ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

FRONT LINE FEST III - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

DEBUSTROL a MORTIFILIA - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »


Další nové články

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »


Koncerty

1. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 2. 2020
Hudební klub Lokálka - Hostivice
Dead Daniels (Praha)...

8. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
ZAT’NIK’ATEL = Ethno Service + Crimson...

8. 2. 2020
Jihlava - Brick Bar
Hrají: ZÁVIŠ osobitý písničkář ( Znojmo ), ZATIMNI...

14. 2. 2020
Restaurace U Chovatelů
Německá grupa CHAVER, kterou jste již mohli v Suši...

21. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
Kdo seje vítr, sklízí bouři II. = benefit na FNB B...

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Reporty » CRYPTOPSY, JUNGLE ROT, DISGORGE, MATRICIDE

11. 9. 2014CRYPTOPSY, JUNGLE ROT, DISGORGE, MATRICIDE

8.9.2014, Praha - Modrá Vopice

Letošní září je pro nás death metalisty doslova takovými opožděnými žněmi. Po minulém old schoolovém dýchánku s UNAUSSPRECHLICHEN KULTEN v předchozím týdnu nám agentura Obscure Promotion přivezla do hlavního města další, tentokrát o něco brutálnější sestavu. Jako hlavní hvězda se představili legendární Kanaďané CRYPTOPSY, doplněni o neméně zvučná jména jako DISGORGE či JUNGLE ROT. Přiznám se, že mě osobně vytáhli z mé plzeňské old school death metalové základny hlavně posledně jmenovaní. Mám pro jejich valivý, průbojný smrtící kov velkou slabost a tak jsem opět po necelém týdnu oslovil kolegu Michala. Ten nadšeně souhlasil, naložil všechny své fotoaparáty do dodávky a už jsme zase jeli jako s větrem o závod směr Praha. Začínáme být už secvičení jako dobře sladěné úderné komando. Michal řídí, fotí, já piju a píšu (smích). Nádherná symbióza, nemyslíte?

O klubu Modrá Vopice jsem už psal mnohokrát, stačí si dohledat nějaké mé předchozí reporty. Nebudu se tedy zdržovat kvalitou piva, zvukem apod. Vše je stále při starém, což se u mě rovná velké pochvale. Jinak bych se nevracel (smích). Vyzvednout musím snad jen opět velmi příjemnou obsluhu. To se u nás v Čechách jen tak nevidí a to nemluvím jen o undergroundových klubech. Zkrátka, máme to tady rádi a rádi se sem vracíme.

Bylo pondělí, nejhnusnější den v týdnu. V práci všichni s nervy v kýblech a tak jsem se zase těšil, až konečně hrábne do kytary první kapela.

Byli jimi metal core/nu-metal/punkoví (a já nevím co ještě) MATRICIDE. Už dopředu jsem byl dost vyděšený, protože jsem viděl jejich klip, kde se to hemžilo plyšovými postavami, drsnými pózami á la PANTERA a neustále štěkajícím zpěvákem. Omlouvám se, ale na podobnou muziku nemám žaludek (přitom PANTERU zbožňuju!) ani uši, trpím u ní. Nebudu tedy raději hodnotit, abych nezkazil případným fanouškům dojem. Takže za mě, kapela tam byla, zahrála a já se schovával raději venku za rohem. I tak mě to moc bolelo (smích).

Brutální hudební násilníci DISGORGE do strun hrábli bez varování. Ihned mě přišpendlili na dřevěnou zeď klubu, kde jsem v podstatě zůstal celou dobu vystoupení. Někde schoulený v koutě musel být snad samotný Ježíš, protože tady se mu spílalo o sto šest. Bylo to gore, brutální, anti-křesťanské, divoké a smrtící. Nevím, jestli jste někdy tyhle bezvěrce už slyšeli, ale pro mě je to pokaždé podobné. Připadám si, jako kdybych u nás v továrně omylem spadl do lisu. Odcházím zmačkán, rozsekán a opracován obrovským tlakem. Slabší povahy pravděpodobně utekly někam ven, držící se za hlavu a křižující se v nekonečném strachu. V pondělí to byl zkrátka masakr death metalovou pilou. Sice poměrně monotónní, ale čekal jsem to, nebyl jsem tedy překvapen. Dali nám vše hezky po lopatě, krvavě, bez příkras a pořádně nahlas. Takže v pořádku.

JUNGLE ROT patří do velké skupiny mých oblíbených kapel. Hrají přesně ten typ valivého old school death metalu, který sice v dnešní době u mladších posluchačů asi už tolik neobstojí, ale pro mě, starého vlka, nemohla přijet poctivější kapela. Obrátil jsem oči v sloup, zaklekl do bloků a jal jsem se pařit jako o závod. Přede

mnou se začaly odehrávat příběhy z vietnamské války, kytary mě řezaly až do morku kostí, Dave Matrise se vztekal, prskal, tahal to všechno až odněkud ze žaludku. K tomu mu sekundovali a s jiskrným nábojem ho doplňovali i ostatní. Hrálo se s velkým nasazením, se zkušeností v rukách a předneseny byly všechny zásadní songy kapely. Už jsem tyhle Američany dlouho neviděl, tak bylo pro mě tohle setkání něco jako sraz starých válečných veteránů. Odcházel jsem na další (druhé a poslední) pivo spokojen, death metalově ukojen a s novými příjemnými zážitky v hlavě. Parádní vystoupení s velkým srdcem. Pro mě kult!

S CRYPTOPSY mám prazvláštní vztah. Některá jejich alba hlavně z devadesátých let u mě mají status jakéhosi zbožštění (zvláště „Blasphemy Made Flesh“ – 1994, „None So Vile“ – 1996, „Whisper Supremacy“ – 1998), ale mám v jejich diskografii i záseky, které bych s klidem vypustil. Kupříkladu jejich koketování s deathcore a jinými zvěrstvy na „The Unspoken King“ – 2008 mě několikrát způsobilo kopřivku. V Quebecu byly vždy zajímavé kapely a tamní death metalová škola je známá svoji originalitou a rukopisem. Byl jsem tedy zvědav, jak se k tomu kapela postaví tentokrát. První, koho musím zmínit, je bubenický mistr Flo Mounier. Jeho hru bych asi dokázal poslouchat pořád dokola. Dále pak zpěv mistra Matta McGachyho. Ten byl vskutku neskutečně kanalizační! To se musí zkrátka zažít, slova zde nestačí. V Modré Vopici pak na mě CRYPTOPSY působili jako malé zjevení. Nevím, jestli pánové přijeli rovnou z pekla, ale masakr, který předvedli, byl neskutečný. Parádně vystavěný setlist a dokonale sehraní muzikanti s ďábelskou bicí baterií za zády dohromady působili jako nějaké šílené monstrum. Fanoušci pod pódiem předvedli ukázkovou pařbu a na kapele bylo vidět, že si to celé užívá s námi. V klubu bylo neskutečné horko, které měnilo celý tenhle morbidní dýchánek v pořádně vyhřáté krematorium. Nestát vedle mě jedna slečna, která byla pěkná zezadu i zepředu, možná bych se tím vším doslova zalknul (smích). Příjemná brutal párty!

Tak velkou návštěvnost (odhadovali jsme něco přes sto hlav), jsme na pondělí a brutal death metal nečekali! Lidé postávali i na stolech a co jsem měl možnost vidět, tak málem prodejcům merchandise utrhali ruce (což potvrdil i v jednom ze svých proslovů zpěvák CRYPTOPSY). Posílám velkou pochvalu organizátorům. Jelo se celou dobu dle harmonogramu a pro nás dojíždějící z daleka byl velmi příjemný i konec kolem jedenácté hodiny. Takhle nějak bych si to představoval.

Přesun do města piva probíhal v klasickém duchu. Vše jsme hodnotili, probírali, dohadovali se a smáli se jako dva správní nadšenci. Hlavu jsem měl vymlácenou jako žitný klas. Zítra budu v práci asi hodně trpět, říkal jsem si v duchu (potvrzeno! - smích). Moje teorie o tom, že čím tvrdší muzika, tím příjemnější lidé, se opět potvrdila a my máme na svém kontě další skvělý zážitek. Byla to vskutku vydařená, extrémně laděná, řeznická taškařice. Satan s vámi, bratři a sestry!

Fotky: Ignor

Fotogalerie ASPHYX

Video JUNGLE ROT

sdílet
Přečteno: 2341x Autor: Asphyx | Další články autora
Datum: 11. 9. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 39) JUNGLE ROT CRYPTOPSY DISGORGE MATRICIDE

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
Fotogalerie doplněna!
Johan | 16. 9. 2014 12:54:23

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

29. 1. 2020 | Autor: Bury
IRIST představují videoklip čtěte zde »

29. 1. 2020 | Autor: Bury
FIT FOR AN AUTOPSY mají nový videoklip čtěte zde »

29. 1. 2020 | Autor: Johan
PURNAMA - nové album k poslechu čtěte zde »

28. 1. 2020 | Autor: Mikael
Brněnští WOLFARIAN mají nový videoklipčtěte zde »

28. 1. 2020 | Autor: Bury
ME AND THAT MAN, projekt Nergala z BEHEMOTH, má nový klipčtěte zde »

28. 1. 2020 | Autor: Bury
PSYCHOTIC WALTZ mají nový videoklip čtěte zde »

28. 1. 2020 | Autor: Johan
Klub 007 Strahov - program na únor 2020čtěte zde »

27. 1. 2020 | Autor: Johan
KRUTON - Šeď strachostánků na 2LP a CDčtěte zde »

26. 1. 2020 | Autor: Johan
XUL - death/black metal se představuječtěte zde »

25. 1. 2020 | Autor: Johan
Film o Magické noci trubadúrů 4čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

12. 1. 2020 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (BIGBOSS BAND) – Nikdy nedělám více verzí do zásoby, nikdy znovu skladbu nepřezpívávám. Nikdy. Říkám vždy, že napoprvé to zazpívalo srdce a tak to musí zůstat.celý článek »

6. 1. 2020 | Recenze
BIGBOSS – Než zemřucelý článek »

1. 1. 2020 | Recenze
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

4. 1. 2020 | Reporty
ELEPHANTS, SECOND BREATH, NOTHING LEFT TO SAYcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

30. 12. 2019 | Reporty
DYING PASSION, POSTCARDS FROM ARKHAM, LAST OF A KIND, KABARET DR. CALIGARIHOcelý článek »


Poslední diskuse

ORDOS – Still Breathing ...
Datum: 29. 1. 2020 05:13:47
Autor: Horaguru
Titulek: Ach ta hloupost

diskuse k článku »

ORDOS – Still Breathing ...
Datum: 28. 1. 2020 08:28:49
Autor: Lucifer
Titulek: odborník jak kdo...

diskuse k článku »

ORDOS – Still Breathing ...
Datum: 27. 1. 2020 23:23:22
Autor: Bůh
Titulek: recenzent odborník

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 24. 1. 2020 19:15:03
Autor: immortal
Titulek: No...

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 24. 1. 2020 17:18:44
Autor: XYZ
Titulek: vycpelost

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 23. 1. 2020 14:41:47
Autor: Step
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama