ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ETERNAL NOISE MISERY 2019 - infočíst info »

ROOT s INFERNO v Brně - infočíst info »

VOMITOR, PERFIDIOUS - infočíst info »

ET MORIEMUR a POSTCARDS FROM ARKHAM na společném mini-tour - infočíst info »

INSANIA představí na turné Kacířův kancionál - infočíst info »

SVARTIDAUDI, SATURNALIA TEMPLE, ALMYRKVI - infočíst info »

MONSTROSITY se vrací po víc než 15 letech dobýt Prahu! - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »


Další nové články

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »


Koncerty

27. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

27. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

27. 4. 2019
Jihlava - Brick Bar
Hrají: NEVIDIM underground music ( Praha, Jihlava,...

30. 4. 2019
Anděl, Plzeň
ELECTRONIC WITCHCRAFT Přehlídka toho nejzajímav...

3. 5. 2019
Cheb
Po delší odmlce se brněnská kapela HEIDEN vrací na...

3. 5. 2019
Papírák Písek
Písek je město Power Violence a Grindcore! Všichni...

4. 5. 2019
Stará Ves u Rýmařova
BUGRFEST je mealový fest pořádaný čtyřmi bratry. V...

4. 5. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 4. 5. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » DECEASED, HEAVING EARTH, MÖRKHIMMEL

30. 4. 2014DECEASED, HEAVING EARTH, MÖRKHIMMEL

27.4.2014, Praha - Modrá Vopice
Pohled první: Asphyx

Když jsem se v roce 2009 opět rozhodl po delší odmlce „vrátit“ mezi aktivní návštěvníky koncertů a posléze se stal fanouškem-pisálkem, měl jsem dva obrovské sny. První se mi v neděli splnil. Američtí death/thrasheři DECEASED (poprvé v Evropě!) jsou pro mě něco jako obrovský roztrhnutý pytel vzpomínek. Jsem dokonce vlastníkem EP „The 13 Frightened Souls“ z roku 1993, které jsem si zakoupil za peníze utržené za maturitní vysvědčení (smích). Šel jsem tenkrát rovnou domů, svlékl si oblek a jako šťastný absolvent jsem se večer opil ve staré džínové bundě poseté nášivkami z Polska (smích). Jinak vlastním samozřejmě celou diskografii (alba „Fearless Undead Machines“ a „The Blueprints for Madness“ pořád řadím k tomu nejlepšímu, co mám ve své sbírce!) a troufám si tvrdit, že vstupenku na pražskou zastávku jsem měl zakoupenou jako jeden z prvních. Už doma, když jsem si vytahal všechna stará alba pokrytá prachem, neustále je snad dva měsíce přehrával dokola, jsem se musel usmívat jako někdo, kdo už dávno není z tohoto světa.

Strávili jsme také několik velmi pěkných a obohacujících e-mailů s redakčním kolegou prepilem nad přípravou na tuto událost. Bohužel se nakonec naše setkání nepovedlo (pracovní důvody). Snad mu tedy alespoň pár těchto řádků přiblíží, co se ten slavný nedělní večer v Praze odehrávalo. Tak tedy, milý prepile, to bylo tak… (smích) Byl konec jednoho dubnového týdne a v našem hlavním městě se chystal večírek pro starý fotry… (smích)

Naše koncertní úderka z Plzně vyrazila nadšeně a s úsměvem na rtech. Už jenom ta jízda a společnost jako vždy dobře naloženého Michala (děkuji za svezení) slibovala krásný zážitek.

Modrá Vopice je jeden z mých nejoblíbenějších undergroundových pajzlů v republice (smích). Vždycky jsem zde nalezl pohodovou obsluhu, pivo, které mi chutná a hlavně dobrý zvuk, což je na tuhle kůlnu, připomínající hospodu z knihy Basket Flora od Jana Pelce obdivuhodné (smích).

MÖRKHIMMEL nám zahráli svoje černočerné black/thrash/death/hardcore/punk (a já nevím co ještě) songy jako první. Kapelu jsem osobně zaregistroval až s jejich poslední deskou „Zloskřivec“. Ta bohužel vyšla jen na LP a tak byly v minulosti učiněny pouze některé naše společné pokusné (a většinou neúspěšné) seance jen z různých ukázek na internetu (gramofon si fakt kupovat nebudu). Abych přiznal pravdu, tvorba těchto pražských bezvěrců mě nějak moc nebere. Je to s podivem, protože podobné styly mám jinak velmi rád a často je vyhledávám (když MÖRKHIMMEL hráli „švédsky“, byl jsem docela spokojen, jinak to se mnou nic moc nedělalo). Možná mi vadí pro mě divný hlas, moc punku, hardcoru nebo přílišná monotónnost, nevím. Každopádně v Modré Vopici to nebylo špatné, ale že bych si kvůli tomu vytrhal moudré zuby kleštěmi, to zase ne (smích).

HEAVING EARTH jsou naopak jednou z mých nejposlouchanějších kapel z naší malinké země. Pánové připravují novou desku, která by měla pokračovat ve směru, nastaveném zatím na jejich posledním EP „Redemption Ablaze“ (songy z chystané novinky zněly naživo luxusně!). Na téhle smečce se mi líbí krásně řezající propojení temnoty, precizní techniky a energie. V podstatě všechna živá vystoupení za poslední roky jsem si nadmíru užil. V Praze tomu nebylo jinak (snad jen zpočátku nebyly příliš slyšet kytary a první songy byly trošku rozpačité). Černé vyhrávky střídaly sypoucí se masakry (klobouk dolů před mistrem za bicími!) jakoby vytažené odněkud z nějakého zahnívajícího kanálu. Několik piv v krvi a hluková stěna vystavěná z kytar ve mně vyvolaly jen ty nejslastnější pocity, které musel prožívat podobně snad každý fanoušek poctivého death metalu. Tahle kapela zkrátka umí a už dávno patří k mým koncertním jistotám. Nezbývá mi tedy nic jiného než opět chválit a chválit. Na pódiu se odehrávala pravá, nefalšovaná, divoká a šílená termonukleární jatka (smích)! Inferno, ostatně jako vždy!

Moje první setkání s DECEASED mě jednoduše rozhodilo. Ani nevím, jestli jsem měl na tyhle mé „polobohy“ psát nějaký report. Vždyť i mně, jako starému fotrovi, stačilo v podstatě jen to, že pánové stanuli přede mnou na pódiu a byl jsem zkrátka dojatý (můžu si vůbec, já obyčejný smrtelník, dovolit smolit nějaké hodnocení? – ptám se). DECEASED si to jako správní staří mistři rozdávali nahoře na pódiu s nástroji, užívali si to, a k tomu jsem stál dole já, zachovalý, ale stárnoucí metalista, který jim to vše zobal z ruky. Pro mě to bylo něco úžasného, skvělého, neopakovatelného, narvaného emocemi, alkoholem (s DECEASED se vždycky dobře pilo!), do krve dávno zapsanými
riffy, řevem notoricky známých textů, smrti (ty heavy sóla mi doslova lámala kosti!). Přiznávám se, byl jsem chvílemi asi v nějakém časoprostoru, v jiné dimenzi, hozený někam zpět mezi „odžískované“, „onášivkované“ kamarády a bylo mi zase o nějakých 20 let méně (smích). Přede mnou se přehrávala hodně stará undergroundová death/thrashová kronika s punkovým přístupem, já to všechno pozoroval a zároveň byl toho všeho nedílnou součástí. Vynikající, sugestivní, jedinečné (a občas trošku přeřvané)! Bylo to jako v těch přiblblých reklamách, kdy se někdo bouchne do hlavy a proběhne mu před očima celý jeho život. Mám co dělat, abych nebyl zbytečně patetický, ale zkrátka to nejde (smích). Pro mě to byl jeden z nejsilnějších koncertních zážitků vůbec. Už raději končím, protože jinak byste si mysleli, že jsem se asi zbláznil (smích). Koneckonců, měli jste tam být. Kult! Up the Tombstones!

Zakoupené tričko asi nebudu nikdy prát, možná ani nosit, dám si ho doma do vitríny a budu k němu vodit návštěvy (smích).

Celou cestu domů do Plzně jsem byl nějak celý mimo. Dokonce i pak doma, když jsem si skoro do rána neustále vše přehrával znovu a znovu imaginárně na strop, jsem si dokola pořád blekotal něco o tom, že tomu nějak nevěřím. Ano, splnilo se mi jedno z mých největších koncertních přání. Viděl jsem DECEASED naživo. Děkuji všem za to, že mi tento sen pomohli uskutečnit (a spolu se mnou si ten neskutečný „bordel“ pod pódiem užívali).  Ani nevíte, co to všechno pro mě znamená. Vynechám tedy dnes slova o organizaci apod., protože ta byla tím pádem nejlepší z nejlepších (smích). Jestli má být dobrý koncertní večer hlavně o tom, že se na něm předávají emoce od kapel mezi prostý posluchačský lid, tak zde jich bylo neskutečné množství. Kritici možná zaznamenali (já samozřejmě také) několik přehmatů na kytarách, nesrovnalostí u bicích apod. u jednotlivých kapel, ale to je právě to, co dělá živé vystoupení tím, čím má správně být. Pro mě byl tento nedělní old schoolový obřad parádní neopakovatelnou událostí letošního jara! Staří fotři děkují (smích)!

Jo, a abych nezapomněl, tím druhým přáním jsou AUTOPSY (i když třeba BOLT THROWER bych si klidně dal taky znovu) někde v klubu (smích). Až je uvidím (zatím se mi to, bohužel nikdy nepoštěstilo), tak už pak budu moct odejít do metalového důchodu (v kterém už stejně mnoho let jsem a jen jako stará fosilie přežívám) a přenechat pomyslné „reportérsko-fanouškovské“ žezlo mladým vlčákům (smích). Amen!


Pohled druhý: Peťan

DECEASED! Už jsem ani nevěřil, že tuhle legendu uvidím naživo. Neonarcis potvrdili pražskou zastávku amerických matadorů DECEASED a několik měsíců jsem netrpělivě vyhlížel konec dubna. Poprvé za devětadvacet let na turné v Evropě. Svátek pro každého fandu death/thrashe, který se nemusí jen tak opakovat. Navíc za tradičně lidovou cenu – 199Kč – palec nahoru pořadatelům. Nedělní jarní odpoledne s kamarádkou se poněkud protáhlo a tak mi tentokrát obě předkapely prominou – do zaplněné Modré Vopice přijíždím až v půlce setu druhých HEAVING EARTH. Dávám chutnou plzeň a připojuji se k jihočeským vyslancům, pražským domorodcům i plzeňské početné výpravě, která mě svou účastí potěšila (úsměv).

Veni, vidi, vici!!! Tento citát bych v případě DECEASED přeložil, jako přišli, viděli a zničili. Od prvních vteřin z malého pódia burácel neurvalý death metal s thrashmetalovou agresivitou. Členové DECEASED si s nějakou image hlavu nelámou a jako správní „fotři“ zahráli dokonale i v teplákách (úsměv). Death metal, který snesl ty nejpřísnější měřítka, kotel okamžitě vaří a některé flákoty zpívá společně s Kingem Fowleyem. Tento mohutný obr na pódiu strhává celý klub k běsnění. DECEASED za zhruba hodinku (nebo jak dlouho to peklo trvalo?) udělali průřez celou svou diskografií. Namátkou nechyběly skladby „Night Of The Deceased“, „The Premonition“, „Fading Survial“ nebo „The Mausoleum“. Když už se zdálo, že kapela zasadila propocenému publiku poslední smrtící úder, vytasili se DECEASED se dvěma excelentními covery – „Tormentor“ od KREATOR a „Black Metal“ od VENOM. Především prvně jmenovaný byl totální apokalypsa. DECEASED zmasakrovali Prahu a myslím, že každý, kdo dorazil, nelitoval. Klub byl plný srdcařů a old school šílenců, protože DECEASED nejsou nijak extra známou kapelou mimo metalový underground. Kult legendy však naplnili bezezbytku. Díky pořadatelům za další splněné přání!


Z akce ještě přineseme obsáhlý fotoreport!


Fotky: Asphyx

Celá galerie

Video HEAVING EARTH

Video DECEASED


sdílet
Přečteno: 3293x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 30. 4. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 37) DECEASED HEAVING EART MÖRKHIMMEL Duzl, Peťan a obr Děti Paula Speckmanna FOBIAzine crew FOBIAzine crew Kráska a zvíře Asphyx, Štěpán Goro Peťan Nefalšovaná radost fotrů Štěpán Památeční...

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
...
Díky moc za přiblížení hezkého nedělního večera.. ;-) prepil | 30. 4. 2014 20:18:54
supeeeeer:)))
Konečně se blíží důchod! Díky za info:))) K tomu přidáme 8. září Jungle Rot a podzim života může začít:)) Asphyx | 30. 4. 2014 15:42:34
!!!
Asphyx: ... tvůj metalový důchod se blíží... 24.9.2014 v Roxy - Bolt thrower ;)))) Duzl | 30. 4. 2014 13:02:37

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

26. 4. 2019 | Autor: Johan
DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE 18. 9. 2019 v Prazečtěte zde »

26. 4. 2019 | Autor: Johan
Historie helénského kultu ROTTING CHRIST v českém vydáníčtěte zde »

26. 4. 2019 | Autor: Bury
Nové video HAZYDECAYčtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Do konce dubna vstupenky na Brutal Assault levnějičtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Rozhovory o Telepatie zinečtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Týnecký Mazec 2019, 22. 6. 2019, Týnec nad Labem - Letní parket Ostrov čtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Coornelus
STREETMACHINE mají nový klipčtěte zde »

24. 4. 2019 | Autor: Coornelus
NÁV vplouvá do svobodných vod black metalu nahrávkou Smrtcičtěte zde »

24. 4. 2019 | Autor: Bury
THE CRANBERRIES s novou skladboučtěte zde »

23. 4. 2019 | Autor: Johan
VULTURE INDUSTRIES, HELHEIM, MADDER MORTEM, 28. 4. 2019, Praha - Nová Chmelnicečtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

27. 3. 2019 | Reporty
HEAVY METAL THUNDER vol. 1, 23. 3. 2019, Písek - Divadlo Pod Čaroucelý článek »

3. 4. 2019 | Reporty
MALLEPHYR, DJEVELKULT, INFERNO, ACHERONTAScelý článek »

9. 4. 2019 | Reporty
TENGRI, ZMAR, NULAJEDNANULANULA, SEKEROMLATcelý článek »

1. 4. 2019 | Recenze
Dubnové tipy – alba & koncertycelý článek »

30. 3. 2019 | Reporty
SÓLSTAFIRcelý článek »

28. 3. 2019 | Recenze
HNUS UMÍRAJÍCÍ – s/tcelý článek »


Poslední diskuse

DER BLUTHARSCH AND THE INFINITE CHURCH OF THE LEADING HAND, OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP
Datum: 18. 4. 2019 22:39:54
Autor: Garfield
Titulek: Psychedelicko-metalový večer

diskuse k článku »

Václav Votruba – KNIHA KOVU (část 3: heavy metal)
Datum: 17. 4. 2019 19:06:34
Autor: Václav Votruba
Titulek: Rockpalace

diskuse k článku »

Václav Votruba – KNIHA KOVU (část 3: heavy metal)
Datum: 17. 4. 2019 10:33:03
Autor: Martin
Titulek: ...

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 17. 4. 2019 00:32:57
Autor: Bury
Titulek: Ano,

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 16. 4. 2019 20:40:26
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 16. 4. 2019 19:02:28
Autor: Johan
Titulek: Odpověď

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama