ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

20. 2. 2020
Bajkazyl Brno
Bloated Pig - Sludge doom/heavy z Kanady + Support...

21. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
Kdo seje vítr, sklízí bouři II. = benefit na FNB B...

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

22. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 22. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 2. 2020
Brno | Sibiř
The Eye Of Time (FR) – Sound Art | Drone | A...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


MORTIFILIA - ... When I Killed The God
» Reporty » METALGATE CZECH DEATH FEST 2013 – den první

21. 6. 2013METALGATE CZECH DEATH FEST 2013 – den první

14. - 15.6.2013, Červený Kostelec
MetalGate Czech Death Fest je velice sympatická akce, které jsem se loni zúčastnila poprvé a rozhodně jsem se hodlala letos vrátit. Když jsem se ocitla zpátky v příjemném areálu u rybníka a měla v ruce první z mnoha a mnoha kelímků Primátora, bylo to, jako bych se vrátila domů. Slunečné počasí a levné dobré pivo mají bohužel za následky to, že ačkoli jsem na rozdíl od jednoho nejmenovaného muzikanta neutrpěla otřes mozku, následnou amnézii mám částečně taky.

První kapelou, kterou jsem skoro stihla, byli australští CAPTAIN CLEANOFF. Bohužel jsem si jejich vystoupení příliš neužila, protože jsem nejdřív musela postavit stan, aklimatizovat se v areálu a sotva jsem se uvelebila s pivkem a dala se do poslechu, pánové se rozloučili s tím, že to byl poslední song. Ale i z toho, co jsem slyšela, mi přišlo, že to znělo jako… dobrej bordel (úsměv). (Veronika)

Po nich přišli na řadu AREA CORE, sice nijak neurážející, ale pro mě také ničím nezajímavý crossover. Za to na brněnskou INSANII jsem byla zvědavá. Znám od nich skladbu „Hell Knows Who We Are“, která se objevila na jednom z punkových výběrů z Reportu. Jejich koncert mě ale zklamal, nic naplat, byla to nuda. (Veronika)

Dorazit do areálu se mi podařilo až se začátkem ATARI TERROR. Cesta byla dlouhá kvůli neslavné dopravní situaci, skočil jsem si tedy alespoň v rychlosti pro pivo, které zdražilo oproti loňsku o závratných pár korun. Abych se ale také dostal ke kapele – ATARI měli energie doslova na rozdávání. Jejich živelný přednes mne okamžitě chytnul, což se mi u nich nikdy předtím nestalo. Zvuk byl slušný, lid okolo si je také očividně užíval a já si uvědomoval, jak jsem rád, že jsem zase zpátky na jednom z nejlepších festivalů v ČR. (Aleš)

ATARI TERROR předvedli živelný koncert, na který jsem se těšila jak malej harant. Zpěvák Kurz si užíval v kotli s námi a přiznám se, že jsem si říkala, zda ten vytetovaný vypínač na jeho lopatce je funkční. Pravdou ovšem je, že přepnout jeho či zbytek kapely do standby by byla kardinální chyba, která se neodpouští. ATARI TERROR sázeli jednu pecku za druhou, a zahráním „Attention“ nás upozornili na závěr skvělé jízdy. Z mého pohledu první zajímavý projekt pátečního programu, protože do té doby jsem neměla potřebu jiné kapely příliš vnímat. (Janina)

Asi nejvíc jsem se těšila na švýcarské dříve-blackaře-nyní-diskáče SAMAEL. A nebýt zvuku, snad bych si to i užila. Stála jsem kousek před zvukařem, takže moc nechápu, co bylo špatně. Zkoušela jsem to se špunty do uší, bez nich, ale všecko marně. Nicméně, upřít kapele nemohu nakažlivý entuziazmus. Hrály se mimo jiné věci z poslední desky „Lux Mundi“, kterou mám hodně ráda, ale došlo i na starší kousky, překvapila třeba „Into the Pentagram“. Celkově to bylo dobré, ale mohlo být ještě mnohem lepší. Loni na Brutalu se mi líbili víc. (Veronika)

Vývoj SAMAEL se za ta léta dá popsat jako relativně rozmanitý. Téměř žádná z cest, po kterých
kapela putovala, mi ale k srdci příliš nepřirostla. Nejvíc jsem byl zvědav, zda se dostane i na ty nejstarší věci. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Hrálo se hojně z „Ceremony of Opposites“, což mne poměrně překvapilo. Dostalo se i na skladby z „Passage“, které mám docela rád, prezentace věcí z „Lux Mundi“ mne už bavila méně. Staré skladby zněly moderně díky příjemným aranžím a do setu zapadly výborně, což musím ocenit. Co ocenit ale nelze, je příšerná zvuková koule, která trestala všechny kolem. Po MetalFestu s komorní hlasitostí jsem byl ze začátku rád, radost ale jako tradičně v životě vystřídalo utrpení. Nebýt této zvukové tortury, hodnotil bych set SAMAEL jako zdařilý. (Aleš)

Na kempu Brodský je moc fajn, že člověk může posedávat na molu a poslouchat kapely odtud. Trochu mě zklamalo, že právě SAMAEL měli z mola pomalu uprostřed rybníka skoro lepší zvuk než před pódiem. Vědět to, usídlím se tam rovnou (úsměv). Jinak molo kromě posezení a osvěžení skýtalo i další zážitky, kupříkladu výhled na souboj titánů „lavička versus popelnice“, či na naháče dělající stojky na ostrůvku uprostřed rybníka. (smích) (Veronika)

Německá banda CTULU složená z mladých hochů přišla kázat po SAMAEL trochu ostřeji. Hoši mají za sebou tři desky a přijde mi, že s každou další tíhnou k stále melodičtějšímu blacku. Tím se prezentovali nejvíce a mne to vůbec nebavilo. Vokál frontmana mne také příliš nepřesvědčil, a když tak nad tím vším přemýšlím, víc jsem si užil následující SECRET OF DARKNESS von Varnsdorf. Možná i vzhledem k pokročilejší hodině a spotřebě různých tekutin. Ale abych nebyl zlý a nedostal od pánů pěstí, jejich tvorba mi přišla ucelená a byl to navíc i výborný soundtrack k věcem, co se děly po areálu. (Aleš)

Po SAMAEL asi zhasli nebo co (smích), každopádně já jsem se náhle ocitla před pódiem, na kterém už řádila PANYCHIDA. Už jsem o nich psala tolikrát, že bych se tentokrát zaměřila spíš na pocitovou stránku věci. A ta byla jednoznačně pozitivní. Možná to bylo notně podpořeno zkonzumovaným alkoholem, ale mě to fakt chytlo a celou dobu mě vystoupení téhle plzeňské bandy bavilo. Zejména s Kapákem za bicími vše šlapalo jako hodinky. (Veronika)

Nečekal bych, že to do svého třináctého reportu z PANYCHIDY napíšu, ale tentokrát pro mne byli nejlepší kapelou večera. Honza Kapák se po nějaké době zase přimotal za bicí a vyplnil tam přesně to, co mi na koncertech PANYCHIDY chybělo. Vše výborně šlapalo, lidi kolem vypadali spokojeně a nebýt slabšího Vlčákova vokálního projevu, užil bych si vše ještě o trochu víc. Škoda, že za tyto slova už nikdy neochutnám pálenku jeho děda. (Aleš)

Během setu F.O.B. moje bujarost začala přesahovat veškeré akceptovatelné společenské konvence. Tato kapela mne nikdy nebavila, nic se nezměnilo bohužel ani po MetalGate Czech Death Festu. Jako kulisa mi jejich coreový mix s deathem a dalšími přesahy ale vyhovoval. Dělají to dobře, dělají to rádi, dělají to dlouho, ale když u toho nemusím být s nimi, přežít to dokážu. (Aleš)

Fotografie: Ignor
sdílet
Přečteno: 3153x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 21. 6. 2013

FotoGalerie (Počet obrázků: 82) Samael Kryptor Kryptor Kryptor Kryptor Noostrak Noostrak Kryptor Noostrak Noostrak Captain Cleanoff Captain Cleanoff Area Core Area Core Area Core Insania Insania Insania Insania Insania Atari Terror Atari Terror Atari Terror Atari Terror Atari Terror Atari Terror Atari Terror Atari Terror Samael Samael Samael Samael Samael Samael Ctulu Ctulu Ctulu Ctulu Ctulu Ctulu Secret of Darkness Secret of Darkness Secret of Darkness Secret of Darkness Secret of Darkness Panychida Panychida Panychida Panychida Panychida Panychida F.O.B. F.O.B. F.O.B. F.O.B. F.O.B. F.O.B. F.O.B.

Diskuze (Počet příspěvků: 4)
O.
To víš, to se prostě nedalo vynechat. Ale zas jsi nebyl jmenován. ;) Veronika | 21. 6. 2013 09:34:45
No super!
Dostal jsem se do úvodníku :-D O. | 21. 6. 2013 09:11:16
napraveno
Asi na mě ten text působil, jako kdyby ho psala žena, nebo co:-))). To bude tim teplem :-) Coornelus | 21. 6. 2013 09:06:45
F.O.B.
O F.O.B. jsem psal sice já, ale když je pod tím podepsaná Veronika, dostává to nový rozměr :D Aleš | 21. 6. 2013 08:38:53

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 2. 2020 | Autor: Bury
S.D.I. mají další videoklip čtěte zde »

18. 2. 2020 | Autor: Bury
ME AND THAT MAN, projekt Nergala z BEHEMOTH, má nový klipčtěte zde »

18. 2. 2020 | Autor: Bury
AMARANTHE mají nový videoklip, ve kterém hostuje Angela Gossowčtěte zde »

17. 2. 2020 | Autor: Johan
Volyňský ETEF open air (24.-25. 7. 2020) oznamuje další tři kapely: ANCIENT, SUR AUSTRU, MATER MONSTIFERAčtěte zde »

17. 2. 2020 | Autor: Johan
NEUROTIC MACHINERY vydávají novou desku a vyráží na turnéčtěte zde »

17. 2. 2020 | Autor: Bury
CANDLEMASS představují lyric video čtěte zde »

16. 2. 2020 | Autor: Mikael
Plzeňská FATA MORGANA zveřejnila po mnoha letech nový klipčtěte zde »

16. 2. 2020 | Autor: Bury
Poslechněte si nový singl MACHINE HEADčtěte zde »

16. 2. 2020 | Autor: Bury
MYRKUR představují nový klip čtěte zde »

15. 2. 2020 | Autor: Bury
S.D.I. mají nový videoklip čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

21. 1. 2020 | Recenze
STOLEN LIVES – Luciferův efektcelý článek »

26. 1. 2020 | Rozhovory
STOLEN LIVES – Určitě jsme více sehraní a díky tomu můžeme skládat techničtěji a aranžérsky náročnější skladby.celý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »


Poslední diskuse

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:06:35
Autor: immortal
Titulek: Téda

diskuse k článku »

ATOMÇK – Every Room In Britain
Datum: 14. 2. 2020 14:49:15
Autor: Atomçk
Titulek: ...

diskuse k článku »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - info
Datum: 14. 2. 2020 10:16:50
Autor: mičl
Titulek: INFO

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama