ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

20. 2. 2020
Bajkazyl Brno
Bloated Pig - Sludge doom/heavy z Kanady + Support...

21. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
Kdo seje vítr, sklízí bouři II. = benefit na FNB B...

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

22. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 22. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 2. 2020
Brno | Sibiř
The Eye Of Time (FR) – Sound Art | Drone | A...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2020
» Reporty » METALGATE CZECH DEATH FEST 2013 – den druhý

24. 6. 2013METALGATE CZECH DEATH FEST 2013 – den druhý

14. - 15.6.2013, Červený Kostelec
Sobota nás přivítala sluníčkem a bylo vidět, že se schyluje ke krásnému letnímu dni. Během něj mnoho návštěvníků neváhalo využít osvěžení, které skýtal chladivý rybník. Jiní se ochlazovali pivním mokem. Já jsem po INGROWING neprozřetelně vyrazila do místní knajpy na oběd, což mě zabilo na další dvě hodiny. Je s podivem, že jsem neupadla do kómatu ještě před mnou netrpělivě očekávanými MINORITY SOUND. /úsměv/ (Veronika)

Úvodní kapelu druhého a posledního dne GREEDHALE jsem byl bohužel ještě v kómatu. Po probuzení a zjištění, že jsem stále v podobném stavu, v jakém jsem večer uléhal, jsem se jal dobelhat s malinovkou ke stagei. Tam právě začínal set BRUTALLY DECEASED. Slyšel jsem je naposled s ukrutným zvukem na BA a tentokrát mi vše vynahradili. Prvotřídní Švédskem řízlý death sypal na výbornou a dokázal probudit i zombies belhající se areálem po včerejších pitkách. (Aleš)

Dalším sypcem v pořadí byli SPREADING DREAD mající na kontě výbornou desku „Sanatorium“. Kromě základu v podobě thrashe a death metalu mají ve svých kompozicích opravdu zajímavé nápady, takže jsem se ani na vteřinu nenudil. Jali se představit i nový materiál v podobě skladby s podivným intrem inspirovaným vážnou hudbou. Její vlivy se ale dají vysledovat i jinde. Jeho vyústění mi sice moc kompatibilní nepřišlo, ale zbytek songu byl rozhodně výborný. Musím tedy tímto deklamovat, že na jejich nadcházející album jsem opravdu zvědav. (Aleš)

Všeobecně známí grindoví zástupci domácí scény INGROWING se z turné po Mexiku vrátili plni sil. Vlakin si stejně jako zbytek bandy užíval náklonnosti českého publika a myslím, že ve skrytu duše byli rádi, že jsou zpět v Evropě. Z odehraných skladeb zmíním povedený závěrečný cover od NAPALM DEATH. Vystoupení asi není třeba dál rozvláčně komentovat. Snad jen - zaplesalo nejedno (nejen) ženské srdce. (Janina)

INGROWING mne doposud míjeli, na festech jsem je míval spíše za hudební kulisu. Díky CDF jsem si ale uvědomil, že to byla velká chyba. Jejich našlapaný death/grind sype přesně v tom poměru, jak je mi u tohoto žánru sympatické. Když pak přišli s předposledním flákem s překvapivě delší stopáží, než je u nich obvyklé, mé nadšení neznalo mezí. Závěrečný cover NAPALM DEATH byl pak posledním dokořeněním celé té parády, kterou INGROWING na Czech Deathu předvedli. (Aleš)

Zatím nepříliš známí zástupci jižních krajin ELEAMENT zahráli jen pět skladeb, které se setkaly s pozitivní odezvou publika. Vystoupení krátké, ale hudebně zajímavé a velmi příjemné. Jen tak dál, víc a houšť.  (Janina)

Navíc nás perfektně navnadili na další nářez v podobě MINORITY SOUND. Ti měli menší technické problémy, ale záhy je vyřešili, a s o to větším nasazením se postavili k dílu a roztančili celý dav fans. (Janina)

Souhlas. Mě MINORITY SOUND opět potěšili - ještě se mi nestalo, že by mě nějaký jejich koncert zklamal. Jednak se mi líbí styl hudby, který hrají, a taky mě baví způsob, jakým ji živě podávají. Dokonce jsem se tedy přikradla z bezpečí pivního stanu blíže, abych se mohla podívat, jak řádí. Přestože se kluci before ani after party prý nebojí, nebylo to na jejich vystoupení nijak poznat. /úsměv/ (Veronika)

DEBUSTROL mne nebavil nikdy, ani jejich set na CDF nebyl výjimkou. Po tradičním sólu na motorovku a celkem přívětivém rozloučení kapely s lidmi jsem setrval na REVENGE DIVISION. To už byla jiná liga. Kapela funguje teprve dva roky, ale jak instrumentální, tak živé prezentaci nemám co vytknout. Mladí militaristi
hrají živelný thrash/death a koule jim rozhodně nechybí. (Aleš)

FDK jsem si užil za poslední roky požehnaně, snad ještě nikdy mne nezklamali. Tentokrát jsem si je z celého maratonu kapel užil snad nejvíc. Na celém festu byl zastoupen post hardcore vlastně jen jimi. Schytali celkem slušný zvuk, předvedli výborný set a při závěrečné „No Love to Scorch“ to už ani nemohlo být lepší. (Aleš)

LOCOMOTIVE jsem slyšela naposledy někdy před x lety, když předskakovali PRO PAIN v plzeňské Šeříkovce. A ačkoli jejich texty jsou poněkud vidlácké, hudebně mi docela sedli. Samozřejmě nechybělo „Vítej v prdeli“, čímž jsme opět u toho, že prvoplánovitě vulgární texty mě fakt neberou. Ale k pohodičce na molu soundtrack celkem v pořádku. (Veronika)

Brazilci ITSELF mají sice jen jednu desku na svém kontě, ale spoustu energie na prodej. Možná, že chlapíkům došla trpělivost při obsazování kapely, protože hrají jen ve dvou. Celkem je chápu a navíc jim to šlape, takže není co řešit. Jen zrovna nezávidím bubeníkovi zpěv zpoza bicích. Kdyby ubrali všudypřítomných flažoletů, thrashe a přidali na deathu, rozhodně bych si je užil víc. (Aleš)

Na TORTHARRY jsem byla velice natěšená. A zklamání se tedy rozhodně nekonalo. Kapela předvedla stejně strhující výkon jako loni. Fakt mě mrzí, že jsem je prošvihla v květnu v Plzni, protože mě neskutečně berou. (úsměv) Nebudu se tady zdlouhavě opakovat, TORTHARRY podle mě patří mezi tuzemskou špičku a basta. Goro si samozřejmě neodpustil organizátorskou děkovačku kapelám a lidem, kteří dorazili, ale stejně jako loni musím říct, že díky patří spíš jim. Na závěr pak na pódium naskočil kytarista z ITSELF, druhé kytary se chopil Miloš Dodo Doležal a spolu se zbytkem sestavy TORTHARRY (basa, bicí a zpěv) došlo na poctu nedávno zesnulému Jeffovi Hannemanovi v podobě „South of Heaven“ od SLAYER. (Veronika)

Klasiky DESTRUCTION asi není třeba příliš představovat. Nutno uznat, že jim nechyběla energie a sypalo jim to jako o závod. Po chvíli se mi ale vše slilo do jedné skladby a tak to pokračovalo až do konce. Jejich přínos světu bohužel nedokážu po zásluze ocenit. (Aleš)

Sobotní noc nebyla tak studená jako ta páteční, což mě ale stejně neodradilo od návštěvy stánku s luxusní medovinou. Hlavním znakem alkoholem zmožených chudáků se po půlnoci stalo motto „Já mám hlad.“ To je asi jediná výtka, kterou k festivalu mám. Jeden stánek s jídlem je přeci jen asi málo, i když situaci zachraňovala hospoda (mimochodem v neděli ráno také už s pěkně prořídlým menu).

Když začali hrát DOOMAS, přiznávám, že už se se mnou trošku točil celý svět. (smích) To ovšem nic nemění na tom, že to bylo dobré, dokonce po piči dobré, jak by řekl jejich frontman Peter. Název kapely je sice trošku zavádějící, protože já si pod doomem představuju mnohem nižší BPM, ale celkově jsem byla mile překvapená - pěkná práce. Na víc jsem v sobě již nenašla sílu, ačkoli bych bývala moc ráda. A tak jsem se odplazila do stanu a tím pro mě úžasně strávený víkend v Červeném Kostelci bohužel skončil. (Veronika)

Letošní ročník mne možná příliš nelákal jmény na soupisce kapel. Vyrazil jsem spíše kvůli festivalu samotnému. Málokde lze vidět lepší organizaci, ceny, hezčí areál, parádní sprchy. Czech Death Fest jsem prožil podruhé a opět jsem se vracel domů nešťastný. Ale to je tak bohužel vždy po každém extrémně vydařeném festu. Tak zase za rok! (Aleš)

Fotografie: Ignor
sdílet
Přečteno: 3393x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 24. 6. 2013

FotoGalerie (Počet obrázků: 110) Greedhale Greedhale Greedhale Greedhale Brutally Deceased Brutally Deceased Brutally Deceased Brutally Deceased Brutally Deceased Brutally Deceased Brutally Deceased Brutally Deceased SPREADING DREAD SPREADING DREAD SPREADING DREAD Ingrowing Ingrowing Ingrowing Ingrowing Nobody Knows Nobody Knows Nobody Knows Nobody Knows Nobody Knows Nobody Knows Eleament Eleament Eleament Sabiendas Sabiendas Sabiendas Sabiendas Debustrol Debustrol Debustrol Debustrol Revenge Division Revenge Division Revenge Division FDK FDK FDK Locomotive Locomotive ItSelf ItSelf Tortharry Tortharry Tortharry Tortharry Tortharry Tortharry Tortharry Tortharry Tortharry Tortharry Tortharry Tortharry Destruction Destruction Destruction Destruction Destruction Destruction Doomas Doomas Doomas Profanation Profanation Profanation Coward Coward Coward Coward

Diskuze (Počet příspěvků: 2)
Krk
Já vím, jen nerada dělám z komára velblouda. Popravdě jste se s tím poprali s naprostým přehledem. :-) Janina | 26. 6. 2013 13:44:07
Hehe
Pardon, že se zase ozývám, ale zlomenej krk na kytaře není zas až tak malej technickej problém :-D *trk* O. | 24. 6. 2013 18:08:52

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 2. 2020 | Autor: Bury
S.D.I. mají další videoklip čtěte zde »

18. 2. 2020 | Autor: Bury
ME AND THAT MAN, projekt Nergala z BEHEMOTH, má nový klipčtěte zde »

18. 2. 2020 | Autor: Bury
AMARANTHE mají nový videoklip, ve kterém hostuje Angela Gossowčtěte zde »

17. 2. 2020 | Autor: Johan
Volyňský ETEF open air (24.-25. 7. 2020) oznamuje další tři kapely: ANCIENT, SUR AUSTRU, MATER MONSTIFERAčtěte zde »

17. 2. 2020 | Autor: Johan
NEUROTIC MACHINERY vydávají novou desku a vyráží na turnéčtěte zde »

17. 2. 2020 | Autor: Bury
CANDLEMASS představují lyric video čtěte zde »

16. 2. 2020 | Autor: Mikael
Plzeňská FATA MORGANA zveřejnila po mnoha letech nový klipčtěte zde »

16. 2. 2020 | Autor: Bury
Poslechněte si nový singl MACHINE HEADčtěte zde »

16. 2. 2020 | Autor: Bury
MYRKUR představují nový klip čtěte zde »

15. 2. 2020 | Autor: Bury
S.D.I. mají nový videoklip čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

21. 1. 2020 | Recenze
STOLEN LIVES – Luciferův efektcelý článek »

26. 1. 2020 | Rozhovory
STOLEN LIVES – Určitě jsme více sehraní a díky tomu můžeme skládat techničtěji a aranžérsky náročnější skladby.celý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »


Poslední diskuse

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:06:35
Autor: immortal
Titulek: Téda

diskuse k článku »

ATOMÇK – Every Room In Britain
Datum: 14. 2. 2020 14:49:15
Autor: Atomçk
Titulek: ...

diskuse k článku »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - info
Datum: 14. 2. 2020 10:16:50
Autor: mičl
Titulek: INFO

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama