ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ETERNAL NOISE MISERY 2019 - infočíst info »

ROOT s INFERNO v Brně - infočíst info »

VOMITOR, PERFIDIOUS - infočíst info »

ET MORIEMUR a POSTCARDS FROM ARKHAM na společném mini-tour - infočíst info »

INSANIA představí na turné Kacířův kancionál - infočíst info »

SVARTIDAUDI, SATURNALIA TEMPLE, ALMYRKVI - infočíst info »

MONSTROSITY se vrací po víc než 15 letech dobýt Prahu! - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »


Další nové články

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »


Koncerty

27. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

27. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

27. 4. 2019
Jihlava - Brick Bar
Hrají: NEVIDIM underground music ( Praha, Jihlava,...

30. 4. 2019
Anděl, Plzeň
ELECTRONIC WITCHCRAFT Přehlídka toho nejzajímav...

3. 5. 2019
Cheb
Po delší odmlce se brněnská kapela HEIDEN vrací na...

3. 5. 2019
Papírák Písek
Písek je město Power Violence a Grindcore! Všichni...

4. 5. 2019
Stará Ves u Rýmařova
BUGRFEST je mealový fest pořádaný čtyřmi bratry. V...

4. 5. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 4. 5. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » METALGATE CZECH DEATH FEST 2014 – den třetí

23. 6. 2014METALGATE CZECH DEATH FEST 2014 – den třetí

12. - 14.6.2014, Červený Kostelec
Kubrt:
Poslední den MGCDF se probudil do zamračené oblohy, ale nakonec to bylo docela příjemné. Pršelo jen chvilku nad ránem.
Sobotní line-up začal už 10 hodin řízným death metalem v podání CUTERRED FLESH. Nicméně jsem ještě nebyl dostatečně probuzený, tak mi z prvních kapel až do patnácti hodin zůstalo vše v zamlženém oparu.

Aleš:
Po propařené noci jsem hrdinně stanul před podiem těsně před začátkem CUTERRED FLESH. Postarali se o úctyhodný budíček. Sypali to pěkně, jednalo se o příjemný death metal s líbivými melodiemi. I po ránu měli spoustu energie na rozdávání a poslední den MetalGate Czech Death Festu tak mohl slavnostně začít.
Vzhledem k chabé tělesné kondici jsem vykonal záchranné kroky, aby mi nic nebránilo poslechu UNBORN. Dostal jsem od nich přesně to, co jsem očekával. Kvalitní výkon, hyperaktivního frontmana a řádnou porci pořádného thrash metalu. Slyšel jsem je párkrát v Plzni a nezklamali mne ani zde.
O kulturním blastcoreovém triu PERFECITIZEN jsem slyšel jen samou chválu. Hrají bez basy, druhé kytary a není pražádných důvodů, proč by to tak nemělo zůstat. Svým výkonem, precizností, změnami nálad a temp mne naprosto odrovnali. Famózní kytarista kombinoval rozklady s poctivými technickými riffy a osamělá rytmická sekce mu zdatně sekundovala. Při jedné monstrózně vygradované chvíli dostal mistr Kamenetski za mikrofonem takřka epileptický záchvat a atmosféra v tuto chvíli naprosto neuvěřitelná. Když bylo po všem, musel jsem ještě chvíli postát a utřídit si myšlenky v hlavě, protože takto pohlcující hudební zážitek jsem v této žánrové kategorii patrně ještě nezažil. Bravo!
DYSANGELIUM nastoupivší ve výborné formě pokračovali v našláplém dopoledni. Střednětempý death metal mne baví, takže jsem byl s jejich náloží spokojen.
DESIRE FOR SORROW jsou mladí kluci, kteří mají dobře našlápnuto. Hrají melodický black metal, který mne nijak nenadchnul, ale ani neurazil. Oceňuji grafiku na podiu, jistou celistvost a jsem zvědav, v co do budoucna vykrystalizují.
Musím se přiznat, že polští OGOTAY mne nadchli. O této kapele jsem neslyšel prozatím nic, ale aby toto napravili, snažili se jako o závod. Během setu vyhazovali v dav machršňůrky s logem kapely, časem přilétly i jejich nahrávky. A to mi přišlo jako celkem sympatické promo. Produkovali klasický black/death polského rázu, ale všechno fungovalo a na hochy se dobře dívalo. A navíc propagovali i český masný průmysl, Ó, gotaj!

Kubrt:
V 15:00 nastoupila polská úderka OGOTAY z Gdaňsku. Přijde mi, že polské kapely tohoto ražení si jsou dost podobné. OGOTAY mi připomínali soukmenovce VADER. Mnohem více mne ale pobavila následující polská kapela, NUCLEAR VOMIT. Perfektně šlapající grindcore se dvěma zpěváky. Výborný zvuk a growl kombinovaný s grindovým kvičením. Kapela vytáhla hity ze všech svých alb a odezva dole v kotli byla skutečně veliká.
Grindová vlna zůstala příchodem nejveselejší grupy celého CDF – jihočechů GUTALAX. To už se v davu připravovaly role toaleťáků, záchodové štětky. Kapela oděná v bílých kombinézách si moc užívala více než vřelé přijetí fans. Na ně jsem se obzvláště těšil. Dokonce přišla ke slovu i jedna předělávka od MESHUGGAH. Příznivci kalkulaček si tak užili pětivteřinový cover. (smích)
ISACAARUM, mne abych řekl pravdu, moc neoslovili. Show pěkná, krvavá, ale nebavilo mne to.

Aleš:
Zde to máme, bratře, přesně naopak. GUTALAX ve mne vyvolal nadšení když jsem je viděl poprvé a s každým dalším zhlédnutím postupně upadalo. Je to sranda, na festy skvělá kapela a na druhé straně tu stojí ISACAARUM. Chvíli mi trvalo, než jsem se do jejich hudby dostal. Po vyslechnutí jejich poslední desky „Whorecraft“ jsem ale celé té řežbě přišel na chuť a sugestivní pódiová prezentace je finální třešní na dortu. Pravda, na grind možná příliš noblesní přirovnání, že by tedy spíš moucha na hovně..?
Následující CONTRASTIC jsem kvůli obstarání opomíjených základních potřeb pro přežití ostudně prošvihl. Z dáli se nesla skvěle znějící fúze grindu, elektroniky a když jsem v nadšení stanul před podiem, kapela se rozloučila a odešla. Dle spokojeného kotle to zamrzelo mnohonásob.
Česká
klasika ROOT na mne zapůsobila rozpačitě. Sice jsem se neshodl se zbytkem dotázaných, ale mně se zvuk kytar zkrátka nelíbil. Pobíhal jsem po areálu ve snaze o manuální nazvučení z různých úhlů, ale nikde mne to neuspokojilo natolik, abych si ROOT užil. Musím pochválit setlist, ale díky zvuku jsem se kapelou zkrátka nedokázal nechat pohltit. Škoda.

Kubrt:
Dlouho jsem se chystal na čertíky ROOT. Nezklamali. Naopak mne nadchli perfektním zvukem a vtipnými průpovídkami mezi skladbami. Doufal jsem, že uslyším něco z pro mne dokonalého alba „Kärgeräs“ a dočkal jsem se. Nádhera! Nestorům satanského blacku nemohly chybět klasiky z počátků - „Píseň pro Satana“ a „666“. ROOT jsou naživo prostě výteční.
Pořádající kapela MGCDF TORTHARRY nastoupila hned po ROOT. V Pařátu aktuálně vyšla reedice první desky k dvacátému výročí. Celý set byl z větší části věnován právě skladbám z ní. Z nového alba „Follow“ pak zaznělo také pár fláků. Kapela je instrumentálně velmi zručná a vše skvěle šlapalo. Byl jsem nadšen z  bubeníka, který razancí kulometu protepával díry do uší fanoušků.

Aleš:
TORTHARRY byli jako již tradičně vynikající. Tahle stálice má už zkrátka všechno vymakané, ať už jde o zvuk, techniku, či hudbu jako takovou. Zajímavé bylo sledovat i posun v tvorbě. Ač byla první část setu skvělá, blíže mám přeci jen k novějším věcem. Cítím v nich větší náboj. Došlo na setkání se starou sestavou, která se postarala o první desku, fotku s ní a následně i se všemi účastníky festivalu. Dan prohlásil, že letos se účast opět zvýšila a dle zákulisních informací napočítal úctyhodných devět set hlav.

Kubrt:
Přespříliš dlouhá doba před vystoupením LOCK UP mne trochu otrávila. Chápu, že se jedná o headlinera, nicméně ani TORTHARRY nemeškali, aby dodrželi stanovený čas setu. Vše bylo smazáno výborným zvukem a pěkně úderným grindcorem. Před spaním moc příjemná záležitost. Zpěvák Tomas Lindberg omluvil basáka Shanea Emburyho, kterého nahradil Dan Lilker s ostře řezanou nehybnou tváří s častými výmluvnými gesty směrem do davu. Ovšem já byl nadšen ze slavného bubeníka Nicholase Barkera. Jistě ho znáte i ze spousty dalších kapel. Byl skvělý a pekelně rychlý. LOCK UP naživo nezklamali.

Aleš:
NAHUM je hodně zajímavá partička. Škoda, že mi nebylo souzeno vychutnat si celý set. To, co jsem slyšel, mne ale hodně bavilo. Zajímavý thrash/death s blackovým odérem bych si rozhodně rád vyslechl někdy příště. Nutno uznat, že ostravská a havířovská scéna svým zastoupením ovládla MGCDF.
Dramaturgická volba na závěr celého festu padla na (dramatická pomlka) power metal. Já si myslím, že na konec každého podobného soustředění patří zkrátka doom metal a to mi nikdo nevymluví. Jelikož ale pořadatelé pochopitelně nesdílí mé nadšení, svůj um mohli předvést budějovičtí WARHAWK. Přestože mne tento žánr míjí, svého osudu se zhostili se ctí a příjemná frontmanka mne dokázala přesvědčit o kvalitách kapely. Ale co naplat, tento žánr zkrátka a možná i bohužel neumím ocenit.

Kubrt:

Metalgate Czech Death Festu jsem se zúčastnil poprvé a z mého pohledu to byl skutečně parádní fest s příjemnou atmosférou a perfektním zázemím se sprchami a splachovacími záchody. Dokonce, i když na akci vystoupil GUTALAX, nikde na záchodech nechyběl papír. (smích) Pořadatelům smekám pomyslný širák a posílám poděkování za moc příjemně strávený prodloužený víkend. \m/

Aleš:
A tak skončila tahle nezapomenutelná idylka. Stejně jako v minulých ročnících, i zde jsem odjížděl hudebně uspokojen a informován o dalších kvalitních tělesech československé scény, které stojí za to. Budou mi chybět večery na molu za poslechu produkce s primátorem v ruce a postávání na kterémkoliv místě festu netlačen davem jako na těch větších. Nemohu nezmínit ani skvělou domácí atmosféru, a tak pětkrát sláva MGCDF týmu! Také budu doufat, že si na dalších ročnících nejmenované rockové hvězdy nebudou lámat kytary a rozbíjet hlavy. Tak zase za rok!


Fotky: Kabrio

Ignorův fotoreport
sdílet
Přečteno: 2042x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 23. 6. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 70) LOCK UP TORTHARRY ISACAARUM GUTALAX NUCLEAR VOMIT OGOTAY

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

26. 4. 2019 | Autor: Johan
DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE 18. 9. 2019 v Prazečtěte zde »

26. 4. 2019 | Autor: Johan
Historie helénského kultu ROTTING CHRIST v českém vydáníčtěte zde »

26. 4. 2019 | Autor: Bury
Nové video HAZYDECAYčtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Do konce dubna vstupenky na Brutal Assault levnějičtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Rozhovory o Telepatie zinečtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Týnecký Mazec 2019, 22. 6. 2019, Týnec nad Labem - Letní parket Ostrov čtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Coornelus
STREETMACHINE mají nový klipčtěte zde »

24. 4. 2019 | Autor: Coornelus
NÁV vplouvá do svobodných vod black metalu nahrávkou Smrtcičtěte zde »

24. 4. 2019 | Autor: Bury
THE CRANBERRIES s novou skladboučtěte zde »

23. 4. 2019 | Autor: Johan
VULTURE INDUSTRIES, HELHEIM, MADDER MORTEM, 28. 4. 2019, Praha - Nová Chmelnicečtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

27. 3. 2019 | Reporty
HEAVY METAL THUNDER vol. 1, 23. 3. 2019, Písek - Divadlo Pod Čaroucelý článek »

3. 4. 2019 | Reporty
MALLEPHYR, DJEVELKULT, INFERNO, ACHERONTAScelý článek »

9. 4. 2019 | Reporty
TENGRI, ZMAR, NULAJEDNANULANULA, SEKEROMLATcelý článek »

1. 4. 2019 | Recenze
Dubnové tipy – alba & koncertycelý článek »

30. 3. 2019 | Reporty
SÓLSTAFIRcelý článek »

28. 3. 2019 | Recenze
HNUS UMÍRAJÍCÍ – s/tcelý článek »


Poslední diskuse

DER BLUTHARSCH AND THE INFINITE CHURCH OF THE LEADING HAND, OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP
Datum: 18. 4. 2019 22:39:54
Autor: Garfield
Titulek: Psychedelicko-metalový večer

diskuse k článku »

Václav Votruba – KNIHA KOVU (část 3: heavy metal)
Datum: 17. 4. 2019 19:06:34
Autor: Václav Votruba
Titulek: Rockpalace

diskuse k článku »

Václav Votruba – KNIHA KOVU (část 3: heavy metal)
Datum: 17. 4. 2019 10:33:03
Autor: Martin
Titulek: ...

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 17. 4. 2019 00:32:57
Autor: Bury
Titulek: Ano,

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 16. 4. 2019 20:40:26
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 16. 4. 2019 19:02:28
Autor: Johan
Titulek: Odpověď

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama