ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

Největší hardcore tour se po roce vrací - PERSISTENCE 2020 - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

DEBUSTROL a MORTIFILIA - infočíst info »

FRONT LINE FEST III - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »


Další nové články

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »


Koncerty

24. 1. 2020
Havlíčkův Brod - KD Ostrov
Hrají: THE FIALKY - 77 punk ( Praha ), NEŽFALEŠ - ...

24. 1. 2020
Klub 007,Praha
Vítr skučí nad ledovou krajinou, stromy se prohíba...

25. 1. 2020
S-Cube Olomouc
ROTTEN FEST vol 22. S-Cube Olomouc 25.1.2020,od 18...

25. 1. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 25. 1. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 1. 2020
Restaurace U Chovatelů
Druhý ročník temnoty je před námi! NĀV - J...

25. 1. 2020
Trutnov
Křest EP Překrásný nový svět. Brünner Todesmarsch,...

1. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 2. 2020
Hudební klub Lokálka - Hostivice
Dead Daniels (Praha)...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2020
» Rozhovory » KAAR – Většina našich textů je namířena proti církvi a bohu, ale máme i texty popisující vyhasnutí člověka a vlastně i lidství, nebo o zlu na tomhle světě.

20. 10. 2013KAAR – Většina našich textů je namířena proti církvi a bohu, ale máme i texty popisující vyhasnutí člověka a vlastně i lidství, nebo o zlu na tomhle světě.

Pražská thrashovina KAAR je zatím známá asi jen undergroundovým maniakům, těm ostatním se představí v tomto rozhovoru.
Současný thrashmetalový boom neminul ani naší republiku, vedle pra-thrasherů DEBUSTROL či ASSESSOR se hodně prosazují LAHAR nebo RADIOLOKÁTOR, ale vznikají i kapely tvořené mladšími ročníky, třeba EXORCIZPHOBIA, HIROSHIMA NIGHTMARE nebo právě KAAR.

KAAR podle údajů na zanedbaném profilu na Bandzone vznikli v roce 2005, takže už fungují osm let. Můžeš zavzpomínat na založení kapely – kdo to vymyslel, proč zrovna název KAAR, jestli je to zkratka, co znamená, kdo u toho byl, kdo je v KAAR do dnešních dnů?

To se takhle jednou setkal metloš, pankáč, rocker, rasta regee a skinhead a kapela byla na světě. (smích)
Znamená to kokot, akorát upraveno k obrazu našemu. Tenkrát sme byli mladý, takže nám to přišlo hrozně přísný a dál sme to neřešili.
U zrodu byli Ozz – bubeník a Tomas – sólová kytara, zpěv, kteří jsou jediní pamětníci v kapele

Můžete trochu představit členy kapely? Jak jsou staří, jak dlouho už hrají na svůj nástroj, mají-li nějaké další hudební projekty, nebo je měli před vstupem do KAAR?


  • Tomas – sólová kytara, zpěv, 27 let, na kytaru hraje dlouho a zpívat nikdy nechtěl.
  • Honza – rytmická kytara, 31 let, hraje plus mínus od střední školy.
  • Karlos – bass, 29 let, na basu hraje 7 let.
  • Ozz – kýble, 27 let, do bicích mlátí 10 let.
Ozz hrál v thrash projektu Crudelitas (existence asi 3 roky).
Karlos hraje ještě v kapelách Sanitär (crust) a Blue Sreen öf Death (thrash)

Pět let vám trvalo připravit materiál na debutovou nahrávku, o které jsem se snad nikde nedočetl, což ostatně platí i pro druhý počin vydaný loni. Vypadá to, že na promo aktivity kašlete a čekáte, až si vás fanoušci najdou sami... je to záměr, nebo prostě nemáte nikoho, kdo by se nějakou tu reklamu postaral? Proč třeba „neotravujete“ alespoň webziny s prosbami o recenze?

Prvních pár let sme bojovali s ustálením sestavy a časté změny zapříčinily takto pozdní vydání debutu; a že o něm není vědět je asi dobře. (smích)
Na promo nekašleme... u vydání cd „Thrash Attack“ se už vědělo na profilech, na koncertech atd. Všechny billboardy si zabrali politici a Google nám odmítl dat upoutávku na úvodní stránku. (smích) „Thrash Attack“ se prodalo všech 100 vydaných kusů.
A neradi někoho s naší hudbou otravujeme (smích), natož někoho prosit.

Aktuální CD „Kaarokalypsa“ jste nahrávali v Davosu, kam míří hlavně death a grind kapely. Proč jste si vybrali zrovna tohle studio? Jste s výsledným zvukem spokojeni, nebo byste něco chtěli jinačí, ale už na to nebyl čas/peníze?


Ozz: Byl sem už dřív ve studiu Davos s kapelou Sanitär, jako řidič a kontrolor životosprávy, a po seznámení s mistrem Otynem bylo jasné, že tam nahrajem další cd. S výsledným zvukem sme byli velmi spokojeni, ale jak to bývá, tak s odstupem času začne člověk slyšet, co by mohlo být lépe a jinak… ale tak to bude vždy.

Honza: Otyn, kterého tímto srdečně zdravíme, nám cd vypiloval nejen po stránce zvuku, ale tak trochu se podílel i na výsledné formě některých songů, tohle vynech, tohle přidej, tohle zkus zahrát tak či onak, tohle nehraj vůbec (smích). Jeho přístup byl jak velmi profesionální, tak maximálně přátelský, takže velká spokojenost a příště opět v Davosu.

CD jste si vydali vlastním nákladem, kolika kusový byl? Jak a za kolik se cedko prodává? Předpokládám, že něco prodáte na koncertech, ale dnešní doba příliš fyzickým nosičům nepřeje...

Cédéček sme nechali udělat 200 ks. Prodává se za kilo a za rok sme prodali a rozházeli něco přes polovinu, takže spokojenost.
Většinu prodáme na koncertech, nějaký sme posílali poštou. Dnešní doba nepřeje více věcem.

Tomas: Jeden fanoušek nám dokonce říkal, že to cédo má u počítače jako podtácek pod půllitr... že prej má songy natažený v mp3 a to cédo si ještě nikdy nepustil.

Honza: Aby prodej líp frčel, tak máme pro gurmány i meníčko, triko + cd + samolepky, něco jako hambáče od jedné nejmenované firmy. (smích)

Zkoušeli jste oslovit nějakou firmu, aby vám CD vydala? Nebo razíte klasické heslo „udělej si sám“?

Nezkoušeli. By nás kopli do prdele, takže radši udělej si sám.

CD zdobí pěkná titulní kresba. Jestli jsem to správně pochopil, autorem je Boris ze slovenské skupiny CATASTROFY. Nechali jste „to“ na něm, nebo dostal námět a podle něj maloval? Vnímáte podobnost s obalem LAHAR – „Umění strachu“?


Jojooo, autor je Boris a jeho zázračná pracka. Od nás dostal námět, jak by to mělo vypadat a pak už to bylo na něm… parádní práce od něho. Menší podoba tam bude… to ten zkurvysynskej papaláš. (smích)

Obal máte poměrně jednoduchý, jen jedna stránka formátu krabičky. Mně tam chybí
hlavně texty, které jsou sice na BZ, ale kdo by tam koukal při každém poslechu... Proč taková strohost? Otázka financí, nebo punkový přístup? (úsměv)

Této chyby sme si vědomi. Ani nevíme…. asi sme se s tim moc nesrali… poučení do budoucna.

Tomas: Rozhodli jsme se pro jednoduchej obal, dle našeho názoru s dost kvalitním ručně kresleným motivem. Je fakt, že by vícestránkovej obal stál víc (což by nás netrápilo). Navíc jsem zastáncem názoru „v jednoduchosti je síla“!

A pak rok vydání... Na obalu máte © & ℗ 2010, na BZ uvádíte rok vydání 2012, čemuž odpovídá i rok, který je na titulním obrázku... Je tedy 2010 překlep, nebo jste nahraný materiál měli dva roky v šuplíku, než jste ho vydali?

Neneeeee, to už nevim, kdo posral, ale je to překlep… správné vydání je rok 2012.

Většina českých thrashmetalových kapel zpívá česky, ani vy nejste výjimkou. Je pro vás důležité, aby vám fanoušci u nás rozuměli? Na zahraniční atak zatím nemyslíte?

Karlos: Napsat texty v češtině je určitě těžší než v angličtině. Slova jako War, Hell, Destroy, Kill se prostě hodí do každýho songu, v češtině se musí člověk víc zamyslet, aby to nebyla lopata.

Tomas: Jestli se bere za zahraničí i Slovensko, tak to už jsme zatakovali. (smích)

Ozz: Znám dost kapel, který zpívaj česky a v zahraničí to nebyl problém.

Honza: Zpíváme česky, protože chceme, aby nám většina lidí u nás rozuměla i přes hodně zkreslený zpěv. Angličtina by nebyla až takový problém a jak říkal Karlos, byla by i zpěvnější, ale pokud složíte něco chytlavýho v češtině, tak pak máte doma vyhráno…

Témata textů máte často takřka blackmetalová, hemží se to v nich peklem, pentagramy, ďáblem, ale jejich zpracování je místy trochu kostrbaté. Kdo je jejich autorem? Kladete na texty důraz, nebo prostě vyřváváte o tom, co někoho z vás napadne a příliš se s tím nemažete?

Tomas: A je to tady... otázka na tělo. :D Noo, většina našich textů je namířena proti církvi a bohu, ale máme i texty popisující vyhasnutí člověka a vlastně i lidství, nebo o zlu na tomhle světě. Kostrbatost je věc názoru, a je tudíž možný, že můžou přijít posluchači kostrbatý.

Honza: Z tvorby kapely Slayer doslova „pršela krev“ a pentagram byl jejich nedílnou součástí a přesto jsou legendy thrash metalu, tak proč to nechat jen „blekařům“? (smích) No trochu osobněji; používám tématiku antikrista jako hlavního symbolu pro to, s čím nesouhlasím a co cítím. Hodně materiálu je myšleno metaforicky a částečně i dokresluje image kapely. A stejně, zjednodušeně řečeno, pokud se nechováte tak, jak to zamýšlel Kristus, tak jste Antikrist. Na texty kladu vcelku velký důraz, song by měl mít hlavu a patu, držet se daného tématu a něčím lidi zaujmout. Ne všechno musí být pochopeno, zmatená mysl - zmatenej text, ale rozhodně to není bezduchý řvaní o blbostech.

Co koncerty? Hrajete asi hlavně na menších ug akcích... je to vaše oblíbené teritorium? Nebo byste rádi zamířili výš, třeba na větší letní festival? Nebo předskakovat nějaké zahraniční kapele? Byli byste ochotni si za hraní s někým „velkým“ třeba i zaplatit, jak je dnes celkem běžné?

Ozz: Zaplatil bych za hraní na UG akci. (smích) Tak to ani hovno… se asi pochčiju smíchy… to by si měla kapela zasloužit něčim jinym, a ne že někomu nacpe prachy a „prosím, prosím já“...

Karlos: Když sme to ale někdy přehnali s alkoholem, tak myslim, že pár kapel by spíš zaplatilo nám za to, abychom nehráli.

Honza: Samozřejmě hrát na větších akcích by bylo fajn, ale zbytek myslím vystihl Ozz úplně přesně… a navíc být úspěšná UG kapela bude pro nás velký úspěch.

Momentálně máte na webu avízo, že hledáte basáka. Je to těžké, sehnat v Praze zapáleného jedince? Jak takový výběr provádíte? Když se někdo přihlásí, jde hlavně o to, aby byl schopný muzikant, nebo by vám stačil i zapálený začátečník?

Mno hledáme. Je to těžký sehnat zapálenýho jedince do tohohle stylu… kooor v Praze. Dali sme inzeráty různě po netu, pak přes lidi z kapel a známý a tak.
Zapálený začátečník klidně... hlavně aby ho bavilo hrát thrash a uměl tančit. (smích)
My nejsme žádný extra schopný muzikanti. (smích)

Co chystáte do budoucna? Máte už nějaké další songy? Kdy se můžeme těšit na novou, doufám lisovanou a pěkně zabalenou nahrávku?

Máme hotový asi 3 songy, akorát dodělat texty. Pak bysme chtěli udělat ještě jeden song a nahrát 4 songy pro splitko s teplickýma thrash hovadama BOB. Dle prvních dohod by splitko mělo vyjít na LP. I texty tam dáme. (smích)

http://bandzone.cz/kaar

RECENZEsdílet
Přečteno: 2276x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 20. 10. 2013

FotoGalerie (Počet obrázků: 1) KAAR

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
Nejlepší
Vtipnější rozhovor jsem dlouho nečet! Přeju Kaar hodně úspěchů do budoucna, pro mě momentálně nej CZ Thrash kapela! KubaAjz | 20. 10. 2013 11:37:28

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 1. 2020 | Autor: Bury
Brankář Boston Bruins dostal repliku bicích Larse Ulrichačtěte zde »

21. 1. 2020 | Autor: Johan
tartarO:s představují nový songčtěte zde »

21. 1. 2020 | Autor: Bury
Dave Lombardo si znovu zahrál skladby od SLAYERčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Coornelus
Novinky z MetalGate Records - PURNAMAčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Bury
HUMAN IMPACT chystají debutní albumčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Bury
BONDED mají nové lyric videočtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Johan
SEVERALS, Luna, 2020čtěte zde »

19. 1. 2020 | Autor: Bury
D.O.A. mají video z hokejovou tématikoučtěte zde »

19. 1. 2020 | Autor: Bury
Přestože je Chester Bennington z LINKIN PARK mrtev, má videočtěte zde »

18. 1. 2020 | Autor: Bury
KREATOR propagují chystaný živákčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

29. 12. 2019 | Rozhovory
KAVIAR KAVALIER – Asi to zní přehnaně a nafoukaně, ale považuju album „Hotel Inkontinental“ dokonce za nejlepší album všech dob. Je tam všechno.celý článek »

12. 1. 2020 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (BIGBOSS BAND) – Nikdy nedělám více verzí do zásoby, nikdy znovu skladbu nepřezpívávám. Nikdy. Říkám vždy, že napoprvé to zazpívalo srdce a tak to musí zůstat.celý článek »

1. 1. 2020 | Recenze
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

6. 1. 2020 | Recenze
BIGBOSS – Než zemřucelý článek »

4. 1. 2020 | Reporty
ELEPHANTS, SECOND BREATH, NOTHING LEFT TO SAYcelý článek »

28. 12. 2019 | Recenze
BLOOD INCANTATION – Hidden History of the Human Racecelý článek »


Poslední diskuse

MERESIEW, DELUSION, LIBIDO CHALLENGE, MY HARD LESSON
Datum: 13. 1. 2020 15:18:35
Autor: Ela
Titulek: hlavy :)

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola osmá: Sestava v záloze.
Datum: 10. 1. 2020 20:20:21
Autor: Pekárek
Titulek: ...

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 6. 1. 2020 10:45:59
Autor: BigBoss
Titulek: Tralala

diskuse k článku »

STRIGOI – Abandon All Faith
Datum: 3. 1. 2020 08:30:42
Autor: Anahematar
Titulek: Co člověk to názor

diskuse k článku »

Crust/Grind & Hardcore Party vol.10 - info
Datum: 3. 1. 2020 08:13:41
Autor: balda
Titulek: Info

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 2. 1. 2020 20:04:15
Autor: Čert
Titulek: FS je nejvíc

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama