ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

FRONT LINE FEST III - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

DEBUSTROL a MORTIFILIA - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »


Další nové články

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »


Koncerty

1. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 2. 2020
Hudební klub Lokálka - Hostivice
Dead Daniels (Praha)...

8. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
ZAT’NIK’ATEL = Ethno Service + Crimson...

21. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
Kdo seje vítr, sklízí bouři II. = benefit na FNB B...

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

3. 4. 2020
semilasso - brno
Nejlepší tribute bandy Metallica, Iron Maiden, Jud...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


PUSTINA – Předtucha nastávající zimy na LP
» Reporty » BRUTALLY DECEASED, KAAR, KAOSQUAD, HIROSHIMA NIGHTMARE

9. 10. 2013BRUTALLY DECEASED, KAAR, KAOSQUAD, HIROSHIMA NIGHTMARE

5.10.2013, Srubec – Garáž
Dnešní akcí uzavíráme 4. rok pořádání underground akcí ve sklepě našeho domu. Koncert s pořadovým číslem 29. Jak si udělat lepší dárek k narozeninám, než si pozvat k sobě domů zahrát svoje oblíbené kapely? Od rána jsem nervózní, jako vždy před akcí. Už od dopoledne začínáme připravovat Garáž na večer. Mařenka vaří jídlo pro kapely, já dolaďuji vše nezbytné k snadnému průběhu koncertu. Před šestou se scházíme se zbytkem kapely, dáváme si zvukovku a vyčkáváme, až dorazí lidi z autobusu. (KubaAjz)

Jak jinak oslavit narozky než pořádným koncertem? Asi něco podobného si řekli Kubajz s Mařenkou, přibrali k sobě dalšího oslavence Kozla, pozvali pár kapel a mohlo se začít slavit. Garáž na Srubci je asi nejvíc undergroundový klubík nejen na jihu Čech a tak se dala očekávat parádní, komorní a „rodinná“ atmosféra. Na úvod hráli dva oslavenci s HIROSHIMOU NIGHTMARE, třetí oslavenec s KAOSQUAD, druhou polovinu večera tvořilo duo KAAR a BRUTALLY DECEASED. V Budějkách moc nestíháme a protože je start plánován na 18:00, bereme si tágo. To nás po chvíli vyhazuje přímo u Kubajze, potkáváme kámoše a vzájemné pozdravy chvilku trvají – tady jsou snad celý jižní Čechy (úsměv). (Peťan)

V půl sedmé doráží první várka návštěvníků, a tak nic nebrání, abychom to s HIROSHIMA NIGHTMARE odpálili. Žádný zázrak to nebyl, ale úkol předkapely jsme splnili. V mezičase obíhám lidi a vybírám od nich vstup. Dnes lidí dorazilo opravdu hodně, což je fakt super. Kéž by takováto účast byla vždy! (KubaAjz)

I když jsme se snažili, přicházíme až na poslední dvě skladby HIROSHIMY NIGHTMARE, z nichž jedna je povedený cover „Zombie Attack“ od německých alkáčů TANKARD. Tuhle směs punku a thrashe jsem si tedy tentokrát nestihl užít. Příště napravím (úsměv). Další zdravice se známými ksichty jihočeský scény, otvírám donesené pivko a za chvíli jdou na věc KAOSQUAD. Tohle old school trio je už všem také dobře známé. Ten, kdo má rád starý death/grind CARCASS, NAPALM DEATH a REPULSION, ať si zajde na KAOSQUAD. Chrastivý, špinavý, zaprášený old school. Kozel do sebe klopí vizoura, Aleš s Víťanem pivo a vůbec – celá kapela je jako všichni na Garáži v dobré pohodě. Snad půlku setu pozoruji Aleše, jak válí za škopky. Doufám, že ze mě nemá újmu (smích). Výborná práce. KAOSQAUD právě vydali splitko se strakonickou smečkou BTCW – doporučuji! (Peťan)

Po nás se nástrojů chopí blatenští chasníci KAOSQUAD. Jízda jako vždy. Dva přeřvávající se extrémní vokály. Chvíli víc death metal, chvíli víc grindcore. Všichni Jihočeši tuhle partu už jistě dobře znají. Jediné, co mě mrzí, je, že lidi jsou dnes trošku chladnější, takže žádný extra mosh se nekoná. (KubaAjz)

Thrash metalová letka z Prahy KAAR vrací Garáži druhý kobercový nálet. Jejich poslední album „Kaarokalypsa“ se mi zarylo hluboko pod kůži, stejně tak i jejich první koncert u nás před pár měsíci. Fajn pohodoví, přátelští týpci. Dnes se jim podařil vyčarovat ještě lepší zvuk než posledně a já si užívám každé přidušené opření do strun nabroušenými trsátky obou pánů kytaristů. Na
závěrečný cover ANTHRAX „Caught in a mosh“ konečně i na ten mosh dojde. (KubaAjz)

V rychlém sledu následují pražští thrasheři KAAR. A jak rychle nastoupili, tak rychle odehráli. Přímočarý thrash metal, který neoplývá složitostí, ale punkovou jednoduchostí a energií. Skladby postavené na jednom riffu, sólo, vyhrávky a rychle do cíle. Nahrávky možná působí trochu rozpačitě, ale naživo jde o jinou ligu. KAAR mě bavili od začátku do konce. Rozjel se i mosh, takže vše v pořádku! Svým nadhledem a poctivým thrash metalem rozhodně mají na české scéně své místo. (Peťan)

A protože se na Garáži musí končit v deset večer, BRUTALLY DECEASED na sebe nenechali dlouho čekat. Kdo tuhle partu někdy viděl, ví moc dobře, co umí. Každý fanda švédského old school death metalu musí být ve střehu a mlátit šiškou. BRUTALLY DECEASED zválcovali Garáž chorobným, chřestivým a autentickým death metalem té nejvyšší kvality. Ano, kapela už nějakou dobu zní „světově“ a dokazuje to i na splitku se Švédy INTERMENT. V set-listu nechyběly ani připravované vály. Jedna skladba ve stylu ENTOMBED, druhá GRAVE, další DISMEMBER…, ale i vlastní ksicht BRUTALLY DECEASED. Jednoznačná špička tuzemského death metalu vládla celé Garáži. Pravověrným punx asi death metal tolik nevoněl, ale circle pit okolo sloupu se musel páčit každému! (Peťan)

Posledním zlatým hřebíčkem do rakve jsou pražsko-plzeňští šiřitelé smrtícího kovu BRUTALLY DECEASED. Nejlepší zvuk ze všech kapel, co jsem kdy na Garáži slyšel. Je jasné, že teď na pódiu stojí opravdoví profesionálové. Ten, kdo BRUTALLY DECEASED ještě neslyšel, stojí s otevřenou pusou. Ti, co už měli tu čest, oddaně hrozí pěstí ke stropu. Absolutní masakr. Ocitám se v naprosto jiném prostoru a čase, kde neexistuje nic jiného než chrastivý zvuk kytar, rány chirurgicky přesných bubnů a záhrobní vokál. Ke konci setu publikum kapelu odmění šíleným circle-pitem kolem sloupu. (KubaAjz)

Po skončení Kubajz pouští staré demo METALLIKY a tak si spolu ještě pěkně zahrozíme. Narozeninová Garáž se povedla po všech stránkách! Výborné kapely, výborná návštěva, atmosféra, párty, výborný zvuk… a výborní pořadatelé, kterým patří ten největší dík a i v reportu je třeba zmínit „vše nejlepší a hodně thrashe a deathu“! (smích). (Peťan)

Dnešní den se tvořili dějiny undergroundu. V srdci mě ještě dlouho bude hřát, že jsem byl u toho. Kupuju čerstvé split LP BRUTALLY DECEASED / INTERMENT, do kterého nám s Mařenkou vokalista Žlababa vepisuje věnování. Od kluků z kár dostáváme já i Mařenka krásný dárek v podobě trička kapely, ještě jednou díky moc! Po koncertě se Garáž pomalu vylidňuje, až na místě zbudou jen kluci z KAOSQUAD, KAAR, Eva, Šakal, Syky, Kaďus a Vix. A tak se vesele povídá v útrobách vytopené zkušebny, až do dvou do rána, kdy jdeme všichni hromadně spát. Po finanční stránce jsme sice skončili cca tisícovku v mínusu, ale bez váhání můžu říct, že to stálo za to! Pro tyhle chvíle stojí za to žít (undergroundem)! (KubaAjz)


Fotky: Mařenka, Syky

Mařenčina galerie

Sykyho galerie

sdílet
Přečteno: 3196x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 9. 10. 2013

FotoGalerie (Počet obrázků: 42) HIROSHIMA NIGHTMARE HIROSHIMA NIGHTMARE HIROSHIMA NIGHTMARE HIROSHIMA NIGHTMARE HIROSHIMA NIGHTMARE KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAAR KAAR KAAR KAAR KAAR KAAR KAAR KAAR KAAR a Kozel KAAR a KubaAjz BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED Míra BRUTALLY DECEASED Mařenka a KubaAjz

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
Příští Garáž
bych rád navštívil, tak si zapište za uši, že 15.3. NE, protože to je u nás Peklo 8 a vrací se ASMODEUS!!! Jinak taky dodatečně gratulace všem oslavencům, i těm nezletilým :-))) Johan | 9. 10. 2013 21:42:24
Děkujeme
Děkujeme moc! já jen doplním že Kozlovi bylo 17, Kubajzovi 18 a Mařence 16:-))))) Další Garáž Březen 2014 KubaAjz | 9. 10. 2013 18:19:26
congratulations!
A mě nezbývá, než poděkovat za hezký, čivý report a popřát oslavencům vše nejlepší do dalších let. Podle textu, fotek a zážitků to vypadá, že to byl vskutku povedený večer a mě mrzí jen jediné, že jsem tam nemohl být! Takže posílám na jih gratulace! Ať se daří! Asphyx | 9. 10. 2013 06:34:06

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

26. 1. 2020 | Autor: Johan
XUL - death/black metal se představuječtěte zde »

25. 1. 2020 | Autor: Johan
Film o Magické noci trubadúrů 4čtěte zde »

25. 1. 2020 | Autor: Bury
ALTER BRIDGE mají nové lyric videočtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Johan
PIPES NAD PINTS startují The Second Chapter tour!čtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Bury
Dnes vychází nové album PYOGENESISčtěte zde »

24. 1. 2020 | Autor: Bury
Dnes vychází nové album ANNIHILATORčtěte zde »

23. 1. 2020 | Autor: Bury
PEARL JAM představují novou skladbu čtěte zde »

23. 1. 2020 | Autor: Coornelus
MADE BY ZERO mají venku nový videoklip SIRENS!čtěte zde »

22. 1. 2020 | Autor: Bury
Brankář Boston Bruins dostal repliku bicích Larse Ulrichačtěte zde »

21. 1. 2020 | Autor: Johan
tartarO:s představují nový songčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

29. 12. 2019 | Rozhovory
KAVIAR KAVALIER – Asi to zní přehnaně a nafoukaně, ale považuju album „Hotel Inkontinental“ dokonce za nejlepší album všech dob. Je tam všechno.celý článek »

12. 1. 2020 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (BIGBOSS BAND) – Nikdy nedělám více verzí do zásoby, nikdy znovu skladbu nepřezpívávám. Nikdy. Říkám vždy, že napoprvé to zazpívalo srdce a tak to musí zůstat.celý článek »

6. 1. 2020 | Recenze
BIGBOSS – Než zemřucelý článek »

1. 1. 2020 | Recenze
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

4. 1. 2020 | Reporty
ELEPHANTS, SECOND BREATH, NOTHING LEFT TO SAYcelý článek »

28. 12. 2019 | Recenze
BLOOD INCANTATION – Hidden History of the Human Racecelý článek »


Poslední diskuse

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 24. 1. 2020 19:15:03
Autor: immortal
Titulek: No...

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 24. 1. 2020 17:18:44
Autor: XYZ
Titulek: vycpelost

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 23. 1. 2020 14:41:47
Autor: Step
Titulek: ...

diskuse k článku »

STOLEN LIVES – Luciferův efekt
Datum: 22. 1. 2020 13:02:45
Autor: Anahematar
Titulek: Skvěle...

diskuse k článku »

CAPSAICIN, DECULTIVATE, MÖRKHIMMEL, SEKEROMLAT, LEZOK
Datum: 22. 1. 2020 08:53:12
Autor: s.
Titulek: výborný večírek

diskuse k článku »

MERESIEW, DELUSION, LIBIDO CHALLENGE, MY HARD LESSON
Datum: 13. 1. 2020 15:18:35
Autor: Ela
Titulek: hlavy :)

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama