ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »

ABORTED, ENTOMBED A.D., BAEST - infočíst info »

RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »

Titáni thrash metalu SLAYER se loučí koncertním filmem plným krve - infočíst info »

METALURGIA festival – info číst info »

SACRED REICH - infočíst info »

PUNK AND HARDCORE SESSION no.9 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 10. 2019
Brno
Kabinet Múz a kolektiv Red Mode Vás zvou na říjnov...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

26. 10. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.21. UxLxCxMx -GER./One Day In Fuk...

27. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
NEDĚLE 27. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

27. 10. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: HOUBA punkrock legenda ( Ústí n. L. ), POZO...

29. 10. 2019
Anděl, Plzeň
Místní Borci uvádějí> Uff, po velice výživném bus...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » TROLLECH, DYSANGELIUM, WYRM, 1000 BOMBS

9. 9. 2014TROLLECH, DYSANGELIUM, WYRM, 1000 BOMBS

6.9.2014, Plzeň - Indians Czech Club

Sobotní odpoledne se zdálo být pro mnohé chvílemi nudy. Pro mě ale rozhodně ne! Jednak nás pozval náš kolega Michal na výstavu fotografií z dalekého Tibetu, Barmy, Chile a Velikonočních ostrovů (pořádaly Plasy sobě) a jednak mi do Plzně přijeli večer mí oblíbení smrtonoši DYSANGELIUM. Beru tedy odpoledne svůj automobil značky Deathcar, sázím do přehrávače moje soukromé The Best Of OBITUARY a vyrážíme s kolegou Barťasem směr klášter Plasy. Přivítání i celá výstava je i pro mě, jakožto fotografického analfabeta a majitele old school fotoaparátu velmi příjemná, poučná a po chvíli se přistihnu, že tibetským mnichům tak trošku závidím tu jejich přírodu a nebeský klid. Součástí výstavy byla i večerní přednáška Dr. Ven. Tenzin Jangchuba, pojednávající o stravování a tibetské medicíně, kterou ale už nestíháme, protože musíme valit do Plzně na pivo a muziku (smích). Každopádně, byl to pěkný zážitek, doporučuji! (Asphyx)

Období open-air letních festivalů je za námi, otevírají se brány nespočtu klubových akcí. Musím říci, že už jsem se na to těšil, v létě mi komornější akce vždy chybí. Září mám ve svém diáři koncerty nabité a první z nich si po návštěvě akce zvané After Six Years of Madness mohu odškrtnout. (Opat)

Sobotní koncert se odehrával v klubu Kalikovský mlýn. Pro mě osobně poměrně překvapení, protože ač dlouholetý Plzeňák, mám tuhle budovu zafixovanou spíš jako odpočinkové místo pro managerskou high society než pro nás, obyčejné „umaštěné“ metalisty (velký smích). Chvilku posedáváme v hospodě U Šenků. Naši sestavu doplňuje Mr. Goro, probíráme nesmrtelnost chrousta a na osmou hodinu vyrážíme na plac. Už u vstupu jsem mile překvapen poměrně vysokou návštěvností. (Asphyx)

První mě thrashově rozproudili krev plzeňští 1000 BOMBS. Mám jejich „starodávnou“, ale příjemně melodicky pojatou muziku rád. Takhle k tanci a poslechu neznám v Plzni nic příjemnějšího. Pánové právě připravují nové album a já si dole pod podiem říkal, že asi obětuji nějaký ten groš a v budoucnu ho rád zakoupím. Naživo to totiž byla mlátička přesně podle mého gusta. Žádný „tupa tupa thrash metal“, ale řezající songy, plné německých a Bay Area melodií. Už jsem to asi někde psal, ale moc se mi líbí dvojité vokály a styl hry bubeníka. Jen houšť, pánové! Piece is Dead! (Asphyx)

Plzeňský Indians Czech Club jsem navštívil poprvé a v prvních chvílích jsem se dost obával ozvučení tohoto malého prostoru. Dopadlo ale přeci jen lépe, než jsem očekával. Večer odstartovali těsně po hodině osmé zástupci domácí thrash metalové scény 1000 BOMBS. Zpočátku nebyl příliš slyšet Throllmasův zpěv, během první skladby „Peace is Dead“ dokázal zvukař vše srovnat a energickému vystoupení trojice nebránilo nic v cestě. Na „Bombách“ je na každém koncertě znatelné nadšení pro to, co dělají, a přestože nejsem zrovna horlivým uctívačem thrash metalu, rád si je vždy poslechnu. Střednětempé skladby nejsou úplně mým šálkem, ale jakmile trio přeřadí na rychlejší stupeň, je to hned o něčem jiném. Old school jízdu na začátek tak hodnotím určitě pozitivně. (Opat)

DYSANGELIUM dorazili z Pardubic, přivezli s sebou zbrusu nové songy z CD „Holykaust“, nedávno pokřtěného na Gothoom festivalu a vydaného tamtéž. Už nějakou dobu mi doma znějí v uších skladby (zaslané kapelou k poslechu) právě z novinkové desky a abych pravdu řekl, nemůžu se toho klasického poctivého death metalu nějak pořád „nabažit“ (recenze bude brzy následovat). Pardubičtí hrají přesně ten druh smrtícího kovu, který mi stále koluje v krvi a tak jsem si užil celý set dosytnosti. Došlo i na nezbytné rozpuštění mé lehce šednoucí čupřiny, roztočení vrtule a opilecko-fanouškovské výkřiky jako: „Sláva!, Hurá!, Pardubice do toho!, Old school death metal forever! Zahraj něco od Ledeckýho!“ A podobně. Vždyť to znáte, jsem stará škola a neumím u „své“ kapely jen staticky přihlížet, vševědoucně se usmívat a dělat, že tomu rozumím (smích). Krásně jsem si „odpočinul“, vyčistil hlavu za zvuku deathové klasiky, thrashových a lehce

blackových vsuvek i záhrobního vokálu. Také jsem si konečně jednou zapařil i na pódiu (smích). Pochválit musím jak Ctiborův bubenický dynamit v končetinách, tak čím dál tím lépe sehranou strunnou sekci. Bylo to jako setkání třetího druhu, stejně nejen hudebně spřízněných duší. Mluvíme zkrátka řečí stejného kmene. Jako velký fanoušek DYSANGELIUM jsem byl na vrcholu blaha. Masakr! (Asphyx)

TROLLECH měli jednoznačně nejlepší zvuk večera. Vyznělo naprosto vše, veškeré melodie obou kytar, hrubá basa i bicí se neztrácely v sypačkách. Sedl mi také playlist, od doby, kdy jsem čtveřici viděl naposledy, byl značně obměněn. Dostalo se na skladby jako „Národ ohně, železa a pokladů“ z „V rachotu hromů“ nebo „Když setká se voda s mrazem“ z následujícího alba „Skryti v mlze“, ty byly doplněny o několik zástupců z dosud posledního počinu „Vnitřní tma“. Na závěr pak TROLLECH vsadili na osvědčené fláky „Poustevník“ či „Ve stínu starých dubů“ a vystoupení v klubu Indians pro mě bylo jejich nejlepší za poslední dobu. (Opat)

Jako další nám zahráli plzeňští blackoví lesníci TROLLECH. Abych pravdu řekl, byl jsem po „odpočinkové“ sobotě a vystoupení DYSANGELIUM tak vyčerpaný, že jsem vše sledoval jen koutkem svého ucha. Přitěžující okolností pro mě budiž také to, že se mi doposud nepovedlo do tvorby TROLLECH za ta dlouhá léta nějak proniknout. Osobně se mi nejvíc líbí (orthodox fans prominou) poslední album „Vnitřní tma“, které je pro kapelu lehkým úkrokem stranou a výletem z lesů, luk a strání. Co jsem měl ale možnost slyšet, tak kapela hrála kvalitně, chladně a černě, že to temnější snad ani být nemohlo. Příznivci TROLLECH byli určitě nadšení. A já jsem je koneckonců také rád viděl. (Asphyx)

WYRM jsou z Ústí nad Labem a hrají black metal. Základem je pravá nefalšovaná černota, tentokrát jen uchopená trošku jinak, melodičtěji, klidněji. Při jejich vystoupení jsem několikrát zaslechl odkazy na DARKTHRONE, sem tam na SATYRICON a ostatní černé party. Tahle smečka měla u mě trošku smůlu, protože já to mám teď tak, že čím jsem starší, tím víc se black metalu vzdaluji. Občas zavzpomínám vcelku rád, ale jinak jsem hudebně někde jinde. WYRM byli v Plzni asi takoví, jací měli být. Temní, klasičtí, black´n´rolloví, „zlí“ (bubeník byl totální maniak). Vše bylo v pořádku, jen moje myšlenky těkaly někde úplně jinde. Hudebně to se mnou zkrátka nic moc nedělalo. U téhle kapely jsem pořád tak nějak podvědomě cítil, že mají na víc, že se trošku bojí víc experimentovat, být víc „jiní“. Za mě tedy vcelku milé vystoupení, které mi ale žíly z těla rozhodně nevytrhalo. (Asphyx)

Od ústeckých WYRM jsem slyšel poslední dva počiny – EP „With Hate in Their Eyes“ a řadovku „Rune Rider“, nikdy jsem jim ale nepřišel úplně na kloub a naživo jsem s nimi dosud neměl tu čest. První setkání ale bylo nakonec příjemné. Zpočátku jsem měl trošku rozpačitý dojem, chvíli mi trvalo, než jsem do hudby WYRM pronikl, ale koncert postupně gradoval a závěr setu, který tvořily starší skladby a nakonec i cover „Fuel for Hatred“ od SATYRICON byl opravdu povedený. Jediné, co bych čtveřici vytkl, je až na frontmana Morma poměrně statické vystupování. (Opat)

Všechno dobré ale jednou končí a po nezbytných posledních pivech, dlouhém loučení (které alkoholově pokračovalo v klubu Parlament) a domlouvání dalších akcí jsem musel skoro násilím donutit své nohy k odchodu. V nočním autobusu na mě útočily ze všech stran obrazy smíchané z tibetských střípků, death metalu, dna pivních sklenic a pouličního osvětlení. Doma chvíli sedím v křesle a všechno se mi znovu prohání hlavou. S klidem v duši pomalu usínám, spokojený a s podobným úsměvem, jaký mívá na tváři samotný Dalajláma. Byl to velmi příjemný večer. Slowly We Rot – in Pilsen! (Asphyx)

Fotogalerie

Video DYSANGELIUM

sdílet
Přečteno: 3529x Autor: Asphyx | Další články autora
Datum: 9. 9. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 23) DYSANGELIUM DYSANGELIUM DYSANGELIUM DYSANGELIUM DYSANGELIUM DYSANGELIUM TROLLECH TROLLECH TROLLECH TROLLECH TROLLECH 1000 BOMBS 1000 BOMBS 1000 BOMBS 1000 BOMBS 1000 BOMBS WYRM WYRM WYRM WYRM WYRM PLASY VÝSTAVA SLOWLY WE ROT - IN PISLEN!

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
Dysangelium
Super článek. Určitě to byl Masakr - jako vždy. Martin-SLAYER | 9. 9. 2014 13:27:57
......
děkujeme. Ano, rozmístění hvězd, nastavení čaker i slunce v 58 (asi) dómu přály ten večer opravdu alkoholismu mírou vrchovatou.....některé zákulisní příběhy jsou samozřejmě nepublikovatelné, ale navždy zůstanou v mé paměti zapsané zlatým perem:)) Mimochodem, ještě doplnění....akce byla také oslavou svatby Charlieo a Lenky.....tak tedy ještě posílám dodatečně jedno skromné VŠECHNO NEJLEPŠÍ, AŤ SE DAŘÍ! Až navěky, amen! Asphyx | 9. 9. 2014 13:11:45
Zahraj něco od Ledeckýho...
to je hláška!!!Ale proč se na každé fotce tvářím jako opilej, to fakt netuším!Ale samozřejmě krásně napsané,ostaně jako vždy! Tomáš Svoboda | 9. 9. 2014 07:53:11

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

16. 10. 2019 | Autor: Johan
PIPES NAD PINTS mají nový videoklip o svoboděčtěte zde »

16. 10. 2019 | Autor: Bury
CANNABIS CORPSE mají nový videoklip čtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Johan
YTIVARG představují nový song coby lyric videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
MACHINE HEAD mají nový song a k němu videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
JINJER představují nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Peťan
Vstupenky na Burial in Sand!čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
HYPNOS mají nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
INFECTED RAIN mají nový videoklip čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
OBSCURA mají nové video čtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Johan
DUSTBORN - nové album Dethroned vyšlo u MetalGatečtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

26. 9. 2019 | Reporty
LVMEN, NIKANDER, ESAZLESA celý článek »

29. 9. 2019 | Rozhovory
Jiří Panther Rosa (TORTHARRY, FINAL FLAG) – Jsem odmala zvyklý hrát více stylů.celý článek »

23. 9. 2019 | Reporty
KAFEST vol. 2celý článek »

1. 10. 2019 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »

16. 9. 2019 | Recenze
BURYZONE ZINE č. 23celý článek »


Poslední diskuse

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:03:52
Autor: Asura
Titulek: Pravopis

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:02:30
Autor: Asura
Titulek: To Peťan

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 12:46:08
Autor: Peťan
Titulek: Vývozní artikl

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 11:04:34
Autor: Asura
Titulek: Demo

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 09:27:42
Autor: horaguru
Titulek: ...

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 08:58:28
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama