ní neseděla. Publikum ale nadšeně povzbuzovalo a vysloužilo si díky tomu i nějaké tanečky a velmi propracovaná kytarová sóla a aranže.

Posledními vystoupeními byli dark fusion v podání AINI a velmi zajímavá fusion bondage show JARKA EDISONA doprovázená velmi epickou hudbou.

Večer uzavírali brněnští ARCH OF HELL se svým vysoce energickým sympho-melodic metalem, kterému vévodí hlavně výrazná a temperamentní show v podání takřka všech členů. Ti se tradičně předháněli v upoutávání pozornosti a strhávání davu na svoji stranu a všichni jim to opět žrali i s navijákem. I přes to, že občas nebyly slyšet obě kytary, jsem si já i ostatní užívali preciznost a um muzikantů. Je vidět, že toho mají hodně odehráno a současná sestava jim velmi svědčí.

Dlouhá noc je za námi, nohy a ostatní části těla nám odmítají dát opětovnou věrnost a donést nás domů do postelí. Skončila další z příjemných akcí a nezbývá, než poděkovat všem organizátorům za skvěle zvládnutý program a veškeré s ním spojené záležitosti, všem účinkujícím za neopakovatelné zážitky a prodejcům za neskutečnou ochotu a milé jednání.

Za fotografie patří dík Janu "obrjenu" Vašulínovi.

Obrjenova galerie


sdílet
Přečteno: 3213x Autor: Niviat | Další články autora
Datum: 26. 9. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 34) Dálach Dálach Dálach The Eclipse The Eclipse The Eclipse Butterfly Kiss Butterfly Kiss Butterfly Kiss TBC TBC TBC TBC Tezaura Tezaura Tezaura Desdemona Desdemona Desdemona Desdemona Derias a Spars Derias a Spars Derias a Spars Derias a Spars Arch of Hell Arch of Hell Arch of Hell Arch of Hell Ostatní Ostatní Ostatní Ostatní Ostatní Ostatní

Diskuze (Počet příspěvků: 4)
Tezaura
Je zbytečné se tady dohadovat. Třeba to probereme někdy někde u piva:) Kdyby někoho zajímala aspoň nějaká základní fakta o gothic rocku, může zkusit třeba tenhle článek... http://www.sanctuary.cz/gothic-subkultura/1585-gothic-rock ...snad ten link nevadí. Demimortuus | 30. 9. 2014 10:48:21
TEZAURA
Sama kapela označení gothic rock používá. Zda jej hraje, je věcí názoru, zrovna u gothic rocku platí co člověk to jiný pohled... Johan | 29. 9. 2014 18:47:13
Oprava 2
A u Tezaury nejde o gothic rock:) Demimortuus | 29. 9. 2014 15:22:12
Oprava
U Desdemony jde samozřejmě o EBM. :-))) Niviat | 26. 9. 2014 09:18:50

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

7. 12. 2019 | Autor: Coornelus
PROTIJED představí novou desku Stres na prosincových koncertechčtěte zde »

7. 12. 2019 | Autor: Coornelus
COLOSALIST mají novou skladbučtěte zde »

7. 12. 2019 | Autor: Bury
Duff McKagan z GUNS N´ROSES uvádí nový klipčtěte zde »

6. 12. 2019 | Autor: Johan
Vychází nové album brněnské ZEMĚŽLUČEčtěte zde »

6. 12. 2019 | Autor: Bury
UNEARTH mají nový videoklipčtěte zde »

6. 12. 2019 | Autor: Bury
Mike Shinoda z LINKIN PARK představuje nové videočtěte zde »

5. 12. 2019 | Autor: Bury
Další ročník Killed By Brno již tuto sobotu 7. 12.! čtěte zde »

5. 12. 2019 | Autor: Bury
AGNOSTIC FRONT představují nové videočtěte zde »

4. 12. 2019 | Autor: Johan
FORGOTTEN SILENCE, ADOR DORATH, ANTIGOD a DEAD CARNAGE 6. 12. v Brně, 7. 12. v Uherském Hradištičtěte zde »

4. 12. 2019 | Autor: Coornelus
Brutal Assault - update kapel #4 čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

18. 11. 2019 | Recenze
KAVIAR KAVALIER – Hotel Inkontinentalcelý článek »

19. 11. 2019 | Reporty
MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOSTcelý článek »

10. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola druhá: „Senyaan“.celý článek »

17. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola třetí: „KaBaAch“.celý článek »

9. 11. 2019 | Reporty
HAUNT, SCREAMER, CBFcelý článek »

28. 11. 2019 | Reporty
VULCANO, LAHAR, BOHEMYSTcelý článek »


Poslední diskuse

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 2. 12. 2019 15:35:18
Autor: Peťan
Titulek: KONEC PŘEDPRODEJE V 20:00

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola pátá: „La Grande Bouffe“.
Datum: 2. 12. 2019 10:59:28
Autor: Pekárek
Titulek: ...

diskuse k článku »

HEFAISTOVA LYRA – Přeludy
Datum: 26. 11. 2019 20:23:35
Autor: Garfield
Titulek: HL

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 20. 11. 2019 12:21:43
Autor: _medvěd_
Titulek: MHM

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 19. 11. 2019 20:05:47
Autor: immortal
Titulek: Gost

diskuse k článku »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 19. 11. 2019 13:18:51
Autor: Peťan
Titulek: Harmonogram + posledních 50 vstupenek!

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama