ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - infočíst info »

CULT OF LUNA, BRUTUS, A.A. WILLIAMS - infočíst info »

Metal Christmas - infočíst info »

Christmas Mazec III. - infočíst info »

Týnfest 2019 bude mít hned dva silné taháky - infočíst info »

Pripyat party - metal, punk & noise! - infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2019 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

7. 12. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 12. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

13. 12. 2019
Poprad, Rock Fabric
Piatok trinásteho a zároveň Luciín Stridží deň! Vi...

14. 12. 2019
Club Hvjezda, Teplice
TARANTULE, DEAD DANIELS, EREDAR......

14. 12. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 12. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
Anděl, Plzeň
Vánoční Busking Párty – Tiny beat, Bolehlav,...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Info-články » X. PRAŽSKÝ INDUSTRIÁLNÍ FESTIVAL

6. 12. 2004X. PRAŽSKÝ INDUSTRIÁLNÍ FESTIVAL

10. - 11. prosince 2004 kino MORAVA, Boleslavova 13, Praha 4 začátek 19.30 / kino otevřeno od 19.00

Mezinárodní avantgardní a multimediální akce pořádá průmyslová autonomie Ars Morta Universum.

PÁTEK 10.12.2004

C.O.Caspar (ger) - datoista, konceptualista, konstruktér, autor, teoretik, xeroxer

Legenda zvukových experimentů CoCaspar, žíjící střídavě v Berlíně a ve Švédsku, působí jako organizátor workshopů, akcionista a hudebník. Vlastnoručně vyrobené ozvučené nástroje představuje ve formě instalací, provázených videoprojekcemi a světelnými efekty. Jeho médiem je procesování konkrétních tónů a hluků prostřednictvím digitálního vybavení. S osobou C.O.CASPARA si nenechte ujít vystoupení nezlomného objevitele mostů mezi mechanickou / digitální hudbou a audiovizualizací, které jsou ztvárněné jako instalace či představení na divadelním základě. Optosonika, jak ji nazývá, je podle jeho vlastních slov neslyšenou neviděnou náhodnou událostí. Bezesporu největší událost festivalu se po dlouhých 9 letech vrací do Prahy!

www.cocaspar.net

speciál info + video + obrázky + recenze + rozhovory

Tábor Radosti (cz) - panoramatický - subliminální - mystický - post-industrial

První hudební kompozice skupiny se datují k roku 1992 ještě pod názvem Warsaw Gheto. V roce 1995, pod vlivem literární tvorby George Orwella, je soubor přejmenován na TÁBOR RADOSTI. O dva roky později vystupují TÁBOR RADOSTI poprvé naživo s programem 1984. Během následujících dvou let prochází soubor přerodem pod vlivem nových technologií. Současný program Hávámál je ovlivněn šamanskými technikami změněných stavů vědomí a potřebou vyjádřit silnou nespokojenost se zavedenými systémy víry západního světa.

http://home.tiscali.cz:8080/taborradosti

Moan (pl) - izolacionistický ambient dokonalé krásy

Rafal Sadej - duše a tělo MOAN - získal své první hudební zkušenosti jako zpěvák formace Psychoneurosis (92-93), později založil noise-coreovou skupinu Ipekakuana (93-96) a další projekt Disagreement (93-95). O rok později se na základě interakce radiového a televizního vysílání s elektronickými smyčkami rodí MOAN. Prostřednictvím počítače a samplů objevuje tajemství hudební tvorby. A? jde o ambient, industrial či noise, MOAN vždy zachovává unikátní atmosféru průmyslového prostředí, z něhož pochází.

www.moan.pllink to "Works 1999 - 2002"

VO.I.D (cz) - hyper-sonic -industrial

Skupina vznikla v Děčíně na počátku devadesátých let. Její hluková hudba je asi nejextrémnějším projevem postindustriální hudby, a to nejen v našich zeměpisných šířkách. "Hluk je kulturní fenomén, buď jej přijmeš, nebo odmítneš," říká jeden z průkopníků žánru u nás, vůdčí osobnost a vokalista VO.I.D Martin Jarolím. Nynější spojení s Robertem Hnátem (elektronika, programování) přináší velmi dynamickou, magmatickou zvukovou vřavu. Koncertní vystoupení VO.I.D znamená především tříštivé, pulsující rytmy a hypersonické vokály ve vroucí koupeli silové elektroniky.

www.arsmorta.org

Hieros Gamos (sk) - ženská magicko - erotická fetiš performance

Vedlejší projekt slovenské ritual/dark wave legendy Lahká Múza. Plně elektronické pásmo zpěvačky & performerky Gudrun a hráče na klávesové nástroje 677 (kytara a programování ve skupině Lahká Múza) doplňují dvě performerky - Black Cats. Pražské vystoupení se ponese plně v duchu fetiš rituálů a sakrální elektronické složky, podpořené charismatickým vokálem Gudrun. HIEROS GAMOS představují výrazné oživení festivalu, který se jinak odvíjí převážně v mužské režii.

www.lahkamuza.net

 

SOBOTA 11.12.2004

Střední Evropa (cz; + zvláštní hosté) - legenda domácího industrialu opět na scéně

V sestavě STŘEDNÍ EVROPY, která stála u zrodu českého industrialu v 80. letech, se z původní řady objeví Petr Trpák, Jan Dospěva a Zdeněk Buchal. Kompletní performační jednotka bude doplněna o současné přátele z hudební scény, tzv. mladou krev. Hudební projev skupiny vychází ze zvuku předtočených pásů, kovových

perkusí a rytmické sekce ve stylu old-school industrialu. Nejnovější materiál se přibližuje stylu, volně nazvanému hlukové techno. K jubilejnímu 10. ročníku Pražského industriálního festivalu připravuje STŘEDNÍ EVROPA speciální program obsahující původní skladby stejně jako skladby skupin Paprsky Ing. Garina, Silikosa a Jaroslava Paláta (Suicidal Meditations, R.I.P.).STŘEDNÍ EVROPA vystupuje živě po čtyřech letech. Její představení je určeno speciálně pro tento festival.

Schloss Tegal (usa) - psychoaktivní temná hmota

SCHLOSS TEGAL se zrodil v poslední vlně industriální hudby do nového post-industriálního věku. Do dnešního dne prodal více než 10.000 cd's a vinylů, jež vytyčily nová území temně-ambientní psychoaktivní hudby a performance. Současné aktivity Richarda Schneidera směřují k nově založeným Syneasthetics Studios v Praze, vycházející z výjimečného architektonického působení na hudební psyché tvůrce. Kromě nového zvukového materiálu na koncertě zazní rovněž úryvky z videohry Unreal II "The Awakening", jejichž je Schloss Tegal autorem.

www.schlosstegal.com

Skalpell (swiss) - meditace skrz ostré hlukové stěny

Skupinu založil harry w, henry I/O a bruno r (od roku 1996 již není členem) v roce 1995. Původním a stále trvajícím záměrem bylo analyzovat, zkoumat a reflektovat hranice lidského chování ve vší rozpolcenosti a disharmonii. Hudba SKALPELL probíjí v ostrých hlukových hradbách, symbolizujících utrpení a nemoci vyspělé lidské rasy meditativní a opakující se zvuková paradigmata otevírají brány pasivnímu odporu. SKALPELL pátrají v naších duších s morbidní posedlostí a získávají mocný nástroj k osobní katarzi předtím, než mysl dosáhne závěrečného spočinutí.

www.maschinengeist.org/skalpell_mp3.php

Do Shaska! (cz) - elektronické hypno-etno přeludy

Uskupení DO SHASKA! vykrystalizovalo v roce 1989 jako heretická odnož v podhoubí severočeské punkové scény. Počáteční happeningové improvizace v početném obsazení využívaly kromě tradičních nástrojů (kytara, basa, bicí) mnoho nehudebních instrumentů (kovový odpad, gumová zvířátka aj.). Během deseti let existence soubor prošel rovněž ambientnější podobou, s využitím počítače a nového inspiračního zdroje - etnické hudby dosáhl ambientně snové polohy s výraznou rytmickou složkou. Nyní DO SHASKA! směřují spíše k hlukově rytmickým, halucinačně přeludným kompozicím s nezanedbatelným podílem živých nástrojů (fagot, basa, didgeridoo, perkuse, vokál, kytara, roury, kovy, apod.) a videoprojekcí.

www.doshaska.tk

Oxyd (sk) - hluboce uložené jádro

Hudební projev tohoto paralelního projektu Disharmony je založen na experimentu s technologiemi a zkoumání temnější a skrytější stránky lidského nitra. Rituální zvukové formy tohoto dua (Lord Sauron & Ryby), protkané minimalistickými vstupy a filmovými zvuky, vytvářejí mysteriózní hudební kolos. Festivalové vystoupení se ponese v duchu aktuálního hudebního materiálu OXYD.

www.oxyd.aliens.sk

Kollaps (cz; speciální host) - skupina akční poezie

Kollaps je trio, které tvoří Jaroslav Rudiš (spisovatel, kniha Nebe pod Berlínem), Alex Švamberk a Pavlína Medunová (herečka a tanečnice - Černé divadlo ACT, Národní divadlo - Prodaná nevěsta, dále S/M). Kollaps se věnuje akční recitaci německých textů, a to jak básní Ernsta Jandla, Waltera Mehringa, H. C. Artmanna a Christiana Morgensterna), tak i textů skupin Einstürzende Neubauten, Laibach, Kraftwerk a Rammstein.

Spojení: tram č. 7,18, 24; noční 53, 55  Divadlo na Fidlovačce * tram č. 11  Náměstí bratří Synků * bus 193 * Metro Vyšehrad

Vstupné: 230/den a 350/2 dny

Předprodej & rezervace: ars.morta@tiscali.cz

Festivalové info: www.arsmorta@org a www.pragueindustrial.org

KREDIT: www.epidemie.cz

industrial /dark ambient / power-electronics /ritual /media / technology / action

...future over eternity...

sdílet
Přečteno: 2838x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 6. 12. 2004

FotoGalerie (Počet obrázků: 1) Cocaspar

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

6. 12. 2019 | Autor: Johan
Vychází nové album brněnské ZEMĚŽLUČEčtěte zde »

6. 12. 2019 | Autor: Bury
UNEARTH mají nový videoklipčtěte zde »

6. 12. 2019 | Autor: Bury
Mike Shinoda z LINKIN PARK představuje nové videočtěte zde »

5. 12. 2019 | Autor: Bury
Další ročník Killed By Brno již tuto sobotu 7. 12.! čtěte zde »

5. 12. 2019 | Autor: Bury
AGNOSTIC FRONT představují nové videočtěte zde »

4. 12. 2019 | Autor: Johan
FORGOTTEN SILENCE, ADOR DORATH, ANTIGOD a DEAD CARNAGE 6. 12. v Brně, 7. 12. v Uherském Hradištičtěte zde »

4. 12. 2019 | Autor: Coornelus
Brutal Assault - update kapel #4 čtěte zde »

4. 12. 2019 | Autor: Johan
THE FIALKY – nový videoklip Lidi to chtějčtěte zde »

4. 12. 2019 | Autor: Bury
STONE TEMPLE PILOTS chystají nové albumčtěte zde »

4. 12. 2019 | Autor: Bury
DREAM THEATER mají nové video čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

18. 11. 2019 | Recenze
KAVIAR KAVALIER – Hotel Inkontinentalcelý článek »

19. 11. 2019 | Reporty
MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOSTcelý článek »

10. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola druhá: „Senyaan“.celý článek »

17. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola třetí: „KaBaAch“.celý článek »

9. 11. 2019 | Reporty
HAUNT, SCREAMER, CBFcelý článek »

28. 11. 2019 | Reporty
VULCANO, LAHAR, BOHEMYSTcelý článek »


Poslední diskuse

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 2. 12. 2019 15:35:18
Autor: Peťan
Titulek: KONEC PŘEDPRODEJE V 20:00

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola pátá: „La Grande Bouffe“.
Datum: 2. 12. 2019 10:59:28
Autor: Pekárek
Titulek: ...

diskuse k článku »

HEFAISTOVA LYRA – Přeludy
Datum: 26. 11. 2019 20:23:35
Autor: Garfield
Titulek: HL

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 20. 11. 2019 12:21:43
Autor: _medvěd_
Titulek: MHM

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 19. 11. 2019 20:05:47
Autor: immortal
Titulek: Gost

diskuse k článku »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 19. 11. 2019 13:18:51
Autor: Peťan
Titulek: Harmonogram + posledních 50 vstupenek!

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama