ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

MUNICIPAL WASTE, TOXIC HOLOCAUST, ENFORCER, SKELETAL REMAINS - infočíst info »

Árstíðir - infočíst info »

NORTHLANE, POLARIS, VOID OF VISION - infočíst info »

Metal Christmas - infočíst info »

Christmas Mazec III. - infočíst info »

Týnfest 2019 bude mít hned dva silné taháky - infočíst info »

Pripyat party - metal, punk & noise! - infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2019 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

14. 12. 2019
Club Hvjezda, Teplice
TARANTULE, DEAD DANIELS, EREDAR......

14. 12. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 12. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
Anděl, Plzeň
Vánoční Busking Párty – Tiny beat, Bolehlav,...

15. 12. 2019
Brno - Kabinet Múz
GATTACA + PROTIJED + NULAJEDNANULANULA ..............

21. 12. 2019
Rock Club KAIN, Praha
Vánoční koncert DEAD DANIELS + support: Footsteps...

21. 12. 2019
Velké Meziříčí - Rock Depo
Hrají: NONSENSE crossover ( Velké Meziříčí ) křest...

25. 12. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: NAŠROT alternativní hardcore ( Havl. Brod )...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Reporty » BRUTALLY DECEASED, KAAR, KAOSQUAD, HIROSHIMA NIGHTMARE

9. 10. 2013BRUTALLY DECEASED, KAAR, KAOSQUAD, HIROSHIMA NIGHTMARE

5.10.2013, Srubec – Garáž
Dnešní akcí uzavíráme 4. rok pořádání underground akcí ve sklepě našeho domu. Koncert s pořadovým číslem 29. Jak si udělat lepší dárek k narozeninám, než si pozvat k sobě domů zahrát svoje oblíbené kapely? Od rána jsem nervózní, jako vždy před akcí. Už od dopoledne začínáme připravovat Garáž na večer. Mařenka vaří jídlo pro kapely, já dolaďuji vše nezbytné k snadnému průběhu koncertu. Před šestou se scházíme se zbytkem kapely, dáváme si zvukovku a vyčkáváme, až dorazí lidi z autobusu. (KubaAjz)

Jak jinak oslavit narozky než pořádným koncertem? Asi něco podobného si řekli Kubajz s Mařenkou, přibrali k sobě dalšího oslavence Kozla, pozvali pár kapel a mohlo se začít slavit. Garáž na Srubci je asi nejvíc undergroundový klubík nejen na jihu Čech a tak se dala očekávat parádní, komorní a „rodinná“ atmosféra. Na úvod hráli dva oslavenci s HIROSHIMOU NIGHTMARE, třetí oslavenec s KAOSQUAD, druhou polovinu večera tvořilo duo KAAR a BRUTALLY DECEASED. V Budějkách moc nestíháme a protože je start plánován na 18:00, bereme si tágo. To nás po chvíli vyhazuje přímo u Kubajze, potkáváme kámoše a vzájemné pozdravy chvilku trvají – tady jsou snad celý jižní Čechy (úsměv). (Peťan)

V půl sedmé doráží první várka návštěvníků, a tak nic nebrání, abychom to s HIROSHIMA NIGHTMARE odpálili. Žádný zázrak to nebyl, ale úkol předkapely jsme splnili. V mezičase obíhám lidi a vybírám od nich vstup. Dnes lidí dorazilo opravdu hodně, což je fakt super. Kéž by takováto účast byla vždy! (KubaAjz)

I když jsme se snažili, přicházíme až na poslední dvě skladby HIROSHIMY NIGHTMARE, z nichž jedna je povedený cover „Zombie Attack“ od německých alkáčů TANKARD. Tuhle směs punku a thrashe jsem si tedy tentokrát nestihl užít. Příště napravím (úsměv). Další zdravice se známými ksichty jihočeský scény, otvírám donesené pivko a za chvíli jdou na věc KAOSQUAD. Tohle old school trio je už všem také dobře známé. Ten, kdo má rád starý death/grind CARCASS, NAPALM DEATH a REPULSION, ať si zajde na KAOSQUAD. Chrastivý, špinavý, zaprášený old school. Kozel do sebe klopí vizoura, Aleš s Víťanem pivo a vůbec – celá kapela je jako všichni na Garáži v dobré pohodě. Snad půlku setu pozoruji Aleše, jak válí za škopky. Doufám, že ze mě nemá újmu (smích). Výborná práce. KAOSQAUD právě vydali splitko se strakonickou smečkou BTCW – doporučuji! (Peťan)

Po nás se nástrojů chopí blatenští chasníci KAOSQUAD. Jízda jako vždy. Dva přeřvávající se extrémní vokály. Chvíli víc death metal, chvíli víc grindcore. Všichni Jihočeši tuhle partu už jistě dobře znají. Jediné, co mě mrzí, je, že lidi jsou dnes trošku chladnější, takže žádný extra mosh se nekoná. (KubaAjz)

Thrash metalová letka z Prahy KAAR vrací Garáži druhý kobercový nálet. Jejich poslední album „Kaarokalypsa“ se mi zarylo hluboko pod kůži, stejně tak i jejich první koncert u nás před pár měsíci. Fajn pohodoví, přátelští týpci. Dnes se jim podařil vyčarovat ještě lepší zvuk než posledně a já si užívám každé přidušené opření do strun nabroušenými trsátky obou pánů kytaristů. Na
závěrečný cover ANTHRAX „Caught in a mosh“ konečně i na ten mosh dojde. (KubaAjz)

V rychlém sledu následují pražští thrasheři KAAR. A jak rychle nastoupili, tak rychle odehráli. Přímočarý thrash metal, který neoplývá složitostí, ale punkovou jednoduchostí a energií. Skladby postavené na jednom riffu, sólo, vyhrávky a rychle do cíle. Nahrávky možná působí trochu rozpačitě, ale naživo jde o jinou ligu. KAAR mě bavili od začátku do konce. Rozjel se i mosh, takže vše v pořádku! Svým nadhledem a poctivým thrash metalem rozhodně mají na české scéně své místo. (Peťan)

A protože se na Garáži musí končit v deset večer, BRUTALLY DECEASED na sebe nenechali dlouho čekat. Kdo tuhle partu někdy viděl, ví moc dobře, co umí. Každý fanda švédského old school death metalu musí být ve střehu a mlátit šiškou. BRUTALLY DECEASED zválcovali Garáž chorobným, chřestivým a autentickým death metalem té nejvyšší kvality. Ano, kapela už nějakou dobu zní „světově“ a dokazuje to i na splitku se Švédy INTERMENT. V set-listu nechyběly ani připravované vály. Jedna skladba ve stylu ENTOMBED, druhá GRAVE, další DISMEMBER…, ale i vlastní ksicht BRUTALLY DECEASED. Jednoznačná špička tuzemského death metalu vládla celé Garáži. Pravověrným punx asi death metal tolik nevoněl, ale circle pit okolo sloupu se musel páčit každému! (Peťan)

Posledním zlatým hřebíčkem do rakve jsou pražsko-plzeňští šiřitelé smrtícího kovu BRUTALLY DECEASED. Nejlepší zvuk ze všech kapel, co jsem kdy na Garáži slyšel. Je jasné, že teď na pódiu stojí opravdoví profesionálové. Ten, kdo BRUTALLY DECEASED ještě neslyšel, stojí s otevřenou pusou. Ti, co už měli tu čest, oddaně hrozí pěstí ke stropu. Absolutní masakr. Ocitám se v naprosto jiném prostoru a čase, kde neexistuje nic jiného než chrastivý zvuk kytar, rány chirurgicky přesných bubnů a záhrobní vokál. Ke konci setu publikum kapelu odmění šíleným circle-pitem kolem sloupu. (KubaAjz)

Po skončení Kubajz pouští staré demo METALLIKY a tak si spolu ještě pěkně zahrozíme. Narozeninová Garáž se povedla po všech stránkách! Výborné kapely, výborná návštěva, atmosféra, párty, výborný zvuk… a výborní pořadatelé, kterým patří ten největší dík a i v reportu je třeba zmínit „vše nejlepší a hodně thrashe a deathu“! (smích). (Peťan)

Dnešní den se tvořili dějiny undergroundu. V srdci mě ještě dlouho bude hřát, že jsem byl u toho. Kupuju čerstvé split LP BRUTALLY DECEASED / INTERMENT, do kterého nám s Mařenkou vokalista Žlababa vepisuje věnování. Od kluků z kár dostáváme já i Mařenka krásný dárek v podobě trička kapely, ještě jednou díky moc! Po koncertě se Garáž pomalu vylidňuje, až na místě zbudou jen kluci z KAOSQUAD, KAAR, Eva, Šakal, Syky, Kaďus a Vix. A tak se vesele povídá v útrobách vytopené zkušebny, až do dvou do rána, kdy jdeme všichni hromadně spát. Po finanční stránce jsme sice skončili cca tisícovku v mínusu, ale bez váhání můžu říct, že to stálo za to! Pro tyhle chvíle stojí za to žít (undergroundem)! (KubaAjz)


Fotky: Mařenka, Syky

Mařenčina galerie

Sykyho galerie

sdílet
Přečteno: 3158x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 9. 10. 2013

FotoGalerie (Počet obrázků: 42) HIROSHIMA NIGHTMARE HIROSHIMA NIGHTMARE HIROSHIMA NIGHTMARE HIROSHIMA NIGHTMARE HIROSHIMA NIGHTMARE KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAOSQUAD KAAR KAAR KAAR KAAR KAAR KAAR KAAR KAAR KAAR a Kozel KAAR a KubaAjz BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED BRUTALLY DECEASED Míra BRUTALLY DECEASED Mařenka a KubaAjz

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
Příští Garáž
bych rád navštívil, tak si zapište za uši, že 15.3. NE, protože to je u nás Peklo 8 a vrací se ASMODEUS!!! Jinak taky dodatečně gratulace všem oslavencům, i těm nezletilým :-))) Johan | 9. 10. 2013 21:42:24
Děkujeme
Děkujeme moc! já jen doplním že Kozlovi bylo 17, Kubajzovi 18 a Mařence 16:-))))) Další Garáž Březen 2014 KubaAjz | 9. 10. 2013 18:19:26
congratulations!
A mě nezbývá, než poděkovat za hezký, čivý report a popřát oslavencům vše nejlepší do dalších let. Podle textu, fotek a zážitků to vypadá, že to byl vskutku povedený večer a mě mrzí jen jediné, že jsem tam nemohl být! Takže posílám na jih gratulace! Ať se daří! Asphyx | 9. 10. 2013 06:34:06

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

14. 12. 2019 | Autor: Johan
ASMODEUS – Prosincová noc a Den zúčtování v kompaktní sběratelské edicičtěte zde »

14. 12. 2019 | Autor: Bury
BRASS AGAINST tentokráte předělali ALICE IN CHAINSčtěte zde »

13. 12. 2019 | Autor: Bury
Zemřel Sonia, zpěvák grindových PSYCHONEUROSISčtěte zde »

13. 12. 2019 | Autor: Johan
Právě vychází nové album kultovní slovenské kapely DAVOVÁ PSYCHÓZA čtěte zde »

13. 12. 2019 | Autor: Bury
Nestárnoucí Iggy Pop natočil živák pro BBCčtěte zde »

12. 12. 2019 | Autor: Bury
ČAD mají nový videoklipčtěte zde »

12. 12. 2019 | Autor: Johan
ERELEY (progressive metal): info, newsčtěte zde »

12. 12. 2019 | Autor: Johan
Kapela zakázanÝovoce uctila památku Johna Lennona novou písní a videoklipemčtěte zde »

11. 12. 2019 | Autor: Johan
MetalGate Records uvádí: POSTCARDS FROM ARKHAM – Øakvylčtěte zde »

10. 12. 2019 | Autor: Mikael
GINGERHEAD projedou Prahu na běžkáchčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

18. 11. 2019 | Recenze
KAVIAR KAVALIER – Hotel Inkontinentalcelý článek »

19. 11. 2019 | Reporty
MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOSTcelý článek »

17. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola třetí: „KaBaAch“.celý článek »

28. 11. 2019 | Reporty
VULCANO, LAHAR, BOHEMYSTcelý článek »

2. 12. 2019 | Recenze
Prosincové tipy – alba & koncertycelý článek »

11. 12. 2019 | Reporty
OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, SNĚŤ, THE TOWERcelý článek »


Poslední diskuse

PSYCHONEUROSIS – The Fall Of Humanity
Datum: 12. 12. 2019 03:25:20
Autor: Bury
Titulek: R.I.P.!!!

diskuse k článku »

OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, SNĚŤ, THE TOWER
Datum: 11. 12. 2019 01:20:55
Autor: s.
Titulek: BURIAL IN SAND

diskuse k článku »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 2. 12. 2019 15:35:18
Autor: Peťan
Titulek: KONEC PŘEDPRODEJE V 20:00

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola pátá: „La Grande Bouffe“.
Datum: 2. 12. 2019 10:59:28
Autor: Pekárek
Titulek: ...

diskuse k článku »

HEFAISTOVA LYRA – Přeludy
Datum: 26. 11. 2019 20:23:35
Autor: Garfield
Titulek: HL

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 20. 11. 2019 12:21:43
Autor: _medvěd_
Titulek: MHM

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama