ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - infočíst info »

CULT OF LUNA, BRUTUS, A.A. WILLIAMS - infočíst info »

Metal Christmas - infočíst info »

Christmas Mazec III. - infočíst info »

Týnfest 2019 bude mít hned dva silné taháky - infočíst info »

Pripyat party - metal, punk & noise! - infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2019 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

13. 12. 2019
Poprad, Rock Fabric
Piatok trinásteho a zároveň Luciín Stridží deň! Vi...

14. 12. 2019
Club Hvjezda, Teplice
TARANTULE, DEAD DANIELS, EREDAR......

14. 12. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 12. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
Anděl, Plzeň
Vánoční Busking Párty – Tiny beat, Bolehlav,...

21. 12. 2019
Rock Club KAIN, Praha
Vánoční koncert DEAD DANIELS + support: Footsteps...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Reporty » CRYPTOPSY, JUNGLE ROT, DISGORGE, MATRICIDE

11. 9. 2014CRYPTOPSY, JUNGLE ROT, DISGORGE, MATRICIDE

8.9.2014, Praha - Modrá Vopice

Letošní září je pro nás death metalisty doslova takovými opožděnými žněmi. Po minulém old schoolovém dýchánku s UNAUSSPRECHLICHEN KULTEN v předchozím týdnu nám agentura Obscure Promotion přivezla do hlavního města další, tentokrát o něco brutálnější sestavu. Jako hlavní hvězda se představili legendární Kanaďané CRYPTOPSY, doplněni o neméně zvučná jména jako DISGORGE či JUNGLE ROT. Přiznám se, že mě osobně vytáhli z mé plzeňské old school death metalové základny hlavně posledně jmenovaní. Mám pro jejich valivý, průbojný smrtící kov velkou slabost a tak jsem opět po necelém týdnu oslovil kolegu Michala. Ten nadšeně souhlasil, naložil všechny své fotoaparáty do dodávky a už jsme zase jeli jako s větrem o závod směr Praha. Začínáme být už secvičení jako dobře sladěné úderné komando. Michal řídí, fotí, já piju a píšu (smích). Nádherná symbióza, nemyslíte?

O klubu Modrá Vopice jsem už psal mnohokrát, stačí si dohledat nějaké mé předchozí reporty. Nebudu se tedy zdržovat kvalitou piva, zvukem apod. Vše je stále při starém, což se u mě rovná velké pochvale. Jinak bych se nevracel (smích). Vyzvednout musím snad jen opět velmi příjemnou obsluhu. To se u nás v Čechách jen tak nevidí a to nemluvím jen o undergroundových klubech. Zkrátka, máme to tady rádi a rádi se sem vracíme.

Bylo pondělí, nejhnusnější den v týdnu. V práci všichni s nervy v kýblech a tak jsem se zase těšil, až konečně hrábne do kytary první kapela.

Byli jimi metal core/nu-metal/punkoví (a já nevím co ještě) MATRICIDE. Už dopředu jsem byl dost vyděšený, protože jsem viděl jejich klip, kde se to hemžilo plyšovými postavami, drsnými pózami á la PANTERA a neustále štěkajícím zpěvákem. Omlouvám se, ale na podobnou muziku nemám žaludek (přitom PANTERU zbožňuju!) ani uši, trpím u ní. Nebudu tedy raději hodnotit, abych nezkazil případným fanouškům dojem. Takže za mě, kapela tam byla, zahrála a já se schovával raději venku za rohem. I tak mě to moc bolelo (smích).

Brutální hudební násilníci DISGORGE do strun hrábli bez varování. Ihned mě přišpendlili na dřevěnou zeď klubu, kde jsem v podstatě zůstal celou dobu vystoupení. Někde schoulený v koutě musel být snad samotný Ježíš, protože tady se mu spílalo o sto šest. Bylo to gore, brutální, anti-křesťanské, divoké a smrtící. Nevím, jestli jste někdy tyhle bezvěrce už slyšeli, ale pro mě je to pokaždé podobné. Připadám si, jako kdybych u nás v továrně omylem spadl do lisu. Odcházím zmačkán, rozsekán a opracován obrovským tlakem. Slabší povahy pravděpodobně utekly někam ven, držící se za hlavu a křižující se v nekonečném strachu. V pondělí to byl zkrátka masakr death metalovou pilou. Sice poměrně monotónní, ale čekal jsem to, nebyl jsem tedy překvapen. Dali nám vše hezky po lopatě, krvavě, bez příkras a pořádně nahlas. Takže v pořádku.

JUNGLE ROT patří do velké skupiny mých oblíbených kapel. Hrají přesně ten typ valivého old school death metalu, který sice v dnešní době u mladších posluchačů asi už tolik neobstojí, ale pro mě, starého vlka, nemohla přijet poctivější kapela. Obrátil jsem oči v sloup, zaklekl do bloků a jal jsem se pařit jako o závod. Přede

mnou se začaly odehrávat příběhy z vietnamské války, kytary mě řezaly až do morku kostí, Dave Matrise se vztekal, prskal, tahal to všechno až odněkud ze žaludku. K tomu mu sekundovali a s jiskrným nábojem ho doplňovali i ostatní. Hrálo se s velkým nasazením, se zkušeností v rukách a předneseny byly všechny zásadní songy kapely. Už jsem tyhle Američany dlouho neviděl, tak bylo pro mě tohle setkání něco jako sraz starých válečných veteránů. Odcházel jsem na další (druhé a poslední) pivo spokojen, death metalově ukojen a s novými příjemnými zážitky v hlavě. Parádní vystoupení s velkým srdcem. Pro mě kult!

S CRYPTOPSY mám prazvláštní vztah. Některá jejich alba hlavně z devadesátých let u mě mají status jakéhosi zbožštění (zvláště „Blasphemy Made Flesh“ – 1994, „None So Vile“ – 1996, „Whisper Supremacy“ – 1998), ale mám v jejich diskografii i záseky, které bych s klidem vypustil. Kupříkladu jejich koketování s deathcore a jinými zvěrstvy na „The Unspoken King“ – 2008 mě několikrát způsobilo kopřivku. V Quebecu byly vždy zajímavé kapely a tamní death metalová škola je známá svoji originalitou a rukopisem. Byl jsem tedy zvědav, jak se k tomu kapela postaví tentokrát. První, koho musím zmínit, je bubenický mistr Flo Mounier. Jeho hru bych asi dokázal poslouchat pořád dokola. Dále pak zpěv mistra Matta McGachyho. Ten byl vskutku neskutečně kanalizační! To se musí zkrátka zažít, slova zde nestačí. V Modré Vopici pak na mě CRYPTOPSY působili jako malé zjevení. Nevím, jestli pánové přijeli rovnou z pekla, ale masakr, který předvedli, byl neskutečný. Parádně vystavěný setlist a dokonale sehraní muzikanti s ďábelskou bicí baterií za zády dohromady působili jako nějaké šílené monstrum. Fanoušci pod pódiem předvedli ukázkovou pařbu a na kapele bylo vidět, že si to celé užívá s námi. V klubu bylo neskutečné horko, které měnilo celý tenhle morbidní dýchánek v pořádně vyhřáté krematorium. Nestát vedle mě jedna slečna, která byla pěkná zezadu i zepředu, možná bych se tím vším doslova zalknul (smích). Příjemná brutal párty!

Tak velkou návštěvnost (odhadovali jsme něco přes sto hlav), jsme na pondělí a brutal death metal nečekali! Lidé postávali i na stolech a co jsem měl možnost vidět, tak málem prodejcům merchandise utrhali ruce (což potvrdil i v jednom ze svých proslovů zpěvák CRYPTOPSY). Posílám velkou pochvalu organizátorům. Jelo se celou dobu dle harmonogramu a pro nás dojíždějící z daleka byl velmi příjemný i konec kolem jedenácté hodiny. Takhle nějak bych si to představoval.

Přesun do města piva probíhal v klasickém duchu. Vše jsme hodnotili, probírali, dohadovali se a smáli se jako dva správní nadšenci. Hlavu jsem měl vymlácenou jako žitný klas. Zítra budu v práci asi hodně trpět, říkal jsem si v duchu (potvrzeno! - smích). Moje teorie o tom, že čím tvrdší muzika, tím příjemnější lidé, se opět potvrdila a my máme na svém kontě další skvělý zážitek. Byla to vskutku vydařená, extrémně laděná, řeznická taškařice. Satan s vámi, bratři a sestry!

Fotky: Ignor

Fotogalerie ASPHYX

Video JUNGLE ROT

sdílet
Přečteno: 2315x Autor: Asphyx | Další články autora
Datum: 11. 9. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 39) JUNGLE ROT CRYPTOPSY DISGORGE MATRICIDE

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
Fotogalerie doplněna!
Johan | 16. 9. 2014 12:54:23

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

8. 12. 2019 | Autor: Mikael
Nový klip a singl kapely ROSA NOCTURNAčtěte zde »

8. 12. 2019 | Autor: Johan
Kapela DENOI přichází s novinkou I Don’t Carečtěte zde »

8. 12. 2019 | Autor: Johan
Basinfirefest oznamuje AIRBOURNE jako jednoho z headlinerů! Pak GUTALAX a další tuzemské špičkyčtěte zde »

7. 12. 2019 | Autor: Coornelus
PROTIJED představí novou desku Stres na prosincových koncertechčtěte zde »

7. 12. 2019 | Autor: Coornelus
COLOSALIST mají novou skladbučtěte zde »

7. 12. 2019 | Autor: Bury
Duff McKagan z GUNS N´ROSES uvádí nový klipčtěte zde »

6. 12. 2019 | Autor: Johan
Vychází nové album brněnské ZEMĚŽLUČEčtěte zde »

6. 12. 2019 | Autor: Bury
UNEARTH mají nový videoklipčtěte zde »

6. 12. 2019 | Autor: Bury
Mike Shinoda z LINKIN PARK představuje nové videočtěte zde »

5. 12. 2019 | Autor: Bury
Další ročník Killed By Brno již tuto sobotu 7. 12.! čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

18. 11. 2019 | Recenze
KAVIAR KAVALIER – Hotel Inkontinentalcelý článek »

19. 11. 2019 | Reporty
MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOSTcelý článek »

10. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola druhá: „Senyaan“.celý článek »

17. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola třetí: „KaBaAch“.celý článek »

9. 11. 2019 | Reporty
HAUNT, SCREAMER, CBFcelý článek »

28. 11. 2019 | Reporty
VULCANO, LAHAR, BOHEMYSTcelý článek »


Poslední diskuse

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 2. 12. 2019 15:35:18
Autor: Peťan
Titulek: KONEC PŘEDPRODEJE V 20:00

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola pátá: „La Grande Bouffe“.
Datum: 2. 12. 2019 10:59:28
Autor: Pekárek
Titulek: ...

diskuse k článku »

HEFAISTOVA LYRA – Přeludy
Datum: 26. 11. 2019 20:23:35
Autor: Garfield
Titulek: HL

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 20. 11. 2019 12:21:43
Autor: _medvěd_
Titulek: MHM

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 19. 11. 2019 20:05:47
Autor: immortal
Titulek: Gost

diskuse k článku »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 19. 11. 2019 13:18:51
Autor: Peťan
Titulek: Harmonogram + posledních 50 vstupenek!

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama