ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

FRONT LINE FEST III - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

DEBUSTROL a MORTIFILIA - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »


Další nové články

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »


Koncerty

1. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 2. 2020
Hudební klub Lokálka - Hostivice
Dead Daniels (Praha)...

8. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
ZAT’NIK’ATEL = Ethno Service + Crimson...

21. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
Kdo seje vítr, sklízí bouři II. = benefit na FNB B...

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

3. 4. 2020
semilasso - brno
Nejlepší tribute bandy Metallica, Iron Maiden, Jud...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ASMODEUS – Oko Horovo
» Reporty » END OF ALL NIGHTS

12. 6. 2014END OF ALL NIGHTS

7.6.2014, Temelín
Jsou akce, které beru jako běžný koncertní večer a pak jsou akce, na které se těším dlouho dopředu. A protože mě Růža (jeden z pořadatelů) snad půl roku zásoboval všemi informacemi ohledně festivalu, nemohl jsem se sedmého června dočkat. A nejen že se to Temelína klukům podařilo dostat devět kapel, které v undergroundu a ve svých žánrech představují špičku u nás, ale především fakt „domácí jihočeské“ akce za přítomnosti mnoha kamarádů a známých udělal z END OF ALL NIGHTS jednu z TOP undergroundových akcí roku. Největší hudební lákadla u mě byly kapely LAHAR a BRUTALLY DECEASED, které vídám minimálně jednou za měsíc (úsměv) a mladí slovenští thrasheři ANSTRATUS.

Do Temelína dorážíme krátce před čtvrtou odpolední. V téhle pěkné restauraci s velkým a opraveným sálem jsem po nějakých sedmi letech. Po návsi se pomalu v parném odpoledni trousí máničky, jiní zase posedávají na zahrádce před hospodou. Vedro je jak v reaktoru nedaleké elektrárny a většina dorazivších už smáčí hrdla zlatavým mokem, především pak tím s původem z nedalekého Protivína. Následné vřelé přivítání s pořadatelským „sborem“ a dalšími kamarády, kteří si ze mě utahují kvůli mé nové bujné kštici na hlavě (smích), se protahuje až do části setu první kapely.

Těmi, kdo END OF ALL NIGHTS odstartovali, byli pražští DYING BEHIND. Vcelku se divím sám sobě, ale je to mé první živé setkání s touto bandou a přitom ji na scéně registruju nějaký ten pátek. DYING BEHIND začali s velkou intenzitou sázet thrash metal, který více či méně brousí do modernějších vod. Ačkoliv jsem omezenej staromilec (úsměv), DYING BEHIND se mi líbili. Některé skladby více, jiné méně, ale jako celek kapela působila sebejistě, energicky a bylo dobře vidět/slyšet, že pánové mají něco odehráno. Jak už bývá neblahým zvykem – Pražáci doplatili na post první kapely celé akce a vlažné publikum tak jejich set adekvátně neocenilo. Za mě palec nahoru!

Během pauzy stíhám další pivko a už se zase z pódia valí porce extrémního metalu. Druzí reprezentanti Prahy SEPSIS jsou na tuzemské scéně profláknutým jménem a od začátku to jasně potvrzují. Velmi dobrý zvuk jen umocňuje sílu téhle death metalové brusky. Na SEPSIS se mi líbí výborný a prakticky rovnoměrný mix brutal deathu a klasického death metalu. SEPSIS v Temelíně nikoho nešetřili a tahle brutální jízda byla vyšperkovaná doslova rezonujícím zvukem baskytary a především výborným bicmanem, pro kterého, jak jsem se dozvěděl, to byl předposlední koncert v řadách SEPSIS. Velká škoda, protože jeho hra mě odrovnala. Bez váhání říkám – nejlepší set SEPSIS, který jsem viděl. Díky!

Blatensko-písecké alko trio KAOSQUAD podle očekávání konečně zvedlo několik „gaučáků“ a pod pódiem se rozjel malý mosh pit. I když někteří dokázali sedět i v kotli (úsměv). KAOSQUAD jsou koncert od koncertu lepší a nejinak tomu bylo tentokrát. Old school death/grind bez průtahů během necelé půlhoďky vyučoval znovu a znovu každýho fanouška starých špinavců TERORRIZER, CARCASS a NAPALM DEATH. A my to téhle trojce zobali z rukou. Akční blonďaté duo za mikrofony se staralo o nevšední zábavu a KAOSQUAD se opět dotkli síně slávy (úsměv). Super!

Ještě před KAOSQUAD se na pódiu objevila dobře známá MATER MONSTIFERA. Tenhle styl mi nikdy nic neříkal a stejně tak bych nerad psal nějaké bludy (úsměv). Kapelu jsem viděl několikrát, ale vždy to nebylo víc, než pět minut. Nepřísluší mi tedy ani nějak hodnotit. Následující domácí DESIRE FOR SORROW jsem téměř celé prokecal venku, kde jsme se mimo jiné rozplývali nad industriální scenérií elektrárenských komínů a věží tak, že nám z toho vylezl obal desky „Survive“ od NUCLEAR ASSAULT (úsměv). DESIRE FOR SORROW jsem zastihl až při poslední skladbě. Těžko soudit, neslyšel jsem ještě pořádně ani jejich novotou vonící CD „At Dawn of Abysmal Ruination“, které vyšlo u Pařátu. Kluci na sobě makaj, instrumentálně jsou mnohem dále, než dříve, ale když já ty klávesy tak moooc nemám rád…

Před LAHAR jsem už v krvi cítil tu správnou hladinu adrenalinu nebo spíš alkoholu a v momentě kdy se z pódia začaly sypat thrashové riffy, začalo se odehrávat peklo. Pod pódiem, na pódiu, ve vzduchu. Mosh, stage diving, pořádná rotyka. Set postavený výhradně na posledních třech nahrávkách znovu nabídl mně dobře známou energii. Svatý otec – vádce thrashe Iny s mikrofonem řádil a ta naše neviditelná fronta poslouchala jako na povel (úsměv). Nevím, jestli to byl lepší nebo horší koncert LAHAR, ale mě tahle banda nikdy nezklamala, Temelín nebyl výjimkou a já si dopřál thrash párty se vším všudy. Celý set vydal více energie než nedaleký reaktor (úsměv). THRASH!

O dobré a vydařené akci svědčí i to, že před setem BRUTALLY DECEASED jsem měl už řádně upito a rum na baru to jen podpořil (úsměv). BRUTALLY DECEASED napumpovali do prořídlého sálu prvotřídní death
metal staré školy, který já řadím mezi nejlepší u nás. Vály z nově vydaného alba „Black Infernal Vortex“ (vyšlo v březnu u Doomentia rec.) svým hutným zvukem doslova válcují. Chvíli „seversky“, chvíli po „americku“. Celý set jsem si připadal jako na hřbitově obklopen horami mrtvol a páchnoucí krví. A když už jsem se dostal k východu, tahle smršť mě zatáhla zpátky. BRUTALLY DECEASED to vzali za správný konec a jen čekám, kdy je uvidím na turné po Evropě s nějakou deathovou legendou (úsměv).

V podroušeném stavu a na konci sil mě Růža zve na výborný guláš (díky!) a nějak jsem se rozseděl, rozkecal, najedenej rozvalil a přišel o většinu setu PERGAMEN. S Frantou z KAAR ještě venku živě diskutujeme o nesmrtelnosti thrashe (smích) a i když už nemám moc pojem o čase tuším, že harmonogram se o něco protáhl. Mně osobně to nevadí a zhlédnu zbytek PERGAMENU. Black metalová vykopávka částečně hudebně čerpající z kultu jménem MASTER´S HAMMER. Minimálně vokálem jsou si tyhle dvě kapely podobné. PERGAMEN si nehrají na nějaké instrumentální špílmachry a to se mi v black metalu líbí. Syrový, přímočarý, zlý black (smích).

Závěrečnou tečku za END OF ALL NIGHTS obstarali Slováci ANSTRATUS. Mám pocit, že jsem okamžitě vystřízlivěl, protože tihle kluci, kterým je kolem 18 let, mě přejeli thrash metalovou vichřicí. Čtyřčlenné komando v čele se zpívajícím kytaristou sázelo jeden vál za druhým, jako kdyby se jednalo o jednu dlouhou skladbu. Stylově bych je nejvíce přirovnal k raným SUICIDAL ANGELS s tím, že na rozdíl od jejich slavnějších kolegů mě ANSTRATUS bavili více! Agresivní, energický, ultra rychlý set bez možnosti oddechu. Nechyběl ani cover od ČAD a jeden přídavek. ANSTRATUS si letos zahrají i na Wackenu v Německu a vzhledem k jejich nízkému věku jsem přesvědčen, že kapela neřekla zdaleka poslední slovo. Výborná tečka za celou akcí. Loučím se se všemi kamarády a mizím. Doma ulehám kolem třetí ráno, strop nade mnou se točí jako circle pit, v uších mi píská a ráno přichází na snídani kamarád bolehlav (úsměv).

Johan: Viděl jsem sety obou melo/kláveso-blackových kapel a v obou případech jsem měl problém poznat songy, které hrály. Zatím tady nepadlo slovo o zvuku, tak to je na mně. (úsměv) Polovina kapel měla zvuk na prd. Se vší parádou to odnesli právě MATER MONSTIFERA a DESIRE FOR SORROW, z pódia se valila akorát tak zvuková/hluková koule. U MONSTIFERY jsem jakž takž skladby dokázal identifikovat, protože je mám celkem naposlouchané, takže si teď vybavuju „Beletseri“ nebo kusy z posledního flash počinu „V troskách tvýho světa“, ale koncert mě kvůli zmršenému zvuku nebavil. Podobně na tom byli spolupořadatelé DfS, tam songy podle názvů nepoznám, ale zvuk prostě kdeco pohřbil. A když jsem se pustil do zvuku, vezmu jedním vrzem i LAHAR. Je mi líto, ale LAHAR byli tentokrát o dvojnásobném bordelu. Ten očekávaný se odehrával pod pódiem i na pódiu a měli jej na svědomí skokani i pařmeni, kteří často počtem hlav na stage převyšovali počet muzikantů. Všemu tomu vládli kolegové z Fobie Peťan, na židli kázající Štěpán a samozřejmě megathrasher Žakyn, který se později odebral do říše snů, jak jej ta divočina vyčerpala. (smích)  Druhý bordel byl zvukový. Sakra fix, dosud jsem asi měl štěstí a LAHAR vždycky slyšel se slušným zvukem, tentokrát to holt neklaplo, zvuk byl prostě mizerný. Těžko říct, čím to bylo, že půlka kapel zněla prachbídně a půlka dobře – třeba SEPSIS měli zvuk parádní, KAOSQUD po nějaké třetí rychtě taky, možná méně nástrojů udělalo své, platí to totiž i o tříhlavém PERGAMENU.

V prvé řadě chci poděkovat pořadatelům za celou akci. Od skvělého line-upu, dobrého piva, pěkných prostor (velmi dobrá náhrada za původní open-air), dobrého zvuku až po přátelský přístup. Kapelám patří díky za skvělou zábavu a kamarádům za atmosféru (úsměv). Jediné co mě osobně nemile překvapilo, byla návštěvnost, která mohla být okolo stovky platících. (bylo jich 115 – pozn. Johan) Upřímně nevím na co lidi nalákat, když neslyší ani na vstupné 150 Kč, ani na výbornou sestavu kapel, ani na skvělé počasí. Jasně, Temelín není dopravní tepnou, ale z Budějovic, Písku, Týna, Protivína, Strakonic nebo Tábora to není zase daleko. Připadá mi, že místo toho lidi, aby podpořili underground a českou scénu, raději seděj doma na zadku nebo prskají v hospodě u piva s tím, že si jednou za rok vylejou tykev na Masters Of Rock. Co víc mají organizátoři koncertů dělat? Servírovat koncerty až do obýváků? V Temelíně jsem kolem sebe slyšel jen spokojenost a s tím plně souhlasím! Díky za parádní akci!

Fotky: Syky

Celá galerie


sdílet
Přečteno: 3410x Autor: Peťan | Další články autora
Datum: 12. 6. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 40) DYING BEHIND SEPSIS MATER MONSTIFERA KAOSQUAD DESIRE FOR SORROW LAHAR PERGAMEN ANSTRATUS Fans

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

26. 1. 2020 | Autor: Johan
XUL - death/black metal se představuječtěte zde »

25. 1. 2020 | Autor: Johan
Film o Magické noci trubadúrů 4čtěte zde »

25. 1. 2020 | Autor: Bury
ALTER BRIDGE mají nové lyric videočtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Johan
PIPES NAD PINTS startují The Second Chapter tour!čtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Bury
Dnes vychází nové album PYOGENESISčtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Bury
Dnes vychází nové album ANNIHILATORčtěte zde »

23. 1. 2020 | Autor: Bury
PEARL JAM představují novou skladbu čtěte zde »

23. 1. 2020 | Autor: Coornelus
MADE BY ZERO mají venku nový videoklip SIRENS!čtěte zde »

22. 1. 2020 | Autor: Bury
Brankář Boston Bruins dostal repliku bicích Larse Ulrichačtěte zde »

21. 1. 2020 | Autor: Johan
tartarO:s představují nový songčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

29. 12. 2019 | Rozhovory
KAVIAR KAVALIER – Asi to zní přehnaně a nafoukaně, ale považuju album „Hotel Inkontinental“ dokonce za nejlepší album všech dob. Je tam všechno.celý článek »

12. 1. 2020 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (BIGBOSS BAND) – Nikdy nedělám více verzí do zásoby, nikdy znovu skladbu nepřezpívávám. Nikdy. Říkám vždy, že napoprvé to zazpívalo srdce a tak to musí zůstat.celý článek »

6. 1. 2020 | Recenze
BIGBOSS – Než zemřucelý článek »

1. 1. 2020 | Recenze
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

4. 1. 2020 | Reporty
ELEPHANTS, SECOND BREATH, NOTHING LEFT TO SAYcelý článek »

28. 12. 2019 | Recenze
BLOOD INCANTATION – Hidden History of the Human Racecelý článek »


Poslední diskuse

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 24. 1. 2020 19:15:03
Autor: immortal
Titulek: No...

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 24. 1. 2020 17:18:44
Autor: XYZ
Titulek: vycpelost

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 23. 1. 2020 14:41:47
Autor: Step
Titulek: ...

diskuse k článku »

STOLEN LIVES – Luciferův efekt
Datum: 22. 1. 2020 13:02:45
Autor: Anahematar
Titulek: Skvěle...

diskuse k článku »

CAPSAICIN, DECULTIVATE, MÖRKHIMMEL, SEKEROMLAT, LEZOK
Datum: 22. 1. 2020 08:53:12
Autor: s.
Titulek: výborný večírek

diskuse k článku »

MERESIEW, DELUSION, LIBIDO CHALLENGE, MY HARD LESSON
Datum: 13. 1. 2020 15:18:35
Autor: Ela
Titulek: hlavy :)

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama